BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Dirbant kosmetikos ir grožio srityje daugiau nei 7 metus, su įvairiausiomis kaukėmis, jų tipais ir ingredientais teko susidurti daug. Ir pačiai bandyti, ir kosmetologėms pristatinėti, aprašus kurti, ir bendrauti tiesiogiai su gamintojais, jų mokslininkais - dermatologais, biotechnologais, stebėti, versti seminarus, ruošti jų medžiagą. Tai išmokė skaityti sudėtį, nepasiduoti tik dailios pakuotės kerams (deja, taip irgi pasitaiko), suvokti priemonės vietą bendroje odos priežiūros rutinoje. Juk nereikia kasdienai 5 kremų ar kaukių, - ir tik dėl to, kad įsigijau pigiau ar kažkas dovanojo, atsivežiau kaip suvenyrą. Kartais įsimyliu produktą, kartais būna sunku rasti kokių nors įkvepiančių argumentų - jei priemonė nesudomino nei sudėtimi, nei pakuote, kaip įtikinti vartotoją, kad jam jos reikia, bus naudinga, jis toliau tikės mano patarimais? Juk negali rekomenduoti to, ko pats nenaudotum.

Taigi, kaip sakiau, išbandžiau daug kaukių, ir buvau nutarusi, kad mano mėgstamiausios - žaliojo molio Argital kaukės tūbelėse. Vis dėlto jos turi minusų - pirma, tai reikia tepti ant veido, tada jauti džiuvimą, yra tempimo jausmas, reikia ilgokai prausti sausu tapusį molį. Kad ir puiki po jo oda, tačiau šiai procedūrai reikia rasti tinkamą laiką ir vietą. Prieš kelis metus atradau korėjietiškas lakštines kaukes, paskaičiau apie jų naudą, kad netepa, gali naudoti bet kur, nereikia tūbelių ir teptukų, - valio, žinoma, kad susigundžiau išbandyti, ir.. nusivyliau. Ilgam. Gal ne tiek dėl kokio nors blogo poveikio, o labiau kad jo.. nebuvo. Tiesiog, palaikiau ant veido kiek reikia, nusiėmiau, ir po kurio laiko pajutau, kad reikia kremo. Prekinio ženklo neminėsiu, pasakysiu tik tiek, kad nusivylimas buvo ir dėl to, kad tapau reklamos auka, nors laukiau, kad moku išsirinkti produktus. Pasimokiau, kad nereikia aklai pasitikėti gerai reklamuojama preke, ji nebūtinai ištęsės reklamoje duodamus pažadus. Sudėtį paskaičiau ir supratau, kad ji stebuklų ir negalėjo padaryti.

Paskui turėjau vėl kaukes tūbelėse, tada bandžiau reguliariai lankytis pas kosmetologę. Tačiau norint patekti pas gerą specialistę, o ne konvejeriu darančią tą pačią išmoktą ir populiarią procedūrą, reikia rašytis labai iš anksto - bandydavau rezervuoti apsilankymus kartą per mėnesį dviems-trims mėnesiams į priekį, bet ir mokant planuoti laiką, nutinka visko - pasikeičia darbotvarkė, atvyksta svečių, prireikia išvykti ar tiesiog susergi. Viskas nusikelia, lieka savarankiškai gerinti veido spalvą sportu, poilsiu (išsimiegojimu ir streso vengimu) ir BB kremu :)

Na, bet drėgmės odai vis tiek reikia, ir štai BENU vaistinėje akis užkliuvo už prie kasos padėtų ELSERI kaukių -  jų nepastebėti buvo neįmanoma, nes akį patraukia pakuotė su moterišku veidu. Na, kadangi turiu tam silpnybę, žinoma, susidomėjau.

