BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Dirbant kosmetikos ir grožio srityje daugiau nei 7 metus, su įvairiausiomis kaukėmis, jų tipais ir ingredientais teko susidurti daug. Ir pačiai bandyti, ir kosmetologėms pristatinėti, aprašus kurti, ir bendrauti tiesiogiai su gamintojais, jų mokslininkais - dermatologais, biotechnologais, stebėti, versti seminarus, ruošti jų medžiagą. Tai išmokė skaityti sudėtį, nepasiduoti tik dailios pakuotės kerams (deja, taip irgi pasitaiko), suvokti priemonės vietą bendroje odos priežiūros rutinoje. Juk nereikia kasdienai 5 kremų ar kaukių, - ir tik dėl to, kad įsigijau pigiau ar kažkas dovanojo, atsivežiau kaip suvenyrą. Kartais įsimyliu produktą, kartais būna sunku rasti kokių nors įkvepiančių argumentų - jei priemonė nesudomino nei sudėtimi, nei pakuote, kaip įtikinti vartotoją, kad jam jos reikia, bus naudinga, jis toliau tikės mano patarimais? Juk negali rekomenduoti to, ko pats nenaudotum.

Taigi, kaip sakiau, išbandžiau daug kaukių, ir buvau nutarusi, kad mano mėgstamiausios - žaliojo molio Argital kaukės tūbelėse. Vis dėlto jos turi minusų - pirma, tai reikia tepti ant veido, tada jauti džiuvimą, yra tempimo jausmas, reikia ilgokai prausti sausu tapusį molį. Kad ir puiki po jo oda, tačiau šiai procedūrai reikia rasti tinkamą laiką ir vietą. Prieš kelis metus atradau korėjietiškas lakštines kaukes, paskaičiau apie jų naudą, kad netepa, gali naudoti bet kur, nereikia tūbelių ir teptukų, - valio, žinoma, kad susigundžiau išbandyti, ir.. nusivyliau. Ilgam. Gal ne tiek dėl kokio nors blogo poveikio, o labiau kad jo.. nebuvo. Tiesiog, palaikiau ant veido kiek reikia, nusiėmiau, ir po kurio laiko pajutau, kad reikia kremo. Prekinio ženklo neminėsiu, pasakysiu tik tiek, kad nusivylimas buvo ir dėl to, kad tapau reklamos auka, nors laukiau, kad moku išsirinkti produktus. Pasimokiau, kad nereikia aklai pasitikėti gerai reklamuojama preke, ji nebūtinai ištęsės reklamoje duodamus pažadus. Sudėtį paskaičiau ir supratau, kad ji stebuklų ir negalėjo padaryti.

Paskui turėjau vėl kaukes tūbelėse, tada bandžiau reguliariai lankytis pas kosmetologę. Tačiau norint patekti pas gerą specialistę, o ne konvejeriu darančią tą pačią išmoktą ir populiarią procedūrą, reikia rašytis labai iš anksto - bandydavau rezervuoti apsilankymus kartą per mėnesį dviems-trims mėnesiams į priekį, bet ir mokant planuoti laiką, nutinka visko - pasikeičia darbotvarkė, atvyksta svečių, prireikia išvykti ar tiesiog susergi. Viskas nusikelia, lieka savarankiškai gerinti veido spalvą sportu, poilsiu (išsimiegojimu ir streso vengimu) ir BB kremu :)

Na, bet drėgmės odai vis tiek reikia, ir štai BENU vaistinėje akis užkliuvo už prie kasos padėtų ELSERI kaukių -  jų nepastebėti buvo neįmanoma, nes akį patraukia pakuotė su moterišku veidu. Na, kadangi turiu tam silpnybę, žinoma, susidomėjau.

Juolab vyko akcija - perkant vieną kaukę, antrąją gauni nemokamai. Keista tik, kad konsultantė tiesiai šviesiai pasakė, kad nieko apie šias kaukes nežino. Laimei, išgelbėjo ir įtikino pirkti pati pakuotė - visa informacija aiškiai išdėstyta ant kartoninio vokelio, kuris nepadarytų gėdos ir dovanojant, be to, ant jo sutalpinti ne tik ingredientai ir jų poveikis (trumpai), bet ir naudojimo instrukcija. Taigi, jei tokią dovaną gaus su lakštinėmis kaukėmis nesusidūręs žmogus, tikrai supras kaip tą lakštą išlukštenti ir užsidėti ant reikiamos veido vietos.

Dėl akcijos nusipirkau dvi kaukes, išsirinkau vienodai kainuojančias Giliai drėkinančią ir Regeneruojančią. Paskaičiusi sudėtis, supratau, kad kaukių serumo “stuburas” toks pat - alavijo ekstraktas, kolagenas ir hialurono rūgštis, o kiti komponentai varijuoja priklausomai nuo paskirties - drėkikliai. Pavyzdžiui, drėkinamoji kaukė praturtinta damaskinių rožių aliejumi, o regeneruojanti - granatų vaisių ekstraktu. Abi šios medžiagos man žinomos ir kelia pasitikėjimą, juolab, jų įdėta palyginus daug, jos ne INCI gale.

Na, bet viena, kas surašyta ant pakuotės, o antra - koks bus poveikis odai. Vieną kaukę (regeneruojančią) atidaviau sesei - ji karštą savaitgalį vyko į kaimą, turėjo padėti ravėti ir tada pirtis ir ežeras. Sau pasilikau giliai drėkinančią, ją nutariau panaudoti penktadienio vakarą prieš renginį šeštadienį. Tad nusivaliau veidą miceliniu vandeniu ir toniku, pasiruošiau žurnalų ir ėmiausi pačios kaukės. Atplėšus kartoninį voką, viduje yra kitas vokelis, kuriame ir įdėta sulankstyta kaukė. Ją saugo du apsauginiai lakštai, kuriuos reikia nuimti. Iš karto atrodo, kad kaukę bus sunku užsikloti ant veido, tačiau bioceliuliozės audinys (?)/ lakštas gana tvirtas ir lengvai išsilygina. Pradedu nuo kaktos, priderinu akių zoną, nosies dalį, ir taip užkloju visą veidą pagal formą. Kaukė universalaus dydžio, jo pilnai pakanka padengti visą veidą ir dar užlenkti šiek tiek po smakru. Užrašas ant pakuotės nemeluoja, kad kaukė labai gerai priglunda - sakyčiau, net prilimpa prie odos. Neslysta žemyn, prilimpa visur gerai, nėra atšokusių plotų. Realiai net nebūtina gulėti, neturint tam laiko galima ką nors tvarkytis namuose arba dirbti kompiuteriu. Kvapas silpnas ir malonus, kaukė vėsi.

Laikas - 15 minučių - neprailgsta, kaukė neišdžiūsta, nuimi nuo veido gal tik vos sausesnę nei uždėjai. Ant veido kokių nors serumo likučių, kuriuos reikėtų įmasažuoti, nejaučiau. Oda labai maloniai prigirdyta, putli, realus komforto jausmas, nesinorėjo jokio papildomo kremo. Atspalvis sveikas rausvas, na tikrai beveik kaip kūdikio odelė.

Galvojau, kiek gi truks tas efektas. Ant pakuotės rašoma, kad “1 kaukė - savaitės drėgmės dozė”, beveik išties taip ir buvo. Kai nėra problemos, tempimo, tai ir sunku suprasti, kada tas poveikis baigiasi, bet iš esmės dar keletą dienų priėjusi prie veidrodžio mačiau sveikesnį odos atspalvį, lygesnę kaktą (mėgstu raukytis, deja). Aišku, kasdien naudojau įprastas odos priežiūros priemones, kurios palaikė būklę, tačiau kaukė iš tiesų “turtinga”, net nežinau kaip tiksliau išsireikšti - tiesiog jaučiasi, kad oda kaip po kosmetologinės procedūros, jokio didelio skirtumo, išskyrus laiką ir pinigus (kaukė minimum 5 kartus pigesnė) nemačiau. Aišku, nesakau, kad kaukė gali visai pakeisti gerą kosmetologę su šiuolaikine aparatūra, masažu ir t.t., bet tvirtai teigiu, kad šis variantas - puiki alternatyva kai nėra galimybių vizitui pas specialistę. Tikrai verta pasilepinti kartą per savaitę. Nesu maniakė - girdėjau, užsienyje daug tokių, kas dėl šių kaukių pamišę ir naudoja jas kasdien vietoje kremo. Aš nutariau vasarą tikrai laikytis siūlomo režimo - kaukė kas savaitę, jau išbandžiau įsigijusi ir regeneruojančią. Nepagailėjau ir vyrui; o šis, net keista, sutiko ir liko patenkintas - tik patarimas nusiskusti prieš tai, nes barzdos plaukeliai trukdo kaukei gerai priglusti prie odos ir tie plotai lieka mažiau sudrėkinti. Kai dažnai skutantis sudirgsta oda, vyrui labai gera išeitis. Nuramina, sudrėkina, veidas pajaunėja keliais metais, nelieka pilkumo ir sumažėja vadinamųjų rūpesčio ir mimkos raukšlelių. Rekomenduotina rūkantiems, nes cigarečių dūmai padeda laisviesiems radikalams pažeisti odą ir ji greičiau sensta. Kaukėse esantys antioksidantai - vitaminuose, ekstraktuose ir aliejuose - gera pagalba kovojant su radikalais ir švelninant graiunantį jų poveikį.

Na ir pabaigai - sesės įspūdžiai. Gal jie verti atskiro straipsnelio, nes padėkų gavau daug. Padirbėjus darže, veidas tikrai jautėsi kaip Pelenės - dulkės ir prakaitas nuo fizinio darbo susirietus. Nusiprausus pirtyje ir pūkštelėjus į ežerą, atėjo kaukės eilė. Tokiu būdu kaukė suveikė ne tik kaip pagalba, procedūra odai, bet ir relax’as bendrai, nes jos maloni vėsa tarsi atpalaidavo visą kūną, kvapas neerzino, sesė realiai jautėsi kaip kosmetologijos kabinete. Juolab, kad aplink čiurleno vanduo, čiulbėjo paukščiai, niekur nereikėjo skubėti. Tai ir išgulėjo su kauke ilgiau nei rekomenduojama. Sakė, pojūtis buvo toks, kad oda tarsi gėrė, siurbė kaukės turinį, ir nuėmė beveik visai sausą pagrindą. Susigėrė viskas! Gal tai susiję su pirtimi (nuo šilumos atsidarė poros) ir paskui staigiu kontrastu - plaukiojimu ežere, matyt, tai paskatino odos kraujotaką ir ji taip aktyviai pasiėmė kaukės medžiagas.

Apibendrinant, abi su sese ELSERI kaukių poveikiu ir rezultatu labai patenkintos, tad tikrai galėsim abi surengti sesių kaukių ir pižamų vakarėlį.

