BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

BENDRIEJI PRINCIPAI - MINIMALIZMAS, SAIKAS, PATOGUMAS

Be ko į kelionę neišsirengia jokia moteris? Aišku, be kosmetikos! Kur beišsiruoštume – į prabangų paplūdimio kurortą, pažintinę kelionę, kempingą atokiose nuo civilizacijos vietose ar savaitei į kaimą - mes visada išliekame moterimis, ir visada norime būti švarios, gaivios ir patrauklios! Vis dėlto, kelionės krepšys yra ne beribis, ir vežtis visų vonios turtų negalime. Kaip ir spintos. Mano vyras juokauja, kad aš atostogauju, o jis tik nešioja lagaminus. Kaip dažnai ruošdamiesi atostogauti mes būname apsėsti minties “visko gali prireikti,” pripildome lagaminus dešimtimi porų batelių, rūbų komplektų, įvairios kosmetikos - tiek daug, kad kelionę apkartina bagažo svoris, o ir dažniausiai didžioji dalis daiktų lieka nepanaudota. Atvykus paaiškėja, kad pamiršome įsidėti ko tikrai reikia (pavyzdžiui, pernai sugaišome gerą pusdienį 43 laipsnių karštyje ieškodami vaistinės, turinčios priemonių nuo odos nudegimų), nors atrodo, kelionei ruoštasi prideramai ir bagažo sudėtis kruopščiai planuota! Siekiant tinkamai pasirengti artėjančiai kelionei, turite suvokti kur vykstate, kokios ten oro sąlygos ir ką konkrečiai veiksite poilsio dienomis. Kosmetinės turinys kiek skirsis jei vykstate degintis, kopsite kalnais ar važiuosite autobusu.

1. Pradedame nuo pačios KOSMETINĖS, padėsiančios į vieną vietą surinkti visas kosmetikos ir higienos priemones. Patogi kosmetinė taupo vietą ir laiką, nereikia knaisiotis po visas rankinės kišenes, kad rastumėte dantų šepetėlį. Renkantis didžiausią dėmesį reikia skirti ne kosmetinės kainai ar raštams, o formai ir naudojimo patogumui. Kosmetinė turi būti ergonomiško dizaino, lengvai tilpti į lagaminą ar sportinį krepšį. Įmantrus kietas lagaminėlis atrodo labai gražiai, bet vežtis gali būti itin nepatogus. Kosmetinės būna kelių tipų: skirtos tik makiažo reikmenims, su kišenėlėmis teptukams, o didžiosios talpina net šampūnus. Paprastai moterys turi ne vieną kosmetinę: mažą – kasdienai, į kurią telpa vos keletas kosmetikos priemonių, nešiojamą rankinėje, ir didesnę, skirtą kelionėms.   Patogu, jei kosmetinė turi keletą skyrelių - galėsite atskirti valymo ir makiažo priemones. Rasite greičiau ko reikia ir mažesnė tikimybė, kad joms kas nors nutiks kelionės metu - atsidarys ir išbyrės pudra ir pan. Audinys turėtų nepraleisti ir drėgmės (juk tenka neštis į dušines, be to, gali koks nors produktas atsidaryti ir ištekėti).

2. Nemažai priemonių galima įsigyti mažesnės - kelioninės talpos. Jos sutaupo vietos ir sumažina bagažo svorį, tad geriau nešti lengviau ar turėti daugiau erdvės suvenyrams, nei keliauti su 10 kg kosmetikos. Jei kelionėje planuoti būti ilgiau, reikiamų įprastinės talpos priemonių galima įsigyti vietoje. Mėgstamų kosmetikos priemonių nebūtinai rasite mažų talpų, tačiau galima tiesiog įsipilti į mažus plastikinius buteliukus ar indelius. Kad nesumaišytumėte ir nereikėtų spėlioti ar čia tonikas ar micelinis vanduo, veido ar paakių kremas, šampūnas ar kondicionerius, užklijuokite lipduką su priemonės pavadinimu. Be to, tokiu atveju galima imti šias priemones į rankinį bagažą. Prieš kelionę ir taip būna pilna rūpesčių – atsinaujinti garderobą, pasirūpinti lagaminais, tinkama avalyne, draudimu, pasidomėti kelionės programa…  O dar jei vyksta daugiau šeimos narių, ruošimasis gali virsti pakankamai varginančiu bėgiojimu po prekybos centrus, atimančiu dalį būsimos kelionės laukimo džiaugsmo. Tad patartina kelioninės talpos kosmetika pasirūpinti iš anksto, radus tinkamų priemonių jas įsigyti iš anksto. Atkreipkite dėmesį ir į mėginėlius - dažnai neimame jų ar išmetame rastus žurnaluose, o jie gali būti puikiai panaudoti! Kelioninio dydžio talpos puikiai tinka ir sporto klubų lankytojams, nenorinčioms kasdien nešiotis didelių šampūno, kondicionieriaus, dušo želė ar kūno kremo flakonų. Maži buteliukai gali būti nuolat papildomi iš ekonomiškų didelių 250-500-1000 ml pakuočių. 3. Kosmetika kelionei turi būti supakuota pagal reikalavimus

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Visi rankiniame bagaže gabenami skysčiai turi būti sudėti į ne didesnį kaip 1 litro talpos sandariai užsegamą permatomą maišelį. Vienas maišelis – vienam keleiviui.
Skysčiais rankiniame bagaže laikomi:
• vanduo ir kiti gėrimai, sriubos bei sirupai, medus, sūriai (tepami, minkšti pelėsiniai, mozarela);
• kremai, losjonai ir aliejai;
• hermetiškų indų turinys, skutimosi putos, kitos putos ir dezodorantai;
• kvepalai;
• pastos, dantų pasta;
• purškiamieji skysčiai;
• skystųjų ir kietųjų medžiagų mišiniai;
• geliai, plaukų ir dušo geliai;
• blakstienų tušas.
Žinoma, galima susidėti skysčius į registruojamą bagažą.

Tačiau, net sutaupant vietos lagamine, kyla klausimas, ką iš tikrųjų pasiimti su savimi? Kasdieninė priežiūros rutina ir ekstra priemonės Kasdieninę veido odos priežiūrą sudaro valymas ir maitinimas/ drėkinimas. Veido valymo negalima pamiršti net per pačias trumpiausias atostogas. Odos švara turi didžiausią įtaką veido odos būklei, ji turi būti valoma dukart per dieną - ryte ir vakare. Kaip jūs gebate nuprausti ir giliai išvalyti savo veido odą, nuo to priklauso jos pirminė būklė ir ant viršaus tepamų kosmetikos priemonių įsiskverbimas bei jų poveikis. Naktį miegat išsiskiria riebalai ir šlakai, todėl ryte reikėtų odą nuprausti ne tik vandeniu, bet ir nuvalyti bei tonizuoti ir tepti dieniniu drėkinamuoju ir apsaugančiu kremu, o vakare nuvalome per dieną susikaupusius nešvarumus - dulkes, sebumą, maliažo likučius, tada naudojame veikliuosius serumus ir kremus. Jaunai odai užteks drėkinimo ar riebalinių liaukų veiklą reguliuojančių priemonių. Rekomenduojama kelioninės kosmetinės sudėtis:

 1. prausiklis, tinkamas ir makiažo pašalinimui (micelinis vanduo);
 2. vatos diskeliai;
 3. tonikas;
 4. drėkinamasis kremas veidui (vykstant į šaltuosius kraštus – maitinamasis);
 5. paakių priežiūros priemonės (laiko juostų pasikeitimas, skrydžiai ir persėdimai, įtemptas grafikas ir kiti stresai gali atsiliepti tamsiais ratilais ar maišeliais po akimis);
 6. intensyvios priežiūros priemonė - pavyzdžiui, greito poveikio stangrinanti veido ar paakių kaukė (po dienos ekskursijose ar pajūryje atgaivina odą prieš iškilmingą vakarą);
 7. balzamas lūpoms;
 8. terminis vanduo (nepakeičiamas lėktuve, traukinyje ir pliaže, - visur, kur odai prireikia papildomo drėkinimo);
 9. dezodorantas;
 10. rankų kremas ar balzamas;
 11. šampūnas ir kondicionierius plaukams;
 12. losjonas ar kremas kūnui (jį prireikus galima naudoti ir kaip skutimosi priemonę);
 13. priemonės nuo saulės (vykstant į šiluosius kraštus ir net slidinėti - veidui);
 14. kvepalų arba tualetinio vandens mini-buteliuke;
 15. kremas kojoms, “nuimantis” nuovargį (pravers tiek einant į žygius, tiek pasivaikščiojus aukštakulniais bateliais);
 16. dezinfekcinis skystis
 17. Raminanti/ drėkinanti lakštinė kaukė veidui, padėsianti atgauti komforto jausmą po ilgo deginimosi. Pakuotė neužims daug vietos.

Įvairūs gamintojai pateikia kelioninių rinkinių įvairiems odos tipams, tai patogu, lieka papildyti trūkstamomis priemonėmis.

Prisiminkite, į kokią klimato zoną keliaujate! Susidėti kosmetiką kelionei kartais net sunkiau nei garderobą, nes, be kasdien naudojamų, reikia ir tam tikroms klimato sąlygoms pritaikytų priemonių. Turėtų būti atsižvelgiama į klimato ypatumus ir kaip jie gali paveikti odą. Kai kurių priemonių neturėjimas gali sugadinti atostogas ir atsiliepti ne tik odos išvaizdai, bet ir sveikatai.

Taigi:

 • Jei vykstate prie jūros, nepamirškite apsaugos nuo saulės (su jūsų odos tipui tinkamu apsauga faktoriumi)! Kremas ar aliejus po deginimosi ir apsauginė purškiama plaukų priemonė taip pat labai pravers. Be to, yra specialios priemonės po deginimosi, padedančios odai pailsėti nuo intesyvių saulės spindulių, raminančios ir suteikinačios komforto pojūtį.
 • Jeigu vykstate prie ežero, į mišką, plaukimą upe, kremo nuo saulės jums taip pat reikės, bet ne mažiau svarbu rūpintis iš anksto apsauga nuo vabzdžių įkandimų!
 • Jei vykstate į kalnus ar turistinį žygį, būtinai pasiimkite priemonių kojoms – nuo nuospaudų, sumušimų ir patempimų. (Apie pleistrus, vandenilio peroksidą ir kt. neprimename - tai vaistinėlės dalys).

Priemonėms nuo saulės reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Kelionė prie jūros - ne tik poilsis ir gražus įdegis, bet ir savotiškas stresas mūsų organizmui ir odai. Būtinas kremas su aukšto lygio apsauga nuo ultravioletinių spindulių. Ir tai turėtų būti apsauga ir veidui, ir paakiams, ir kūnui. Pasitaiko net šeimų, vykstančių į šiltus kraštus su pilna rankine makiažo priemonių, bet neturinčių jokios odos apsaugos nuo saulės. Priešingai, besistengiančių kuo ilgiau joje būti. O juk mūsų, šiauriečių, oda greičiau linkusi nudegti, o paraudusi ir besilupanti oda ne tik nepatraukliai atrodo, bet ir greičiau sensta.

Taip pat:

 • apsauginė priemonė plaukams nuo chloruoto vandens. Juk maudysitės ne tik jūroje, bet ir baseine;
 • skatinanti įdegį arba savaiminio įdegio priemonė tiems, kas nori neišsiskirti balta oda nuo pirmųjų atostogų dienų;
 • lūpų balzamas apsaugantis nuo saulės spindulių;
 • terminis vanduo ir drėkinamasis kremas po deginimosi.

Jei kyla abejonių, kad Jūsų lūkesčius atitinkančios kosmetikos nerasite nuvykę arba nesinori gaišti laiko jos paieškoms, vežkitės jau įsigytas priemones. Tokiu atveju nebus rizikos teptis tik tuo, ko yra vietos pasiūloje, arba apsaugos apskritai neturėti, ar jai naudoti prieinamas priemones (pvz., maistinį aliejų, kuris nėra efektyvus apsaugos nuo saulės srityje). Priemones nuo saulės taip pat galite įsigyti mini-pakuotėse – tas ypač patogu vykstant tik savaitgaliui. Taipogi ir ilgesnėje kelionėje mažas pakuotes patogu nešiotis į pliažą, o ir pasibaigus kelionei nereikės vežtis atgal.

Ir nepamirškite akinių nuo saulės - jei nenorite pasipuošti nelaukiamomis raukšlelėmis aplink akis. Susidoroti su jomis daug sunkiau, nei apsaugoti akis nuo ryškios saulės. Intensyvus drėkinimas esant aukštai temperatūrai Svilinančioje saulėje jūsų oda kaip jūs alpsta nuo karščio ir troškulio. Ją būtina pagirdyti! Įvairių pavidalų gaivinantis „vanduo“ tiesiog privalomas kelionėje. Vasarą rinkitės greitai susigeriančius losjono konsistencijos drėkinamuosius kremus.

Drėkinamasis kūno losjonas turėtų būti tepamas kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to, ar buvote tą dieną degintis ar ne. Net šešėlyje oda praranda daug drėgmės, todėl vakarais būtina papildyti jos atsargas. Idealus pasirinkimas bet kokio tipo odai - terminis vanduo. Jame nėra riebalų komponentų, bet gausu mineralų ir mikroelementų.

Beje, plaukai kenčia nuo karščio ne mažiau. Jei nenorite, kad atostogų pabaigoje jie atrodytų kaip šiaudai, įsigykite drėkinamąjį purškiklį plaukams su UV apsauga. Taip pat manau, kad net ir labiausiai perpildytoje kosmetinėje turėtų rasti vietos masažiniam aliejui. Jis puikiai padeda atsipalaiduoti po sunkios dienos. Iš visos dekoratyvinės kosmetikos įvairovės į atostogas ar darbo kelionę vertėtų imti tušą akims ir lūpų blizgį. Geras, tinkamai pasirinktas tušas padidina jūsų blakstienas, suteikia joms apimtį ir išraiškingumo akims. Lūpų blizgis šiltuoju sezono atrodo natūraliau nei lūpų dažai, jis maitina, drėkina ir vizualiai didina lūpų apimtį.