Juolab vyko akcija - perkant vieną kaukę, antrąją gauni nemokamai. Keista tik, kad konsultantė tiesiai šviesiai pasakė, kad nieko apie šias kaukes nežino. Laimei, išgelbėjo ir įtikino pirkti pati pakuotė - visa informacija aiškiai išdėstyta ant kartoninio vokelio, kuris nepadarytų gėdos ir dovanojant, be to, ant jo sutalpinti ne tik ingredientai ir jų poveikis (trumpai), bet ir naudojimo instrukcija. Taigi, jei tokią dovaną gaus su lakštinėmis kaukėmis nesusidūręs žmogus, tikrai supras kaip tą lakštą išlukštenti ir užsidėti ant reikiamos veido vietos.

Dėl akcijos nusipirkau dvi kaukes, išsirinkau vienodai kainuojančias Giliai drėkinančią ir Regeneruojančią. Paskaičiusi sudėtis, supratau, kad kaukių serumo “stuburas” toks pat - alavijo ekstraktas, kolagenas ir hialurono rūgštis, o kiti komponentai varijuoja priklausomai nuo paskirties - drėkikliai. Pavyzdžiui, drėkinamoji kaukė praturtinta damaskinių rožių aliejumi, o regeneruojanti - granatų vaisių ekstraktu. Abi šios medžiagos man žinomos ir kelia pasitikėjimą, juolab, jų įdėta palyginus daug, jos ne INCI gale.

Na, bet viena, kas surašyta ant pakuotės, o antra - koks bus poveikis odai. Vieną kaukę (regeneruojančią) atidaviau sesei - ji karštą savaitgalį vyko į kaimą, turėjo padėti ravėti ir tada pirtis ir ežeras. Sau pasilikau giliai drėkinančią, ją nutariau panaudoti penktadienio vakarą prieš renginį šeštadienį. Tad nusivaliau veidą miceliniu vandeniu ir toniku, pasiruošiau žurnalų ir ėmiausi pačios kaukės. Atplėšus kartoninį voką, viduje yra kitas vokelis, kuriame ir įdėta sulankstyta kaukė. Ją saugo du apsauginiai lakštai, kuriuos reikia nuimti. Iš karto atrodo, kad kaukę bus sunku užsikloti ant veido, tačiau bioceliuliozės audinys (?)/ lakštas gana tvirtas ir lengvai išsilygina. Pradedu nuo kaktos, priderinu akių zoną, nosies dalį, ir taip užkloju visą veidą pagal formą. Kaukė universalaus dydžio, jo pilnai pakanka padengti visą veidą ir dar užlenkti šiek tiek po smakru. Užrašas ant pakuotės nemeluoja, kad kaukė labai gerai priglunda - sakyčiau, net prilimpa prie odos. Neslysta žemyn, prilimpa visur gerai, nėra atšokusių plotų. Realiai net nebūtina gulėti, neturint tam laiko galima ką nors tvarkytis namuose arba dirbti kompiuteriu. Kvapas silpnas ir malonus, kaukė vėsi.

Laikas - 15 minučių - neprailgsta, kaukė neišdžiūsta, nuimi nuo veido gal tik vos sausesnę nei uždėjai. Ant veido kokių nors serumo likučių, kuriuos reikėtų įmasažuoti, nejaučiau. Oda labai maloniai prigirdyta, putli, realus komforto jausmas, nesinorėjo jokio papildomo kremo. Atspalvis sveikas rausvas, na tikrai beveik kaip kūdikio odelė.