Pirkau BENU vaistinėje, bet yra ir eurovaistine.lt internetinėje parduotuvėje.

Rodyk draugams

Prisiminkite, kaip paskutinę dieną mokykloje laukdavome skambučio - net sulaikę kvėpavimą. Skambutis skelbė laisvę - atostogų pradžią, reiškė mokslų ir mokytojų „tironijos” klasėje pabaigą. „Pirmyn ir ragauk vasaros atostogų malonumus, semk pilnomis rieškutėmis!” Atsiminkite jausmą žinojimo, kad prieš akis visi trys mėnesiai - ištisa vasara - atostogų, gali ilsėtis ir nukreipti savo vaikystės energiją į draugus, žaidimus, stovyklas, atradimus, kelionės jaudulį, žvejybą, ir visų svarbiausią “nieko neveikti”! Laisvė, poilsis, gyvenimo džiaugsmas - štai ką mums reiškė vasara.

Atostogas galima apibrėžti kaip “laiko tarpą, skirtą malonumui, poilsiui ir atsipalaidavimui.” Atostogų esmė ir yra tokia, kad žmogus atgautų jėgas. Statistika rodo, kad nemažai kas neina atostogauti, nes nenori prarasti pajamų. Ypač tie, kurių didžioji dalis atlygio priklauso nuo darbo rezultatų. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai įmonės darbuotojai oficialiai atostogauja, tačiau vis tiek eina į darbą. O ir kai kurie darbdaviai džiaugiasi, kad jų darbuotojai vengia atostogauti. Asmeniškai pažįstu tokių, kurie didžiuojasi „sukaupę” pusmetį ar net daugiau atostogų. Tačiau čia nėra kuo didžiuotis - „nepakeičiamieji” ir besinešantys darbą namo pervargsta, perdega, dažniau serga, - nes niekada nedaro realios pertraukos poilsiui. Ne vienas sako, „aš nebemoku ilsėtis, turiu kažką dirbti”. Dažnai vadovas darbovietėje „užduoda toną” darbui ir perteikia jei ne žodžiais, tai asmeniniu pavyzdžiu, kad baigti darbą ne 19 val. nuodėmė, dirbti savaitgaliais - normalu, atsisakantis poilsio - „saviškis”, “mūsų žmogus”… Kažkaip mes praradome supratimą apie poilsio svarbą ir poreikį bei sugebėjimą mėgautis juo - atsipalaidavimu ir pramogomis. Galbūt mes pamiršome kaip arba kodėl mums reikia pailsėti. Būna tokių atvejų, kai pertraukos yra neįmanomos. Finansai ar atsakomybė laiko mus lyg spąstuose. Tiesa yra ta, kad mes negalime sau leisti prabangos NEatsipūsti -NEpailsėti ir NEpamaitinti mūsų sielų. Negalime suktis kaip žiurkėnai rate be sustojimo. Kodėl?

Galime peržvelgti visus publikuotus mokslinius darbus, susijusius su poilsio nauda, pavyzdžiui, tyrimus, rodančius didesnį produktyvumą, kai žmonės grįžta iš ramių švenčių. Statistika rodo, kad kūrybiškumas ir motyvacija išauga po to, kai žmonės yra gerai pailsėję ir padarę pertrauką nuo darbo. Tačiau šie dalykai paprastai naudingi darbdaviui. Kokia poilsio nauda MUMS asmeniškai?

Nieko nenustebins moksliniaai įrodymai, kad pertraukos nuo darbo turi teigiamą poveikį mūsų sveikatai. 2000 m. paskelbtas mokslinis tyrimas atskleidė, kad reguliarios atostogos yra susijusios su ilgesniu sveikesniu gyvenimu. Iš tiesų atostogos, poilsis, sportas, mankšta ir laisvalaikis suteikia tarsi tvirtą skydą nuo neigiamo streso poveikio. Mes neturime savęs nuolat stumti, mes turime gyventi subalansuotą gyvenimą - darbo periodus turi keisti poilsio periodai.

Pažvelkime į gamtą. Kas ten vyksta? Viskas aplink mus rodo, kad gyvenimas vyksta sezonais. Gamta juda subalansuotais ciklais, kurie užleidžia vietą vienas kitam metai po metų. Ir mes galime taip gyventi. Apskritai, žmonės dažniausiai linkę mąstyti linijiniu būdu. Yra pradžia (gimimas) ir pabaiga (mirtis), ir mūsų darbas yra tarsi erdvė tarp šių dviejų taškų. “Išsimiegosiu, kai numirsiu” - toks daugelio požiūris juk taip pažįstamas ir tiek kartų girdėtas.

Gamta, kaip minėta, veikia ciklais. Yra sezonai augimui ir gamybai ir sezonai lėtėjimo ir poilsio. Net kasdieninė para yra ciklas, bet mes tą užmiršome. Su dirbtine šviesa, televizija ir internetu ištisą parą, mes užmiršome natūralų šviesos ir tamsos ciklą. Mes apgauname sistemą, ir, tuo pačiu, save.

Štai keletas dalykų, apie ką verta pamąstyti - kai planuojate atostogas ar kaip galima pagerinti poilsio kokybę.

 • Kokia veikla padeda Jums geriausiai atsipalaiduoti? Ką Jūs asmeniškai mėgstate daryti? Nepamiršote per pareigas? Galbūt savaitė Palangoje gaminant maistą bendroje virtuvėje ir naudojantis bendrais patogumais nėra tai, kas patinka būtent Jums, ir geriau rinktis kitokį poilsio būdą?
 • Kokios atostogos skatintų šeimos bendrumo puoselėjimą?
 • Kokias turite galimybes pailsėti? Pradėkite nuo mažų dalykų planavimo, jų sėkmė paskatins imtis didesnių poilsio „projektų” ir ilgesnių pertraukų. Jei esate ribojami aplinkybių (pavyzdžiui, vieniša mama be pagalbos), tada raskite paprastų dalykų, kurie jums teikia atgaivą ir maitina sielą. Valanda su gera knyga gali būti mini atostogos.
 • Kokios pramogos yra išsvajotos seniau ir galbūt pamirštos? Gal dabar galite įgyvendinti svajonę? Galbūt kažkur nukeliauti trukdė pinigų ar bendraminčių stoka, o dabar situacija pasikeitė? O gal kažkada svajojote išbandyti jėgas bėgant maratoną? Reklama skelbia, kad „euforija išlieka ilgai”, nesvarbu, kokio ilgumo distanciją įveiksite. Juk pirmiausia įveiksite save - savo atsikalbinėjimą, tingėjimą, atidėliojimą, nesėkmės baimę. Kas pasakė, kad asmeninis „maratonas” negali būti 4 km? Galbūt dalyvavimo džiaugsmas padrąsins siekti daugiau ir Jūsų gyvenimą užpildys jau ne tik darbas ir jo problemos?
 • Ar žinote, kad vien jau kelionės planavimas suteikia daugybę teigiamų akimirkų, padeda nukreipti mintis nuo problemų darbe? Tegu tikri ar menami kelionių maršrutai suteikia jums keletą akliratį plečiančių poilsio valandėlių.
 • Galite duoti sau leidimą pailsėti ir pradėti žvelgti į gyvenimą koks jis yra - sezonai ir ciklai, o ne finišo linija?

Nereikia sulaukti traumos tam, kad gulėdamas ligoninėje būtum priverstas padaryti pertrauką ir permąstyti savo gyvenimą, kaip mano labai artimas žmogus. Apmąstykite dabar, kaip jūs tikrai norėtumėte gyventi. Galbūt ne darbas biure ir kasdieninė įtampa yra Jūsų svajonė? Juk gyvenimas vienas, patys renkamės, kaip jį gyventi. Jis mūsų. Būkite kūrybingi ir ieškokite, kaip galima bent nežymiai jį pakeisti ir pridėti poilsio ir atjaunėjimo minučių. Jūs esate to verti, bet kad įvyktų teigiami poslinkiai, reikės įdėti pastangų patiems. Niekas netrauks jūsų iš žiurkėno rato. Prisiminkite vėl vaikystės džiaugsmą, kai ateidavo vasara ir būdavote laisvi. Suteikite sau leidimą vėl pasijusti laisvais - leiskite pailsėti savo širdžiai ir protui. Net jei vasarą tam neradote laiko, dar ne viskas prarasta - kokybiškam poilsiui visi sezonai tinkami!

P.s. Pradžiai:

Pasiplanuokite, iš kur gausite papildomų minučių poilsiui, priešingu atveju, viskas liks tik norais ir išsisklaidys kaip rūkas. Peržiūrėkite savo kiekvienos dienos veiklą ir užsiėmimus ir susirašykite į kairę lentelės pusę. Dešiniojoje įrašykite poilsiui priskiriamus užsiėmimus. Ieškokite, kokių darbų sąskaita galite „išplėšti” daugiau laiko sau. Sėkmės!

Norint cituoti, būtina gauti autorės sutikimą ir nurodyti šaltinį.

Rodyk draugams

BENDRIEJI PRINCIPAI - MINIMALIZMAS, SAIKAS, PATOGUMAS

Be ko į kelionę neišsirengia jokia moteris? Aišku, be kosmetikos! Kur beišsiruoštume – į prabangų paplūdimio kurortą, pažintinę kelionę, kempingą atokiose nuo civilizacijos vietose ar savaitei į kaimą - mes visada išliekame moterimis, ir visada norime būti švarios, gaivios ir patrauklios! Vis dėlto, kelionės krepšys yra ne beribis, ir vežtis visų vonios turtų negalime. Kaip ir spintos. Mano vyras juokauja, kad aš atostogauju, o jis tik nešioja lagaminus. Kaip dažnai ruošdamiesi atostogauti mes būname apsėsti minties “visko gali prireikti,” pripildome lagaminus dešimtimi porų batelių, rūbų komplektų, įvairios kosmetikos - tiek daug, kad kelionę apkartina bagažo svoris, o ir dažniausiai didžioji dalis daiktų lieka nepanaudota. Atvykus paaiškėja, kad pamiršome įsidėti ko tikrai reikia (pavyzdžiui, pernai sugaišome gerą pusdienį 43 laipsnių karštyje ieškodami vaistinės, turinčios priemonių nuo odos nudegimų), nors atrodo, kelionei ruoštasi prideramai ir bagažo sudėtis kruopščiai planuota! Siekiant tinkamai pasirengti artėjančiai kelionei, turite suvokti kur vykstate, kokios ten oro sąlygos ir ką konkrečiai veiksite poilsio dienomis. Kosmetinės turinys kiek skirsis jei vykstate degintis, kopsite kalnais ar važiuosite autobusu.

