BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Dirbant kosmetikos ir grožio srityje daugiau nei 7 metus, su įvairiausiomis kaukėmis, jų tipais ir ingredientais teko susidurti daug. Ir pačiai bandyti, ir kosmetologėms pristatinėti, aprašus kurti, ir bendrauti tiesiogiai su gamintojais, jų mokslininkais - dermatologais, biotechnologais, stebėti, versti seminarus, ruošti jų medžiagą. Tai išmokė skaityti sudėtį, nepasiduoti tik dailios pakuotės kerams (deja, taip irgi pasitaiko), suvokti priemonės vietą bendroje odos priežiūros rutinoje. Juk nereikia kasdienai 5 kremų ar kaukių, - ir tik dėl to, kad įsigijau pigiau ar kažkas dovanojo, atsivežiau kaip suvenyrą. Kartais įsimyliu produktą, kartais būna sunku rasti kokių nors įkvepiančių argumentų - jei priemonė nesudomino nei sudėtimi, nei pakuote, kaip įtikinti vartotoją, kad jam jos reikia, bus naudinga, jis toliau tikės mano patarimais? Juk negali rekomenduoti to, ko pats nenaudotum.

Taigi, kaip sakiau, išbandžiau daug kaukių, ir buvau nutarusi, kad mano mėgstamiausios - žaliojo molio Argital kaukės tūbelėse. Vis dėlto jos turi minusų - pirma, tai reikia tepti ant veido, tada jauti džiuvimą, yra tempimo jausmas, reikia ilgokai prausti sausu tapusį molį. Kad ir puiki po jo oda, tačiau šiai procedūrai reikia rasti tinkamą laiką ir vietą. Prieš kelis metus atradau korėjietiškas lakštines kaukes, paskaičiau apie jų naudą, kad netepa, gali naudoti bet kur, nereikia tūbelių ir teptukų, - valio, žinoma, kad susigundžiau išbandyti, ir.. nusivyliau. Ilgam. Gal ne tiek dėl kokio nors blogo poveikio, o labiau kad jo.. nebuvo. Tiesiog, palaikiau ant veido kiek reikia, nusiėmiau, ir po kurio laiko pajutau, kad reikia kremo. Prekinio ženklo neminėsiu, pasakysiu tik tiek, kad nusivylimas buvo ir dėl to, kad tapau reklamos auka, nors laukiau, kad moku išsirinkti produktus. Pasimokiau, kad nereikia aklai pasitikėti gerai reklamuojama preke, ji nebūtinai ištęsės reklamoje duodamus pažadus. Sudėtį paskaičiau ir supratau, kad ji stebuklų ir negalėjo padaryti.

Paskui turėjau vėl kaukes tūbelėse, tada bandžiau reguliariai lankytis pas kosmetologę. Tačiau norint patekti pas gerą specialistę, o ne konvejeriu darančią tą pačią išmoktą ir populiarią procedūrą, reikia rašytis labai iš anksto - bandydavau rezervuoti apsilankymus kartą per mėnesį dviems-trims mėnesiams į priekį, bet ir mokant planuoti laiką, nutinka visko - pasikeičia darbotvarkė, atvyksta svečių, prireikia išvykti ar tiesiog susergi. Viskas nusikelia, lieka savarankiškai gerinti veido spalvą sportu, poilsiu (išsimiegojimu ir streso vengimu) ir BB kremu :)

Na, bet drėgmės odai vis tiek reikia, ir štai BENU vaistinėje akis užkliuvo už prie kasos padėtų ELSERI kaukių -  jų nepastebėti buvo neįmanoma, nes akį patraukia pakuotė su moterišku veidu. Na, kadangi turiu tam silpnybę, žinoma, susidomėjau.

Juolab vyko akcija - perkant vieną kaukę, antrąją gauni nemokamai. Keista tik, kad konsultantė tiesiai šviesiai pasakė, kad nieko apie šias kaukes nežino. Laimei, išgelbėjo ir įtikino pirkti pati pakuotė - visa informacija aiškiai išdėstyta ant kartoninio vokelio, kuris nepadarytų gėdos ir dovanojant, be to, ant jo sutalpinti ne tik ingredientai ir jų poveikis (trumpai), bet ir naudojimo instrukcija. Taigi, jei tokią dovaną gaus su lakštinėmis kaukėmis nesusidūręs žmogus, tikrai supras kaip tą lakštą išlukštenti ir užsidėti ant reikiamos veido vietos.

Dėl akcijos nusipirkau dvi kaukes, išsirinkau vienodai kainuojančias Giliai drėkinančią ir Regeneruojančią. Paskaičiusi sudėtis, supratau, kad kaukių serumo “stuburas” toks pat - alavijo ekstraktas, kolagenas ir hialurono rūgštis, o kiti komponentai varijuoja priklausomai nuo paskirties - drėkikliai. Pavyzdžiui, drėkinamoji kaukė praturtinta damaskinių rožių aliejumi, o regeneruojanti - granatų vaisių ekstraktu. Abi šios medžiagos man žinomos ir kelia pasitikėjimą, juolab, jų įdėta palyginus daug, jos ne INCI gale.

Na, bet viena, kas surašyta ant pakuotės, o antra - koks bus poveikis odai. Vieną kaukę (regeneruojančią) atidaviau sesei - ji karštą savaitgalį vyko į kaimą, turėjo padėti ravėti ir tada pirtis ir ežeras. Sau pasilikau giliai drėkinančią, ją nutariau panaudoti penktadienio vakarą prieš renginį šeštadienį. Tad nusivaliau veidą miceliniu vandeniu ir toniku, pasiruošiau žurnalų ir ėmiausi pačios kaukės. Atplėšus kartoninį voką, viduje yra kitas vokelis, kuriame ir įdėta sulankstyta kaukė. Ją saugo du apsauginiai lakštai, kuriuos reikia nuimti. Iš karto atrodo, kad kaukę bus sunku užsikloti ant veido, tačiau bioceliuliozės audinys (?)/ lakštas gana tvirtas ir lengvai išsilygina. Pradedu nuo kaktos, priderinu akių zoną, nosies dalį, ir taip užkloju visą veidą pagal formą. Kaukė universalaus dydžio, jo pilnai pakanka padengti visą veidą ir dar užlenkti šiek tiek po smakru. Užrašas ant pakuotės nemeluoja, kad kaukė labai gerai priglunda - sakyčiau, net prilimpa prie odos. Neslysta žemyn, prilimpa visur gerai, nėra atšokusių plotų. Realiai net nebūtina gulėti, neturint tam laiko galima ką nors tvarkytis namuose arba dirbti kompiuteriu. Kvapas silpnas ir malonus, kaukė vėsi.

Laikas - 15 minučių - neprailgsta, kaukė neišdžiūsta, nuimi nuo veido gal tik vos sausesnę nei uždėjai. Ant veido kokių nors serumo likučių, kuriuos reikėtų įmasažuoti, nejaučiau. Oda labai maloniai prigirdyta, putli, realus komforto jausmas, nesinorėjo jokio papildomo kremo. Atspalvis sveikas rausvas, na tikrai beveik kaip kūdikio odelė.

Galvojau, kiek gi truks tas efektas. Ant pakuotės rašoma, kad “1 kaukė - savaitės drėgmės dozė”, beveik išties taip ir buvo. Kai nėra problemos, tempimo, tai ir sunku suprasti, kada tas poveikis baigiasi, bet iš esmės dar keletą dienų priėjusi prie veidrodžio mačiau sveikesnį odos atspalvį, lygesnę kaktą (mėgstu raukytis, deja). Aišku, kasdien naudojau įprastas odos priežiūros priemones, kurios palaikė būklę, tačiau kaukė iš tiesų “turtinga”, net nežinau kaip tiksliau išsireikšti - tiesiog jaučiasi, kad oda kaip po kosmetologinės procedūros, jokio didelio skirtumo, išskyrus laiką ir pinigus (kaukė minimum 5 kartus pigesnė) nemačiau. Aišku, nesakau, kad kaukė gali visai pakeisti gerą kosmetologę su šiuolaikine aparatūra, masažu ir t.t., bet tvirtai teigiu, kad šis variantas - puiki alternatyva kai nėra galimybių vizitui pas specialistę. Tikrai verta pasilepinti kartą per savaitę. Nesu maniakė - girdėjau, užsienyje daug tokių, kas dėl šių kaukių pamišę ir naudoja jas kasdien vietoje kremo. Aš nutariau vasarą tikrai laikytis siūlomo režimo - kaukė kas savaitę, jau išbandžiau įsigijusi ir regeneruojančią. Nepagailėjau ir vyrui; o šis, net keista, sutiko ir liko patenkintas - tik patarimas nusiskusti prieš tai, nes barzdos plaukeliai trukdo kaukei gerai priglusti prie odos ir tie plotai lieka mažiau sudrėkinti. Kai dažnai skutantis sudirgsta oda, vyrui labai gera išeitis. Nuramina, sudrėkina, veidas pajaunėja keliais metais, nelieka pilkumo ir sumažėja vadinamųjų rūpesčio ir mimkos raukšlelių. Rekomenduotina rūkantiems, nes cigarečių dūmai padeda laisviesiems radikalams pažeisti odą ir ji greičiau sensta. Kaukėse esantys antioksidantai - vitaminuose, ekstraktuose ir aliejuose - gera pagalba kovojant su radikalais ir švelninant graiunantį jų poveikį.

Na ir pabaigai - sesės įspūdžiai. Gal jie verti atskiro straipsnelio, nes padėkų gavau daug. Padirbėjus darže, veidas tikrai jautėsi kaip Pelenės - dulkės ir prakaitas nuo fizinio darbo susirietus. Nusiprausus pirtyje ir pūkštelėjus į ežerą, atėjo kaukės eilė. Tokiu būdu kaukė suveikė ne tik kaip pagalba, procedūra odai, bet ir relax’as bendrai, nes jos maloni vėsa tarsi atpalaidavo visą kūną, kvapas neerzino, sesė realiai jautėsi kaip kosmetologijos kabinete. Juolab, kad aplink čiurleno vanduo, čiulbėjo paukščiai, niekur nereikėjo skubėti. Tai ir išgulėjo su kauke ilgiau nei rekomenduojama. Sakė, pojūtis buvo toks, kad oda tarsi gėrė, siurbė kaukės turinį, ir nuėmė beveik visai sausą pagrindą. Susigėrė viskas! Gal tai susiję su pirtimi (nuo šilumos atsidarė poros) ir paskui staigiu kontrastu - plaukiojimu ežere, matyt, tai paskatino odos kraujotaką ir ji taip aktyviai pasiėmė kaukės medžiagas.

Apibendrinant, abi su sese ELSERI kaukių poveikiu ir rezultatu labai patenkintos, tad tikrai galėsim abi surengti sesių kaukių ir pižamų vakarėlį.

Pirkau BENU vaistinėje, bet yra ir eurovaistine.lt internetinėje parduotuvėje.