Galvojau, kiek gi truks tas efektas. Ant pakuotės rašoma, kad “1 kaukė - savaitės drėgmės dozė”, beveik išties taip ir buvo. Kai nėra problemos, tempimo, tai ir sunku suprasti, kada tas poveikis baigiasi, bet iš esmės dar keletą dienų priėjusi prie veidrodžio mačiau sveikesnį odos atspalvį, lygesnę kaktą (mėgstu raukytis, deja). Aišku, kasdien naudojau įprastas odos priežiūros priemones, kurios palaikė būklę, tačiau kaukė iš tiesų “turtinga”, net nežinau kaip tiksliau išsireikšti - tiesiog jaučiasi, kad oda kaip po kosmetologinės procedūros, jokio didelio skirtumo, išskyrus laiką ir pinigus (kaukė minimum 5 kartus pigesnė) nemačiau. Aišku, nesakau, kad kaukė gali visai pakeisti gerą kosmetologę su šiuolaikine aparatūra, masažu ir t.t., bet tvirtai teigiu, kad šis variantas - puiki alternatyva kai nėra galimybių vizitui pas specialistę. Tikrai verta pasilepinti kartą per savaitę. Nesu maniakė - girdėjau, užsienyje daug tokių, kas dėl šių kaukių pamišę ir naudoja jas kasdien vietoje kremo. Aš nutariau vasarą tikrai laikytis siūlomo režimo - kaukė kas savaitę, jau išbandžiau įsigijusi ir regeneruojančią. Nepagailėjau ir vyrui; o šis, net keista, sutiko ir liko patenkintas - tik patarimas nusiskusti prieš tai, nes barzdos plaukeliai trukdo kaukei gerai priglusti prie odos ir tie plotai lieka mažiau sudrėkinti. Kai dažnai skutantis sudirgsta oda, vyrui labai gera išeitis. Nuramina, sudrėkina, veidas pajaunėja keliais metais, nelieka pilkumo ir sumažėja vadinamųjų rūpesčio ir mimkos raukšlelių. Rekomenduotina rūkantiems, nes cigarečių dūmai padeda laisviesiems radikalams pažeisti odą ir ji greičiau sensta. Kaukėse esantys antioksidantai - vitaminuose, ekstraktuose ir aliejuose - gera pagalba kovojant su radikalais ir švelninant graiunantį jų poveikį.

Na ir pabaigai - sesės įspūdžiai. Gal jie verti atskiro straipsnelio, nes padėkų gavau daug. Padirbėjus darže, veidas tikrai jautėsi kaip Pelenės - dulkės ir prakaitas nuo fizinio darbo susirietus. Nusiprausus pirtyje ir pūkštelėjus į ežerą, atėjo kaukės eilė. Tokiu būdu kaukė suveikė ne tik kaip pagalba, procedūra odai, bet ir relax’as bendrai, nes jos maloni vėsa tarsi atpalaidavo visą kūną, kvapas neerzino, sesė realiai jautėsi kaip kosmetologijos kabinete. Juolab, kad aplink čiurleno vanduo, čiulbėjo paukščiai, niekur nereikėjo skubėti. Tai ir išgulėjo su kauke ilgiau nei rekomenduojama. Sakė, pojūtis buvo toks, kad oda tarsi gėrė, siurbė kaukės turinį, ir nuėmė beveik visai sausą pagrindą. Susigėrė viskas! Gal tai susiję su pirtimi (nuo šilumos atsidarė poros) ir paskui staigiu kontrastu - plaukiojimu ežere, matyt, tai paskatino odos kraujotaką ir ji taip aktyviai pasiėmė kaukės medžiagas.

Apibendrinant, abi su sese ELSERI kaukių poveikiu ir rezultatu labai patenkintos, tad tikrai galėsim abi surengti sesių kaukių ir pižamų vakarėlį.

Pirkau BENU vaistinėje, bet yra ir eurovaistine.lt internetinėje parduotuvėje.

Rodyk draugams

Vasarą moterys  išgražėja. Tačiau neretai saulės vonios palieka ne visai tokius pėdsakus, kokių tikėjomės:  įdegimas, kuris taip gerai slepia odos trūkumus, ir kurio trokšta bene visos moterys, nekreipdamos dėmesio  nusilupa, plaukai atrodo lyg pakulos, o ant odos atsiranda smulkios raukšlelės. Kaip to išvengti?

