BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Natūralus medis - išties magiška medžiaga, sukurianti jaukią namų atmosferą ir harmoniją, švelniai įsiliejanti į bet kokio stiliaus interjerą. Medžio pagalba bet kokį būstą galima paversti rojaus kampeliu arba panašiu į prašmatnų dvarą - tereikia sumaniai panaudoti tai, ką mums siūlo gamta.

Kedes

Liestis prie medžio malonu - tai gyva, šilta, patikima, ilgaamžė ir nekenksminga medžiaga, todėl dažnai naudojama šiuolaikinių butų ir namų apdailai. Iš medienos galima sukurti bet kokias interjero detales: baldus, parketą, laiptus, duris. Be to, medis naudojamas sienų ir lubų plokščių, kolonų, arkų, rėmų juostų, karnizų, grindjuosčių, palangių, radiatorių grotelių (ekranų), dekoratyvinių elementų ir aksesuarų gamybai.  

Dažnai medis laikomas išskirtinai „kaimiško” stiliaus apdailine medžiaga, nors ji puikiai dera bet kokiame, ir šiuolaikiniame, interjere. Medinių interjero detalių galima rasti bet kokių etninių kultūrų interjeruose. Japonai labai mėgsta medį ir laiko jį nacionaline savo kultūros ypatybe, todėl tradicinis japonų interjeras išskirtinai medinis. O senovės Kinijos feng shui filisofijoje medis vadinamas pirminiu elementu, simbolizuojančiu rytą, pavasarį, gyvybės pradžią. Šios filosofijos pasekėjai rekomenduoja naudoti tik medinius baldus - kad šeimoje viešpatautų laimė, taika ir ramybė, visi namų gyventojai būtų sveiki, o vaikai greitai augtų.

Prisiminkite viduramžių Europos pilis: iš taurių medžio rūšių pagamintas surenkamasis parketas, griežti beipuošnūs, sunkūs ir įmantrūs baldai, mediniai paveikslai, atlikti marketri ((pranc. marqueterie - inkrustacija; medžio dirbinių dekoravimo technika, inkrustacijos atmaina) technika.

Šiuolaikinės medienos apdirbimo technologijos suteikia galimybę visą kambarį apdailinti mediena - grindis, sienas ir lubas. Tokiu būdu patalpai galime suteikti elegancijos ir dvaro prabangos.

Stilingos medžių rūšys

Kiekviena medžių rūšis turi savų privalumų ir gera tam tikrų tikslų ir stilių įgyvendinimui. Taigi, eglės populiarumas paaiškinamas dėl jos minkštumo ir tuo pačiu medienos atsparumo. Jos saulėta, šviesiai gelsva spalva sukuria lengvą ir džiugią namų atmosferą, ilgai išlaiko spalvą. Iš eglės gaminami lauko baldai, laiptai, durys, aksesuarai. Tai viena iš pačių pigiausių medienos rūšių, bet jos apdirbimas gan sudėtingas dėl daugybės šakelių, ją sunkiau, nei pušies medieną, šlifuoti. Eglės mediena atspari pleišėjimui, turi mažai dervų.

Egle

Egle

Egle Eglės paviršiai

Pušies mediena lengvai pasiduoda apdirbimui, pasižymi geromis fizikinėmis mechaninėmis ir eksploatacinėmis savybėmis. Tinka laikančiosioms konstrukcijoms, faneros gamybai, įvairiems stalių gaminiams. Pušies rąstus, lentas ir kitą pjautinę medieną galima lengvai atpažinti iš šakų - pjovimo ploštumose jos ovalios. Medienos tankis vidutinis, tvirta, atspari puvimui.

Ąžuolas naudojamas parketo, laiptų, durų gamybai, kadangi jo mediena labai kieta, atspari ir ilgaamžė. Ąžuolo spalvinė gama - nuo rusvos iki gelsvai rudos, turinčios pilkšvą arba žalsvą atspalvį. Gaminant baldus ir įrengiant interjerą, dėl antikvarinės išvaizdos ypač vertinamas moreninis ąžuolas (ilgą laiką išbuvęs vandenyje, unikali pagal grožį ir savybes medžiaga) - labai tamsus, kai kada net beveik juodas. Ąžuolo mediena atspari puvimui.