Rodyk draugams

Šiaip virtuvėje sukinėtis mėgstu (savotiškas relax’as po visos dienos protinio darbo), tačiau kepiniais užsiimu itin retai - paskaičiavau, kad per pastaruosius ketverius metus, kiek gyvenu savo (naujuose) namuose, nė karto nenaudojau pyragų formų. Tad suprasite, kad pyrago recepto obuoliams iš kaimo “sunaikinti” ieškojau ganėtinai nesudėtingo, kad pavyktų nepatyrusiam, ir kartu ne sauso (nenorėjau to paprastučio, kur dedi tik kiaušinius, cukrų ir miltus). Taigi, iš daugelio dėmesį patraukė ir pavyko šis variantas - rastas tavovaikas.lt svetainėje, tik šiek tiek pakoreguotas pagal tai, ką turėjau šaldytuve. Kolegos įvertino 10/10 - dėl lengvumo ir nesaldumo. Puikiai tiktų su ledais :)

Taigi, ko reikės:

• 250 gramų varškės;
• 200 gramų grietinės (dėjau 100 g graikiško jogurto ir 100 g 30% riebumo grietinės);
• 4 valgomųjų šaukštų cukraus;
• 3 kiaušinių;
• cinamono obuolių apibarstymui;
• žiupsnelio druskos;
• 3 valgomųjų šaukštų miltų;
• 4 obuolių;
• 3 šaukštų sviesto.

Gaminimas:

1. Teškos pasiruošimas. Atskirkite kiaušinių trynius nuo baltymų. Dubenėlyje sumaišykite kiaušinių trynius, varškę ir cukrų. Pridėkite suplaktus baltymus, išmaišykite, tada į masę pridėkite grietinę. Per sietelį sijokite miltus, įberkite druską. Vėl viską kruopščiai išmaišykite.

2. Obuolius nulupkite, išpjaukite sėklas, supjaustykite skiltelėmis. Apibarstykite cinamonu (negailėkite). Keptuvėje ištirpinkite sviestą ir iš abiejų pusių keletą minučių apkepkite obuolius.

3. Supilkite obuolius į kepimo popieriumi išklotą indą, ant viršaus - varškės masę ir statykite į įkaitintą orkaitę. Kepkite 180 laipsnių temperatūroje 30-40 minučių.

Skanaus!

Rodyk draugams

Iš pirmo žvilgsnio trapios nendrės gali būti ne vien statybinė medžiaga, bet ir originaliai papuošti buto interjerą.

Ne kiekvienas sugebės iš nendrių stiebų tvorą supinti ar namo stogą padengti. Tačiau kiekvieno išgalėms - įprastas užuolaidas pakeisti žaliuzėmis iš nendrių.

Auga visoje Lietuvoje

Tuo įsitikino Nidos gyventoja Elvyra Žamoidienė, prieš kelerius metus dėl sugedusio pakėlimo mechanizmo vietnamietiškas šiaudines žaliuzes nutarusi pabandyti pakeisti savo padarytomis.

Gamtinės žaliavos Kuršių marių pakrantėse - į valias.  Kaip teigiama žinynuose, Lietuvos vandens telkiniuose, pelkėse, pagrioviuose želianti 1-4 metrų aukščio paprastoji nendrė ypač gausius atvašynus turi būtent Kuršių mariose.

Puošti langą gali ilgai

“Man gražu”, - apie nendrines žaliuzes, puošiančias jos butą, sakė Elvyra Žamoidienė.

Geltoniu švytinčios nendrės dengia ne vien buto, bet ir įstiklinto balkono langus. Pastarojo žaliuzės - jau saulės išblukintos, tad teks naujomis pakeisti.

Pasak ponios Elvyros, iš nendrių pagamintos žaliuzės neišblunka ir savo “prekinę” išvaizdą išlaiko ilgai - gali kaboti trejus ar ketverius metus.

Tik ką padaryta ir ant lango pakabinta nendrinė danga skleidžia malonų žolynų kvapą, kuris, laikui bėgant, pamažu išnyksta.

Sukurti puošmeną - lengva

Sukurti nieko nekainuojančią originalią puošmeną - itin paprasta.

Iš gamtos į namus parsineštus nukirstus nendrių stiebus reikia švariai nuvalyti, kad liktų ilgi tuščiaviduriai - it bambukų lazdelės - stagarai.

Tuomet, atsižvelgiant į lango plotį ir ilgį, juos reikia lygiomis dalimis sukarpyti ir sutvirtinti storoku lininiu siūlu.

Viskas! Belieka nendrines žaliuzes pritvirtinti karnizo vietoje.

Tam, kad, esant reikalui, tokias žaliuzes būtų galima aukštyn pakelti ir reguliuoti ilgį, Elvyra Žamoidienė siūlo padaryti dar ir kilpeles.

Nuplauna dulkes duše

Nidiškės bute nendrinės žaliuzės kabo natūralios, nenulakuotos ar kitaip apdorotos.
Langus jos dengia dieną ir naktį.Pasak moters, tarp nendrių esančių tarpelių visiškai pakanka, kad dieną bute būtų šviesu.

Palaikyti nendrinių žaliuzių švarą, nuvalyti dulkes - vėlgi itin paprasta.

Elvyra Žamoidienė nendrines žaliuzes nukabina, pakiša po dušu, nuplauna ir lauke išdžiovina.

Moters įsitikinimu, fantazija, iš gamtos dovanų puošiant namų erdvę, gali būti begalinė.

“Panašias žaliuzes galima sukurti ne vien iš nendrių, bet ir, pavyzdžiui, iš rugio šiaudų. Su pastaraisiais vis dėlto vargo daugiau būtų. Paprasčiau su nendrėmis, kadangi jos yra storos”, - svarstė ponia Elvyra.

Nendrės kertamos žiemą

Nidos gyventojos pastebėjimu, artėja laikas, kai bus galima prisikirsti nendrių naujoms žaliuzėms gaminti.

“Dabar nendrės yra vandens apsemtos, šlapios. Reikia palaukti žiemos. Kai užšąla ir vandenį padengia ledas, nendrės būna sausos, tvirtos ir gražios - tinkamiausios žaliuzėms. Kuršiai, kurie namų stogus dengdavo nendrėmis, jas kirsdavo irgi žiemą”, - pridūrė Elvyra Žamoidienė.

Kol kas, jos pastebėjimu, tokios žaliuzės - dar retenybė. Tačiau iš žmonių susidomėjimo galima spręsti, jog ateityje vis dažniau kiniškas ar vietnamietiškas puošmenas keis paprasta lietuviška nendrė.

Straipsnis Audronės Gliožerienės

Nuotraukų autorė - Raimonda Meyer-Ravaitytė

Rodyk draugams

Antresolės

vetytaametyta ● 2009-08-03

Nepagražinant tiesos, galima teigti, kad pastaruoju metu antresolių konstrukcijos išgyvena atgimimą. Anksčiau jų užduotis buvo padidinti naudingąjį patalpos plotą; dabar jos ir prisideda prie planavimo sprendimų išraiškingumo. 

Antresolė-miegamasis 

Šiuolaikiniuose būstuose antresolė-miegamasis gana populiarus sprendimas. Viršuje miegoti jaukiau ir šilčiau (žinoma, su sąlyga, kad bus užtikrintas pakankamas vėdinimas). Tiesa, kad patogiai jaustumėtės, ir antresolių viršuje, ir po jomis, reikia atsižvelgti į vienos ir kitos erdvės aukštį bei savo ūgį. Projektuoti ir statyti antresoles, žinoma, patogiau patalpose, kurių lubų aukštis viršija 3,5 m, tačiau ir žemesnių lubų savininkams nereikia nusiminti. Juk įrengus po antresole naują miegamąją vietą ar pastačius stalą su kompiuteriu, visą likusį aukštį galima drąsiai paskirti viršutiniam guoliui. Atstumas nuo antresolių iki lubų šiuo atveju gali būti viso labo 1 m. Tokia konstrukcija ypač patogi vaikams. Kartais antresolė net atrodo kaip gultas miegamajame traukinio vagone, kur galima sėdėti ir gulėti, bet atsistoti nepavyks.

Dažnai senos statybos (vadinamuose istoriniuose) butuose, kurių lubų aukštis siekia 4 - 5 m, kyla noras įsirengti antresoles. Tačiau šiuo atveju reikia atsižvelgti į susilpnėjusią nuo laiko pertvaros laikomąją galią; - tokiuose namuose jos paprastai būna medinės.

Miegamąjį-antresolę patogiausia įrengti vasarnamio mansardos aukštyje. Toje vietoje, kur yra įėjimas, suprantama,  antresolės aukštis negali būti mažesnis už žmogaus ūgį. Mansardos lubos gali žemėti į tą pusę, kur įrengta miegamoji vieta, kitaip tariant, kur nėra būtinybės išsitiesti visu ūgiu.

Drabužinė-sofa-stelažas

Gana dažnai antresolė statoma kaip daugiafunkcinė konstrukcija, t.y., iš karto planuojama, kad atskiros jos dalys turės skirtingą paskirtį. Pavyzdžiui, tam tikra sudėtinga, bet kartu ir labai patogi, konstrukcija viršuje gali būti guoliu, dar aukščiau lagaminų saugykla, iš vienos pusės - bibliotekos stelažu. Kitoje pusėje esančios durys veda gilyn į antresolę, kur nuo pašalinių slepiasi drabužinė arba skalbykla ir lyginimo lenta. Jeigu pasirinkote kombinuotą antresolę, turėkite omenyje, kad be patvarumo bei visų mazgų apgalvojimo, taip pat labai svarbi yra architektūrinė išvaizda. Tokia konstrukcija ypač reikalauja formos vientisumo, harmoningumo ir proporcijų suderinimo, nekalbant apie estetiką ir apdailos kokybę.

„Pakylėtas” darbas

 Ko gero, antresolėse įrengtą kabinetą galima pamatyti ne rečiau nei miegamąjį kambarį. Iš tiesų, argi pakilti „pas save į viršų” ir ten susikaupus ramiai padirbėti nėra malonumas? Suprantama, kabinete reikalinga biblioteka. Vadinasi, svarbu iš anksto pagalvoti apie visos konstrukcijos patvarumą, nes jai teks išlaikyti (su atsarga) ne tik žmogaus ir baldų svorį, bet taip pat daugybę knygų, tad ir laikančiosios konstrukcijos (sienos, atramos), ir perdangos turi būti tam pritaikyti. Be to, reikėtų patikrinti perdangos betoninių plokščių arba grindų sijų, ant kurių statomos atramos arba antresolių lygio atraminės sienos, tvirtumą. Tiesiog ant grindų, tarp apatinės perdangos sijų, statyti antro aukšto atramų negalima, net jei grindys padengtos dvigubu lentų sluoksniu.

Kadangi tokia antresolė paprastai būna nepereinama patalpa, tai reiškia, kad trūksta geros natūralios ventiliacijos, todėl reikia pasirūpinti oro apykaita šiame palėpės kambaryje. Jei negalite įsirengti kondicionieriaus, tiks ventiliatorius, jei ne ventiliatorius, tai vėdinimo anga arba langelis; įrengimas vis tiek būtinas.

Geras antresolių erdvės apšvietimas - tai vienas iš požymių, rodančių, kad patalpa tinkama kabinetui - bibliotekai įkurti. Sveikintini visokių rūšių langai: ir mansardiniai langai, ir stoglangiai arba tiesiog aukštas langas sienoje, priešais antresolę. Kitu atveju galima įrengti elektrinių šviestuvų sistemą. (Mediniuose namuose laidai turi būti nepaslėpti.) Bet kuriuo atveju, šioje vietoje vis tiek reikės dirbtinės šviesos šaltinių komplekto, nes dirbama dažniausiai vakarais arba netgi naktimis: vienur miegama, kitur - šalin vejamas snaudulys…

Laiptai

Norint mediniame užmiesčio name įrengti tvirtą antresolę su laiptais, perdangas reikia sutvirtinti papildomomis sijomis arbas sumontuoti atraminę konstrukciją, paskirstančią visą apkrovą dideliame plote. Jeigu perdangos iš betono, būtina vengti didelių taškinių apkrovų.