Karščiai sugrįžta, laukia sausos saulėtos dienos. Karštis gali daugiau nei pakelti jūsų kūno temperatūrą:  jis sukelia dehidraciją, išdžiovina odą ir plaukus,  odos dirglumą, ir netgi virškinimo problemas. Tiesioginiai saulės spinduliai, karštas oras, sūrus jūros vanduo, įvairios cheminės medžiagos skatina  ir plaukų slinkimą. Per karščius daug prakaituojame, mūsų organizmas netenka daug būtinų skysčių, druskų, mikroelementų. Todėl reikia nuolat papildyti jų atsargas: gerti dažniau nei troškina, geriausia - vandenį, natūralias sultis, nesaldintą arbatą. Labai svarbu ir maistas, valgykite lengvai virškinamą.

Ajurvedoje vasara vadinama Pitta sezonu, - tai reiškia, kad ji yra susijusi su tais pačiais elementais kaip pittadoša - ugnimi ir vandeniu. Štai kodėl mes vyraujant pittadoša, karštaisiais mėnesiais, kartais jaučiamės labiau suirzę, dirglūs ir  prarandame tiek dvasinę, tiek fizinę pusiausvyrą. Tiems, kurie manote, kad tai skamba neįtikinamai ir rašydamos remiamės senovės šaltiniais, pasakysime, kad moksliniai straipsniai šuos teiginius patvirtina:  net jei natūraliai esate “karšto” asmenybės tipo,  karščiai, tvankuma  dar paskatina pykčio ir nepakantumo proveržius. Kiti tampa vangūs, mieguisti, greitai pavargsta.

Mes visi labai mėgstame nieko neveikimo dienas vasaros dieną paplūdimyje ar prie baseino. Įsimetame užkandžių, knygą, pasikviečiame keletą gerų draugų ir mėgaujatės saule, maudynėmis, smėliu… Bet vasara atneša ir sausą odą, sausus plaukus ir galimus nudegimus. Deja. Dažnai į mūsų parduotuves atėję poilsiautojai ieško ne prevencinių, o jau gydomųjų priemonių, tad norėdami įspėti, surašėme  patarimus, padėsiančius jums geriau jaustis per karščius, kad nereikėtų slėptis vėsiuose namuose ir praleisti vasaros malonumus:

Dieta. Venkite pernelyg sūraus ar aštraus maisto ir fermentuoto maisto ir gėrimų, pavyzdžiui, alkoholio. Švieži vaisiai, daržovės, nesmulkinti grūdai yra  būtini vasaros meniu. Venkite citrusinių vaisių, o raudonieji vaisiai ir daržovės rekomenduojami šiuo metų laiku. Maistas turi būti lengvas ir šviežias. Vasara - laikotarpis, kada galima iki soties atsivalgyti ŠVIEŽIŲ daržovių. Mėgaukitės geriausia, ką gali pasiūlyti savas, tėvų ar ūkininko daržas:  šviežias salotas, daržoves, sultis ir gaminkite lengvus, neriebius patiekalus. Dabar laikas išbandyti Viduržemio jūros regiono dietas, grilius - kepkite daržoves, žuvį garuose, pašlakstykite alyvuogių aliejumi, citrinos sultimis ir apiberkite prieskoninėmis žolelėmis, žiupsneliu druskos. Paįvairinkite savo meniu ir neapkraukite savo virškinamojo trakto! Mitybos specialistams liūdna matyti meniu, pvz., Lietuvos poilsio Mekoje - Palangoje: cepelinus keičia įvairūs riebūs kepsniai. Vienas iš mūsų šios vasaros  atradimų  -  greitos ir paprastos šparagų ir brokolių salotos. Išbandykite namie su žuvies kepsniu, virtomis bulvėmis, apibarstytomis su petražolėmis ir apšlakstytomis alyvuogių aliejumi.

Šparagų ir brokolių salotos
1 brokolių galva, padalyta žiedynais
2 ryšeliai šparagų (apie  20), padalyti į tris dalis
1 citrina
2 šaukštai alyvuogių aliejaus
druska

Virkite brokolius garuose apie 5 minute, šparagus - vieną minutę. Sumaišykite. Išspauskite citrinos sultis ant brokolių su šparagais, apliekite alyvuogių aliejumi ir apibarstykite stambia druska pagal skonį. Lengva ir skanu!