1. Pradedame nuo pačios KOSMETINĖS, padėsiančios į vieną vietą surinkti visas kosmetikos ir higienos priemones. Patogi kosmetinė taupo vietą ir laiką, nereikia knaisiotis po visas rankinės kišenes, kad rastumėte dantų šepetėlį. Renkantis didžiausią dėmesį reikia skirti ne kosmetinės kainai ar raštams, o formai ir naudojimo patogumui. Kosmetinė turi būti ergonomiško dizaino, lengvai tilpti į lagaminą ar sportinį krepšį. Įmantrus kietas lagaminėlis atrodo labai gražiai, bet vežtis gali būti itin nepatogus. Kosmetinės būna kelių tipų: skirtos tik makiažo reikmenims, su kišenėlėmis teptukams, o didžiosios talpina net šampūnus. Paprastai moterys turi ne vieną kosmetinę: mažą – kasdienai, į kurią telpa vos keletas kosmetikos priemonių, nešiojamą rankinėje, ir didesnę, skirtą kelionėms.   Patogu, jei kosmetinė turi keletą skyrelių - galėsite atskirti valymo ir makiažo priemones. Rasite greičiau ko reikia ir mažesnė tikimybė, kad joms kas nors nutiks kelionės metu - atsidarys ir išbyrės pudra ir pan. Audinys turėtų nepraleisti ir drėgmės (juk tenka neštis į dušines, be to, gali koks nors produktas atsidaryti ir ištekėti).

2. Nemažai priemonių galima įsigyti mažesnės - kelioninės talpos. Jos sutaupo vietos ir sumažina bagažo svorį, tad geriau nešti lengviau ar turėti daugiau erdvės suvenyrams, nei keliauti su 10 kg kosmetikos. Jei kelionėje planuoti būti ilgiau, reikiamų įprastinės talpos priemonių galima įsigyti vietoje. Mėgstamų kosmetikos priemonių nebūtinai rasite mažų talpų, tačiau galima tiesiog įsipilti į mažus plastikinius buteliukus ar indelius. Kad nesumaišytumėte ir nereikėtų spėlioti ar čia tonikas ar micelinis vanduo, veido ar paakių kremas, šampūnas ar kondicionerius, užklijuokite lipduką su priemonės pavadinimu. Be to, tokiu atveju galima imti šias priemones į rankinį bagažą. Prieš kelionę ir taip būna pilna rūpesčių – atsinaujinti garderobą, pasirūpinti lagaminais, tinkama avalyne, draudimu, pasidomėti kelionės programa…  O dar jei vyksta daugiau šeimos narių, ruošimasis gali virsti pakankamai varginančiu bėgiojimu po prekybos centrus, atimančiu dalį būsimos kelionės laukimo džiaugsmo. Tad patartina kelioninės talpos kosmetika pasirūpinti iš anksto, radus tinkamų priemonių jas įsigyti iš anksto. Atkreipkite dėmesį ir į mėginėlius - dažnai neimame jų ar išmetame rastus žurnaluose, o jie gali būti puikiai panaudoti! Kelioninio dydžio talpos puikiai tinka ir sporto klubų lankytojams, nenorinčioms kasdien nešiotis didelių šampūno, kondicionieriaus, dušo želė ar kūno kremo flakonų. Maži buteliukai gali būti nuolat papildomi iš ekonomiškų didelių 250-500-1000 ml pakuočių. 3. Kosmetika kelionei turi būti supakuota pagal reikalavimus

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Visi rankiniame bagaže gabenami skysčiai turi būti sudėti į ne didesnį kaip 1 litro talpos sandariai užsegamą permatomą maišelį. Vienas maišelis – vienam keleiviui.
Skysčiais rankiniame bagaže laikomi:
• vanduo ir kiti gėrimai, sriubos bei sirupai, medus, sūriai (tepami, minkšti pelėsiniai, mozarela);
• kremai, losjonai ir aliejai;
• hermetiškų indų turinys, skutimosi putos, kitos putos ir dezodorantai;
• kvepalai;
• pastos, dantų pasta;
• purškiamieji skysčiai;
• skystųjų ir kietųjų medžiagų mišiniai;
• geliai, plaukų ir dušo geliai;
• blakstienų tušas.
Žinoma, galima susidėti skysčius į registruojamą bagažą.

Tačiau, net sutaupant vietos lagamine, kyla klausimas, ką iš tikrųjų pasiimti su savimi? Kasdieninė priežiūros rutina ir ekstra priemonės Kasdieninę veido odos priežiūrą sudaro valymas ir maitinimas/ drėkinimas. Veido valymo negalima pamiršti net per pačias trumpiausias atostogas. Odos švara turi didžiausią įtaką veido odos būklei, ji turi būti valoma dukart per dieną - ryte ir vakare. Kaip jūs gebate nuprausti ir giliai išvalyti savo veido odą, nuo to priklauso jos pirminė būklė ir ant viršaus tepamų kosmetikos priemonių įsiskverbimas bei jų poveikis. Naktį miegat išsiskiria riebalai ir šlakai, todėl ryte reikėtų odą nuprausti ne tik vandeniu, bet ir nuvalyti bei tonizuoti ir tepti dieniniu drėkinamuoju ir apsaugančiu kremu, o vakare nuvalome per dieną susikaupusius nešvarumus - dulkes, sebumą, maliažo likučius, tada naudojame veikliuosius serumus ir kremus. Jaunai odai užteks drėkinimo ar riebalinių liaukų veiklą reguliuojančių priemonių. Rekomenduojama kelioninės kosmetinės sudėtis:

 1. prausiklis, tinkamas ir makiažo pašalinimui (micelinis vanduo);
 2. vatos diskeliai;
 3. tonikas;
 4. drėkinamasis kremas veidui (vykstant į šaltuosius kraštus – maitinamasis);
 5. paakių priežiūros priemonės (laiko juostų pasikeitimas, skrydžiai ir persėdimai, įtemptas grafikas ir kiti stresai gali atsiliepti tamsiais ratilais ar maišeliais po akimis);
 6. intensyvios priežiūros priemonė - pavyzdžiui, greito poveikio stangrinanti veido ar paakių kaukė (po dienos ekskursijose ar pajūryje atgaivina odą prieš iškilmingą vakarą);
 7. balzamas lūpoms;
 8. terminis vanduo (nepakeičiamas lėktuve, traukinyje ir pliaže, - visur, kur odai prireikia papildomo drėkinimo);
 9. dezodorantas;
 10. rankų kremas ar balzamas;
 11. šampūnas ir kondicionierius plaukams;
 12. losjonas ar kremas kūnui (jį prireikus galima naudoti ir kaip skutimosi priemonę);
 13. priemonės nuo saulės (vykstant į šiluosius kraštus ir net slidinėti - veidui);
 14. kvepalų arba tualetinio vandens mini-buteliuke;
 15. kremas kojoms, “nuimantis” nuovargį (pravers tiek einant į žygius, tiek pasivaikščiojus aukštakulniais bateliais);
 16. dezinfekcinis skystis
 17. Raminanti/ drėkinanti lakštinė kaukė veidui, padėsianti atgauti komforto jausmą po ilgo deginimosi. Pakuotė neužims daug vietos.

Įvairūs gamintojai pateikia kelioninių rinkinių įvairiems odos tipams, tai patogu, lieka papildyti trūkstamomis priemonėmis.

Prisiminkite, į kokią klimato zoną keliaujate! Susidėti kosmetiką kelionei kartais net sunkiau nei garderobą, nes, be kasdien naudojamų, reikia ir tam tikroms klimato sąlygoms pritaikytų priemonių. Turėtų būti atsižvelgiama į klimato ypatumus ir kaip jie gali paveikti odą. Kai kurių priemonių neturėjimas gali sugadinti atostogas ir atsiliepti ne tik odos išvaizdai, bet ir sveikatai.

Taigi:

 • Jei vykstate prie jūros, nepamirškite apsaugos nuo saulės (su jūsų odos tipui tinkamu apsauga faktoriumi)! Kremas ar aliejus po deginimosi ir apsauginė purškiama plaukų priemonė taip pat labai pravers. Be to, yra specialios priemonės po deginimosi, padedančios odai pailsėti nuo intesyvių saulės spindulių, raminančios ir suteikinačios komforto pojūtį.
 • Jeigu vykstate prie ežero, į mišką, plaukimą upe, kremo nuo saulės jums taip pat reikės, bet ne mažiau svarbu rūpintis iš anksto apsauga nuo vabzdžių įkandimų!
 • Jei vykstate į kalnus ar turistinį žygį, būtinai pasiimkite priemonių kojoms – nuo nuospaudų, sumušimų ir patempimų. (Apie pleistrus, vandenilio peroksidą ir kt. neprimename - tai vaistinėlės dalys).

Priemonėms nuo saulės reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Kelionė prie jūros - ne tik poilsis ir gražus įdegis, bet ir savotiškas stresas mūsų organizmui ir odai. Būtinas kremas su aukšto lygio apsauga nuo ultravioletinių spindulių. Ir tai turėtų būti apsauga ir veidui, ir paakiams, ir kūnui. Pasitaiko net šeimų, vykstančių į šiltus kraštus su pilna rankine makiažo priemonių, bet neturinčių jokios odos apsaugos nuo saulės. Priešingai, besistengiančių kuo ilgiau joje būti. O juk mūsų, šiauriečių, oda greičiau linkusi nudegti, o paraudusi ir besilupanti oda ne tik nepatraukliai atrodo, bet ir greičiau sensta.

Taip pat:

 • apsauginė priemonė plaukams nuo chloruoto vandens. Juk maudysitės ne tik jūroje, bet ir baseine;
 • skatinanti įdegį arba savaiminio įdegio priemonė tiems, kas nori neišsiskirti balta oda nuo pirmųjų atostogų dienų;
 • lūpų balzamas apsaugantis nuo saulės spindulių;
 • terminis vanduo ir drėkinamasis kremas po deginimosi.

Jei kyla abejonių, kad Jūsų lūkesčius atitinkančios kosmetikos nerasite nuvykę arba nesinori gaišti laiko jos paieškoms, vežkitės jau įsigytas priemones. Tokiu atveju nebus rizikos teptis tik tuo, ko yra vietos pasiūloje, arba apsaugos apskritai neturėti, ar jai naudoti prieinamas priemones (pvz., maistinį aliejų, kuris nėra efektyvus apsaugos nuo saulės srityje). Priemones nuo saulės taip pat galite įsigyti mini-pakuotėse – tas ypač patogu vykstant tik savaitgaliui. Taipogi ir ilgesnėje kelionėje mažas pakuotes patogu nešiotis į pliažą, o ir pasibaigus kelionei nereikės vežtis atgal.