Pirmenybę reikėtų teikti stacionariems laiptams į antresolę, o ne sudedamiems „transformeriams”, kurie paprastai naudojami lipti į palėpes. Mobilių trapo tipo kopėtėlių laiptai paprastai labai statūs, nelabai patogūs ir anaiptol nėra saugūs. Tai lengva paaiškinti: juk jie buvo kuriami naudotis tik retkarčiais. Taigi, jeigu tenka ne po vieną kartą per parą minėtais laiptais užlipti ir nulipti, laiptai turi būti patikimi. Tiesa, pasitaiko išimčių. Pavyzdžiui, kai šeimininkas turi įprotį pakilęs sudedamais laipteliais į savo uždarą antresolę (kabinetą), juos pakelti, tokiu būdu atsiribodamas bei užsisklęsdamas nuo namiškių, kurie jo negali sutrukdyti…

Dažnai, vietos taupymo sumetimais, stacionarūs antresolės laiptai priglaudžiami prie sienos ir tvirtinami tiesiai prie jos.

Neretai ir laiptų galai įmontuojami į sieną. Tokiu atveju siena turi būti tvirta, pastatyta iš plytų, betono arba ne plonesnių kaip 25 cm tašų. Laiptų negalima tvirtinti prie plonų kambario pertvarų. Bet kokios rūšies laiptai turi išlaikyti 150 kg apkrovą.

283-b_monostringer

Antresolė-tiltas-galerija

Nuosavuose namuose ir kotedžuose antresolinė konstrukcija nepakeičiama, jei ji naudojama kaip antrojo aukšto kambarių prieiga. Į tokią galeriją pakylama laiptais, į ją taip pat išeina viršutinių kambarių durys. Antresolė puikiai gali atlikti tilto, jungiančio pirmojo aukšto kambarius, funkciją, t.y., tarnauti kaip apėjimo galerija. Ja, pavyzdžiui, galima pereiti iš vieno apatinio kambario į kitą, tačiau ne per kambarius ar šalia jų, bet virš jų.

Stacianarūs laiptai į antresolę

Po tokiomis antresolėmis ir tarp jų atramų įrengiamos pačios įvairiausios paskirties patalpos: spintelės, virtuvė, vonios kambarys ar net garažas. O pačioje galerijoje, jei tik leidžia plotis, dažnai statomos sofos, stelažai ar foteliai. Ši konstrukcija panaši į vidinį balkoną, pavyzdžiui, virš svetainės, ir gali būti savotišku svetainės tęsiniu. Panašios zonos paprastai gerai apšviečiamos. Išnaudojant šviesos gausą, nuo senų senovės iki mūsų dienų tokią pereinamą ir dažnai gan ilgą galeriją įprasta puošti paveikslais. Būtent iš tokio galerijos panaudojimo kilo paveikslų galerijos pavadinimas.

Rodyk draugams

Spalvos žmones veikia individualiai. Kai kurias mėgstame, kai kurių - ne. Parinkti spalvas - vienas iš pagrindinių buto interjero darbų, kurį gali atlikti radiostezininkai.

Tinkamai išdažius cechų ir biurų patalpas, galima padidinti darbo našumą. Šviesos terapija efektyviai taikoma medicinoje. Ypač svarbu taisyklingai parinkti reklamos spalvas. Firmos ženklas turi būti harmoningų spalvų, gerai parinktas ir suderintas su reklamos forma bei turiniu. Deramai tai padarius, gerokai padidės informacijos poveikis. Kaip pavyzdžius galime pateikti “Mc’Donalds”, “Pepsi” ir kitų žymiausių pasaulio firmų reklamas.

Spalvos turi neginčijamos įtakos patalpoms. Jų parinkimas priklauso nuo patalpų paskirties, apšvietimo, dydžio, kaip pasaulio šalių atžvilgiu sustatyti baldai ar įrengtos pačios patalpos.

Rytuose neplėtojama mokslinė spalvų teorija, nėra meistrų, kurie specializuotųsi parinkdami spalvas, bet ten spalva tapo svarbiausiu žmogaus ir visatos ryšio aspektu, todėl tam Rytų šalyse skiriama daug daugiau dėmesio. Ten jau prieš tūkstančius metų buvo sudarytos spalvų ir jų derinių, jų poveikio žmonėms priklausomai nuo gimimo datos ir charakterio bruožų lentelės. Šiuo metu jomis vis plačiau naudojamasi ir Vakarų pasaulyje.

Senovės Rytuose buvo paisoma teorijos, iš dalies paaiškinančios iki šiol neatskleistą šviesos poveikį žmogui. Pagal ją, visas mūsų gyvenimas ir likimas priklauso nuo mus supančios gamtos ir visatos. Energetinė jėga, siejanti mus su spalvomis, buvo vadinama gyvybine energija Či.

Spalvos stimuliuoja ir slegia, harmonizuoja ir balansuoja mūsų gyvenimą. Nors sunku tikėti, bet įrodyta, kad spalvos daro įtaką mūsų savijautai, pasaulėjautai ir net likimui. Jomis sugebame vizualiai padidinti buto ar namo erdvę. Kai mūsų drabužių spalvos dera prie supančios aplinkos, kambarių apipavidalinimo, jaučiamės gerai, jei ne - nemaloniai. Spalvos, veikdamos mūsų emocijas, drauge ir sveikatą, dažnai lemia ir mūsų poelgius. Didesnę laiko dalį praleidžiame darbe, todėl darbovietės interjero spalvos mums daro didesnę įtaką nei eksterjero ar mūsų drabužių spalvos.

Net statinius dažant reikia derinti prie aplinkos ir formų. Mokykloms tinka vienos spalvos, parduotuvėms - kitos, na, o vaistinėms ar biurams - dar kitokios. Minėtus uždavinius tiksliai išsprendžia radiostezija.

Panagrinėkime pagrindinių spalvų simboliką ir panaudojimą.

Raudona spalva sukuria pozityvią energiją. Ji yra pačiame matomų spalvų spektro gale, todėl šią spalvą mes pamatome greičiau už kitas. Bet ši spalva asocijuojasi su prievarta, ardo aplinkos jaukumą. JŽ naudoti patartina: norint sujaudinti (karnavalų fejerverkams), per iškilmingas pastatų atidarymo ceremonijas (juostos), įrengiant perspėjamą signalizaciją (žibintai, vėliavėlės), dėmesiui atkreipti (užrašai).

Raudona interjere

Raudona

Raudona interjere

Raudona interjere

Raudona interjere

Raudona spalva nenaudotina psichiatrijos ligoninėse, religinių kultų patalpose, sporto salių holuose, patalpose, kuriose būna daug žmonių (poilsio kambariuose, kavinėse, restoranuose, diskotekose, liftuose).

Geltona spalva - saulės, gyvybės žemėje spalva. Ji paryškina mūsų aplinkos imlumą. Nedidelė gelsva zona apie mūsų akių tinklainės centrą yra aktyviausia regos zona. Tačiau mūsų tautinėje kultūroje geltona spalva asocijuojasi su negatyviomis emocijomis: geltonoji spauda, geltonsnapis, net žmogaus veidas geltonoje šviesoje atrodo nemaloniai. Geltona spalva naudokimės darbo vietoms apšviesti, šiltai aplinkai sudaryti, dirbdami aktyvų protinį darbą, norėdami sutvirtinti viltis, svajas.

Geltona

Geltonas prieškambaris

Prieškambaris

Geltonos spalvos nenaudokite interjere: voniose, žmonių veidams apšviesti, naktiniuose klubuose, restoranams ir kavinėms, barams apšviesti.

geltonas vonios kambarys

Mėlyna spalva - vandens ir dangaus spalva. Ja naudokimės norėdami pabrėžti savo unikalumą, ketinimų rimtumą, suteikti paslaptingumo elementų (paveiksle, reklamoje). Tai tinkamiausia spalva dvasiniam susikaupimui.

Melsvas miegamasis

Mėlyna spalva nenaudotina visuomeninių pastatų koridoriuose ir eskalatoriuose, visose patalpose, kuriose žmogus maitinasi, šaltose vietose, patalpose, skirtose linksmintis.

Oranžinė - raudonos ir geltonos spalvos mišinys. Charakteristika - abiejų spalvų. Tai nepopuliari interjero spalva. JŽ naudokime: norėdami išsivaduoti iš vienišumo, savyje sustiprinti ištikimybę, mintis ir pokalbius, norėdami labiau priprasti prie esamos gyvenamosios vietos, būti dvasingesni (drabužių spalva).

Oranžinė

Oranžinė svetainė

Geltona-oranžinė 

Geltonos-oranžinės derinys

Oranžinė Oranžinė detalė

Venkime oranžinės spalvos, kai norime susitelkti, kai būtina tapti griežtu vadovu arba lyderiu.

Žalia spalva - augmenijos spalva - patalpų interjere susieja mus su gamta. Mes jaučiamės atgimstantys, nes žalia spalva asocijuojasi su augimu.

Žalia interjere

Žalia interjere

Žalias miegamasis

Žalias miegamasis

Žalsvas vonios kambarys

Vonios kambarys

Žalia spalva patartina: poilsio ir rekreacijos patalpose, auklėjimo ir mokymo įstaigose, kosmetikos salonų patalpose, kai norime nuteikti puikiai jaustis, sustiprinti ryšį su gamta, atkreipti dėmesį į nauja (reklamoje). Žalia spalva nenaudotina įrengiant judančio transporto vidų - vagonuose, autobusuose, liftuose, onkologijos klinikose (augimas jose nepageidautinas).

Balta spalva - nekaltumo, dieviškumo ir gerumo simbolis. Ši spalva nieko neslepia. Pasaulio psichologai pataria ją naudoti dalyvaujant konkursuose, norint užimti kokias nors pareigas. Balta spalva tinkama išreikšti nuoširdumą, gerumą ir nekaltumą (jaunosios apranga), kai norite suteikti aplinkai švaros ir gaivumo, pabrėžti griežtą tikslingumą (baltų marškinių ir tamsaus kostiumo derinys - bankų ir biurų tarnautojų tradicinė apranga).

Baltas šiuolaikinis interjeras

Baltas šiuolaikinis interjeras. Svetainė

Balta virtuvė

Balta virtuvė

Balta virtuvė

Balta virtuvė

baltas vonios kambarys

Baltas vonios kambarys

Baltas interjeras

Baltas interjeras

Baltas interjeras

Balta spalva nenaudotina: šarvojimo patalpose, įstaigų ir ligoninių laukiamuosiuose, vaikų miegamuosiuose, studentų bendrabučiuose, teatrų ir kino teatrų interjeruose, visose patalpose, kuriose susiduria nepažįstami žmonės, šalto klimato zonose.

Juoda spalva - paslapties spalva, kai kuriose situacijose magiškoji juodoji spalva - seksualumo simbolis (ja dabinasi seniausios profesijos moterys Paryžiuje).