  Ąžuolo laiptai

  Ąžuolo paviršiai

  Ąžuolo virtuvė

  Ąžuolo grindys

Sendintas azuolas Sendinto ąžuolo grindys

Riešutmedis taip pat priklauso tvirtoms, taurioms rūšims - bėgant laikui, jo mediena tamsėja, tampa vis gražesnė ir kokybiškesnė. Tamsiai rudos spalvos, kartais rusvo atspalvio riešutmedis interjerui visada suteikia taurumo. Beje, riešutmedis turi labai platų spalvų diapazoną - jis gali būti tiek geltonas, tiek ir tamsai rudas, beveik juodas.

Šviesus, šiek tiek rausvas bukas sugeba atgaivinti tamsias patalpas. Drėgna jo mediena labai lengvai linksta, o išdžiuvusi išlaiko jai suteiktą formą. Iš buko gaminami įžymieji lenktieji Vienos baldai. Jo spalva varijuoja nuo rausvai gelsvos iki raudonai rusvos, mediena pakankamai atspari ir kieta, labai lengvai šlifuojama, o padengus laku, nekeičia spalvos.

Bukas Buko paviršiai virtuvėje

Bukas Buko grindys, laiptai

Baroko ir Rokoko stiliaus interjeruose pirmenybė teikiama liepai. Jos šviesi baltai gelsva minkšta mediena idealiai tinka bet kokių, netgi pačių įmantriausių figūrų išraižymui. Liepa lengvai poliruojama dažniausiai naudojama baldų ir dekoratyvinių pano gamybai. Jei ąžuolas - pats kiečiausias medis, liepa - pati minkščiausia (gerai išdžiūvusi mediena kietesnė, tvirtesnė). Jos mediena naudojama ten, kur nereikalaujamas didelis tvirtumas. Iš kitų medienos rūšių liepa išsiskiria švarumu, vienalytiškumu ir tąsumu, lengvai skyla. Jos tekstūra beveik nepastebima, atrodo, kad gaminiai iš liepos padaryti iš vientisos besluoksnės masės.

Liepa Paviršiai iš liepos

BerzasKarelijos beržas - nepakartojamos šviesios medaus ir gintaro spalvos, su subtiliomis rievėmis; tai pati savaime vertinga interjero puošmena. Geros kokybės apdailos medžiagos gamybai beržai kertami 60-80, net 100 metų amžiaus, o malkoms tinka ir 40-60 metų medžiai.

Statybai beržo mediena ne itin tinkama, nes greit pažeidžiama grybelio. Sunki tanki mediena gana tvirta, gerai priešinasi skilimui, lengvai pjaunama. Dažoma tolygiai įgeria dažus, gaunamas lygus tonas.

Berzo grindys Grindys iš beržo medienos

Berzo laiptai Beržiniai laiptai

Berzo pavirsiai Beržo paviršiai

Vyšnia. Subrendusi mediena yra rausvai rudos, rečiau - rausvai pilkos spalvos. Sendama tamėja. Pagal struktūrą ji lygiapluoštė, tekstūra gana tolygi. Vyšnios mediena - dekoratyvi medžiaga, patrauklaus šilto atspalvio. Daug minkštesnė už ąžuolą, lengvai pasiduoda visiems apdirbimo būdams. Puikiai atrodo tiek natūrali, tiek tonuota kaip raudonmedis.

Vysnia Vyšnios paviršiai virtuvėje

Vysnia pavirsius

Interjero apdailai taip pat dažnai naudojamas klevas, uosis, tuja ir kitos medienos rūšys.

Kedro mediena tanki, tvirta, bet lengva, nesunkiia apdirbama, natūraliai atspari drėgmės poveikiui. Populiari tarp aukštos kokybės baldų gamintojų. Graži tekstūra, maloni rausva medienos spalva ir subtilus aromatas. Turi baktericidinių savybių - kaip ir maumedis, išskiria fitoncidus, naikinančius ligas sulekiančius mikroorganizmus.  

Iš egzotiškesnių ir gerokai brangesnių rūšių geriausiai žinomos: mahagoni (mahogany; - raudonmedis), palisandras (rosewood), juodmedis.

MahoganiMahagoni dėl sodrios medienos spalvos paprastai vadinamas „raudonmedžiu”. Pats mahagoni pavadinimas priklauso Amerikoje augantiems medžiams, nors pakankamai dažnai taip vadinami ir pagal savo savybes labai artimi Afrikoje augantys medžiai.

Tai labai patvari medžiaga, ji labai lengvai poliruojama, atspari išoriniam poveikiui. Be to, kad medienos spalva neįprasta, jai taip pat charakteringa ir medienos plaušų įvairovė: jie būna lygūs, dryžuoti, šlakuoti, margi.