Ir nepamirškite akinių nuo saulės - jei nenorite pasipuošti nelaukiamomis raukšlelėmis aplink akis. Susidoroti su jomis daug sunkiau, nei apsaugoti akis nuo ryškios saulės. Intensyvus drėkinimas esant aukštai temperatūrai Svilinančioje saulėje jūsų oda kaip jūs alpsta nuo karščio ir troškulio. Ją būtina pagirdyti! Įvairių pavidalų gaivinantis „vanduo“ tiesiog privalomas kelionėje. Vasarą rinkitės greitai susigeriančius losjono konsistencijos drėkinamuosius kremus.

Drėkinamasis kūno losjonas turėtų būti tepamas kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to, ar buvote tą dieną degintis ar ne. Net šešėlyje oda praranda daug drėgmės, todėl vakarais būtina papildyti jos atsargas. Idealus pasirinkimas bet kokio tipo odai - terminis vanduo. Jame nėra riebalų komponentų, bet gausu mineralų ir mikroelementų.

Beje, plaukai kenčia nuo karščio ne mažiau. Jei nenorite, kad atostogų pabaigoje jie atrodytų kaip šiaudai, įsigykite drėkinamąjį purškiklį plaukams su UV apsauga. Taip pat manau, kad net ir labiausiai perpildytoje kosmetinėje turėtų rasti vietos masažiniam aliejui. Jis puikiai padeda atsipalaiduoti po sunkios dienos. Iš visos dekoratyvinės kosmetikos įvairovės į atostogas ar darbo kelionę vertėtų imti tušą akims ir lūpų blizgį. Geras, tinkamai pasirinktas tušas padidina jūsų blakstienas, suteikia joms apimtį ir išraiškingumo akims. Lūpų blizgis šiltuoju sezono atrodo natūraliau nei lūpų dažai, jis maitina, drėkina ir vizualiai didina lūpų apimtį.

Dar keletas patarimų:

 • Kūno švara - sveikatos pagrindas. Jūsų arsenale turėtų būti ne tik dušo prausiklis, bet ir drėgnos servetėlės​​. Pastarosios ypač naudingos kelyje, kur vandens procedūros gali būti laikinai neprieinamos.
 • Imkite tik tas dekoratyvinės kosmetikos priemones, kurias naudojate kasdien. Principas paprastas: vietoj penkių lūpų blizgių – vienas. Apskritai, kuo mažiau – tuo geriau. Atostogos prie jūros - puiki galimybė duoti odai pailsėti nuo dekoratyvinės kosmetikos. Po svilinančiais saulės spinduliais, tvankiame transporte makiažas greitai lydosi ir užkemša poras. Oda pradeda dusti, sudirgsta ir prasideda uždegimas, atsiranda spuogelių.
 • Nepamirškite manikiūro rinkinuko. Daugelis gamintojų parduoda nedidelius kelioninius rinkinius, kurie užima labai mažai vietos. Arba įsidėkite tik būtiniausias priemones – jei vykstate į kelionę su ką tik padarytu manikiūru-pedikiūru, lazdelės nagų odelėms stumti jums neprireiks. Imkite žnykliukes, žirklutes, nedidelę dildę (jei nulūžtų nagas). Greitai džiūstantis lakas padės sutaupyti laiko, jei staiga reikia skubiai pataisyti nagų lako sluoksnį. Beje, apsidrausite nuo lūžių, jei prieš išvykdamos manikiūro meistrės  paprašysite, kad nagų ilgį paliktų ne daugiau nei 3-4 mm. Kartu tegu padengia kietinančia priemone.
 • Plaukų šalinimo priemones palikite namie, jei vykstate ne mėnesiui. Pasirūpinkite epiliacija iki atostogų!
 • Jei negalite apsieiti be plaukų lako, imkite su savimi mini flakoną.
 • Prausiklį ir dušo žele visiškai įmanoma pakeisti švelnia intymios higienos žele. Ja galima ir praustis ryte, ir nuplauti makiažą ar nešvarumus vakare. Rinkitės priemonę, tinkamą alergiškiems žmonėms – ji bus itin švelni.
 • Priemones „du viename“ nuolat naudoti kosmetologai nerekomenduoja, bet atostogų metu „šampūnas+ kondicionierius“ ir pan. Padės sutaupyti nemažai vietos ir bagažas palengvės ne viena dešimtimi gramų.
 • Veido kaukes imkite tik mini-pakuotes.
 • Dantų pastos taip pat geriausia imti kelioninę versiją.
 • Dezodorantai. Būtina higienos priemonė, kurio poreikis yra neginčijamas. Privalomas visada ir bet kokioje pakuotėje (aprastai jos didelės ir nebūna. Svarbiau – sudėtis, kad sulaikytų efektyviai prakaitą ir neerzintų odos).
 • Dušo želė. Sprendimas taupant gali būti “du viename” priemonė.
 • Dieninis ir naktinis kremai. Neimkite dviejų skirtingų! Imkite vieną universalų kremą, kuris gali būti tepamas ir ryte, ir vakare, geriausia – drėkinamąjį. Pastaba: kremą imkite tik tą, kurį jau naudojate. Kelionės naujų priemonių bandymui netinka!
 • Kūno losjonas. Siūlome imti neriebų, lengvą maitinamąjį-drėkinamąjį kremą ar emulsiją. Beje, šios priemonės “iš bėdos” tinka ir veidui.
 • Aliejų kūnui taip pat verta turėti su savimi, jei kelionės metu ketinate daug laiko praleisti saulėje. Ši priemonė atsakinga už intensyvų odos drėkinimą. Žinoma, jei vykstate į šiaurę, šią priemonę drąsiai palikite namuose.
 • Kvepalus sunkiuose, dideliuose buteliukuose palikite. Atostogoms jums pakaks vieno-dviejų mėginėlių ar kelioninio dydžio buteliuko.
 • Vatos diskeliai. Jų galima įsidėti dvigubai daugiau nei bus kelionės dienų, visos pakuotės vežtis nereikia.

ŠEIMA

Kadangi moterys be kosmetikos – nė kojos iš namų, ir jos paprastai atsakingos už bagažo surinkimą, čia aptarėme pirmiausia moterims skirtas priemones. Vykstant dviese ar su šeima, nemažai priemonių galima dalintis, pvz., dantų pasta, priemonėmis nuo saulės, kūno losjonu, šampūnu (jei tinka).

Ir pabaigai… Fantastiškas šių kelionių šalutinis poveikis yra tas, kad dažnas lagamino pakavimas priverčia pakeisti požiūrį į kelionėje reikalingų daiktų kiekį. Savo keliautojų “karjerą” pradedame kaip “atsargiausi ir nieko nepamirštantys”, lagaminą krauti pradedantys trys dienos iki kelionės, o tapę „pažengusiais” jau žinome įvairiausių triukų bagažo erdvei sutaupyti ir išmokstame išsiversti su minimaliu aprangos komplektu. Prisimenu savo pirmąją savarankišką kelionę į užsienį – vykau studijuoti, porai mėnesių vežiausi 3 milžiniškus lagaminus, nors važiavau į pažangią Europos šalį ir turėjau pakankamai lėšų įsigyti ir reikiamoms kosmetikos priemonėms, ir rūbams. Viskas buvo lengva kol lydėjo tėvai, bet prisimenu save nepažįstamame oro uoste, bandančią judėti su tais trimis milžinais, veltui besidairančią vežimėlio, šlapią nuo prakaito, nes dar nemažai apsirengiau ant savęs… Ir juokingiausia, kad grįžtant reikėjo nemažai išmesti ir išdalinti, kad tilptų nauji daiktai ir nereikėtų taip sunkiai tampyti. Nepasimokiau ir vėliau – savaitei atostogų vykdavau su septyniomis poromis batų ir septyneriais džinsais, o kur dar suknelės. Tačiau su laiku ir patirtimi bei itin praktišku vyro požiūriu atėjo supratimas, kad kelionėje svarbiausia įspūdžiai, lengvumas, gera nuotaika. Be to, prie poilsinių kelionių prisidėjo darbinės, kur tenka vykti tik su rankiniu bagažu, tad patobulėjau tiek, kad išties imu tik tai, kas būtina. Pavyzdys man – itin daug keliaujančios užsienio partnerių mokymų trenerės: jos porai dienų atvyksta tik su rankiniu bagažu, į kurį telpa ir kompiuteris, ir kosmetika, ir būtiniausi pakaitiniai rūbai. Kai kurie iš straipsnyje mimimų patarimų duoti būtent jų. Tad - gerų kelionių!

Rodyk draugams

Nėra abejonių, kad puiki pora aukštakulnių ant puikios moters kojyčių prideda išskirtinio  moteriškumo: jie ilgina kojas, užpakaliukas atrodo stangresnis, įtraukiamas pilvas, į priekį atstatoma krūtinė.  Aukštakulniai suteikia moters kojai gracingumo ir elegancijos įvaizdį. Jei išleidę pusę savo algos visiškai nepatogiems, bet nepaprastai dailiems bateliams daugybė moterų nejaučia sąžinės graužaties, tai toks menkas nepatogumas, kaip maudžiančios kojos ir galimas pusausvyros praradimas taip pat netbaidys. Nepaisant visų diskusijų apie tai, kaip kojoms kenkia aukšti bateliai smailais kulniukais, visuomet bus moterų, pasiryžusių aukoti savo sveikatą dėl grožio ir elegancijos. Todėl tokie batai visada bus madingi. Su aukštakulniais moteris jaučiasi seksualesnė. Antra, aukštakulniai suteikia pasitikėjimo savimi. Na tai kas, kad apsiavus aukštakulnius traumų rizika išauga kelis kartus, o stabilumu toks apavas nė nekvepia.

Kažkodėl būtent aukštakulniai leidžia moteriai pasijusti tvirtai stovinčia ant žemės. Nelogiška, bet labai moteriška.

Bet kas pasakė, kad toks pasitikėjimas turėtų būti „įjungiamas“ tik su 10-12 cm pakulne? Žinoma, mes balsuojame už stilingus batelius, bet kodėl jie negali būti ir patogūs? Daugelis mados fanatikų, net ir išaugusių savo paauglystės metus, renkasi balerinos batelius, oksfordo batų interpretacijas, sportinio tipo basutes, romėniškus sandalus ir t.t.