Juoda. Miegamasis

Juoda. Miegamasis

Juoda spalva naudotina reiškiant jėgą ir solidarumą, šiltumo jausmą (juoda spalva sugeria visas kitas spalvas), norint suteikti paslapties, intrigos ir ypač pabrėžiant nepriklausomybę.

Juoda virtuvė

Juoda spalva nenaudotina: skaityklose, vaikų kambariuose, gydymo įstaigose, žmonių aptarnavimo įstaigų patalpose, kuriose būtina nuoširdžiai bendrauti.

Violetinė spalva simbolizuoja karališką didingumą, pabrėžia dvasingumą ir susitvardymą. Ji naudotina intelektualiniams, protiniams gabumams, pasitikėjimui savimi stiprinti, reikšti valdingumą.

Violetinė spalva interjere

Violetinė spalva nenaudotina: klubuose, televizijos debatų laidose ir visur, kur susiduria vienodo išsilavinimo ir erudicijos, bet priešingų charakterių žmonės.

***

Minėtos spalvų savybės ir siūlomas jų panaudojimas skirtas tik patalpoms, kuriose būna daug įvairaus amžiaus ir lyties asmenų. Žmonėms spalvų poveikis individualus, jis parenkamas konkrečiai naudojantis radiostezija.

Kaip pavyzdį apie spalvų poveikį žmogaus psichikai galime paimti JAV karinio laivyno mokslinės tiriamosios bazės eksperimentą. Ši bazė po II pasaulinio karo gavo Pentagono užduotį nustatyti, kokia spalva tinkamiausia povandeninio laivo viduje avarinio streso metu. Nustatyta šviesiai oranžinė spalva - ji slopina agresyvumą, ramina. Šis atradimas šiuo metu labai dažnai taikomas JAV jaunų nusikaltėlių kalėjimuose. Nepriklausomai nuo jų agresyvumo lygio po dešimties minučių šviesiai oranžinėje patalpoje jaunieji nusikaltėliai nurimdavo, o dar po pusvalandžio pradėdavo snausti arba užmigdavo. Švelniai oranžinė spalva pasirodė veiksmingesnė už tramdomąją fizinę jėgą.

Reikia pabrėžti ir tai, kad pagal fengšui nė viena atskira spalva nėra nei gera, nei bloga. Bet žmogui ar statinio tipui yra individualios geros ir blogos spalvos bei jų deriniai.

Raudona spalva sukuria pozityvią energiją

Violetinė spalva pabrėžia dvasingumą.

xxx

Jonas JUKONIS, profesionalus radiostezistas

radau:

www.radiostezija.lt

Rodyk draugams

 Tokioje nedidelėje patalpoje, kaip vonia, nebūna nesvarbių smulkmenų. Kiekviena detalė pasakoja apie šeimininką ir jo skonį, vertybes, kam jis teikia pirmenybę. Vonios kambario dizainui įtakos turi ir ypatinga šios patalpos paskirtis, juk tai švarinimosi, atsipalaidavimo vieta ir ji negali būti įrengta, atsižvelgiant tik į sąlygas.
Vonioje turi būti jauku, o jos interjeras turi raminti ir džiuginti akį.

Vonios kambarys dažniausiai nedidelis, čia nėra daug erdvės išsiplėsti architektūrinei fantazijai, todėl labai svarbu, kaip ta erdvė bus išnaudota. Maksimumas patogumo, kai minimumas ploto - uždavinys nepaprastas, bet įveikiamas.

Vonios interjeras priklauso nuo jos gabaritų. Kai vonia yra visai nedidelė, galima pabandyti ją padidinti virtuvės arba koridoriaus sąskaita. Tam būtina specialisto konsultacija, nes sienų griovimas - nekasdienis paprasto mirtingojo darbas. Vizualiai vonios kambarį galima padidinti į plytelių sieną įterpus kelis nedidelius veidrožius.

Kai vonios kambarys mažas, geriau atsisakyti vonios ir įsirengti dušo kabiną. Taip pat vonios patalpą galima padidinti apgalvotai parinkta kriauklės vieta ir forma, pvz., kampine, be įprastos „kojos”.

Jei patalpos erdvė leidžia, galima dušo arba saunos kabiną įrengti neatsisakius vonios. Ko gero geriausias variantas namuose - du  sanitariniai mazgai: didesnis (su vonia) ir mažesnis (tik WC ir kriauklė arba WC, kriauklė ir dušo kabina - tai priklauso nuo šeimos narių skaičiaus ir jų poreikių).

Jeigu jūsų netenkina bendras sanitarinis mazgas, klozetą nuo vonios ar dušo kabinos galima atitverti, pastačius pertvarą arba pastatyti tarp jų lentynėlę.

Ten, kur trūksta vietos įprastos formos voniai, galbūt puikiai tilps vonia kampe

Remontas

Jeigu vamzdynas tvarkingas ir išvedžiotas taip, kaip Jums reikia, remontą pradėti reikėtų nuo grindų.

Nuardoma pasenusi apdaila

Prieš klojant plyteles, pirmiausia teks išlyginti grindis - padengti jas išlyginamuoju mišiniu, po to pakloti hidroizoliacijos sluoksnį ir dar kartą išlyginti. Jei ketinate įrengti šildomas grindis vonioje, darbo ir pastangų teks įdėti daugiau, bet rezultatas džiugins. Jos gali būti šildomos elektra, dujomis ir vandeniu.

Grindų plytelės turi būti storesnės, nei sienų, nes joms teks atlaikyti dideles apkrovas. Jų paviršius neturi būti slidus.

Grindys neretai dengiamos natūraliu arba dirbtiniu akmeniu (granitas, marmuras). Tokios grindys ilgaamžės, bet labai sunkios, todėl jų pagringas turi būti labai tvirtas.  

Sekantis etapas - sienų ir lubų apdaila. Apgalvokite būsimos vonios bendrą stilių, medžiagas, kurias jai panaudosite (metalas, akmuo, stiklas, medis, keramika), ir spalvas, kurios Jūsų vonioje bus vyraujančios.

Pirmas ir svarbiausias reikalavimas vonios apdailos medžiagoms - jos turi gerai „jaustis” kaimynystėje su vandeniu.  Vis dėlto, nuo drėgmės vonioje niekur nedingsi.

Renkantis vonios kambario apdailos medžiagas, pirmenybę reikia teikti higieniškoms, patvarioms ir atsparioms vandens ir agresyvių cheminių medžiagų poveikiui. Tokiomis medžiagomis apdailintą patalpą turi būti nesunku valyti. Visus šiuos reikalavimus atitinka keraminės plytelės. Jos gali būti grindų ir sienų, klasikinio ar modernaus stiliaus, įvairiausių spalvų ir atspalvių, blizgios ir matinės. Paprasčiausia ir lengviausia išklijuoti jomis patalpą nuo grindų iki lubų. Deja, plytelės turi trūkumą - siūles, kuriose kaupiasi purvas ir mikrobai. Šią problemą galima išspręsti naujausių technologijų klijais ir glaistais tarpams.

 Lubų galima nedažyti, pakanka įrengti pakabinamas lubas. Medžiagas joms galima panaudoti įvairias, nustebins nebent veidrodinės lubos (kurios žymiai vizualiai praplečia erdvę ir prideda šviesos). Veidrodžiai gali būti įstatyti ir į sienas, ir į lubas. Luboms geriau tiks aliejiniais dažai arba skysti tapetai.

Pakabinamosios lubos, kurių pagrindas - aliuminio karkasas, tvirtinamas prie lubų. Profiliai gali būti skirtingų pločių ir spalvų. Ilgis lengvai keičiamas pagal patalpos matmenis. Į tokias lubas galima be vargo įmontuoti šviestuvus arba ventiliacijos groteles. Tokia danga gerai atspindi šviesą, lengvai plaunama, atspari drėgmei ir netoksiška. Nesudėtingas ir greitas įrengimas, konstrukcija leidžia pakartoti patalpos kontūrus ir modeliuoti dizaino elementus: nišas, įdubas ir t.t. Tokios lubos patikimai slepia senų lubų trūkumus ir defektus. 

   

Jeigu ant lubų atsirado pelėsio požymių, neskubėkite uždažyti ar kitaip uždengti problemišką vietą, - nepašalinus atsiradimo priežasties, mikrobų kolonija augs toliau. Būtina visiškai nuimti tinką nuo vonios lubų, apdirbti jas specialiomis medžiagomis ir vėl iš naujo nutinkuoti. Laikas nuo laiko visas vonios sienas nuplaukite silpnu dezinfekuojančiu mišiniu ir neužmirškite kampus išvalyti šepetėliu - taip išvengsite tamspių dėmių atsiradimo. Jokiu būdu negalima uždengti ventiliacijos angų, nes vonios kambarys turi būti gerai vėdinamas.

Sienos gražiai atrodys, dengtos ne tik plytelėmis, bet ir marmuru arba mozaika. Mozaika plastiškesnė už plyteles, todėl ja galima apdailinti lenktas sienas.

  

Mozaika

Sienas galima padengti ir plaunamais viniliniais tapetais (juos galima atpažinti pagal žymėjimą trimis bangelėmis; tai reiškia, kad tapetai nedrėksta, atsparūs vandens poveikiui ir lengvai valomi kempine). Klijavimui tapetais būtina kruopščiai išlyginti sieną ir impregnuoti.

Kitas vonios sienų apdailos būdas - mediena. Medinių paviršių gerbėjams patartume lentas impregnuoti,  padengti antiseptiniu mišiniu ir padengti keliais matinio lako sluoksniais, kad nesiveistų plevėsis.

Originaliai ir gražiai atrodys nelygios vonios sienos, padengtos vandeniui atspariais dažais.

Neįprasta ir nebrangiai įgyvendinama idėja - negruntuoto betono siena, nudažyta baltais akriliniais dažais. Viršutinis sluoksnis - matinio lako. Paprasta, elegantiška, efektyvu.

Stiklo blokeliai padės paversti vonios kambarį praktiškesniu, šviesesniu ir vizualiai erdvesniu. Tokiu atveju tinkantis dekoras bus stiklinės lentynėlės ir įvairių formų įvairiaspalvės vazos ir šviestuvai.

Puikus derinys: sodrių spalvų glazūruotos plytelės ir pilkas matinis akmuo. Žaidimas faktūrų kontrastais visada įdomus.

Žinoma, svarbiausia vonioje vis dėlto yra santechnika, kuri ne tik turi būti kokybiška, bet ir derėti su bendru vonios dizainu.  Renkantis santechnikos prietaisus, reikia derinti su sienų, lubų ir grindų dekoru ir spalvine gama, kitaip ir baldai, ir santechnika arba pasimes bendrame fone, arba neskoningai iš jo išsiskirs.

Santechnikos dizainas jūsų vonioje - savotiškas estetinio skonio testas. Nepatartina rinktis tik pagal žinomą vardą, svarbiausia - saviraiška. Gaminys pagal individualų užsakymą - ne snobiškumas, o normalus ir suprantamas noras turėti tai, ko nėra pas kitus. O va kuo išsiskirti - čia jau kita tema….

Kuo daugiau šviesos, tuo erdvesnis atrodys vonios kambarys. Jeigu vonios patalpa yra mansardiniame aukšte, daugiau šviesos gali įlieti ir sumaniai įrengti stoglangiai.

Pastaruoju metu pradėtos naudoti raštuotos plytelės iš Bohemijos stiklo. Piešinys - ant galinės stiklo paviršiaus pusės, suteikia apimties efektą.