 Nepakartojamo grožio tauriojo palisandro mediena: ji turi neįprastų, vos matomų įvairių violetinės spalvos atspalvių. Dėl spalvos ir kvapo, primenančio žibučių aromatą, palisandras dar vadinamas žibučių medžiu. Jo mediena labai tamsi, su šviesesnėmis išilginėmis rievėmis. Palisandro mediena pasižymi dideliu tvirtumu ir atsparumu, tačiau lengvai apdirbima, ją lengva šlifuoti ir poliruoti.

Juodasis medis arba kitaip juodmedis taip buvo pavadintas dėl tirštos juodos medienos spalvos. Jo mediena tokia tanki, kad sunkiai įkertama kirviu. Šios rūšys naudojamos baldų intarpams, inkrustacijoms ir dekoratyviniams elementams gaminti, rečiau naudojamas parketo gamyboje. Šiandien beveik neberastume interjerų, kuriuose vyrautų brangių medienos rūšių baldai ar kita apdaila, kurie dominavo XVIII - XIX amžių interjeruose.

Juodmedis Juodmedžio virtuvė

Lengvai ir be rūpesčių

Šiuolaikiniai dizaineriai, siekdami įgyvendinti natūralų interjero apipavidalinimo stilių, patalpų įrengimui renkasi medieną, o kad neuždengtų natūralios medžiagos tekstūros, stengiasi naudoti permatomus paviršius. Mediena - lengvai apdirbama medžiaga, todėl dažnai puošiama drožiniais, kombinuojama su metalo, stiklo, odos elementais, inkrustuojama, dažoma, padengiama reljefiniais piešiniais.

Vienas iš pačių svarbiausių medienos privalumų yra tas, kad ją galima naudoti bet kokiame interjere, netgi tokiame, kur, atrodytų, ji visai nedera. Pavyzdžiui, net tokiame technogeniniame stiliuje, kaip Hi tech, medžiui atsiras vietos, kad ir laiptų pakopos. O štai baroko arba moderno stiliumi sukurtame interjere būtų labai sunku įsivaizduoti plastikines ar metalines detales. Dizainerių manymu, medis labiausiai „suderinama” medžiaga, ją galima kombinuoti su bet kuo - metalu, stiklu, netgi plastiku. Be to, labai lengva pakeisti medžio išvaizdą: jei nusibodo viena spalva, galime truputį ją tonuoti ir štai jau turime visiškai kitą interjero detalę.

Be kita ko, medį galima labai lengvai restauruoti. Jei netyčia subraižėte medinį daiktą, neverta dėl to pergyventi: tik truputis pastangų, ir mediena vėl bus kaip nauja. Tokio dalyko negalima pasakyti apie metalą, o ypač apie stiklą.

Svarbiausia medinio interjero dalimi gali tapti, pavyzdžiui, laiptai. Natūralaus medžio laiptai puikiai dera bet kokiame interjere - pradedant klasika ir baigiant Hi tech stiliumi, ir nereikės galvoti, kaip tokius laiptus apdailinti.

 Kita medžio „teritorija” - grindys. Šiandien vėl populiarus surenkamasis parketas. Ornamentų sukūrimui šalia tradicinių ąžuolo, buko, uosio, klevo ir riešutmedžio naudojama ir egzotiškoji mediena: alyvmedžio, bambuko, juodmedžio, įvairios raudonojo medžio rūšys.

Iš praeito amžiaus moderno epochos grįžta sieninės medinės panelės, mediniai durų ir spalvotų vitražų rėmai, vėl madingi masyvūs, pagal specialius užsakymus pagaminti mediniai baldai. Ir tai visai nekelia nuostabos - patvarūs baldai jums tarnaus dešimtmečius, o jei bus saugomi, tai ir šimtmečius.

Dabar taip pat labai populiarūs baldai, pagaminti iš vientisos medienos. Archajiškos medinės kėdės ir krėslai, išpjauti iš didelio diametro kamienų, labai paklausūs tarp kantri ir eklektikos stilių mėgėjų.

Vėl į madą grįžta pasendinto medžio efektas. Labai aktualios ir liaudies meistrų rankų darbo detalės: iš medžių vytelių, šaknų ir ataugų sukurtos pakabos, dekoratyvinės vazos, šviestuvai.

Taigi, matome, kad mediena beveik neturi konkurentų nei statyboje, nei apdailoje ar apipavidalinant interjerą. Ją lengva apdirbti, ji turi puikių estetinių savybių, patalpai suteikia ypatingo puošnumo ir šilumos. O ko daugiau, jei ne šilumos ir jaukumo, reikia namuose.

Vetytaa metyta

Rodyk draugams

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Gruodis 2019
P A T K P Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031