Žemakulniai bateliai dažnai yra suvokiami kaip neseksualūs batai, orientuoti į juos avinčios moters komfortą. Tačiau sprendžiant pagal 2011 metų pavasario/vasaros dizainerių kolekcijas, žemakulniai bateliai tapo žavingesni bei labiau viliojantys, kur kas įvairiapusiškesni. Dabar juos galima derinti ir su miela suknele, ir su stilingais džinsais. Bet visas tas patogus arsenalas nebūtinai turi būti nešiojamas išimtinai laisvalaikiu (sportuojant) ar apsipirkimo dienomis. Juk normaliai žmogus žengia nuo kulno, šiek tiek remdamasis pėdos išorine puse ir baigia žingsnį atsispirdamas pirštais. Avint aukštakulnius eisena deformuojasi – moteris stypčioja ant pirštų, kuriems ir tenka didžiausias krūvis, ir tik šiek tiek atsiremia kulnimis Geriau stilingi „laiveliai“ ant kojų ir tikra šypsena veide nei  slepiama skausmo grimasa ir dailutėliai „kankinimo įrankiai“ ir sukaustyta, nuvargusi eisena… Juk ne kiekvienai ir pavyksta vaikščioti apsaivus aukštakulniais gracingai lyg prancūzei :-)

Pėdos - viena iš nedaugelio kūno dalių, kurioms tradiciškai esame įpratę skirti nedaug dėmesio. “Tiek to”, - numojame ranka į skausmus ar nuospaudas. Tačiau pakeitus šį požiūrį, daugelį kojų ir sąnarių bėdų galima numalšinti dar pradinės stadijos. Blogai pasirinkta avalynė pėdai, kuri jau turi biomechanikos problemų, gali sukelti antrinių ligos simptomų. Moterys į gydytojus kreipiasi dažniau ne todėl, kad būtų daugiau sirgusios tokiomis ligomis, bet dėl to, kad dažniau avi problemas išryškinančius batelius. Jeigu žinote, kad jūsų pėdos jautrios, problemiškos, greitai pavargsta, patariama laikyti ankštus ištaigingus batelius ar aukštakulnius garderobo “rezerve”. Tačiau jeigu suaugusios moters pėdos sveikos, kūno svoris bei treniruotumas pakankamas ir aukštakulnė avalynė nesukelia skausmų ar kitokio diskomforto ir avint ją kasdien - kodėl gi ne? Jeigu moters kojų raiščiai ir raumenys sveiki, ji neturi įgimtų ar įgytų pažeidimų, aukšta apavo pakulnė neturėtų kelti rūpesčių. Tačiau ir gerai besijaučianti moteris neturėtų pamiršti kuo dažniau leisti kojoms pailsėti.  Jei darbas arba tiesiog pomėgis neleidžia atsisakyti aukštakulnių, savaitgaliais ir tada, kai nereikia dirbti, rekomenduojama  avėti patogią avalynę žema pakulne, vaikščioti su sportiniais bateliais. Pavargusias kojas pamerkti į atpalaiduojančią vonelę, palepinti masažais.

Štai keletas priežasčių, kodėl moterys turėtų dažniau rinktis patogius žemakulnius:

1. Komfortas

Ant visų kulniukų, platformų t.t. mūsų vargšės kojos pavargsta. Ilgai avint aukštakulnius batelius pėda deformuojasi – platėja priekinė dalis, silpnėja pėdos raiščiai, nuolat vargsta pėdos kaulai, spaudžiami nervai, todėl ima kamuoti skausmas. Ne vienus metus aukštakulnius avinčioms moterims nemalonūs pojūčiai pėdose atsiranda dėl pakitusios kojos biomechanikos ir raumenų veiklos. Aukštakulniai labai dažnai tampa ir atsikišusio vadinamojo pėdos kauliuko priežastimi. Pėdos kauliuko problema yra paveldima, tačiau aukštakulniai gali ją išprovokuoti. Visiškai sveikai moteriai, net ir ilgai vaikštančiai su aukštakulniais, ji gali nepasireikšti. Tačiau jeigu pėdos kauliuko deformacijos kamavo motiną, didelė tikimybė, kad tai neaplenks ir dukters. Idealiausias pakulnės aukštis – 2- 2,5 cm, tada pado apkrova einant pasiskirsto tolygiai ir nežaloja pėdos.

Nesvarbu, ar esate patenkinta kasdien nešiojama avalyne, ji iš tikrųjų gali turėti ilgalaikį poveikį kūnui. Pavyzdžiui, nugaros apačios skausmai, laikysenos sutrikimai, nervų pažeidimai, - tai dažniausiai pasitaikantys skundai iš ilgalaikių aukštakulnių fanatikių. Su tinkamais, patogiais žemakulniais tokių rūpesčių nėra. Moters kūną palaiko lygus, minkštas ir komfortiškas padas, kuris leidžia atsipalaiduoti ir nešioti  paprastai.

2. Praktiškumas

Nešiojant laivelius, nekels rūpesčių įtempta keltis, nutrinti pirštai ar pūslės ant padų. Nereikia pleistrų ar gelio vidpadžių pėdos komfortui (padeda, išbandyta). Jokių beviltiškų lūkesčių, kad kulnas neapsibraižys ir saugojimo. Nereikia galvoti, kai darbas reikalauja „ant kojų“ praleisti visą dieną ar įveikti ilgus nuotolius, ar paeisite. Arba, jei atsitiktinai nutinka kažkas „tokio“ ar iš darbo reikia lėkti tiesiai į pajūrį ar kaimą, nereikia sukti galvos, kad esate netinkamai apsiavusi.

3. Pasitikėjimas

Savaime suprantama, kad avėdama aukštakulnius, moteris yra seksualesnė ir moteriška, su kulniukais tokį efektą pasiekti gan paprasta. Bet ne nuo batų priklauso pasitikėjimas savimi, tiesiog reikia mokėti suderinti rūbus bei aksesuarus. Jei moteris pasitiki savimi ir pati žino, kad yra patraukli, bateliai nieko nekeičia. Jie tik rodo, kad esate tvirtai stovinti ant žemės ir dėl įspūdžio neaukojate savo savijautos, pati žinote ko esate verta ir nesistengiate nieko niekam įrodinėti! Visi žmonės yra gražūs. Tik vieni tą grožį vertina, kiti jo ne ir netgi atvirkščiai - slopina, įteigdami sau, kad yra niekam tikę, nereikalingi ir negražūs. Tačiau žmogus yra gražus tada, kai gerai ir patogiai jaučiasi. Jis yra gražus, kai vilki drabužius, kurie jam patinka, bet ne tada, kai vilki drabužius ar avi batus, kurie kažkam yra stilingi.

Ir nors žemakulniai gali reikalauti šiek tiek daugiau pastangų, kad atrodytum moteriška ir pritaikyti prie progos, tokie batai leidžia išsivaduoti iš tipiškų standartų apie moteriškumą – viskas priklauso nuo pačios moters, kaip ji jaučiasi ir moka rinktis jai derančius daiktus, kaip elegantiškai juos nešioja – juk viena gali būti labai patraukli su sportbačiais, o kitai negelbsti nė laboutinai – vis vien už nugaros pašaipiai šnaždamasi…

4. Stilius

Teniso bateliai seniai jau nebėra sukurti tik vieninteliam tikslui – kortams, jie taip pat tampa stiliaus dalimi, kaip ir  balerinos bateliai, botai ar šlepetės. Sportbačiai kuriami daugybės formų, stilių, medžiagų, spalvų ir paskirties, tad drabužių spintos, kaip ir aprangos derinių, galimybės tampa neribotos. Galima pasirinkti funkcionalius minimalistinius arba atkreipti dėmesį blizgiais, originaliais bateliais. Nepriklausomai nuo asmeninio stiliaus, tinkami bateliai tokioje gausoje būtinai atsiras!

Taigi, aukštakulniai visada visada liks elegancijos ir grožio viršūnė, bet kai kalba eina apie vaikščiojimą ir praktiškumą, tai manau, nieko nėra geriau už žemakulnius. Bet visgi kiekviena savo batų dėžėje turėtume turėti porą aukštakulnių, - maža ką…

Kasdienai žemakulniai, vakare aukštakulniai, laisvalaikiu sportbačiai :-) Svarbiausia patogūs ir kokybiški, tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje!

***

Pagalbininkai pavargusioms kojoms

Rodyk draugams

Mylėk save!

vetytaametyta ● 2011-04-12

Gerbk savo kūną. Nežiūrėk į jį kaip į transporto priemonę, mašiną darbams nudirbti, kažkokį atskirą nuo savęs daiktą. Neignoruok jo poreikių, duok jam poilsio, nemaitink kuo papuola. Neatidėliok rūpesčio savimi, nenumok ranka į aiškius signalus ar aplinkinių pastabas, kad atrodai pervargęs.

Mylėti savo kūną kaip savęs dalį. Atsimink: kuo labiau save vertinsi ir mylėsi, tuo daugiau galėsi duoti kitiems ir tuo daugiau tau  duos kiti. Būk SAVANAUDIS GERĄJA PRASME, mylėk save taip pat ir stipriau kaip bet ką kitą, jausk, kad savaime esi nepakartojamas. Naudokis malonumais ir leisk sau būti; tik Tu pats atsakai už savo laimę. Juk jei tau kartos, kad Tu gražus, o tu manysi, kad taip tik siekiama tau įtikti ir meluojama, tikrai nebūsi laimingas. Viskas priklauso nuo Tavęs! Kad gerai jaustumėmės, būtina mylėti savo kūną už tai, kad tai yra mūsų kūnas. Tarp meilės sau ir pagarbos sau reikia dėti lygybės ženklą. Skirk laiko sau, visa kita niekur nedings. Džiaugsmą, kylantį iš geros savijautos, kai sutariama su savimi, kelia ne daiktas, bet vidinė laisvė rinktis, savojo „aš“ vertės pajautimas. Paimkite popieriaus lapą ir surašykite savo stipriąsias puses, savybes, dalykus, kuriuos mokate ir gebate geriausiai. Jūsų sąrašas – tai akcentai, kuriuos verta vystyti. Nebegrįžkite prie to, ko, galbūt, nemokate ar nenorite daryti. Žinokite stipriąsias savo puses ir jas lavinkite. Manote, kad nesugebate gerai slidinėti? Na tai neslidinėkite! Pasirinkite kitą sporto rūšį ir tiek. Neskaitykite knygų, kurios jums neįdomios. Kam rūpi, kad jos madingos? Geriau nuoširdžiai išmanyti vieną ar kitą siauresnę, kad ir ne pačią populiariausią sferą, nei prievartauti save bandant iškalti „Fuko švytuoklės“ simboliką, jei ši, iš tiesų, jūsų visiškai nedomina. Nustokite manyti, kad esate nepatrauklios, tada taip manyti nustos ir kiti. Taip jau yra, kad viskas, kas gyvenime yra gera, prasideda nuo harmonijos su savimi, meilės sau. Būtent ši meilė leidžia išlošti gyvenime viską tarsi nieko ir nedarant. Mėgautis tuo, ką darai, bendravimu, gamta, darbu. Mylinčius save aplenkia krizės. Bet kokios.

Kokių trijų taisyklių reikėtų laikytis savo gyvenime?