Dar keletas patarimų:

 • Kūno švara - sveikatos pagrindas. Jūsų arsenale turėtų būti ne tik dušo prausiklis, bet ir drėgnos servetėlės​​. Pastarosios ypač naudingos kelyje, kur vandens procedūros gali būti laikinai neprieinamos.
 • Imkite tik tas dekoratyvinės kosmetikos priemones, kurias naudojate kasdien. Principas paprastas: vietoj penkių lūpų blizgių – vienas. Apskritai, kuo mažiau – tuo geriau. Atostogos prie jūros - puiki galimybė duoti odai pailsėti nuo dekoratyvinės kosmetikos. Po svilinančiais saulės spinduliais, tvankiame transporte makiažas greitai lydosi ir užkemša poras. Oda pradeda dusti, sudirgsta ir prasideda uždegimas, atsiranda spuogelių.
 • Nepamirškite manikiūro rinkinuko. Daugelis gamintojų parduoda nedidelius kelioninius rinkinius, kurie užima labai mažai vietos. Arba įsidėkite tik būtiniausias priemones – jei vykstate į kelionę su ką tik padarytu manikiūru-pedikiūru, lazdelės nagų odelėms stumti jums neprireiks. Imkite žnykliukes, žirklutes, nedidelę dildę (jei nulūžtų nagas). Greitai džiūstantis lakas padės sutaupyti laiko, jei staiga reikia skubiai pataisyti nagų lako sluoksnį. Beje, apsidrausite nuo lūžių, jei prieš išvykdamos manikiūro meistrės  paprašysite, kad nagų ilgį paliktų ne daugiau nei 3-4 mm. Kartu tegu padengia kietinančia priemone.
 • Plaukų šalinimo priemones palikite namie, jei vykstate ne mėnesiui. Pasirūpinkite epiliacija iki atostogų!
 • Jei negalite apsieiti be plaukų lako, imkite su savimi mini flakoną.
 • Prausiklį ir dušo žele visiškai įmanoma pakeisti švelnia intymios higienos žele. Ja galima ir praustis ryte, ir nuplauti makiažą ar nešvarumus vakare. Rinkitės priemonę, tinkamą alergiškiems žmonėms – ji bus itin švelni.
 • Priemones „du viename“ nuolat naudoti kosmetologai nerekomenduoja, bet atostogų metu „šampūnas+ kondicionierius“ ir pan. Padės sutaupyti nemažai vietos ir bagažas palengvės ne viena dešimtimi gramų.
 • Veido kaukes imkite tik mini-pakuotes.
 • Dantų pastos taip pat geriausia imti kelioninę versiją.
 • Dezodorantai. Būtina higienos priemonė, kurio poreikis yra neginčijamas. Privalomas visada ir bet kokioje pakuotėje (aprastai jos didelės ir nebūna. Svarbiau – sudėtis, kad sulaikytų efektyviai prakaitą ir neerzintų odos).
 • Dušo želė. Sprendimas taupant gali būti “du viename” priemonė.
 • Dieninis ir naktinis kremai. Neimkite dviejų skirtingų! Imkite vieną universalų kremą, kuris gali būti tepamas ir ryte, ir vakare, geriausia – drėkinamąjį. Pastaba: kremą imkite tik tą, kurį jau naudojate. Kelionės naujų priemonių bandymui netinka!
 • Kūno losjonas. Siūlome imti neriebų, lengvą maitinamąjį-drėkinamąjį kremą ar emulsiją. Beje, šios priemonės “iš bėdos” tinka ir veidui.
 • Aliejų kūnui taip pat verta turėti su savimi, jei kelionės metu ketinate daug laiko praleisti saulėje. Ši priemonė atsakinga už intensyvų odos drėkinimą. Žinoma, jei vykstate į šiaurę, šią priemonę drąsiai palikite namuose.
 • Kvepalus sunkiuose, dideliuose buteliukuose palikite. Atostogoms jums pakaks vieno-dviejų mėginėlių ar kelioninio dydžio buteliuko.
 • Vatos diskeliai. Jų galima įsidėti dvigubai daugiau nei bus kelionės dienų, visos pakuotės vežtis nereikia.

ŠEIMA

Kadangi moterys be kosmetikos – nė kojos iš namų, ir jos paprastai atsakingos už bagažo surinkimą, čia aptarėme pirmiausia moterims skirtas priemones. Vykstant dviese ar su šeima, nemažai priemonių galima dalintis, pvz., dantų pasta, priemonėmis nuo saulės, kūno losjonu, šampūnu (jei tinka).

Ir pabaigai… Fantastiškas šių kelionių šalutinis poveikis yra tas, kad dažnas lagamino pakavimas priverčia pakeisti požiūrį į kelionėje reikalingų daiktų kiekį. Savo keliautojų “karjerą” pradedame kaip “atsargiausi ir nieko nepamirštantys”, lagaminą krauti pradedantys trys dienos iki kelionės, o tapę „pažengusiais” jau žinome įvairiausių triukų bagažo erdvei sutaupyti ir išmokstame išsiversti su minimaliu aprangos komplektu. Prisimenu savo pirmąją savarankišką kelionę į užsienį – vykau studijuoti, porai mėnesių vežiausi 3 milžiniškus lagaminus, nors važiavau į pažangią Europos šalį ir turėjau pakankamai lėšų įsigyti ir reikiamoms kosmetikos priemonėms, ir rūbams. Viskas buvo lengva kol lydėjo tėvai, bet prisimenu save nepažįstamame oro uoste, bandančią judėti su tais trimis milžinais, veltui besidairančią vežimėlio, šlapią nuo prakaito, nes dar nemažai apsirengiau ant savęs… Ir juokingiausia, kad grįžtant reikėjo nemažai išmesti ir išdalinti, kad tilptų nauji daiktai ir nereikėtų taip sunkiai tampyti. Nepasimokiau ir vėliau – savaitei atostogų vykdavau su septyniomis poromis batų ir septyneriais džinsais, o kur dar suknelės. Tačiau su laiku ir patirtimi bei itin praktišku vyro požiūriu atėjo supratimas, kad kelionėje svarbiausia įspūdžiai, lengvumas, gera nuotaika. Be to, prie poilsinių kelionių prisidėjo darbinės, kur tenka vykti tik su rankiniu bagažu, tad patobulėjau tiek, kad išties imu tik tai, kas būtina. Pavyzdys man – itin daug keliaujančios užsienio partnerių mokymų trenerės: jos porai dienų atvyksta tik su rankiniu bagažu, į kurį telpa ir kompiuteris, ir kosmetika, ir būtiniausi pakaitiniai rūbai. Kai kurie iš straipsnyje mimimų patarimų duoti būtent jų. Tad - gerų kelionių!

Rodyk draugams

Pirmasis birželio sekmadienis paskelbtas Tėvo diena. Šią dieną oficialiai pirmiausiai pradėjo švęsti JAV, kur tėvo diena švenčiama panašiai kaip ir motinos diena. Kaip žinia, vyrai nemėgsta viešai rodomų sentimentų, tačiau, kaip ir visi, labai mėgsta dovanas. Rimtas ir linksmas, - svarbu parodytas dėmesys, kuris, ką čia slėpti, - visad sušildo širdį.

Besvarstydama, kuo čia nudžiuginus savo tėtį, kilo įvairiausių idėjų, kurios kažkam gal bus naudingos.

Puodelis su mėgstamiausiais tėčio posakiais (pamenate? “Pinigai ant medžių neauga“, “Kiaušinis neluptas? Mesk per tvorą“, “Aš tave auklėsiu ir kai būsi penkiasdešimties“, “Nes AŠ taip pasakiau” ir panašūs smagūs tėvizmai gali kas rytą linksmai nuteikti dienai.

Chalatas su išsiuvinėtais tėčio inicialais. Toks būtų vienintelis ir nepakartojamas :-) O jei dar rankšluostį pridėti…. Irgi su monograma


Taurė “geriausiam tėčiui”. Gan paprasta gauti ir galima sugalvoti smagią įteikimo ceremoniją su sveikinimo kalba už ką įteikiamas apdovanojimas. Puikiai tiktų paskui pasistatyti ant lentynos ar net darbo stalo - šalia šeimyninių nuotraukų (kas mėgsta).

