BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
 
header image
 

Tvenkinio priežiūra

Pakankamai dažnai dekoratyviniai tvenkiniai pradeda žydėti, o jei dar ir neteisingai prižiūrimi, nuo jų pradeda sklisti nemalonūs kvapai. Idealiausias variantas vandens valymo sistema, tačiau ji yra pakankamai brangus malonumas, kuris ne kiekvienam yra priimtinas. Dumblius galima pašalinti ir paprastai - į tvenkinį įleisti drobinį maišelį, pripiltą aukštapelkių durpių arba specialių durpinių tablečių. Be to, sodo centruose galima nusipirkti specialaus ekologiško preparato, vadinamo „Dumblių žudiku”. Stambiuose sodo centruose arba specialiose parduotuvėse galima įsigyti siūlinių dumblių naikinimo priemonių, šiose priemonėse gausu mikroorganizmų, kurie sėkmingai valo uždarų tvenkinių vandenį.

 

Jei savo tvenkinyje auginsite dekoratyvinius vandens augalus ir veisite žuvis, jums būtinai prireiks „Deguonies stabilizatoriaus”, specialių priemonių vandens pH lygio keitimui, biologinio stabilumo reguliatoriaus ir dar daugybės kitų preparatų, kurių pagalba galėtumėte palaikyti gerą tvenkinio mikroklimatą.

Tvenkinio vandenį reikia periodiškai atnaujinti, tačiau ne daugiau kaip 15% - tam, kad dekoratyvūs augalai ir žuvys nepatirtų šoko.

Prieš žiemą, nedidelį tvenkinėlį reikia išsemti, o bent jau kartą per tris metus kruopščiai išvalyti.

Sweet Woodruff growing out of a stone wall

Norint, kad sodo vandens įrenginiai teiktų džiaugsmą, būtina juos reguliariai prižiūrėti: nuo vandens paviršiaus laiku pašalinti šiukšles, augalines liekanas, palaikyti pastovų vandens lygį. Labai svarbu, kad vandens įrenginiai būtų saugūs, ypač jei po sodą laksto maži vaikai. Rudenį, tvenkinio paviršių reiktų uždengti tinkleliu, taip galima žymiai sumažinti krintančių lapų nusėdimą į tvenkinio dugną. Tvenkinyje žiemojančius vandens augalus, būtinai reikia nuleisti į pačią giliausią tvenkinio vietą.

 Bubble Rock

Tvenkinio paruošimas žiemai yra ypatingas darbas. Jei tvenkinyje žiemos žuvys ir vandens augalai, tai būtina įsigyti aeratorių, arba bent jau įstatyti surištą tuščiavidurių lubinų stiebų pėdą, o kai tik tvenkinys užšals, iškirsti 1 - 2 eketes.

[Witty Pond] 

Ypač atšiauriomis žiemomis, plėvelės pagrindą turinčius tvenkinius ar tvenkinius įrengtus panaudojant ruošinius, gali sugadinti besiplečiantis ledas. Todėl į dar neužšalusį tvenkinį įmeskite keletą kamšteliais užsuktų plastikinių butelių.

Vetyta metyta

Informacija ar jos dalis negali būti kopijuojama be išankstinio raštiško sutikimo. Sutikimas cituoti gali būti suteikiamas elektroniniu paštu.

 

 

Patiko (0)

Rodyk draugams

~ vetytaametyta | 2009-07-16. Temos: ,

2 komentarai įrašui “Tvenkinio priežiūra”

  1. ziemai ruosiant ar buteliai plastikiniai turi buti tusti ar kazkiek vandens turi piltis

  2. noreciau suzinoti kaip paskaiciuoti,tvenkinys 5 aru kiek jame vandens [kokia jo talpa]

Palikti komentarą