1. Džiaugtis kiekviena diena.

2. Mylėti save, ne vien tik kitus.

3. Atsiminti, jog darbai niekad nepasibaigs, o gyvenimas – taip.

Rodyk draugams

Gairės:

Pasirašykim kreipimąsi sąžiningai - po vieną kartą. Ir netempkim gumos… Valdžia niekada nepasižymėjo protu ir įžvalgomis. Tačiau šį kartą (kas galėtų paneigti, kad ne už Judo sidabrinius?) ji pasiruošusi išmarinti visą Europos civilizaciją. Ir būtų dėl ko… Natūralaus maisto per akis… Protas neneša, kam auginti neištyrinėtą brudą, kai savi laukai dirvonuoja, o naujoji imperija draudžia auginti įprastų maistinių kultūrų ir gyvulių daugiau, negu jai reikia, netgi primoka, kad tik mes nieko neaugintume ir apleistume savo laukus ir ūkį…
Žemiau LŽ straipsnis apie genetiškai modifikuotus augalus - gal kas anksčiau nepastebėjo. Būtinai perskaitykit… Negi europarlamentarai nesupranta: juk ir jie, ir jų vaikai, ir anūkai tai valgys - nuo kryžminimo per bites nieko neapsaugosi?! Atsipeikėję norės grįžti prie įprastų augalų, bet jų jau nebebus - niekas nebežinos, ką turi aruoduose… Tai pavojingiau, negu Chruščiovo kukurūzai… Nenumokim ranka, pakovokim už savo, vaikų ir anūkų gyvybes.

Ką tik, pirmą kart per 12 metų, Europos Komisija sutiko, jog Europos Sąjungos šalyse būtų auginami genetiškai modifikuoti (GM) javai! Dėl galimos naudos Europos Komisija nepaisė 60% europiečių pareikšto noro prieš sutinkant auginti GM maistą pirma sužinoti apie jo poveikį sveikatai bei aplinkai.
Ši iniciatyva siekia surinkti 1 mln., Europos Sąjungos piliečių balsų ir pateikti oficialią paraišką Europos Komisijai dėl GM maisto auginimo sustabdymo iki bus atlikti tyrimai apie jo poveikį. Paraiška bus pateikta
Europos Komisijos prezidentui, Chosé Manuel Barroso.
Pasirašykite šią peticiją

http://www.avaaz.org/en/eu_health_and_biodiversity/98.php?cl_taf_sign=6NikMxaR
bei
persiųskite šį prašymą savo draugams bei pažįstamiems.

Meniu: bulviažmogiai, toksinai ir vėžinis rapsas

Rūta Grinevičiūtė, “Lietuvos žinios” 2009 balandžio mėn. 6 d.

Niekas dar tiksliai nežino genetiškai modifikuotų produktų poveikio aplinkai ir žmogui

Niekas dar tiksliai nežino genetiškai modifikuotų produktų poveikio aplinkai ir žmogui

Bulvė, sukergta su žmogumi. Kukurūzo, viruso ir bakterijos hibridas, nuo kurio dvesia žiurkės. Biotechnologai gali labai egzotiškai praturtinti jūsų kasdienį stalą, tačiau pirmiausia jie nori patekti į Lietuvos laukus ir klonius. Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO), sykį neišleisti klajoti po Lietuvos ekosistemą, vėl skverbiasi ant mūsų stalo, tik šįkart su dar stipresniu užnugariu.

Ūkio ministras Dainius Kreivys buvo tas, kuris pasakė, kad tėra laiko klausimas, kada Lietuvoje įsikurs viena agresyviausių ir didžiausių pasaulio biotechnologijų kompanijų - “Monsanto”.

Lyg išgirdę startinio pistoleto šūvį, po ministro pareiškimo prie starto linijos naujam bandymui išsirikiavo GMO lobistai. Dainius Lygis, Aplinkos ministerijos GMO skyriaus vedėjas, stvėrė vėliavą: “Aš - už!” Prieš porą savaičių GMO lobistai surengė konferenciją, kurią finansavo su ta “Monsanto” siejama visuomeninė organizacija. Į renginį, per kurį buvo tariamasi dėl genetiškai modifikuotų “augalų” invazijos į Lietuvos laukus, nepakviestas nė vienas GMO paleidimo į Lietuvos ekosistemą kritikas.

Profesorius Leonas Grinius, Biotechnologijos instituto ekspertas, markstosi ir ilgai tyli paklaustas, kodėl į konferenciją nebuvo kviesti profesorė Dalia Brazauskienė, profesorius Antanas Svirskis. Ir vienas, ir kitas stovėjo prie Lietuvos ekologinės žemdirbystės ištakų.

“Nežinau, ar yra… buvo orgkomitetas, buvo atstovai iš įvairių organizacijų. Orgkomitetas sudarė pranešėjų sąrašą, - mykia it koks pamokos neišmokęs studentas profesorius L.Grinius. - Toks buvo orgkomiteto sprendimas.” Jį papiktino Lietuvos žalieji, kurie tos gerai cenzūruotos nuo kritikų konferencijos dalyvius pasitiko plakatais ir šūkiais. Juk viskas buvo taip gerai suplanuota. Ministro D.Kreivio pareiškimas radosi tuo pat metu, kai “Monsanto” pateikė naują paraišką sėti savo GMO atviruose Lietuvos laukuose, kad jų genetinę informaciją vėjas, vabzdžiai ir paukščiai išnešiotų kilometrų spinduliu. Tada kelio atgal nebebūtų.
Dr. Algimantas Paulauskas, Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto Biologijos katedros vedėjas, dėsto planą: “Mes norim tiems tyrimams dirvožemio: kaip keičiasi elementai ir tas, kas užauga, koks gali būti pernešimas, kaip gali dalyvaut netgi paukščiai - užkrės ar neužkrės, vabzdžiai kokie. Kadangi dabar nieko nėra - nulis Lietuvoje.”

Spėjama, jog mažos, bet labai korumpuotos Lietuvos globaliai kompanijai “Monsanto” prireikė ne tiek dėl jos laukų platybių, kiek dėl tos rankos, kurią mūsų vidutinės grandies biurokratai Briuselyje jau kelia už GMO. Šiuo metu Europoje galioja tvarka, kad atsisakyti įsileisti į savo teritoriją naujas GMO rūšis šalys negali savarankiškai. Atsisakyti panūdusios valstybės argumentus svarsto visos šalys narės.
O toji “Monsanto” ragina kraštą ne iš principo apsispręsti, ar šis nori ją įsileisti su visais tais genetiniais išsigimėliais, bet siūlo po vieną rūšį. Nepatinka ta, imk kitą! Taip GMO ilgai besipriešinusioje Europoje pavyko sudaiginti ir išauginti jau ne vieną derlių.

Žiurkėms - bloga, o žmogui?

Vienas iš sunkiausiai atsakomų klausimų, kurio galima paklausti GMO stūmikų ir atvirų “Monsanto” bendrovės lobistų, tai jų bulviažmogių, bakterijaaugalių ir augalavirusių poveikis šiltakraujams gyvūnams.
Jiems ypač nepatinka prašymai pakomentuoti biologijos mokslų daktarės Irinos Jermakovos ir jos kolegos vengro Arpado Puštajaus tyrimų su laboratorinėmis žiurkėmis rezultatus. Profesorius L.Grinius nenorom pripažįsta: taip, A.Puštajus pašėrė peles genetiškai modifikuotomis bulvėmis ir “jų žarnyno paviršiuje atsirasdavo pokyčių”. Lyg apgailestaudamas profesorius priduria, kad tam A.Puštajui pavyko išspausdinti savo tyrimų rezultatus prestižiniame britų medicinos žurnale “The Lancet”. Dar kartą pagalvojęs L.Grinius prisimena, jog austrai, visai neseniai pašėrę genetiškai modifikuotų kukurūzų miltais peles, uždraudė savo teritorijoje biotechnologijų kompanijų jiems pirštą GMO. “Ketvirtoj ar penktoj kartoj sumažėja prieaugis. Toks yra darbas. Paskelbtas praėjusių metų lapkričio mėnesį”, - neneigia nesėkmės profesorius.

Profesorė D.Brazauskienė neslepia emocijų: “Mane sukrėtė tai, kad žiurkių organuose - širdyje, kepenyse, pavartojus GMO bulvių, rasta pakitimų, jie buvo nenormaliai padidėję. Vadinasi, tas maistas kelia didelę riziką ir žmonėms.” Profesorė įspėja, kad GMO, kaip rodo tyrimai, gali paveikti visą organizmą. Žiurkės gaišta, o žmogus vis vien valgo? “Taip, žmogus valgo”, - patvirtina profesorė.

Prastai baigėsi ir žiurkėms, kurios buvo pašertos genetiškai modifikuotais pomidorais. Ėmė kraujuoti skrandžiai. GMO skverbimuisi į Lietuvą prieštaraujančio ekologo Andriaus Gaidamavičiaus teigimu, yra maždaug 75 dokumentuoti moksliniai tyrimai, įrodantys, jog GMO esmingai kenkia žinduoliams, kurių grupei priklauso ir homo sapiens.

“Tačiau mūsų valdininkai lyg tyčia vengia apie tuos tyrimus žinoti ir vis aiškina, kad GMO neigiamas poveikis nėra įrodytas”, - piktinasi klastingais lobistais, kuriems algos mokamos iš mokesčių mokėtojų kišenės, A.Gaidamavičius.

Profesorius A.Svirskis pasakoja atvejį, kai GMO tiesiogiai paveikė žmogų, o ne jam gana tolimą žiurkę. “Šešių kaimų darbininkai, kurie rinko ir krovė GMO medvilnę, dėl odos ir akių alergijos buvo paguldyti į ligoninę. Indijoje tokios nuimtos medvilnės ražienose ganėsi avys. Ketvirtis bandos krito, nes, kaip paaiškėjo, apsinuodijo”, - sako profesorius.

Norėdami suprasti, kodėl atsitinka tokie dalykai, kreipėmės į GMO šalininką A.Paulauską paaiškinimo, ką jie tokio daro su tais augalais, kad bulvė, braškė ar pomidoras staiga pasidaro klastingi.

Virusas atgabena vėžį, bet viskas - žmonijos labui

A.Paulauskas mums paaiškino, jog virusas turi natūralią savybę prisikabinti prie šeimininko DNR ir pakeisti jos veikimą sau reikalinga linkme. Biotechnologai, anot daktaro A.Paulausko, naudoja tą patį principą: “Kadangi čia yra kaip vektorius, kuris leidžia pernešti tam tikrą informaciją.” - “Tas virusas?” - “Taip, juos naudoja perkėlimui”, - profesorius patvirtina, kas yra biotechnologų sąjungininkas prieš natūralią gamtą. Taip svetima genetinė medžiaga patenka į nieko neįtariančio augalo genetinę programą.