Rankų darbo rėmelis nuotraukai - beribės erdvės fantazijai, medžiagoms, puošybai, ir vėlgi - vienibtelis ir nepakartojamas darbelis, sušildytas rankų šiluma. Plius - kuo daugiau pastangų, įdėto darbo, tuo rankdarbis vertingesnis - juk kas šiame beprotiškai skubančiame pasaulyje yra brangiau už dovanotą savo laiką…

Paveikslas - nuotraukų-linksmų gyvenimo momentų koliažas. Seni albumai itin retai vartimi, o ir laiko tam reikia, o kai albumo turinys tampa smagiu koliažu, pasigrožėti ir pasinerti į prisiminimus galima nuolat.

Knyga su  Jūsų tėčio gyvenimo momentais (tokias dabar jau galima išleisti ir 1 egz. tiražu). Dauguma dabar jau turime fotoaparatus, galinčius fotografuoti itin kokybiškai, tad surinkti iš tokių nuotraukų gražų, išskirtinį albumą - įveikiamas darbas. Tokia knyga tikrai bus garbingiausioje vietoje ir taps pasididžiavimo objektu ir taps relikvija ateinančioms kartoms.

Drožinėta iškaba virš garažo durų ar kitos tėčio priebėgos. Jei jau tai ir taip jo teritorija, kodėl patraukliai nepažymėjus? Nereikia pirkti, paprastesnis variantas lengvai padaromas savarankiškai, na, o mėgėjai drožinėti gali turėti smagaus užsiėmimo kol pagamins puošnią originalią iškabą.

Graviruotas peilis žvejybai ar medžioklei - tokie daikteliai paprastai itin vertinami, bet dažniausiai jiems labai gaila pinigų. Juk visad atsiranda svarbesnių išlaidų…


Bilietai į mėgstamos grupės koncertą. Kas tai bebūtų - klasika, komedija teatre ar jaunystės laikų rokeriai - vis vien tai puiki proga pasižmonėti ir gauti daug gerų įspūdžių.

Graviruotas žiebtuvėlis. Metaliniai žiebtuvėliai ilgaamžiai ir neužpučiami vėjo. Dėl šių priežasčių Zippo itin mėgsta karininkai, žvejai ir romantikai.

Kuponas į žvejybos parduotuvę - mėgstantiems žvejoti tai bus gera proga pasidomėti naujienomis ir įsigyti tai, kamk gal pagailėtų pinigų. Nors laikoma, kad kuponas - viena banaliausių dovanų, tačiau niekas geriau už išmanantį faną neparinks ko jam reikia iš tiesų. Tad nepirkime ko nereikia ir nemėtykime pinigų veltui:-)


Hamakas - nusotabiam poilsiui po sunkios darbo savaitės.


Pypkė - jei jau rūko, tada geriau vyšnių, o ne kokį Bond tabaką…


Ženkliukas


Medinis dekupažinis laikrodis


Marškinėliai (labai tinka kartu su puodeliu)


Kosmetikos rinkinys (ne ne, ne putos po skutimosi, o prabangus rinkinys - juk ir brandžią vyrų odą reikia palepinti - jie patys to niekada nepadarys)

Prijuostė mėgstančiam virtuvėje sukinėtis tėčiui

Kaklaraištis - banalu, bet gal kolekcionuoja

Na, o jei nekolekcionuoja, arba jau nekolekcionuoja, senus kaklaraiščius galima panaudoti mėgstamo krėslo atnaujinimui

Gertuvė pravers daug lauke būnančiam tėčiui

Mini “tėtis” - lėlė

Įrankių dėžė

Dėžutė smulkmenoms (rankų darbo)

Tėčiui baikeriui

Norinčiam sportuoti - abonementas į sporto klubą

Galvosūkį? Skėtį? Svarbiausia, nepamiršti šios dienos :-)

Pasidalinkite savo idėjomis ir Jūs.

Publikuoti galima tik su autorės sutikimu.

Rodyk draugams

Daugelis pasaulio tautų XX amžiaus ketvirtyje Motinai ir Motinystei pagerbti įsivedė specialią šventę - Motinos dieną. Trečiajame dešimtmetyje ji imta švęsti  ir Lietuvoje. Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį.

Ši diena - šeimos židinio saugotojos, vaikų auklėtojos, pirmosios darbštumo, kalbos, gerumo mokytojos, papročių bei tradicijų kūrėjos diena. Tai didelės atsakomybės diena - juk nuo motinos ir vaikų ryšio priklauso žmogaus, visumenės, tautos socialinis brandumas, dažnai ir ateitis.

Tebūnie Motinos diena gražiausia ir prasmingiausia šeimos, kur prasideda mūsų dvasingumo šaknys, šventė. Tebūnie tai visų motinų lygybės diena. Tebūnie tai dėkingumo, pagarbos, meilės ugdymo diena.

Motinos diena - gerumo ir atsakomybės diena, tai šeimos židinio šventė. Tikrai prasminga bus, kai motinai pagarbą jausime ne vieną, o visas metų dienas, visą gyvenimą.

Ryšys tarp mamos ir vaiko yra stipriausias gamtoje. Motinos meilė - besąlygiška, jos nereikia išsikovoti, užsitarnauti. Ji yra, ji tiesiog egzistuoja. Mes, vaikai, dažnai nemokam parodyti kokios mamos, motinos, mamytės ar motulės mums brangios, dažniausia su amžiumi vis tolstam ir einam savais keliais, kuriam gyvenimus atskirai ir tik vėliau, kai jau patys turim savus vaikus, suprantame, kaip jos mus mylėjo.

Mylėkim mamas ir pasakykim, kokios jos mums brangios, kad vėliau nesigailėtume. Gražiausiais žiedais, kruopščiai sudėliotais meiliausiais žodžiais, nuoširdžia malda dėkosime už meilę, kurios šviesoje nuolat augame.

Motinai pagerbti tinka ir nuoširdžiai surinktos kuklios laukų gėlės - plukės, pakalnutės, žibutės ar rankdarbis. Galime ir palepinti jas kokybiškais produktais, suteikti malonių akimirkų mėgaujantis kūną puoselėjančiomis procedūromis. Štai keletas pasiūlymų:

Iš pačios gamtos širdies - Jūsų mamų plaukų ir kūno grožiui!

„Omnia Botanica” švelnus veido šveitiklis brandžiai odai

Taip pat:

„Omnia Botanica” drėkinamasis kremas brandžiai veido odai, 50 ml

Natūralus organinis drėkinamasis veido kremas, skirtas naudoti kasdien, tinka visų tipų brandžiai odai.
Sudėtyje esantys natūralūs ežiuolių ir šventagaršvių ekstraktai puikiai drėkina, maitina, atgaivina veido odą, suteikia jai elastingumo. Mažina odos sausumo požymius, lygina mažas, taip pat ir mimikos raukšleles. Oda tampa švelni, lygi, išpuoselėta ir spindinti, pagerėja odos būklė.

„Omnia Botanica” šampūnas, stiprinamasis, pažeistiems, sausiems plaukams

Sudėtyje esantys natūralūs auksinių sorų ir kviečių gemalų ekstraktai puikiai maitina, stiprina ir regeneruoja plaukus bei galvos odą, plaukai išplaunami nepažeidžiant jų struktūros.

„Omnia Botanica” rankų kaukė, stangrinamoji

Natūrali organinė stangrinamoji rankų kaukė, skirta intensyviai rankų priežiūrai. Sudėtyje esantys dedešvų žiedų ekstraktai intensyviai drėkina, minkština, gaivina rankų odą.  Speciali rankų kaukės sudėtis teikia rankų odai raminamojo, stiprinamojo poveikio. Rankų oda akimirksiu tampa švelnesnė ir gražesnė.