Piešiniai ant tinko - sudėtingas ir kruopštumo reikalaujantis užsiėmimas, ypač, kai kalbama apie didelius plotus (pvz., visa siena). Geriau kreiptis į profesionalų dailininką, kad būtų teisingai, proporcingai perteiktas piešinys, kad nebūtų „sunkus”. Jei vis dėlto patys imatės darbo, rekomenduojame apsiriboti dviem - trimis spalvomis, bendrą koloritą papildžius jų atspalviais (pvz., mėlyna ir žydra).

Natūralus akmuo suteikia voniai kilnumo, patikimumo, saugumo jausmą.

Spalvos

Supančios aplinkos spalva įtakoja mūsų nuotaiką. Nuo pasirinktos spalvinės gamos priklausys, ar vonia taps jaukumo oaze.

Plytelės - pagrindinis akcentas, kadangi jos sienoms suteikia spalvą, raštą ir faktūrą. Smulkios įvairiaspalvės plytelės leidžia pagyvinti neutralių spalvų vonią. Tokiu atveju neturėsite varžyti savęs, rinkdamiesi aksesuarų spalvą.

  Tikrosios vertybės

Ryški oranžinė spalva ypatingai tinka vonios kambariui. Psichologai teigia, kad ji padeda išlikti sveikam bet kuriuo metų laiku. Sienų ryškumas neturi būti toks, kaip raibtų akys, todėl jį galima „atskiesti”, pvz., balta spalva (baltos grindys, santechnika). Tokiame interjere derės aksesuarai iš permatomo plastiko.

Ne toks kontrastiškas, bet ne mažiau prisotintas spalvų variantas - ochros atspalvių derinys nuo oranžinio iki terakotos.

Sodrių spalvų žaismas  - žalios, oranžinės, mėlynos - adrenalino mėgėjams. Tokioje erdvėje pritaps ryškių neoninių spalvų akesuarai iš plastiko: šviestuvai, muilinės, laikikliai.

Jūros tematika. Rodosi, sunku ką nors nauja ir originalus sugalvoti, bet dizaineriai pasiūlo vis naujų idėjų. Juk vonios kambarys asocijuojasi su vandeniu ir atsipalaidavimu, o kas gali geriau atspindėti vandens aplinką, jei ne jūra. Akriliniais dažais ant vandens poveikiui atsparaus sienos paviršiaus galima nupiešti bangas ir padengti matiniu laku, kuris suteiks piešiniui atsparumo. Kiti dekoro elemantai, papildantys jūros temą, gali būti kriauklės, akmenys, džiovinti krabai, netgi smėlis po atsparaus stiklo danga… Apie duris taip pat nereikėtų užmiršti - tegu žydru fonu „plaukia” įvairiaspalvės žuvytės.

Baltos plytelės suteikia lengvumo ir erdvės efektą.

Sienos, dengtos medžiu, sukuria ispūdį, kad vonia yra kaime. Medžio apdailą gali imituoti ir keraminės plytelės.

Laimo ir citrinos spalvų vonia atrodo gyvai ir ryškiai. Interjerui pasirinktą augalų temą galima papildyti gėlės žiedo formos veidrodžiu ar šviestuvu, rankenėlėmis, laikikliais, ornamentais ant užuolaidų ar rankšluosčio.

Vonios sienų apdailai puikiai tiks obuolių žalumo medžiagos. Aukštas veidrodis be rėmų traukia žvilgsnį į stilingus šviestuvus ir aukštas lubas.

Plačios spalvingos juostos paprastai ir nuobodžiai dekoruotai vonios patalpai suteikia šviežumo ir gaivumo. Pradžioje siena dažoma baltai, po to ant jos piešiamos vienos ar kelių spalvų juostos. Horizontalios juostos - gana paprastas sprendimas.

Spalvota santechnika tiks prie neutralių spalvų (baltos, smėlio, žydros) sienų.

Aksesuarai kuria stilių

 Detalės - jūsų koziriai kovoje už įdomų interjerą. Smulkmenos padeda užbaigti bet kokios erdvės interjerą.  

Voniai originalumo suteiks savadarbis pano iš kriauklelių ir jūros akmenėlių.

Lentynėlės, įmontuojamos į sienos nišą, atrodys gražiai ir stilingai, be to, taupys vietą.

Kojoms maloniausia jausti minkštą kilimėlį, net jei grindys šildomos. Žinoma, jo gyvenimas vonioje neilgas, todėl geriau rinktis kilimėlį su skylutėmis guminiu pagrindu.

Aksesuarai arba turi derėti prie spalvinio vinios kambario sprendimo, arba būti visiškai jam kontrastingi.

Ant lentynėlės su kremais padėkite keletą jūros kriauklių, rankų darbo muilo gabalėlių. Jaukumo voniai suteiks minkšti įvairių dydžių rankšluosčiai, jie nebūtinai turi būti vienodos spalvos. Pakabinkite ant sienos džiovintų jūros žvaigždžių, pastatykite medinį pirties kibirėlį.

Jaukumo voniai  pridės ir šviestuvas - žvakidės su žvakėmis imitacija.

Jeigu vonios kambaryje neužtenka vietos, galima įsigyti spintelę su veidrodinėmis durimis ir ten sutalpinti tualeto reikmenis.

Primityviam stiliui atstovauja aštrios, kampuotos formos ir paprastos faktūros medžiagos. Tokį įspūdį sukelia stačiakampės praustuvės, masyvūs maišytuvai. Jokio spintų dekoro, viskas turi būti paprasta. Spalvinė gama - balta, juoda, pilka spalvos.

Daug gyvybingesnis - kaimo stilius. Visi baldai mediniai, gali būti pinti (net iš sintetinių medžiagų - tokie baldai nebijo drėgmės).

Rytietiškas stilius. Akcentuojama praustuvės forma ir tradicinė uždara lentyna. Pastačius ją atvirą, gausite paprastą minimalizmą.

Retro stilius - praustuvė su konsolėmis, pastatyta ant spintelės iš tamsaus medžio, tekintomis kojelėmis, didelė dėžė per visą spintelės plotį, atvira lentyna rankšluosčiams. Žinoma, baldai turi būti padengti nuo drėgmės saugančiu laku. Veidrodis paprastais medžio rėmais, siaura spintelė stiklinėmis durelėmis, pora meistriškai pasendintų kėdžių perkels laiku atgal.

  Retro stilius

Techno stiliaus vonia - paprastos baldų formos, pabrėžtos stiklo ir metalo blizgesiu.

  Techno stilius

Klasikinis stilius gana platus, jame telpa kelios kryptys - nuo ampyro iki baroko ir rokoko.

  Klasikinis stilius

minimalizmo pasiskolintas idėjas reikėtų naudoti atsargiai: minimaliai daiktų, bet už tai kokia paviršių įvairovė.

  Minimalistinis stilius

  Šiuolaikinis stilius

  Modernus stilius

Kuo daugiau fantazijos pasirenkant medžiagas, tuo originalesnis ir įdomesnis bus rezultatas.

Vonios baldai

Baldams puikiai tiks atsparios drėgmei laminuotos medžio drožlių ploštės. Paviršius turi būti tolygiai padegtas laku, vientisu sluoksniu.

 Standartinis rinkinys: spintelė su kriaukle, veidrodis, spintelė, lentynos, pakabinama spintelė. Jie turi būti kokybiški ir tvirti. Pažiūrėkite, ar lygus dažų paviršius, ar nėra nutekėjimų. Chromuoto metalo rankenėlės, kojelės, kilpos - kokybiškų baldų požymis. Cromuotos plastikinės ar paauksuotos rankenėlės praras pirmykštę išvaizdą jau po keleto eksploatacijos mėnesių. Apžiūrėkite kriauklę ryškiame apšvietime: ar nėra įskilimų, kitų defektų. Galima kriauklę patikrinti ir garsu: jei stuktelėjus garsas duslus, tai vidinių įskilimų požymis ir tokios kriauklės geriau atsisakyti.

Elektros lizdą vonioje reikėtų įrengti su dangteliu, kad nepatenktų drėgmė. 

Pati svarbiausia taisyklė - vonios kambario dizainas visiškai priklauso nuo Jūsų norų ir estetinio skonio.

Dekoruodami vonią, neužmirškite saiko, juk vonios kambario aplinka turi būti ne tik graži, bet ir atpalaiduojanti.

Rodyk draugams

Nuomojamas kambarys. Kaip laikinus namus paversti jaukiais?

Namai namučiai… Gera grįžti į jaukius namus po ilgos paskaitų ir kontrolinių darbų dienos.

 Daugelis, prisiminę savo pirmuosius studijų metus, teigia, kad jie nemėgo savo studentiškų kambarių, todėl juose stengdavosi praleisti kuo mažiau laiko.

Studento kambarys dažniausiai mažas, tačiau tai nereiškia, kad jis negali būti papuoštas ir gražiai atrodyti. Bendrabučio ar nuomotas kambarys atstos tikruosius namus dvejus - trejus metus, todėl pasistenkite suteikti kambariui jaukumo ir individualumo. Paverskite studentišką kambarį savu. Naujieji namai - savas kampas - pirmakursiui padės sumažinti stresą ir namų ilgesį.

Tai turėtų būti tokia vieta, kurioje galėtumėte produktyviai mokytis, rengti kino vakarus ar susirangyti su gera knyga bei kuri suteiktų patikimą prieglobstį nuo įtampos, kurioje galėtumėte. Galiausiai viskas priklauso tik nuo jūsų - kaip gyvensite savo antruosiuose namuose ir kiek pastangų įdėsite juos įsirengti. Patogumas šioje mažoje erdvėje bus vienas iš svarbiausių kriterijų ir būdų, kaip paversti mažą studentišką kambarėlį jaukiais namais.

Scanpix

Kambaryje turi tvyroti akademinė atmosfera. Vieniems labiau patinka mokytis prie rašomojo stalo, tuo tarpu kitiems ant lovos ar grindų. Nesvarbu, kurią vietą pasirinktumėte, svarbiausia papildomas apšvietimas. Stalinei lempai rinkitės halogenines elektros lemputes. Taip pat prireiks keleto stelažų, kad galėtumėte tvarkingai susidėti užrašus bei knygas. Popierinės dėžės - pigus ir geras pasirinkimas. Jos gali būti sukrautos viena ant kitos, todėl neužims daug vietos, o tai yra svarbiausia, kai erdvės nėra daug.

Kitas svarbus aspektas studento gyvenime - susitikimas su draugais bei atsipalaidavimas. Kambarys gali tapti traukos vieta aukšto draugams. Truputėlis fantazijos, ir jūsų kambarys taps dažnai draugų lankoma vieta. Nesvarbu, ar susirinksite žiūrėti filmo ar surengsite vakarėlį.

Stilingas kambarys

 Nuobodaus kambario pakeitimas asmenine erdve neturi brangiai kainuoti. Prieš keisdami kambarį, apgalvokite, kokius daiktus jau turite ir ką dar galite sau leisti įsigyti.

Išsiaiškinkite savo kambario dydį, kokia įranga bei baldai jau yra. Dažniausiai studentų bendrabučiuose neigiamai žiūrima į žvakes, halogenines elektros lemputes, degias užuolaidas.