Dar gali padėti ir bakterijos. A.Paulauskas siūlo azotą fiksuojančios bakterijos pavyzdį. “Gumbus sukelia. Mes turim tokių augalų, kurių šaknyse didėja gumbai, dauginasi jų kiekis. Tai sukelia pati bakterija, kurios plazmidė turi savybę padidinti ląstelių dalijimąsi. Na, grynai kaip onkologinės arba vėžinės, kaip sakoma, didelis kiekis pasidaugina”, - pasakoja A.Paulauskas. Čia jis aiškina, kaip dirbtinai “pagerinami” rapsai, kuriuos biotechnologijų verslas siūlė paskleisti Lietuvos laukuose.

Žinia, rapsai priklauso kryžmažiedžių šeimai ir Lietuvoje turi daug giminaičių. Jeigu GMO stūmikams būtų pavykę, dabar jau dideliuose Lietuvos plotuose apie ekologinę žemdirbystę ir bitininkystę nebūtų nė šnekos. Ekologinėje produkcijoje GMO priemaišų negali būti nė pėdsako.

Taigi bakterijų plazmidės sukelia augalui vėžį ir jis tampa nenatūraliai gumbuotas. Gal ir neblogai, tik viena bėda - tas “vėžinis” genas atkeliauja į augalą kartu su atsparumo antibiotikams genu, pasiskolintu iš viruso. Kam to reikia? Nors biotechnologija skamba išdidžiai, iš tiesų toje srityje žmonijos žinios labai ribotos. Augalas svetima informacija apšaudomas aklai, o tam, kad būtų įsitikinta, jog pavyko, kartu su tuo vėžiu šaunamas dar vienas svetimkūnis - jis leidžia sužinoti, ar eksperimentas pavyko. Tam ilgą laiką GMO buvo diegiamas atsparumas antibiotikams.

Dabar šis metodas Europoje jau uždraustas, tačiau prieš pusantrų metų būtent tokį ateivį mėginta prakišti Lietuvoje, kad jis čia skleistų savo genetinę informaciją ir įsikibtų į kol kas natūralią Lietuvos augaliją.
Daktaras Vaclovas Jurgelevičius, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto GMO tyrimų skyriaus vedėjas, tęsia mūsų pradžiamokslį: “Į kukurūzus įterptas genas suteikia vabzdžiams tokį pojūtį, kad jie nepuola tų kukurūzų. Šis genas priverčia augalą gaminti specialų toksiną, kuris veikia vabzdžius.”
Koks tai toksinas, pone Jurgelevičiau? “Tas pats, kurį dabar pilam į Nemuną ir naikinam mašalus, kad mūsų nekandžiotų, tai yra vadinamasis biocidas”, - sako žmogus, atsakingas už tai, kad Europoje neaprobuoti GMO nepatektų ant mūsų stalo. Anot jo, šitą toksiną gaminantys kukurūzai žmonių ir kitų žinduolių neveikia.

Todėl mus ir mūsų maistui auginamus gyvulius tais organizmais, atrodančiais kaip tikri kukurūzai, ir šeria. Ir masiškai šeria. Sako, kad gerai užvalgius mėsytės iš modernaus kiaulių fabriko, kuriame gyvulys užauga per tris mėnesius, ant jūsų nutūpę uodai gali ir nemirti. Kol kas. I.Jermakovos tyrimai su žiurkėmis parodė, jog GMO poveikis pasireiškia palikuonims. Daktaras A.Paulauskas desertui papasakoja apie braškę, kuriai “įsiuvo” žuvies geną, kad ji šaldoma nesuirtų.

Ministras siūlo svajoti

Ūkio ministras D.Kreivys, labai netikėtai įsiliejęs į GMO šalininkų chorą, dabar aiškina buvęs ne taip suprastas. Taip, jis važiuoja į JAV, kad asmeniškai susitiktų su “Monsanto” atstovais ir pakviestų juos investuoti Lietuvoje. Tačiau ministras labai prieštarautų atviro lauko eksperimentams. Kodėl D.Kreivys mano, kad “Monsanto” pakeis savo planus, jeigu kompanija jau pateikė naują paraišką sėti savo GMO taip, kad jie sąveikautų su natūralia gamta?

“Man visai nesvarbu, ko ji nori”, - išdidžiai numoja ministras ir ima dėstyti savo planą. Sekdamas pasaulio biržų biuletenius jis pamatė, jog smunkant pasaulio ekonomikai biotechnologijų kompanijos vis dar traukia investuotojus. Kodėl? Todėl, kad pasaulyje yra labai daug žmonių ir per mažai maisto. Lietuva, turinti žemės ūkio mokslinį potencialą, anot ministro, galėtų pamėginti užsidirbti iš pasaulio demografinės krizės.

Tik, žinoma, jokių atviro lauko eksperimentų. To jau tikrai nebūsią. Iškart po šio interviu ir buvo surengta GMO šalininkų konferencija, kurios dalyviai mums aiškino apie atviro lauko eksperimentų svarbą Lietuvoje. Nesusipratimas?

Ministras tvirtina, kad jis niekaip nesusijęs su GMO lobistais. “Kur bitininkus dėsit, kur ekologinius ūkininkus?” - klausiame ministro. “Mes nieko nemažinam: nei bitininkų, nei ekologinių ūkininkų. Nešnekam, kad užsiimsim masiniu GMO auginimu”, - aiškina ministras ir priduria… esąs biožemdirbystės šalininkas. Paklaustas, ar tai nėra tas pats, kas GMO auginimas, ministras sutrinka ir pareiškia, kad nenori būti egzaminuojamas. “Monsanto” pavadinimą jis išgirdęs atsitiktinai, tyrinėdamas vertybinių popierių biržų biuletenius.

Egidijus Čibirauskas, ekologas, pasakoja, kad “Monsanto” esanti labai “efektyvi kompanija”: “Jai apsimoka papirkti valdininką, pavyzdžiui, pasiūlyti darbą “Monsanto” kompanijoje, kai jis išeis (arba bus išmestas) iš valdiškos tarnybos. Kanadoje trys GMO priežiūros pareigūnai pranešė, kad jiems “Monsanto” pasiūlė per 1 mln. JAV dolerių kyšį. Kompanija aiškino norėjusi skirti tą sumą mokslui, bet žmonės, kurie dalyvavo tame susitikime, patvirtino - siūlė kyšį.

________________

Anketa: Atsakyk į klausimus ir laimėk 25 Lt vertės kuponą!

Rodyk draugams

Daugelis pasaulio tautų XX amžiaus ketvirtyje Motinai ir Motinystei pagerbti įsivedė specialią šventę - Motinos dieną. Trečiajame dešimtmetyje ji imta švęsti  ir Lietuvoje. Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį.

Ši diena - šeimos židinio saugotojos, vaikų auklėtojos, pirmosios darbštumo, kalbos, gerumo mokytojos, papročių bei tradicijų kūrėjos diena. Tai didelės atsakomybės diena - juk nuo motinos ir vaikų ryšio priklauso žmogaus, visumenės, tautos socialinis brandumas, dažnai ir ateitis.

Tebūnie Motinos diena gražiausia ir prasmingiausia šeimos, kur prasideda mūsų dvasingumo šaknys, šventė. Tebūnie tai visų motinų lygybės diena. Tebūnie tai dėkingumo, pagarbos, meilės ugdymo diena.

Motinos diena - gerumo ir atsakomybės diena, tai šeimos židinio šventė. Tikrai prasminga bus, kai motinai pagarbą jausime ne vieną, o visas metų dienas, visą gyvenimą.

Ryšys tarp mamos ir vaiko yra stipriausias gamtoje. Motinos meilė - besąlygiška, jos nereikia išsikovoti, užsitarnauti. Ji yra, ji tiesiog egzistuoja. Mes, vaikai, dažnai nemokam parodyti kokios mamos, motinos, mamytės ar motulės mums brangios, dažniausia su amžiumi vis tolstam ir einam savais keliais, kuriam gyvenimus atskirai ir tik vėliau, kai jau patys turim savus vaikus, suprantame, kaip jos mus mylėjo.

Mylėkim mamas ir pasakykim, kokios jos mums brangios, kad vėliau nesigailėtume. Gražiausiais žiedais, kruopščiai sudėliotais meiliausiais žodžiais, nuoširdžia malda dėkosime už meilę, kurios šviesoje nuolat augame.

Motinai pagerbti tinka ir nuoširdžiai surinktos kuklios laukų gėlės - plukės, pakalnutės, žibutės ar rankdarbis. Galime ir palepinti jas kokybiškais produktais, suteikti malonių akimirkų mėgaujantis kūną puoselėjančiomis procedūromis. Štai keletas pasiūlymų:

Iš pačios gamtos širdies - Jūsų mamų plaukų ir kūno grožiui!

„Omnia Botanica” švelnus veido šveitiklis brandžiai odai

Taip pat:

„Omnia Botanica” drėkinamasis kremas brandžiai veido odai, 50 ml

Natūralus organinis drėkinamasis veido kremas, skirtas naudoti kasdien, tinka visų tipų brandžiai odai.
Sudėtyje esantys natūralūs ežiuolių ir šventagaršvių ekstraktai puikiai drėkina, maitina, atgaivina veido odą, suteikia jai elastingumo. Mažina odos sausumo požymius, lygina mažas, taip pat ir mimikos raukšleles. Oda tampa švelni, lygi, išpuoselėta ir spindinti, pagerėja odos būklė.

„Omnia Botanica” šampūnas, stiprinamasis, pažeistiems, sausiems plaukams

Sudėtyje esantys natūralūs auksinių sorų ir kviečių gemalų ekstraktai puikiai maitina, stiprina ir regeneruoja plaukus bei galvos odą, plaukai išplaunami nepažeidžiant jų struktūros.

„Omnia Botanica” rankų kaukė, stangrinamoji

Natūrali organinė stangrinamoji rankų kaukė, skirta intensyviai rankų priežiūrai. Sudėtyje esantys dedešvų žiedų ekstraktai intensyviai drėkina, minkština, gaivina rankų odą.  Speciali rankų kaukės sudėtis teikia rankų odai raminamojo, stiprinamojo poveikio. Rankų oda akimirksiu tampa švelnesnė ir gražesnė.

Dr. Hauschka atkuriamasis veido kremas brandžiai odai

Drėkinamasis, raminamasis veido kremas net ir jautriai veido odai.  Sudėtyje esantys rožių, raudonųjų dobilų, paprastųjų perluočių, asiūklių ekstraktai, bičių vaškas, taukmedžių, simondsijų, migdolų, alyvuogių, avokadų aliejus giliai drėkina veido odą, įsigeria į giliuosius odos sluoksnius, lygina mažas mimikos raukšleles, mažina naujų susiformavimą, skatina odos regeneraciją. Švelnios, natūralios kremo sudedamosios dalys stangrina veido odą, suteikia didžiausią apsaugą, mažina veido raudonį. Oda tampa švelni, išpuoselėta, spindinti ir elastinga, pagerėja jos būklė.