Dr. Hauschka atkuriamasis veido kremas brandžiai odai

Drėkinamasis, raminamasis veido kremas net ir jautriai veido odai.  Sudėtyje esantys rožių, raudonųjų dobilų, paprastųjų perluočių, asiūklių ekstraktai, bičių vaškas, taukmedžių, simondsijų, migdolų, alyvuogių, avokadų aliejus giliai drėkina veido odą, įsigeria į giliuosius odos sluoksnius, lygina mažas mimikos raukšleles, mažina naujų susiformavimą, skatina odos regeneraciją. Švelnios, natūralios kremo sudedamosios dalys stangrina veido odą, suteikia didžiausią apsaugą, mažina veido raudonį. Oda tampa švelni, išpuoselėta, spindinti ir elastinga, pagerėja jos būklė.

Dr. Hauschka citrinų prausiklis kūnui

Platesnę informaciją rasite www.juara.lt.

Anketa: Atsakyk į klausimus ir laimėk 25 Lt kuponą!

Rodyk draugams

Vieniems Valentino (įsimylėjėlių) diena labai svarbi, kiti vadina aklu mums svetimų tradicijų sekimu, bet vis dėlto - gyvenimas ir taip niūrus, o, kaip žinome, mažos dovanėlės stiprina draugystę. O mes tokie tingūs išsikelti šventę be progos, tai  išnaudokime beTad keletas mint jau progas. Tagi, keletas minčių ir idėjų, kad ši diena netaptų dideliu nusivylimu, o dovanos pataikytų į dešimtuką.

Ko geriau nedaryti

1. Pirmiausia, neužmirškite. Nemažai daliai merginų nėra blogesnio dalyko, nei užmiršta proga. O čia - jūsų jausmų materijos išraiškos arba karštų prisipažinimų diena!  Taigi, pasižymėkite ją darbiniame kalendoriuje didelėmis raudonomis raidėmis ir įsiveskite priminimą. Geriau du - likus savaitei iki didžiosios dienos, ir jos rytą.  Geriau nesužinokite, kokia gali būti Jūsų moteris, turėjusi daugybę lūkesčių ir nusivylusi. Kerštas - garantuotas  Ranaus gyvenimo nematysite ilgai. Pečių masažo - irgi. Net jei Jums ši diena nieko nereiškia ir Jūsų antroji pusė deklaruoja panašias pažiūras, mažas malonus siurprizas geriau nei iš visų pusių trimituojant apie įsimylėjėlių dieną, rinktis treningines kelnes ir gulėjimą ant sofos, imituojant paprastą dieną.

2. Nepirkite dovanoms virtuvinių prietaisų. Arba ko nors praktiško. Valentino diena turėtų būti šiek tiek ekstravagantiška.  Blenderis (smulkintuvas ) yra NEROMANTIŠKA.  Ką bedovanotumėte, tai turi būti gražu ir neįprasta. Ir rodyti, kad ilgai sukote galvą irba įsiminėte, kurioje parduotuvėje dar vasarą ji nusižiūrėjo auskarus.

3. Nedarykite to paties, ką darėte pernai. Net jei pavyko puikiai, jūsų partneris (/-ė) įvertins jūsų pastangas nustebinti, sugalvoti kažką naujo. Ypač, jei pasirodys, kad siurprizui ruošėtės ilgai ir nuoširdžiai. Visi - ir vyrai, ir moterys - nori žinoti, kad galvojate apie juos ir jie jums labai svarbūs.

4. Nedovanokite apatinių. Aišku, daug kas gali paprieštarauti, bet apatiniai yra gana pavojingas dalykas ta prasme, kad galite apsirikti dydžiu (rimta problema!), spalva. Bet svarbiausia, kad ne kiekviena moteris įvertins tokios dovanos potekstę, tad moteriško apatinio trikotažo dovanojimas gali duoti priešingą nei lauktasis rezultatą. Tad priešinkitės pagundai ir būkite šiek tiek kūrybiškesni..

5. Neturėkite nerealių lūkesčių. Žinoma, norite būti palepintas, bet taip pat turite suprasti, kad jūsų
partnerio/-ės diena yra užpildyta darbais, vaikais, namais, ir gal net daugiau. Tad nereikalaukite vakarienės
Paryžiuje, mokėkite džiaugtis parodytu dėmesiu.

6. Nesišvaistykite. Ypač blogas sumanymas - pirkimas kreditan.  Laikykitės savo biudžeto ir pasukę galvą sukurkite gražiausią vakarą. Jei partneris matys, kad išleidote per daug, tikėtina, kad vietoje džiaugsmo jis galvos apie banko paskolą ir bus per daug susirūpinęs, kad pasilinksmintų iš širdies.

7. Nekalbėkite apie buvusiuosius. Vienas iš patikimiausių būdų sugadinti Valentino dienos vakarą - priversti jūsų partnerį manyti, kad galvojate apie kitą vyrą/moterį. Nekalbėkite apie savo ankstesnę žmoną ar draugę; susitelkite ties dabartimi ir ateitimi. 

8. Nedovanokite beveidžių masinių dovanėlių - jose nieko nieko asmeniško ir romantiško. Geriau parašykite laišką, į kurį sudėkite savo jausmus - ką jums jūsų mylimasis reiškia, ką jam jaučiate. Juk moterys myli ausimis.

9. Neužsiimkite „vyriška” veikla. Net jei žaidžia jūsų mėgstama krepšinio komanda , leiskite šį vakarą jai pasijusti svarbesnei, suteikite pirmenybę jos norams. Tai yra jos vakaras, o rungtynes visada galite įsirašyti ir pažiūrėti rytoj.

10. Neleiskite vakaro prie kompiuterio. Šį vakarą susitelkite ties savo moterimi. Ji bus dėkinga už jūsų nepadalytą dėmesį.

O štai kas tinka
 
1. Nusiųsti gėlių į darbą. Tai puiki idėja, nes leis jai pasirodyti kolegoms, kad yra mylima. Ir kad yra kas galvoja apie ją ir nepamiršo Valentino dienos. Patikėkite, žinau, ką sakau. Gėlės darbe - VISADA įvykis.

2. Padarykite atviruką savo rankomis. Parduotuviniai yra gražūs, bet jūsų partneris iš tikrųjų žinos, kad jūs mylite jį/ ją, jei įdedate tiek darbo, šilumos ir širdies, kad padarytumėte savo laiškelį. Sukurkite  kad ir trumputį meilės eilėraštuką - jis skambės kaip poema. Įdėkite pastangų, kad sukurtumėte kažką romantiška.

3. Virkite jai. Dar kartą kartoju, - geras sprendimas yra atlikti ką nors nekasdieniško, tai puikus  būdas parodyti, kad jums rūpi. Pusryčiai lovoje, ar romantiška vakarienė dviems, pasitinkant grįžusią su prijuoste -  puiki preliudija tolesniems įvykiams.

4. Būkite romantiški. Valentino diena daugumai asocijuojasi su romantika. Juk neužims daug laiko persirengti, pakeisti kambarines kelnes į kostiumines, bliuzoną į marškinius, o šlepetes į nublizgintus batus  - pagerbkite ją.  Užsakykite staliuką tikrame restorane, nesiveskite į Čili kaimą cepelinų. Nustebinkite maža smulkmena grįžus - tegu vakaras dar nesibaigia. Tegu romantika jums atrodo banali ir juokinga, bet jai tai svarbu. Pabandykite pamatyti save, kokį ji mato ir pasistenkite viršyti lūkesčius.

5. Išjunkite elektroniką. Mes gyvename greitai, suplanuotu laiku su mobiliaisiais telefonais ir nešiojamaisiais kompiuteriais, įtakojančiais mūsų gyvenimus. Kodėl gi Valentino diena negalėtų būti išimtimi? Išjunkite telefoną, ir sutelkite savo dėmesį  vienas į kitą.