Susisiekite su būsimais kambario draugais. Kartu nuspręskite, kaip puošite kambarį. Būkite lankstus ir priimkite kitų nuomonę. Susitarkite su kambariokais, kas kuo pasirūpins ir kas ką atsiveš. Gerbkite vieni kitų nuomones ir neprimetinėkite per prievartą savosios. Kiekvienas savo kampą puoškite taip, kaip patinka, nes tik taip visi bus patenkinti. Gali būti ir taip, kad jiems visai nerūpės kambario interjeras.

Pasidarykite sąrašą daiktų, kurių reikia bei kurių norite ir išdėstykite juos pagal svarbą. Pirmiausia susipirkite reikalingiausius daiktus. Apgalvokite, kokius namų apyvokos reikmenis jau turite (paklodė, kilimas, lempa, televizorius) ir kokius atsiveš kambariokas. Jeigu įmanoma, pasiklauskite vyresnių studentų, kokie daiktai buvo reikalingiausi. Niekada nepirkite nieko skubėdami, pirmiausia įsitikinkite, kas yra geriau, naudingiau ir pigiau.

 Tai gali būti sunku suderinti su kambarioku, tačiau abu (ar visi, keliese teks gyventi) būsite daug laimingesni, jeigu sutarsite. Kai nuspręsite, kokios spalvos norite, naudokite ją visur: patalynei, interjero kambario puošyboje ir detalėse.

Svarbus kiekvieno kambario akcentas - minkšta pagalvė, ant kurios galima būtų padrybsoti. Patogus sėdėjimas yra būtinybė tiek atsipalaidavimui, tiek ir besimokant.

Daugelis buitinių prietaisų parduotuvių siūlo kavos aparatus, skrudintuves ir mažas mikrobangų krosnėles. Surinkti nešvarumams reikės dulkių siurblio, kuris galės būti padėtas nematomoje vietoje. Maža skaitymo lempa su papildoma elektros lempute leis akims pailsėti nuo virš galvos kabančios bendrabučio lempos. Ilgas veidrodis vizualiai padidina kambarį. Kamštinė lenta tiks susikabinti atsiųstoms draugų bei šeimos nuotraukoms, taip pat užrašams bei tvarkaraščiams.

Kai vietos yra mažai, rinkitės vertikalų kambario išplanavimą: pasinaudokite erdve virš durų, langų, lovų ir rašomojo stalo.

Naudingi daiktai, kurių paskirtys yra kelios: pavyzdžiui, plati sofa, kuri nakčiai virstų patogia lova ir po kuria galima būtų susidėti daiktus.

Viską susidėkite į tam skirtas vietas, kad reikalui esant rastumėte, ko jums reikia. Stalčiai ir pintinės - tai nebrangus, greitas sprendimas susidėti knygoms, užrašams, mašinos raktams ir piniginei.

Spalvos

 Prieš dekoruodami kambarį, susigalvokite temą. Padės mėgstamiausios spalvos pasirinkkimas. Populiarios ryškios spalvos, tačiau taip pat tiks ir gelvai žalia, oranžinė, mėlyna ar violetinė. Kad kambarys gerai atrodytų, spalvos ir stilius turi derėti tarpusavyje.

Pasirinkite raštą: rinkdamiesi sofos, užuolaidų, kilimo raštą, lengviau nustatysite, kokių spalvų norite kambariui.

Iš rašto pasirinkite tris pagrindines spalvas: šviesią, vidutinę ir tamsią spalvas, kurios tarnaus pagrindu.

Šviesi, vidutinė, tamsi - nuo to, kaip šias spalvas panaudosite, priklausys, kaip atrodys kambarys.

Šviesi - pagrindas - dažniausiai nuomojami kambariai būna šviesių sienų.

Vidutinė - dideli baldai ir langai - šių daiktų spalvos dera su šviesiomis spalvomis. Vidutinės spalvos baldai „įžemins” kambarį ir suteiks jam pagrindą.

Tamsios spalvos - akcentams; jos paryškins tam tikras daiktų detales.

Baldai

 Nėra jokių griežtų taisyklių, kaip dekoruoti nuomojamą ar bendrabučio kambarį. Didžiausias iššūkis - kambario dydis: viena vertus, bendrabučio kambarį apstatyti baldais lengva, kadangi svarbiausius daiktus gausite kartu su kambariu (rašomasis stalas, spinta, lova). Kita vertus, pasirinkti, kaip konkrečiai statyti baldus,  yra keblu, kadangi turėsite tinkamai apstatyti mažą erdvę. Todėl rinkitės daugiafunkcinius baldus, kurie sutaupys ne tik pinigų, bet ir vietos. Nepirkite sunkių baldų - kuo lengvesnis, tuo geresnis.

Minkšti kubai gali būti sukrauti vienas ant kito ir pastatyti palei sieną. Įvairių spalvų bokštas atrodys patraukliai, o susirinkus draugams, nestokosite sėdimų vietų.

Nusipirkite patvarių dėžių, kadangi neįsivaizduojate, kiek iš tikrųjų daiktų atsivežėte. Jos tarnausne tik  persikraustymo metu, bet vėliau tiks susidėti įvairiems daiktams.

Kaip susidėti daiktus

Kodėl reikalingos dėžės daiktams susidėti? Studentų bendrabučių kambariai yra maži, o norėsite turėti kuo daugiau laisvos vietos.  

Štai keletas variantų, kaip paslėpti daiktus:

 1. daiktus talpinkite vertikaliai. Nusipirkite aukštas neplačias lentynas;
 2. pasinaudokite erdve po lova. Daiktus, kurių dažnai nenaudosite, sandėliuokite po lova:  lagaminus, sezoninius rūbus ir dėžes;
 3. pirkite tik patvarias dėžės;
 4. Drabužinėje kiekvienam daiktui paskirkite vietą, kad greitai susirastumėte, ko jums reikia;
 5. Plastmasiniai kabliukai. Priklijuokite juos prie drabužinės durų, kad galėtumėte pasikabinti chalatą ar megztuką; pakabinkite metalinį laikiklį rankšluosčiams;
 6. Nepamirškite kompiuterio.  Jeigu ketinate naudotis kompiuteriu, nepamirškite skirti jam vietos. Pasistenkite, kad darbo vietoje būtų tinkamas apšvietimas.

Daugelis studentų nėra pertekę pinigais, tačiau gali rasti nebrangių dalykėlių didelėse namų reikmenų parduotuvėse bei padėvėtų daiktų parduotuvėse.

Prieš pertvarkydami kambarį, pirmiausia išsiaiškinkite bendrabučio ar kambario nuomos taisykles. Plakatai - tai būdas įnešti į kambarį individualumo, tačiau jis ne vienintelis. Štai keletas kitų idėjų, kaip galima būtų pagražinti sienas:

 1. rėmeliai šeimos ir draugų nuotraukoms. Nusipirkite ar pasidarykite patys iš matinio ir blizgančio kartono, sagų, karoliukų, kriauklelių ar kitokių niekučių. Galima iš nuotraukų padaryti koliažą ir gražiai įrėminti visas kartu; 
 2. nuotraukoms pakabinti tiks skalbinių virvė (ant sienos ar skersai kambarį);
 3. magnetukai yra ne tik naudingi, bet ir puošnūs niekučiai;
 4. audėklas ant lango ar lovos suteiks kambariui romantikos. Jeigu drabužinė yra be durų, pakabinkite spalvingą užuolaidą arba pastatykite nuotaikingą pertvarą, kurią bus galima panaudoti ir norint atskirti savo kambario dalį kai mokotės arba persirengiant;
 5. apšvietimas gali būti ne tik naudingas, bet ir madingas. Nedideli šviestuvai, įrengti skirtingose kambario vietose, kurs jaukią atmosferą. Baltas apšvietimas papildys bet kokį dekorą. Taip pat įdomiai atrodys įvairių formų spalvoti šviestuvai;
 6. jeigu komoda nereikalinga, tuomet išimkite stalčius ir panaudokite ją kaip lentyną susidėti knygoms, žurnalams ar kitiems daiktams. Ant jos viršaus pastatę televizorių, sutaupysite vietos kambaryje;
 7. neišblunkantys užtiesalai yra įvairių spalvų, lengvai prižiūrimi bei nebrangūs. Užtieskite jais lovą, fotelį ar kėdę.

Patalynė

 Vienas iš reikalingiausių daiktų - šilta antklodė. Be savo tikrosios paskirties, studento lova dažniausiai atlieka dar keletą funkcijų: kavos staliuko, sofos arba mokymosi vietos ir dažniausiai užima daugiausiai vietos kambaryje, todėl svarbu išsirinkti tokią antklodę, kuri tiktų jūsų gyvenimo būdui ir greitai nesusiteptų.  Antklodės pasirinkimas turės įtakos ir spalvoms kambaryje. Ar tai bus pastelinės spalvos? Klasikinės spalvos? Dominuos juoda ir balta? Abipusė, vientisų spalvų antklodė yra puikus pasirinkimas, kadangi ji leis suderinti dvigubai daugiau kompozicinių variantų ir gali būti papuošta daugybe pagalvių, tačiau taip pat žaismingai atrodys ir leopardo raštai, saulėgrąžos ar žvaigždės.

Nepirkite baltos patalinės. Bendrabučio kambaryje studentas praleidžia daug laiko: mokosi, valgo, bendrauja su draugais. Kadangi dažniausiai tokiuose kambariuose nėra daug kėdžių, todėl lova atstos ir sofą. Akivaizdu, kad ji greitai išsiteps, suplyš ir semestro gale turėsite pirkti naują.

Nusipirkite kelis komplektus paklodžių. Kadangi skalbsitės ne dažniau kaip kartą per savaitę ar dvi, jeigu turėsite tik vieną komplektą paklodžių, turėsite miegoti ant nešvarių. Informacija vaikinams: paklodę reikia skalbti dažniau nei vieną kartą per metus. Jeigu tingite, nusipirkite keletą paklodžių komplektų ir reguliariai jas siųskite į namus.

Nusipirkite čiužinį. Patikėkite, čiužinys, kurį rasite savo kambaryje, bus kietas kaip akmuo.

Naudingi patarimai

Aiškus planas, žinojimas, ko reikia ir darna tarp poreikių bei piniginės padės greičiau ir efektyviau įsirengti kambarį.