Sušaldyti vaisiai, uogos. Kai norisi atsigaivinti, neskubėkite pirkti ledų. Šią vasarą mėgaukitės savo šaldytais ledinukais -  užšaldytais šviežiais vaisiais.

Šaldykite atskirai arba ledo formelėse - turėsite dar ir ledukų gėrimui vėsinti :-) Pabandykite užšaldyti mažus arbūzo gabaliukus,  vynuoges, arba lietviškus lobius - mėlynes, avietes!  Vaikai (ir suaugę) eina iš proto dėl spalvingų ledukų  ir su malonumu atsisako gazuotų gėrimų.

Ir taip, - šaldytos uogos ir vaisiai - visai sveikas užkandis!

Judėkite. Plaukimas - TOP pasirinkimas vasarą. Jkitos galimybės - bėgiojimas (bet ryte, kol ne per karšta; aš bandžiau bėgioti Turkijoje jau 8 val. temperatūrai 30 laipsnių, kančia). Tai taip pat fantastiškas metų laikas lauko tenisui, dviračiams, jogos užsiėmimams. Pakeiskite tvankų troleibusą ir patogų automobilį su kondicionieriumi kelionėse į darbą ir atgal dviračiu - ne tik daugiau pabūsite lauke, džiaugsitės puikia nuotaika, bet ir nesunkiai tirpdysite kilogramus!

Darbas vasarą gali paversti robotu - eini, mechaniškai atlieki pareigas ir lauki vakaro, gaivos. Kai karšta ir treniruoklių salėje,  arba ji pilna tokių pat norinčių atsipalaiduoti, lieka sportas lauke. Tai puiki proga ištrūkti iš tvankių ar net kondicionuojamų patalpų.  Kada gi atsibūti lauke, jei ne vasarą? Ilgos dienos ir geri orai puikiai tinka atsikėlus anksti bėgioti, vietoje dušo išsimaudyti ežere, žaisti tenisą ar važinėtis dviračiu, ir nebūtinai vienam - pasikvieskite draugiją ir  ne tik pailsėsite, greitai atgausite jėgas, bet ir smagiai pabendrausite (TV tegu lieka ilgiems tamsiems žiemos vakarams). Pabandykite dviračiu važiuoti į darbą, įtraukite kolegas - galbūt gyvenate tame pačiame rajone ir keliese daug smagiau važinėti. Neturite dviračio? Eikite pėsčiomis!  Mačiau reklamą, kad kai kur organizuojami šokiai po atviru dangumi.

Beje, dar idėja - mes su kaimyne vakarais žaidžiame badmintoną - išsitraukėme senas raketes, nusipirkome keletą skraidukų ir jau užkrėtėme šiuo užsiėmimu gatvės vaikus. Smagu, kad jie atranda mūsų vaikystės žaidimus, užuot leidę laiką prie kompiuterio.

Drėkinimas. Ilgesnis šilumos poveikis gali sukelti galvos skausmą, rėmenį, odos ir plaukų išsausėjimą. Norėdami to išvengti, taip pat išlaikyti sveiką odą ir kūną, nepamirškite gerti daug vandens. Prisiminkite - kai prakaituojame, netenkame daug skysčių.

Hidratacija iš iš vidaus į išorę yra itin svarbi. Pirmiausia, gerkite vandenį nuolat visą dieną, taip išvengsite šilumos smūgio ir dehidratacijos (skysčių netekimo). Negazuoto mineralinio vandens buteliukas turi tapti  būtinu vasaros aksesuaru! Dušas ir plaukų plovimas - primygtinai rekomenduojami grįžus iš paplūdimio. Po to - drėkinamosios odos priežiūros priemonės, maitinamosios kaukės plaukams. Kaukę rekomenduojame palaikyti per naktį. Drėkinamoji veido kaukė nuramins ir pamaitins jūsų saulės prisigėrusią odą.  Priemonės su alavijo sultimis, sviestmedžio sviestu, migdolų aliejumi ar medumi itin tiks.