6. Parašykite jai meilės laišką. Ne elektroninį laišką, SMS‘ą ar atviruką, bet tikrą meilės laišką. Sava ranka; pasakykite jai, ką ji iš tikrųjų jums reiškia. Pasakykite jai, kodėl pasirinktumėte ją vėl iš naujo, jei laikas atsisuktų atgal. Priminkite jai, kad esate laimingas, kad būtent ji yra jūsų vaikų motina. Ji saugos tą laišką ir galbūt kada nors jis suteiks jėgų atleisti ar pamilti iš naujo.

7. Pažiūrėkite kartu „moterišką” filmą. Aišku, jūs rinktumėtės naujausią veiksmo trilerį, bet ji įvertins jūsų  pastangas žiūrint romantišką filmą. Kokiu abu galėtumėte mėgautis? Pabandykite „The Lake House”, „While You Were Sleeping”, „You’ve Got Mail”, „Sleepless in Seattle”, „The Curious Case of Benjamin Button”  ir t.t.

8. Pasiūlykite jai masažą. Žinoma, galima dovanoti dieną ar procedūrą SPA centre. Bet nuostabi alternatyva yra asmeninis masažas. Palepinkite savo moterį geru pėdų ar rimtu nugaros  masažu - padėsite jos kūnui iš tikrųjų atsipalaiduoti ir jaustis gerai. Trupučio masažo technikos galite pasimokyti iš mokomųjų filmukų internete: atpalaiduojantis masažas, pėdų masažas.

9. Keletas dovanų per dieną. Ne viena didelė dovana, o daug mažesnių dovanų per dieną. Galbūt viena dovana per pusryčiuoss, kita - ant priekinės jos automobilio sėdynės ar vonioje, viena darbe, kai jau nieko nebesitikės, vakarienė namuose. Nėra nieko blogiau, kai rytą pasveikinama ir tuo viskas ir baigiasi, grįžtama į rutiną.

10. Atsipalaiduokite. Nepalikite visko paskutinei dienai ir nepersistenkite, nieko gero nebus, jei prisigrūsite per daug į dieną ar vakarą arba to vakaro sulauksite pervargę.

vėtyta mėtyta

Kodėl vaikinai nemėgsta Valentino dienos

Griežtai draudžiama kopijuoti, cituoti ar kitaip naudoti tinklalapyje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be straipsnio autorių sutikimo.

Rodyk draugams

„Cosmopolitan “skaitytojos dalyvavo  tarptautiniame tyrime sekso tema. Pateikiu sutrumpintus  apklausos rezultatus.

Tyrime dalyvavo daugiausia nuo 18 iki 24 metų (45%) merginos iš šešių šalių - Jungtinės Karalystės, JAV, Vokietijos, Suomijos, Švedijos ir Rusijos.

Daugiau nei pusė žurnalo skaitytojų savo šeimyninę padėtį nurodė kaip ”turiu draugą”. Beveik visos jos (95%) pasirodė esančios heteroseksualios, o likusios (5%) - biseksualios.

Į klausimą “Kaip greitai įsimylite?” atsakymai  pasiskirstė taip: JAV, Jungtinėje Karalystėje ir Suomijoje (po 60%) merginos teigia esančios rimtos ir įsimyli “per keletą mėnesių”. Vokietijoje ir Švedijoje - 30% atsakė “per mėnesį “. O štai Rusijoje mergina pasirengusi įsimylėti be jokių problemų per savaitę!

Nepaisant šio požiūrio, “pirmąjį seksą” dauguma apklausoje dalyvavusių merginų patyrė “iki 16 metų”, ir tik Rusijoje - senasis dorovinis  auklėjimas daro savo - daugeliu atvejų amžius nurodytas “17 metų”.

Sekso trise niekada praktikavo 80% merginų visose šalyse, didžiausias procentas susipažinusių su juo buvo užfiksuotas Suomijoje (30%). Fetišizmu nesidomi maždaug 75% merginų visose šalyse, daugiausia fetišiščių Švedijoje (89%), taip pat nemažai ir Suomijoje.

Kelis kartus per savaitę linkę turėti lytinių santykių merginos visose apklausoje dalyvavusiose šalyse
(nuo 30% iki 40%).

Oralinis seksas patinka 80% merginų (Suomijoje šiuo atžvilgiu „atsiliko” - oralinį seksą praktikuoja tik 66% moterų).

Lytinis aktas trunka apie 30 minučių visame pasaulyje (žurnalo vyrams apžvalgininkas uabejojo, ar iš tikrųjų čia merginos nepateikia pageidavimo kaip realybės?).

65% merginų visose šalyse pripažino, kad jos negali gyventi be sekso, o Vokietijoje tokių yra net 80%! Vokietės ir suomės dar labai mėgsta virtualų flirtavimą ir seksą (šiek tiek daugiau nei 50%), o kitų šalių gyventojos mieliau renkasi realius santykius.

90% pasaulio moterų niekada nemokėjo už seksą. 20% Cosmo skaitytojų iš Suomijos tokią patirtį turėjo. Daugiausia neigiamai šiuo atžvilgiu nusiteikusiųjų yra Švedijoje - 100% skaitytojų atsakė vienareikšmiškai “ne”.

Frazė “dydis turi reikšmės” akivaizdžiai atkeliavo pas mus iš JAV - būtent ten (ir dar Švedijoje) stebima ženkli persvara atsakymo “turi reikšmės” naudai, - apie 61%. Merginos kitų šalių nėra tikros dėl dydžio svarbos - jų atsakymai “taip” arba “ne” varijuoja 40-50% intervale.

Į klausimą “ar vyrai yra susirūpinę dėl dydžio” skaitytojos įvairiose šalyse reagavo skirtingai. Rusės, amerikietės ir britės merginos (90%) įsitikinusios, kad vyrai dar ir kaip jaudinasi. Vokietijoje ir Švedijoje merginos net neabejoja (100%),kad vyrai teikia didelę reikšmę šiam klausimui. Tačiau suomių merginos yra ramios dėl savo vyrų - tik 30% į šį klausimą atsakė teigiamai.

Sekso žaislai sulaukia vidutinio populiarumo (jais naudojasi apie 50% merginų).

Nesu aktyvi žurnalų skaitytoja, todėl gal daug kas jau skaitė lietuviškoje spaudoje apie šį tyrimą

Rodyk draugams

Šia tema planavau parašyti jau anksčiau, bet dabar prisikaupė daugiau pastebėjimų. Rašysiu apie socialinius tinklus, konkrečiai - facebook’ą. Kas ten prisiregistravę (o šiais laikais tokių, tikiu, lieka vis mažiau), tikriausiai pastebėjo, kiek ten visokio turinio online žaidimų. Vieni iš jų taikūs (ūkininkaujama, auginamos žuvelės, kepami tortai), kitiems gal koks nors amžiaus cenzas turėtų būti - pvz., mafia wars. Kur lenkiu apie juos pasakodama? Ogi artėjame prie esmės, truputį kantrybės :-) Niekam ne paslaptis, kad žmogaus tokia jau prigimtis, kad jis nori rezultato greit, tuojau pat. Tuo naudodamiesi socialiniai tinklai stengiasi ne tik sulaikyti kuo ilgiau prisijungusius savo lankytojus, bet ir skatina juos prijungti savo draugus. O ką daryti, jei tie draugai į tavo užsidegimą reaguoja skeptiškai ir numoja ranka, kad tokiems niekams paprasčiausiai neturi laiko? Pasirūpinta ir tuo: galima įstoti į bendraminčių grupes, iš kurių į draugus galėsi prisijungti įvairiausių žmonių iš viso pasaulio. Prijungamas “svetimuosius”, suteiki prieigą ne tik prie savo duomenų, - atsiveria ir tavo draugų sąrašas. O kas žino, kokie žaidimo “kaimynu” besisiūlančiojo tapti kėslai? Štai draugė, priėmusi į draugus vieną tokį nekalto veido vyriškį, nustėro: jo nuotraukų albume “puikuojasi” jo anatominės grožybės. Na, draugė jau ne nepilnametė, psichologinės traumos tikriausiai nepatyrė. Tačiau ką kalbėti apie kokį nors vaiką??