Dr. Hauschka citrinų prausiklis kūnui

Platesnę informaciją rasite www.juara.lt.

Anketa: Atsakyk į klausimus ir laimėk 25 Lt kuponą!

Rodyk draugams

Lrt.lt radau įdomią žinutę:

Kuo plačiau šypsosis, kuo gilesnės raukšlės susidarys aplink akis, tuo, tikėtina, ilgiau žmogus gyvens, rodo šią savaitę paskelbtas tyrimas.

Ernesto Abelio vadovaujami mokslininkai   iš Wayne`o valstijos universtiteto ištyrė 230 JAV Didžiosios beisbolo lygos žaidėjų nuotraukas nuo 1950 metų ir sugrupavo jas pagal šypsenų tipą, praneša naujienų agentūra AFP.

Žaidėjai suskirstyti į „nesišypsančius”, kuomet jie visiškai rimti žvelgė į fotokamerą, „šiek tiek besišypsančius”, kuomet šypsniui naudojami tik aplink burną esantys raumenys, ir „besišypsančius pilna burna”, kai šypsomasi burna ir akimis, o abu skruostai pakelti.

Žaidėjų nuotraukos paimtos iš 1952 Beisbolo registro, kuriame nurodyti ne tik žaidėjų vardai, bet ir jų gimimo, kūno svorio indeksas, šeimyninis statusas ir karjeros ilgis, atspindintis fizinę sveikatą.

Statistinių duomenų gausa leido mokslininkams kontroliuoti kitus faktorius, galinčius įtakoti gyvenimo trukmę.

Palyginę duomenis mokslininkai nustatė, kad nesišypsančiųjų kategorijai priskirti žaidėjai gyveno vidutiniškai 72,9 metus, šiek tiek besišypsantys mirė sulaukę 75, o besišypsantieji pilna burna gyveno iki 79,9 metų.

„Kadangi šypsenos intensyvumas atspindi emocinį žmogaus charakterį, šio tyrimo rezultatai sutampa su kitais tyrimais, parodančiais, kad emocijos gali turėti teigiamą ryšį su psichine sveikata, fizine sveikata ir ilgaamžiškumu”, - teigiama tyrime.

Rodyk draugams

Teigiamas nusiteikimas padės susikurti tokią dieną, kokios norite. Mums visiems pasitaiko dienų, kai pabundame visiškai nepailsėję, jau iš anksto pavargę, nerimastingi, su kažkokia neįvardijama negera nuojauta. „Ak, vėl į tą darbą/ mokslus”… Vieni tokią savijautą ir nenorą ko nors imtis aiškina tuo, kad pavargo neigiamai reaguojanti į tuos pačius kasdienius dalykus, kiti sako, kad jaučia nesą ten, kur norėtų būti gyvenime. Svarbu nepamiršti vieno labai naudingo pamokymo: „Jei negali pakeisti situacijos, pakeisk požiūrį į ją”. Galima pamatyti situaciją kitaip, kitu kampu, ir nebūtinai staiga, žingsnelis po žingsnelio. Pavyzdžiui, pradėti dieną teigiamai nusiteikus. Juk VISKAS PRIKLAUSO NUO NUSITEIKIMO IR NORO. Net ir gydytojas ligoniui pasakys, kad vaistai be savitaigos, be tikėjimo, tegydys tik 50 proc. Taigi, jei žmogus nori kažką gyvenime pasiekti, be tikėjimo negali gyventi. Žmogus turi tikėti savo troškimais, norais ir idėjomis.

Nuo pat gimimo žmonės susiduria su nesėkmėmis, nepatenkintais poreikiais ir žlugusiomis viltimis. Tačiau stebina taip, kaip skirtingai žmonės reaguoja į, rodos, tą pačią situaciją. Reakcija į nusivylimus gali būti labai skirtinga. Kartais žmonės net nesusimąsto, kaip jie įprastai reaguoja nusivylus. Vieni žmonės iš karto  atsitraukia, kaip sraigės įlenda į savo kiautą ir visus savo išgyvenimus laiko giliai viduje. Kiti, atvirkščiai, reaguoja labai agresyviai - gali ginčytis, konfrontuoti, atvirai reikšti savo pyktį. Kai kurie žmonės, paveikti  frustracijos, išgyvena depresiją ir visišką nusivylimą savimi, savęs sumenkinimą. Patirta sėkmė padidina žmogaus vertę bei motyvaciją tęsti pradėtą veiklą. Tuo tarpu kartais net menkiausia nesėkmė sukelia bejėgiškumo jausmą, žemina pasitikėjimą savimi, slopina motyvaciją. Daug kartų siekiant tikslo susidūrus su sudėtingomis kliūtimis, kurių nepavyko įveikti, žmogus pradeda kelti sau mažesnius tikslus, sumažėja jo pasitikėjimas savimi.

Labai svarbus mūsų išankstinis nusiteikimas ir požiūris į situaciją. Jei bet kokį nesėkmę priimsime labai
asmeniškai ir pesimistiškai, sunku tikėtis, kad išmoksime pozityviai vertinti situaciją, o patyrus frustraciją
žengti naują žingsnį. Svarbu nesijausti bejėgiais ir visiškai priklausomais nuo aplinkos.

Kokios dienos jūs norite? Nusimato liūdna ir nuobodi diena? Rami? Arba pilna įvykių, tarsi veiksmo filmas? Sužinosi daug naujų dalykų? Spręskite patys! Panaudokite keletą „įrankių”, padedančių nuteikti save teigiamai:

 • Vizualizacija. Įsivaizduokite, kokia diena būtų sėkminga, kas turėtų įvykti (pvz., naujų žmonių susitikimas, skyrimas laiko sau, sėkmingas sandėris). Pabandykite pajusti šiuos įvykius lydinčius gerus, malonius jausmus.
 • Tegu pozityvi dienos frazė lydi jus visą dieną, padedama generuoti teigiamus jausmus. Mylėkite save. Linkėkite sau gero. Prisiminkite reklaminį šūkį „Nes aš to verta!”. Nelyginkite savęs su kitais žmonėmis jų naudai: juk visada atsiras kažkas, kas tam tikroje srityje mokės ar žinos daugiau. Nustoję lyginti save su kitais ir rungtyniauti, mažiau nusiviltume savimi, daugiau jėgų galėtume skirti tobulėjimui. Geriau susidarykite sąrašą, ką turite nuveikti, kad taptumėte panaši/-us į savo svajonių herojų. Kartais mes patys apsunkiname sau gyvenimą: keliame per didelius reikalavimus, viską norime atlikti tobulai ir nepriekaištingai, siekiame tikslų, kurie ne visada yra realiai įgyvendinami. Gyvenimas pasidarytų žymiai lengvesnis, jei sumažėtų mūsų reikalavimai sau ir aplinkiniams, tikslai būtų įgyvendinami palaipsniui, apgalvotai.
 • Medituokite. Atsisėskite patogiai ir susitelkite ties savo kvėpavimu arba mintimis. Nuspręskite, jūsų diena bus pilna džiaugsmo ir taikos, ir leiskite sau nustebti jos pabaigoje, kai įvertinsite, ką diena atnešė.

Štai kelios teigiamai nusiteikti padedančios frazės.  Galite pakeisti jas kaip jums patogiau, gražiau, pritaikyti sau, ir mėgautis puikia sėkminga diena.

Teigiamos dienos frazės:

 • Aš esu dėkingas už viską, ką turiu.
 • Aš galiu atpalaiduoti žinodamas, kad gaunu viską, ko troškau.
 • Aš gyvenu dabartimi, šia akimirka ir gėriuosi ją.
 • Aš esu atviras žmonių gerumui.
 • Aš esu dėkingas, kad aš turiu laiko šiandien sau, galiu padirbėti ties savo tikslais.
 • Aš gali turėti dieną, pilną džiaugsmo, ir galiu perduoti savo džiaugsmą kitiems.
 • Aš priimu viską, kas nutinka, ir tvarkausi su tuo.
 • Mano veiksmus įtakoja taikos siekis.
 • Aš į savo gyvenimą pritraukiu teigiamą patirtį.
 • Aš esu dėkingas, kad galiu pasirinkti mintis, kad atneštų laimę man pačiam ir kitiems.
 • Aš jaučiuosi pilnas energijos eiti savo keliu.
 • Kiekvienas mano gyvenimo momentas yra unikalus ir nuostabus.
 • Aš mėgaujuosi savo diena harmonijoje ir dalijuosi savo harmonija su kitais.
 • Mano diena pilna puikių akimirkų, tokių, kokių norėjau.
 • Aš esu dėkingas, kad esu gyvas, džiaugiuosi šia nuostabia patirtimi.
 • Aš turiu visas tobulėjimui reikalingas sąlygas.

Griežtai draudžiama kopijuoti, cituoti ar kitaip naudoti tinklalapyje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be straipsnio autorių sutikimo.

Rodyk draugams

Sasekso saugesnių kelių asociacija (Sussex Safer Roads Partnership, SSRP) pradėjo bene plačiausio masto ir sėkmingiausią visų laikų saugaus eismo kampaniją Embrace Life (apsikabink gyvenimą). Šios kampanijos tikslas - skleisti informaciją apie saugos diržų svarbą. SSRP nusprendė pademonstruoti visiškai kitoks požiūrį į reklamos kampanijas ir jai pavyko - vien per pirmąją savaitę www.youtube.com portale klipą „Embrace Life” pasižiūrėjo daugiau nei milijonas žiūrovų. SSRP siekia, kad kuo daugiau žmonių pamatytų šį klipą, o rėmėjų grupės Facebook ir Twitter kanale sumušė visus pasaulinius palaikymo augimo tempo rekordus.

Marketingo specialistai pripažįsta nieko panašaus iki tol nebuvo matę ir teigia, jos šis klipas - pati efektyviausia reklama saugaus eismo tematika. Juo labiau, kad paskutiniu metu buvo paplitusios kraupią realybę - kraują, mirusių kūnus, sudaužytus likimus-demonstruojančios reklamos. Ši reklama visiškai kitokia. Jai nereikia žodžių. Nereikia paaiškinimų. Nereikia vertimo. Ją gali suprasti kiekvienas.

Pamatyk ją: http://www.embracethis.co.uk/ arba
http://www..youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM
Apkabink gyvenimą. Prisisek saugos diržą!

Rodyk draugams

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Gruodis 2019
P A T K P Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031