Nepamirškite ir drėkinamojo  viso kūno kremo, pėdų priežiūros priemonių - atviroje avalynėje oda ypač greitai sausėja. Rojus!

Apsaugos nuo saulės faktorius. Tai atrodo gana akivaizdus dalykas, tačiau ši tema visada aktuali. Ji apima ne tik dėl tepamas ar purškiamas priemones su SPF, bet ir kitus apsaugos nuo saulės būdus, kurių nedera pamiršti. Pvz., nešiokite skrybėlę ar kepuraitę, paplūdimyje įsitaisykite po skėčiu - išvengsite pavojingiausių vidurdienio saulės, spindulių.

Akiniai nuo saulės - ne tik madingas aksesuaras, bet ir būtinybė.  Odą nuo nereikalingo saulės poveikio  apsaugoti padės ir laisva natūralaus audinio suknelė arba šviesūs marškinėliai (odai irgi reikia duoti pailsėti, tad ne pliaže reikėtų pridengti ją). Per didelės saulės dozės pagreitina odos senėjimą - taip, atrodysite vyresni.

Visada tepkite sapsaugą nuo saulės bent 20 minučių iki išėjimo į lauką ir nepamirškite dėvėti laisvus apsauginius drabužius, kai tik įmanoma. Ribokite deginimosi laiką - mėgaukitės saule 20 minučių , tada darykite pertrauką!

Skubi alavijų pagalba. Patepus nuo  šilumos  ar prakaito išbertas ar nudegusias saulėje vietas alavijo preparatais (kremais, pieneliais, žele), poveikis greitas ir veiksmingas (tik žiūrėkite į priemonės sudėtį, nurodytą ant pakuotės - kad tikrai būtų aloe vera ..). Geriamosios alavijo sultys taip pat rekomenduojamos dėl naudingųjų savybių ir išlikimo vėsiomis.

Stenkitės vengti streso. Pyktis ir nerimas turi tendenciją mus įkaitinti. Norėdami  atsispieti streso poveikiui, išbandykite  meditaciją. Nenorite? Paprasti gilaus kvėpavimo pratimai (netgi tik triskart giliai įkvėpus) su jūsų būsena padarys stebuklus!

Kvėpinkitės vasariškai. Mėtų, rožių, jazminų ir sandalmedžio aromatai vėsina. Pabandykite eterinio aliejaus  lašelį ant riešų - tai tikra aromaterapija.

Rodyk draugams

BENDRIEJI PRINCIPAI - MINIMALIZMAS, SAIKAS, PATOGUMAS

Be ko į kelionę neišsirengia jokia moteris? Aišku, be kosmetikos! Kur beišsiruoštume – į prabangų paplūdimio kurortą, pažintinę kelionę, kempingą atokiose nuo civilizacijos vietose ar savaitei į kaimą - mes visada išliekame moterimis, ir visada norime būti švarios, gaivios ir patrauklios! Vis dėlto, kelionės krepšys yra ne beribis, ir vežtis visų vonios turtų negalime. Kaip ir spintos. Mano vyras juokauja, kad aš atostogauju, o jis tik nešioja lagaminus. Kaip dažnai ruošdamiesi atostogauti mes būname apsėsti minties “visko gali prireikti,” pripildome lagaminus dešimtimi porų batelių, rūbų komplektų, įvairios kosmetikos - tiek daug, kad kelionę apkartina bagažo svoris, o ir dažniausiai didžioji dalis daiktų lieka nepanaudota. Atvykus paaiškėja, kad pamiršome įsidėti ko tikrai reikia (pavyzdžiui, pernai sugaišome gerą pusdienį 43 laipsnių karštyje ieškodami vaistinės, turinčios priemonių nuo odos nudegimų), nors atrodo, kelionei ruoštasi prideramai ir bagažo sudėtis kruopščiai planuota! Siekiant tinkamai pasirengti artėjančiai kelionei, turite suvokti kur vykstate, kokios ten oro sąlygos ir ką konkrečiai veiksite poilsio dienomis. Kosmetinės turinys kiek skirsis jei vykstate degintis, kopsite kalnais ar važiuosite autobusu.