Tai realu, nes - dėl ko ir rašau - vaikai patys įkyriai siūlosi į draugus vyresniesiems. Gal jiems tai prestižas, gal mažai prisijungusių bendraamžių. Rašau ne apie vienetinį atvejį, o tendenciją: vienas mano draugas facebook’e įsidėjęs anaiptol ne kačiuko nuotrauką. Matosi ir amžius (kad ne vaikas). Jam nuolat siūlosi į draugus ne tik draugų vaikai, bet ir jų draugai. Padarė klaidą porą priimdamas - tie vaikai kviečia į draugus visus jo kontaktuose esančius vyrus. Suprantu, juos domina žaidimas, jiems reikia “kaimynų”, gal ir prieš draugus smagu pasipuokuoti, kad turi “TOOKIŲ” draugų. Nežinau visų jų motyvų, bet vaikai įkyrūs, po vieno atsisakymo priimti nenuleidžia rankų, bando vėl ir vėl.  Yra jų ir iš išsiskyrusių šeimų. Matyt, trūksta bendravimo su tėvu, todėl norisi vyresnio draugo. Argi sunku tokiu vaiku pasinaudoti? Man įdomu, ką veikia vaikų mamos, kai jie 23-24 val. dar “kaba” online? Ar tėvai pasidomi, kas jų vaikų kontaktuose? Kokius žaidimus jie žaidžia, ir kokia tikimybė, kad jų žaidimo partneriu netaps koks iškrypėlis, demonstruojantis  savo “turtus”? Pasakius vieno ypač įkyraus vaiko tėvams, jiems viso labo pasirodė “neoru”, kad jų vaikas visiems siūlosi į draugus. Tik tiek.

Taigi, ne įstatymai pirmiausia turi rūpintis vaikų apsauga nuo neigiamos informacijos, o TĖVAI.

vetyta metyta

Rodyk draugams

Patriarchatas diktuoja savo sąlygas: vyrai valdo (ar tebenori valdyti) pasaulį (ir moteris). Mat vyro dorybė yra valdyti, o moters dorybė - paklusti. Štai Afganistano vyrai kovoje prieš moteris pasitelkia net įstatymus!

Taigi, Afganistane priimtas žmoną marinti badu už atsisakymą „atlikti santuokines pareigas” leidžiantis įstatymas. Tai jau pataisyta versija, tačiau kritikai teigia, kad ir ji lieka labai represinė. Originali versija įpareigojo Shia moteris užsiimti seksu su savo vyrais mažiausiai kas keturias dienas, ir tokiu būdu toleravo išžaginimą, nes eliminavo sutuoktinių sutikimo dėl sekso reikalingumą. Pataisytai įstatymo versijai pritarė šalies prezidentas Hamid Karzai.

 =

Afganistano moterų grupės vieningai pasmerkė įstatymą dėl pagrindinių žmogaus laisvių suvaržymo.  “Įstatymas buvo peržiūrėtas dėl didžiulio spaudimo iš viso pasaulio, tačiau daugelis engėjiškų įstatymų lieka,” sako Rachel Reid, Human Rights Watch atstovė Kabule. Moterų grupės teigia, kad naujoji  įstatymo formuluotė vis dar pažeidžia lygybės principą, garantuojamą konstitucijoje. Ji leidžia vyrui neduoti maisto žmonai, jei ji atsisako vykdyti jo seksualinius reikalavimus; moteris turi gauti savo vyro leidimą dirbti; ir tėvams ir seneliams suteikia išskirtinę vaikų globą.

Aš apšalusi…. vėtyta mėtyta

Rodyk draugams

“Ar tu klausaisi manes? Ar aš tau neliepiau apsirengti? Aliooo?! Lauke šalta…” - štai tokiu principu vyksta daugelis dialogų tarp tėvų ir jų mažųjų atžalų. Atrodo, tarsi viskas, kas jiems sakoma, arba negirdima, arba pro vieną ausį įeina ir pro kitą iškrenta. Tačiau iš tikrųjų šis procesas vyksta kiek kitaip.

Naujausio tyrimo metu nustatyta, kad maži vaikai klausosi ir viską girdi, tiesiog jie saugo šią informaciją vėlesniam panaudojimui.

“Aš ėmiausi šios studijos tikėdamasi visiškai kitokių rezultatų”, sako Kolorado Boulder Universiteto psichologijos profesorė Yuko Munakata. “Pažintinės raidos srityje yra atlikta daug tyrimų, iš kurių beveik visi vadovaujasi prielaida, kad vaikai iš esmės yra mažos suaugusiųjų versijos ir kad jie bando daryti tuos pačius veiksmus kaip ir suaugę, tačiau jie tokių veiksmų paprasčiausiai nėra išlavinę. Mums pavyko įrodyti tai, kad jie daro kai ką visiškai skirtingo”, sako mokslininkė.

Munakata kartu su kolegomis eksperimentui atlikti panaudojo kompiuterinį žaidimą ir specialų įrenginį, matuojantį akies vyzdžio skersmenį. Pagal tokio matavimo rezultatus buvo sprendžiama apie 3,5 ir 8 metų amžiaus vaikų pažintines pastangas analizuoti aplinką. Žaidimo metu vaikai buvo mokomi paprastų taisyklių, apibūdinančių du animacinius herojus - Blue iš serialo “”Blue’s Clues” ir SpongeBob SquarePants - ir pastarųjų pomėgius. Vaikams buvo sakoma, kad vienas jų mėgsta, pavyzdžiui, arbūzus, ir jie turėdavo spausti besišypsantį vieno ir liūdną kito herojaus veidelį.

“Vyresni vaikai šią seką iššifravo lengvai, nes jie sugeba prognozuoti atsakymą dar prieš ekrane atsirandant objektui”, sako tyrime dalyvavęs doktorantas Christopher’is Chatham’as. “Tačiau mažieji jų ‘kolegos’ taip numatyti negali. Vietoj to jie viską daro lėčiau, ir protines pastangas deda tik tada, kai ekrane pasirodo arbūzo vaizdas - tarsi jie bandytų prisiminti prieš tai matytą herojų”. Vyzdžio skersmens matavimai parodė, kad trimečiai vaikai neplanuoja ateities, tačiau vien dabartyje taip pat negyvena. Vietoj to jie “išsikviečia” praeitį, kai jiems to prireikia. “Pavyzdžiui, įsivaizduokime, kad lauke yra šalta ir jūs sakote savo trimečiam vaikui pasiimti savo švarkelį iš miegamojo ir pasiruošti ėjimui į lauką. Jūs tikriausiai tikėsitės, kad vaikas susiplanuos šiuos labai artimos ateities veiksmus, galvodami, kad lauke yra išties šalta ir apsirengus jiems bus šilčiau. Tačiau mes manome, kad jų smegenyse logika veikia kiek kitaip. Vietoj to jie išbėga į lauką, pamato, kad ten šalta, ir tada iš atminties susigrąžina informaciją apie tai, kur padėtas jų švarkelis, ir tada eina jo pasiimti”.