 • Nėra nieko svarbiau, o ypač studentui, už gerą miegą. Tam pasitarnaus patogus, kokybiškas čiužinys, kurių yra įvairių rūšių: pūkiniai iš plunksnų arba sintetinio pluošto. Jei lova išgulėta, ant čiužinio patieskite minkštą pūkinę antklodę ir mažiausiai dvejas naujas medvilnines paklodes.
 • Studentų bendrabučių kambariai yra liūdnai pagarsėję menku apšvietimu ir fluorescensinėmis lempomis. Reikia nepamiršti, kad geras apšvietimas būtinas, siekiant geresnių rezultatų studijose. Dažnai bendrabučio kambaryje yra įrengtas vienas šviestuvas, kuris turėtų apšviesti visą kambarį. Pirmiausia, jis nebūna pakankamai ryškus ir gerai neapšviečia visų darbinių zonų. Jums reikalingas ir bendras apšvietimas, ir lokalus skaitymui bei rašymui. Įrenkite šviestuvus ant rašamojo stalo bei šalia lovos, kad galėtumėte mokytis keliose vietose. Stalinė lempa nėra brangi, tačiau suteikia patogumo ir jaukumo. Taip pat stalinė lempa yra geras variantas tuomet, kai kambariokas norės miegoti, o jums reikės mokytis. Lempa, statoma ant grindų, apšvies tas vietas, kur ją pastatysite.
 • Besimokant ar besiilsint svarbu yra patogiai atsisėsti. Svarbiausia, kad kėdė ar krėslas turėtų tinkamą atlošą - atramą stuburui, kad nevargtumėte besimokant ar ilsintis.
 • Protingiausias variantas - tinkamai išnaudoti laisvą kambario plotą. Ant durų prikalkite kelis kabliukus, pakabinkite lentynų; nusipirkite keletą krepšių nešvariems skalbiniams, vonios reikmenims sudėti. Taip bus lengviau išlaikyti tvarką.
 • Pasikabinkite kamštinę ar magnetinę lentą ir visur besimėtančios nuotraukas, įvairius raštelius, tvarkaraščius sukabinkite ant jos.
 • Daugelio gyvenamųjų namų grindys, lubos ir sienos yra betoninės, todėl vinį bus labai sunku įkalti; naudokite lipnias pakabas. Sienų dekoravimui panaudokite paveikslų reprodukcijas, nuotraukas, - darykite viską, kad pasijustumėte kaip namuose.
 • Puikus pasirinkimas - didelis veidrodis, kurio kraštus išpuoškite nuotraukomis, bilietais ir atmintinais niekučiais.
 • Nuomojamame kambaryje veikiausiai niekas neleis perdažyti sienų, todėl puiki išeitis yra sumažinti spalvų skaičių iki vienos ar kelių: pagal sienų spalvą derinami patalynė, užuolaidos ir kilimas.
 • Dažniausiai bendrabučių grindys yra šaltos ir išklotos linoleumu, todėl kambariui jaukumo suteiks ir problemą padės išspręsti didžiulis,  geros kokybės kilimas. Jį rinkitės tamsių spalvų, kad nesijaudintumėte dėl dėmių. Žavesio kambariui suteiks spalvotas kilimas.
 • Didžiulės pagalvės puikiai tiks miegojimui, tačiau jas taip pat galima panaudoti, norint paversti lovą į sofą ar gulinėjant ant žemės.

Visą likusį gyvenimą jus lydės praktiški baldai, todėl studento bendrabutis yra ta vieta, kurioje dar galite pakvailioti ir susikurti beprotišką interjerą. Dar spėsite pabūti suaugusiais. Kambario įrengimas gali suteikti daug džiaugsmo.

Rodyk draugams

 Minimalistinis dizainas dažnai priskiriamas moderniam stiliui, tačiau tai netiesa. Minimalizmas - tai savitas požiūris į pasaulį, namus ir jų tvarką. Suprasti minimalistinį stilių galima tik jį kuriant ir juo gyvenant, o įsivaizduoti savo namus sutvarkytus tokiu stiliumi gana sunku. Kitų stilių pagalba namų nuotaika yra sukuriama, tuo tarpu minimalizmas yra tos nuotaikos išraiška ir pasekmė.

Tvarkos oazė

Minimalizmas kaip stilius gimė II-ojo Pasaulinio karo metu ir buvo itin suvaržytas įvairių taisyklių. Šiais laikais minimalistinis stilius akcentuoja tvarką, tačiau nėra toks griežtas, tad randa vis daugiau šalininkų tarp tų, kurie savo namus įsivaizduoja kaip ramybės ir tvarkos oazę beprotiškame pasaulyje.

Nuo ko pradėti

Minimalistinis interjeras nebūtinai yra toks, kuriame vien tik sienos. Tiesiog čia kiekvienas daiktas turi atlikti tam tikrą funkciją, būti reikalingas. Estetiškai itin akcentuojama erdvė, pavyzdžiui, pastatuose yra tik būtinas sienų skaičius. Norint pertvarkyti savo namus minimalistiškai, taip pat reikėtų atsisakyti nereikalingų pertvarų ir sienų, pabrėžti patalpos erdvumą, aiškias linijas, tvarką.

Minimalizmo skeptikai pasakytų, kad taip namai pavirsta dykviete, tačiau netgi jie turėtų pripažinti, kad tvarka ir ramybė namuose nulemia žymiai geresnę gyvenimo kokybę.

Spalvų pasirinkimas

 Dekoruojant minimalistiniu stiliumi, teks atsisakyti daugumos paplitusių standartų. Spalva čia nėra priemonė sukurti dramatiškam efektui. Dažniausiai sienos  būna baltos, tačiau gali būti naudojami kai kurie ramūs atspalviai, pavyzdžiui, žalios ar koralo spalvos. Ši, neutrali, gerai šviesą atspindinčių spalvų paletė padeda išplėsti namų erdvę.

Akcentuojami architektūriniai sprendimai ir interjero aksesuarai bei baldai.

Beje, apklausos parodė, kad daugumai žmonių, kurie, dekoruodami namus, nuolat pasirinkdavo sudėtingas tekstūras, labiausiai patikdavo minimalistinis, santūrus dizainas, kurio anksčiau jie nesiryždavo pasirinkti.

Minimalistinio dekoro tekstūra yra glotni, lygi, tačiau minkšta paliesti. Langai nedengiami užuolaidomis, grindys klojamos nepriekaištingu, iki blizgesio lygiu parketu.  Grindjuostės kuklios, skirtos tik atlikti savo funkciją - uždengti tarpą tarp sienos ir grindų (o ne išsiskirti sudėtingu dizainu).

Virtuvės baldus patartina lakuoti, kad jie nuolat būtų blizgantys ir švarūs, dėl tos pačios priežasties - lengvos priežiūros - populiaru rinktis granito stalviršius. Taigi, minimalistinis dekoras sudėtingų tekstūrų nereikalauja, nebent ten, kur jos atlieka tam tikrą funkciją, pavyzdžiui, gruoblėtos odos baldų apmušalai ar stambių raštų kilimas.
 
Aksesuarai

 Minimalistiniu stiliumi dekoruotuose namuose nėra gausu aksesuarų, kadangi didžiausią efektą daro erdvės ir šviesos žaismas. Čia nereikalingos ir meno dirbinių kolekcijos - geriau pakabinti vieną ar du tikrai gerus darbus, kurie neužgoš kambario.
Siekite aiškių geometrinių figūrų ir asimetriškų linijų. Išryškinkite metalines baldų konstrukcijas, prie jų priderindami solidų metalo dirbinį, arba pabrėžkite kokybišką buitinę techniką, kuri ne tik atlieka savo funkcijas, bet ir puošia kambarį.

 Svarbu aksesuarus atsirinkti labai kruopščiai ir itin taupyti laisvą kambario erdvę, nes baldų ir aksesuarų kokybė ir išvaizda visiškai atsiskleis tik tuomet, kuomet erdvės bus užtektinai.

Interjero dizaino svarba

Remontas ir namų dekoravimas yra didžiausias  galvos skausmas, tačiau tuo pačiu ir malonus užsiėmimas, nes visuomet stengiamasi tobulinti ir gražinti aplinką, kurioje gyvenama. Priemonių ir būdų tam įgyvendinti nuolat gausėjo, tad dabar, dekoruodami savo namus, galime rinktis iš daugybės skirtingų stilių, krypčių, kultūrų ir koncepcijų.
 
 Technologijos ir pažanga ne visuomet lengvai prasiskindavo kelią į mūsų namus. Pavyzdžiui, dabar vonia yra kone pagrindinė ir svarbiausia namų vieta, nors buvo metas, kai buvo aršiai ginčijamasi dėl to, ar galima namuose įrengti kanalizaciją (tas pats pasakytina ir apie elektros prietaisus).

Tačiau vien pažangiomis technologijomis sudėtinga, o gal ir neįmanoma, sukurti jaukių namų. Juk visiems patinka ne tik elektros lempučių, bet ir žvakės šviesa - vieni daiktai mūsų namuose pagerina gyvenimo sąlygas, o kiti pakeičia gyvenimo stilių.

 Namų stiliaus atsiradimą lemia geografinė padėtis, prieinamos dekoravimo priemonės, religija ir kultūra, o namų samprata visame pasaulyje yra ta pati - visi mes gyvename namuose su grindimis, lubomis ir sienomis.

 

468414_interior Minimalistinis interjero stilius

Rodyk draugams

Geras psichologas klausimą „Kas šeimos galva?” nesunkiai išspręs pagal svetainės interjerą. Paprastai vyras perleidžia rūpesčius, susijusius su namų įrengimu, savo gyvenimo palydovei, o vėliau burba, kai kojos kliūna už nesuskaičiuojamų „smulkmenų”.  Tokiu atveju vyro „šventove”, atskeidžiančia jo pomėgius ir būdą, - tampa jo kabinetas. Žinoma, jei norite pamatyti tikrą „vyrišką charakterį”, įkūnytą interjere, geriausia ieškoti viengungio buto, bet netgi vienintelis kambarys  tėvų namuose gali daug pasakyti apie mylimojo svajones ir idealus.

Šeimininkas

 Patalpoje labkiausiai vertina erdvę, daiktuose - masyvumą ir ilgaamžiškumą, moteryse - mokėjimą klausytis. Iš interjero stilių gali pasirinkti praktiškai bet kurį: nuo klasikos iki minimalizmo.  Bet visur jaučiamas užmojis ir šeimininko ranka. 

Pirmasis vyriško klasikinio interjero požymis - tekstilinių dekoratyvinių detalių minimumas: čia nerasite nertų servetėlių ir kutų ant užuolaidų.

Griežtai klostuotos, romėniškos užuolaidos arba žaliuzės, vienspalvės, kraštutiniu atveju - geometriniu arba abstrakčiu ornamentu, ir jokių rožyčių. Juk kam bereikalingi triukšmo sugerėjai, jeigu svarbiausia svetainės funkcija vyrui - TV ir filmų žiūrėjimas bei muzikos klausymasis (niekas neturi trukdyti akustinei harmonijai).  Dėl tos pačios priežasties nepageidaujamos spintelės žemais tonais virpinamomis stiklo durelėmis ar pietų stalas. Vyras pavalgyti gali ir sėdėdamas ant palangės… 

Gilus krėslas, sofa svečiams, peleninė ant žurnalinio staliuko, baras, prislopinta šviesa - štai melomano rojus. Na dar galima įkalbėti pasitiesti kilimą ilgu pūku - juk taip malonu pereiti juo basomis kojomis, pasijusti, lyg vaikščiotum per žolę… O ir kaimynai bus dėkingi už bet kokią garso izoliaciją. Aišku, kilimą reikia laikas nuo laiko valyti…

 Sienos, žinoma, vienspalvės, apdaila, greičiausiai, faktūrinė. Tai gali būti medinės panelės arba reljefiniai tapetai (žinoma, be jokių gėlyčių). Viena siena gali būti apdailinta kaip akmeninė ar plytinė (galite drąsiai įtarti savo draugą simpatijomis riteriams ir karžygiams). Taigi, tikėtina, kad vakarus leisite laukdama mylimojo, grįžtančio iš eilinio žygio.

Vyriško interjero karalystė - šeimininko kabinetas. Čia aplinka panaši, kaip ir svetainėje, bet centre stovi ne audio aparatūra, o rašomasis stalas su kompiuteriu arba be jo, ir, žinoma, biblioteka. Čia gali stovėti ir nedidelė sofa, skirta įkvėpimo laukimui po sočių pietų. Prieškambaris tokiame bute taip pat vargiai bus išpieštas angeliukais ar perkrautas detalių.