1. Pradedame nuo pačios KOSMETINĖS, padėsiančios į vieną vietą surinkti visas kosmetikos ir higienos priemones. Patogi kosmetinė taupo vietą ir laiką, nereikia knaisiotis po visas rankinės kišenes, kad rastumėte dantų šepetėlį. Renkantis didžiausią dėmesį reikia skirti ne kosmetinės kainai ar raštams, o formai ir naudojimo patogumui. Kosmetinė turi būti ergonomiško dizaino, lengvai tilpti į lagaminą ar sportinį krepšį. Įmantrus kietas lagaminėlis atrodo labai gražiai, bet vežtis gali būti itin nepatogus. Kosmetinės būna kelių tipų: skirtos tik makiažo reikmenims, su kišenėlėmis teptukams, o didžiosios talpina net šampūnus. Paprastai moterys turi ne vieną kosmetinę: mažą – kasdienai, į kurią telpa vos keletas kosmetikos priemonių, nešiojamą rankinėje, ir didesnę, skirtą kelionėms.   Patogu, jei kosmetinė turi keletą skyrelių - galėsite atskirti valymo ir makiažo priemones. Rasite greičiau ko reikia ir mažesnė tikimybė, kad joms kas nors nutiks kelionės metu - atsidarys ir išbyrės pudra ir pan. Audinys turėtų nepraleisti ir drėgmės (juk tenka neštis į dušines, be to, gali koks nors produktas atsidaryti ir ištekėti).

2. Nemažai priemonių galima įsigyti mažesnės - kelioninės talpos. Jos sutaupo vietos ir sumažina bagažo svorį, tad geriau nešti lengviau ar turėti daugiau erdvės suvenyrams, nei keliauti su 10 kg kosmetikos. Jei kelionėje planuoti būti ilgiau, reikiamų įprastinės talpos priemonių galima įsigyti vietoje. Mėgstamų kosmetikos priemonių nebūtinai rasite mažų talpų, tačiau galima tiesiog įsipilti į mažus plastikinius buteliukus ar indelius. Kad nesumaišytumėte ir nereikėtų spėlioti ar čia tonikas ar micelinis vanduo, veido ar paakių kremas, šampūnas ar kondicionerius, užklijuokite lipduką su priemonės pavadinimu. Be to, tokiu atveju galima imti šias priemones į rankinį bagažą. Prieš kelionę ir taip būna pilna rūpesčių – atsinaujinti garderobą, pasirūpinti lagaminais, tinkama avalyne, draudimu, pasidomėti kelionės programa…  O dar jei vyksta daugiau šeimos narių, ruošimasis gali virsti pakankamai varginančiu bėgiojimu po prekybos centrus, atimančiu dalį būsimos kelionės laukimo džiaugsmo. Tad patartina kelioninės talpos kosmetika pasirūpinti iš anksto, radus tinkamų priemonių jas įsigyti iš anksto. Atkreipkite dėmesį ir į mėginėlius - dažnai neimame jų ar išmetame rastus žurnaluose, o jie gali būti puikiai panaudoti! Kelioninio dydžio talpos puikiai tinka ir sporto klubų lankytojams, nenorinčioms kasdien nešiotis didelių šampūno, kondicionieriaus, dušo želė ar kūno kremo flakonų. Maži buteliukai gali būti nuolat papildomi iš ekonomiškų didelių 250-500-1000 ml pakuočių. 3. Kosmetika kelionei turi būti supakuota pagal reikalavimus