Mokslininkai tikisi, kad jų atradimas padės realiose situacijose. “Jei jūs tiesiog nuolat kartojate tą patį dalyką, kuriam reikia išankstinio vaiko pasiruošimo, tai gali būti neefektyvu. Efektyviau būtų kaip nors sukelti šią atminties reakciją,  labiau pabrėžiant tą problemą, su kuria jiems teks susidurti. Pavyzdžiui, būtų galima pasakyti ‘žinau, kad nenori rengtis, bet kai vėliau bus šalta, prisimink, kad savo švarkelį gali pasiimti iš miegamojo’ “.

Radau technologijos.lt

Rodyk draugams

Ir ne tik dirbanti. Ji jau nebelaukia ant balto žirgo atjosiančio princo, - pati tą “žirgą” nusiperka (gali nusipirkti ir “šiokį tokį” princą), sugeba darbe konkuruoti su vyrais ir juos aplenkti, pati sprendžia, ar jai tekėti, ar turėti vaikų, kiek ir kada, pati sprendžia, kada jai po motinystės atostogų sugrįžti į darbą… Ant jos pečių tiek daug. Moteris skatinama siekti karjeros, kita vertus, ji raginama būti gera motina ir žmona.

Nepriklausomybė - labai svarbi šiuolaikinės moters įvaizdžio dalis. Dirbanti moteris yra (arba beveik yra) nepriklausoma nuo kitų  - vyro, tėvų arba meilužio materialinės paramos. Ji siekia būti individualybe, vertinama asmenybe, į kurios nuomonę įsiklausoma.

Negali parodyti savo silpnybės, jei nori išlikti

Nereta didžiuojasi ne tik save išsilaikanti, bet ir vaikus, tuo tarpu ne vienas vyras ima užleisti pozicijas… Ypač dabar, užėjus ekonomikos nuosmukiui, moterys kur kas drąsiau ieškosi papildomo uždarbio ir galimybių, jos lankstesnės keičiantis darbo sąlygoms; tuo tarpu vyrai labai skaudžiai reaguoja į uždarbio sumažėjimą ar nepakilusias pareigas. Namų šeimininkės pareigos moteriai vis dažniau nebepriimtinos: ji nori realizuoti save, darbas yra labai svarbus moters statusui įtvirtinti, užimti tam tikrą padėtį visuomenėje. Šiuolaikinė moteris turi atlikti daugybę vaidmenų ir visus vienodai gerai, o tai nėra labai lengva. Juk dirbti aštuonias-dešimt valandų per parą, o paskui kelias valandas praleisti žaidžiant ar ruošiant pamokas su vaiku sunku ir morališkai, ir fiziškai. O kur dar dėmesys vyrui? Nežmirškime ir savęs - kokia tai Moteris, jei ji nepasitempusi, jos vaikai nešvarūs, o vyrui ant pečių byra pleiskanos?

Nuolat pabrėžiama geros, “reprezentatyvios” išvaizdos svarba. O kur dar draugės, juk negali nuo jų atsilikti! Štai net kelios mano draugės - jau finansų direktorės. Kas toliau? Generalinio direktoriaus kėdė vos sulaukus trisdešimties? Ypač užsienio kapitalo įmonėse moteriai yra daugiau galimybių būti pastebėtai, ir ne kaip dailiam blizgučiui, biuro puošmenai, bet už gabumus, atsakingumą, idėjų generavimą, gebėjimą suburti komandą ir jai vadovauti. Kai “šviečia” tokios perspektyvos, išties baugu nors trumpam iššokti iš karjeros traukinio, todėl nenuostabu, kad atsiranda moterų, į gimdyklą išvažiuojančių tiesiai iš darbo kabineto ar penktąją dieną po gimdymo sugrįžtančių į darbą (Prancūzijos ministrės pavyzdys, sukėlęs net feminisčių pyktį).

Tenka pasikliauti tik savimi

Su kokiomis dar problemomis susiduria kasdienybėje šiuplaikinė moteris ir kaip su jomis tvarkosi, pratęsiu vėliau, temoje, kaip išgyventi šiuolaikiniame biure.

Siekis ar bandymas visur ir visada būti geriausia išsunkia ir stipriausias

Vetyta metyta

Rodyk draugams

Jei Jūsų vaikas jau kurį laiką itin dirglus ir nusiminęs, net kai būna su draugais ir mėgiamais žaislais, imate spėlioti, kad tai gali būti dėl pereinamojo amžiaus. Jei jo elgesys ir emocijos negerėja, Jūs nujaučiate kažką negera. Ką jums daryti?

Svarbiausia - pripažinti, kad vaikas gali turėti emocinių arba elgesio problemų ir kuo greičiau suteikti jam pagalbą. Jūs galite padėti savo vaikui įveikti emocines problemas atidžiai išklausydami ir nesmerkdami. Jei bandėte paklausti vaiko, kas jam negerai, o jis nenori pasisakyti, specialistas dažnai gali permesti lieptą per jus skiriančią bendravimo kliūtį. Vaikų ir šeimos psichologai, įgudę dirbti su mažais  vaikais ir paaugliais, padeda net baigščiausiems atsiverti ir išreikšti savo jausmus.
Arba jeigu jūsų vaikas jau pasipasakojo, bet Jūs nežinote ką daryti su ta problema arba tokioje situacijoje. O gal pastaruoju metu nelabai sutariate ir užuot paprastai pasišnekėję, aršiai susiginčijate?
Visais šiais atvejais specialistas gali pateikti objektyvų požiūrį ir įvairių sprendimų, kurie gali praversti ir pagelbėti Jūsų šeimai.

Išsamus ištyrimas padėtų išsiaiškinti ar nėra kokios ligos ir jos simptomų.

Taip pat labai svarbu pasikalbėti su auklėtojais ir mokytojais, kurie reguliariai bendrauja su Jūsų vaiku. Ar vaikas atidus pamokose, ar laiku atlieka užduotis, koks jo elgesys per pertraukas? Kuo daugiau žinosite apie savo vaiką - tuo labiau galėsite jam padėti. Mokyklose jau yra psichologai, kurie gali padėti vaikui įveikti emocines problemas, svarbius gyvenimo pokyčius (tėvų skyrybas, persikraustymą), stresus, kuriuos sukelia kontroliniai darbai, bendraamžių spaudimas ir pan.

Rekomendacijos, kurios galbūt padės bendrauti ir spręsti problemas Jūsų šeimoje:

 • dažnai ir atvirai kalbėkitės su vaiku, leisdami pajusti, kad mylite ir rūpinatės;
 • būkite jam tinkamu pavyzdžiu, kaip rūpintis savo fiziniais ir emociniais poreikiais;
 • pasitelkite į pagalbą ir kitus šeimos narius, spęsdami iškylančias problemas, stiprinkite bendravimą;
 • dažniau leiskite laisvalaikį su savo vaiku ir dalyvaukite jo mėgstamuose užsiėmimuose.

Visame pasaulyje net iki 20 procentų vaikų ir paauglių kenčia dėl psichikos sutrikimų, galinčių sukelti negalią (2001, Pasaulio sveikatos ataskaita - PSA). Lietuvoje tik 1 procentas vaikų ir paauglių dėl psichikos ir elgesio sutrikimų apsilanko pas specialistus (2004, Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenys). Tai reiškia, kad Lietuvoje kol kas laiku nesikreipiama pagalbos, neatpažįstami rimti psichikos ir elgesio sutrikimai, kurie vėliau gali sukelti rimtų psichikos sveikatos ir elgesio problemų.

Valstybinio psichikos sveikatos centro inf.

Rodyk draugams

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Gruodis 2019
P A T K P Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031