Pedantas

Idealiai švarios grindys prieškambaryje, nė dulkelės knygų lentynose, žvilganti vonia - patikimi požymiai, rodantys, kad šiuose namuose gyvena padantas.Čia galimi stilitiniai kraštutinumai:  minimalizmas pasirenkamas higieniniais sumetimais, o senienos - taupant: kam išlaidauti komodai, jei ir močiutės dar gali pasitarnauti?

  Vonia: paviršiai tviska švara

Virtuvė tokiose namuose - hi tech stiliaus, ir dar pripildyta pačiais naujausiais buitiniais prietaisais. Ženklas, kad čia mėgstama ir mokama gaminti maistą (greičiausiai, dietinį ar vegetarišką - kas nudžiugintų daugumą šiuolaikinių panelių).

  Virtuvėje vyrauja minimalizmas ir hi tech

Kad susidarytas paveikslas apie išrinktąjį būtų visiškai išbaigtas ir teisingas, padės nedidelis išbandymas: pasiskundus kokiu nors nerimtu negalavimu, per keletą minučių bus profesionaliai suteikta pirmoji pagalba. O ir vaistinėlė ne kažkur batų dėžėje, ir buteliukai, flakonėliai bei dėžutės išrikiuoti tvarkingai. Psichologai pasakytų, kad dažniausiai šis pedantas save laiko bebaimiu bei nepriekaištingu, tačiau reikia paminėti, kad bijosi skersvėjų, traumų ir infekcijų, todėl nepavargsta aplinkiniams priekaištauti dėl nešvaros ir neatsargumo. Kita vertus, toks riteris - geresnis už bet kokią slaugę..

Keliautojas

 Visiška priešingybė pedantui. Keliautojas nepaskęsta daiktų chaose tik todėl, kad kažkas, vedamas humaniškų paskatų, sutvarko jo namus. Pririšti jį prie kokio nors konkretaus stiliaus nelengva: viskas priklauso nuo to, kur šiuo metu nukreiptas jo svajonių ir veržimosi vektorius. Į tolimas egzotiškas šalis? Tada rasite tą patvirtinančių „įkalčių”: afrikietiškų kaukių ir totemų, Вudos statulėlių arba drakonų, išpieštų ant šilko…  Tai gali būti ir trokštamos aplankyti šalies vėliava, žemėlapis ar fotografijos, burlaivių modeliai ir knygos, žurnalai apie keliones - viskas išduoda azartišką keliautoją.

  Namus puošia suvenyrai iš kelionių

Paklausinėkite jo apie keliones - pamatysite, kaip užsidegs jo akys. Pasiteiraukite, kodėl teka čiaupas - pokalbio tema jį greit atšaldys. Jei klausinėsite nuolat - atšals ir nuo Jūsų. Juk visi ieško bendraminčių. Jei nebijote imtis visų buities darbų naštos, rizikuokite.

Artistas

Štai ką sunku atpažinti pagal inrerjerą: juk keisti ir matuotis kaukes - jo antroji natūra. Viskas priklauso nuo to, kokioje grupėje šiuo metu jis nori įsitvirtinti ir kam padaryti įspūdį. Bohemiška stilių, formų ir spalvų sintezė? O gal nepriekaištinga klasika? Underground‘o gerbėjas?

  

Interjero stilių galima pakeisti, papildžius kitam stiliui būdingomis detalėmis 

Viena, kas išduoda nesugaunamąjį avantiūristą - veidrodis, ir dažnai ne vienas: svarbu pasitikrinti, ar atvaizdas dera su vidaus nusistatymu. Vis dėlto, net ir veidrodis gali būti paslėptas spintoje arba po juodu poliruotu paviršiumi ar panaudotas vidaus apdailai. Jam labiau prie širdies triukšmingos kompanijos, nei nuoširdūs ilgi pokalbiai.

  Veidrodis - būtinybė ir namų puošmena

Štai tiek pastebėjimų. Nereikėtų pasiduoti stereotipų įtakai ir visus vyrus skirstyti į keletą grupių. Mes skirtingi, todėl ir įdomūs.

Rodyk draugams

Viengungio studija. Jaunos moters studija. Jaunos šeimos studija

 Buto - studijos įrengimas yra vienas iš patalpų sujungimo variantų. Neretai vienišiems jauniems žmonėms ar jaunoms šeimoms tenka gyventi nedideliame vieno kambario bute. Todėl reikėtų pasirinkti patį patogiausią ir racionaliausią buto ploto išnaudojimo variantą, kuris užtikrintų, kad visi gyvenimiški procesai vyktų normaliai, be trikdžių.

Šiame straipsnyje peržvelgsime keletą vieno kambario buto paskirties variantų:

 • Viengungio studija;
 • Jaunos moters studija;
 • Jaunos šeimos studija.

Viengungio studija. Tokio buto vienintelis kambarys gali atlikti ir miegamojo, ir svetainės, ir net kabineto funkcijas. Kuriant tokią studiją, galima tiesiog atsisakyti standartinės lovos, ją pakeičiant tachta arba išskleidžiama sofa. Tokiu būdu, panaudojant vieną ir tą patį baldų komplektą, atsiras galimybė sukurti atskiras poilsio, bendravimo ir miego zonas. Šiuo atveju, kabinetą nuo svetainės - miegamojo būtų geriausia atskirti stelažo ar kilnojamos sienelės pagalba.

Stelažas - dekoratyvus ir lengvas būdas atskirti būsto zonoms

Dar viena galimybė - sukurti transformuojamą vietą miegojimui (atlenkiama lova, lova, paslėpta podiume). Panaudojus minimalų papildomų baldų kiekį, tokia svetainė - miegamasis derės su kabinetu, kurio zoną galima apibrėžti naudojant skirtingas grindų dangų faktūras ir spalvas. Puikiai tiks pakabinamos lubų konstrukcijos, kuriose būtų sumontuotas zoninis apšvietimas.

Stacionarios ištraukiamos sienelės padės įgyvendinti konstruktyvų miegamosios zonos atskyrimą. Šiuo atveju, miegamoji zona pilnai yra atskiriama nuo svetainės - kabineto, ir taip lieka nematoma atėjusiems į jūsų namus svečiams. Toks sprendimas tinka ir kitų zonų atskyrimui.

Šioje situacijoje visiškai pateisinamas tradicinis virtuvės ir valgomojo sujungimas - tikrai ne kiekvienas vyras mėgaujasi valgio gaminimu. Darbinė virtuvės erdvė gali būti sumažinta iki minimumo, o tai leis padidinti valgomojo zoną, ten įrengiant barą.

Jaunos moters studija. Esamų patalpų išdėstymas ir panaudojimas šiuo atveju gali būti visiškai kitoks. Kambarys yra naudojamas kaip miegamasis, sujungtas su kabinetu. Plačiau reikėtų pakalbėti apie drabužinės įrengimą.

 Visuomenėje yra susidariusi nuomonė, kad atskira drabužinė - tai didelių butų prerogatyva. Tačiau tai ne visai tiesa. Netgi mažame kambario - studijos plote galima, ir netgi būtina surasti vietą tokios patalpos įrengimui. Ploto praradimas (apie 3 kv.m.) bus kompensuotas tuo, kad bute nebereikės spintų, komodos, lentynų ir t.t. Dažnai mažos kvadratūros butuose yra mažytis sandėliukas („tamsus kambarėlis”) arba niša; būtent juose ir geriausia įrengti drabužinę. Prie vienos (dažniausiai šalia durų) tokio sandėliuko sienos iš vidaus galima įrengti atviras lentynas, skirtas daiktų ir batų laikymui (tik atkreipkite dėmesį į duris: jos neturi atsidaryti į visų). Niša neturi ketvirtosios sienos, todėl reikės ją pastatyti. Šiam tikslui galima panaudoti visiems žinomą medžiagą - gipso kartoną, montuojamą ant karkaso. Karkasą geriausia daryti iš medžio, nes reikės įstatyti durų staktą. Beje, statant tokią sieną, nebūtina daryti ją tiesią: atsižvelgiant į interjerą, galima jai suteikti ir sudėtingesnę konfigūraciją, arba panaudoti ištraukiamą erdvių skirstymo į zonas konstrukciją.

Laisvus sienų plotelius, ant kurių nėra lentynų, galima panaudoti veidrodžiams pakabinti, - jie ne tiks suteiks galimybę matyti save visu ūgiu, bet ir vizualiai padidins patalpėlę (protingai panaudojus apšvietimą, patalpa „prasiplės” dar labiau). Veidrodžiui pakabinti tiks ir vidinė durų pusė. 

 O jei virtuvė yra sujunta su kambariu, joje reikės atskirti virtuvę, svetainę ir valgomąjį. Bendravimo ir poilsio zonų atskyrimui galima panaudoti stalą - transformerį, kuris iš žurnalinio staliuko gali pavirsti pietų stalu. Iš minkštų baldų priimtinausias variantas yra kampinė sofa su pufais.

Tokią virtuvę - svetainę nuo darbo zonos geriausia atskirti baldais, lengvu be galinės sienelės stelažu arba baru, o virtuvės ir valgomojo erdvę sujungti panaudojant salos arba palei lygiagrečias sienas įrengtos virtuvės apstatymo stilių. Tokiu būdu pietų stalas vienu metu yra ir papildomas maisto gaminimo zonos darbinis paviršius. Tada poilsio ir bendravimo zona beveik niekuo nesiskiria nuo klasikinio varianto. Atviras stelažas, baras padės padidinti erdves, kita vertus, skirtingose zonose pakeitus grindų dangos lygį, spalvą ar faktūrą taip pat suteiks butui daugiau erdvės.

Baldų ir grindų dangos pagalba atskiriama virtuvė, darbo vieta ir svetainė

Jaunos šeimos studija. Vieno kambario buto interjero kūrimo užduotis tampa šiek tiek sudėtingesnė, kai tokiame bute gyvena du arba trys žmonės (jauna pora arba šeima, turinti vaikutį). Jauni sutuoktiniai, aptardami buto apstatymo ir erdvių paskirstymo prioritetus, ne visada randa kompromisą. Todėl, kuriant tokią studiją, galima pasinaudoti tiek pirma, tiek ir antra aukščiau išdėstyta kambario erdvių funkcijų paskirstymo schema.

Atsiradus mažyliui, vieno kambario butas tampa per ankštas. Todėl teks šiek tiek sumažinti savo gyvenamąsias erdves, kad būtų galima mažyliui suteikti ir jam reikalingos vietos. Tokiu atveju, kaip bebūtų keista, vieno kambario butas pakankamai lengvai gali būti transformuojamas į jaukų būstą, turintį beveik atskirą vaiko kambarį. Tam sukurti galima panaudoti kilnojamą sienelę. Šiek tiek padidintunus nišą, joje kuo puikiausiai galima sutalpinti mažylio lovytę, o nakčiai sienelę laikyti suskleistą: tai leis tėvams matyti, kas vyksta naujagimio „kambarėlyje”. Dienos metu pertvarą galima išskleisti, taip atskiriant poilsio zoną, ir tuo pačiu mažyliui suteikti galimybę p

Rodyk draugams

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Gruodis 2019
P A T K P Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031