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Visi rankiniame bagaže gabenami skysčiai turi būti sudėti į ne didesnį kaip 1 litro talpos sandariai užsegamą permatomą maišelį. Vienas maišelis – vienam keleiviui.
Skysčiais rankiniame bagaže laikomi:
• vanduo ir kiti gėrimai, sriubos bei sirupai, medus, sūriai (tepami, minkšti pelėsiniai, mozarela);
• kremai, losjonai ir aliejai;
• hermetiškų indų turinys, skutimosi putos, kitos putos ir dezodorantai;
• kvepalai;
• pastos, dantų pasta;
• purškiamieji skysčiai;
• skystųjų ir kietųjų medžiagų mišiniai;
• geliai, plaukų ir dušo geliai;
• blakstienų tušas.
Žinoma, galima susidėti skysčius į registruojamą bagažą.

Tačiau, net sutaupant vietos lagamine, kyla klausimas, ką iš tikrųjų pasiimti su savimi? Kasdieninė priežiūros rutina ir ekstra priemonės Kasdieninę veido odos priežiūrą sudaro valymas ir maitinimas/ drėkinimas. Veido valymo negalima pamiršti net per pačias trumpiausias atostogas. Odos švara turi didžiausią įtaką veido odos būklei, ji turi būti valoma dukart per dieną - ryte ir vakare. Kaip jūs gebate nuprausti ir giliai išvalyti savo veido odą, nuo to priklauso jos pirminė būklė ir ant viršaus tepamų kosmetikos priemonių įsiskverbimas bei jų poveikis. Naktį miegat išsiskiria riebalai ir šlakai, todėl ryte reikėtų odą nuprausti ne tik vandeniu, bet ir nuvalyti bei tonizuoti ir tepti dieniniu drėkinamuoju ir apsaugančiu kremu, o vakare nuvalome per dieną susikaupusius nešvarumus - dulkes, sebumą, maliažo likučius, tada naudojame veikliuosius serumus ir kremus. Jaunai odai užteks drėkinimo ar riebalinių liaukų veiklą reguliuojančių priemonių. Rekomenduojama kelioninės kosmetinės sudėtis:

 1. prausiklis, tinkamas ir makiažo pašalinimui (micelinis vanduo);
 2. vatos diskeliai;
 3. tonikas;
 4. drėkinamasis kremas veidui (vykstant į šaltuosius kraštus – maitinamasis);
 5. paakių priežiūros priemonės (laiko juostų pasikeitimas, skrydžiai ir persėdimai, įtemptas grafikas ir kiti stresai gali atsiliepti tamsiais ratilais ar maišeliais po akimis);
 6. intensyvios priežiūros priemonė - pavyzdžiui, greito poveikio stangrinanti veido ar paakių kaukė (po dienos ekskursijose ar pajūryje atgaivina odą prieš iškilmingą vakarą);
 7. balzamas lūpoms;
 8. terminis vanduo (nepakeičiamas lėktuve, traukinyje ir pliaže, - visur, kur odai prireikia papildomo drėkinimo);
 9. dezodorantas;
 10. rankų kremas ar balzamas;
 11. šampūnas ir kondicionierius plaukams;
 12. losjonas ar kremas kūnui (jį prireikus galima naudoti ir kaip skutimosi priemonę);
 13. priemonės nuo saulės (vykstant į šiluosius kraštus ir net slidinėti - veidui);
 14. kvepalų arba tualetinio vandens mini-buteliuke;
 15. kremas kojoms, “nuimantis” nuovargį (pravers tiek einant į žygius, tiek pasivaikščiojus aukštakulniais bateliais);
 16. dezinfekcinis skystis
 17. Raminanti/ drėkinanti lakštinė kaukė veidui, padėsianti atgauti komforto jausmą po ilgo deginimosi. Pakuotė neužims daug vietos.

Įvairūs gamintojai pateikia kelioninių rinkinių įvairiems odos tipams, tai patogu, lieka papildyti trūkstamomis priemonėmis.

Prisiminkite, į kokią klimato zoną keliaujate! Susidėti kosmetiką kelionei kartais net sunkiau nei garderobą, nes, be kasdien naudojamų, reikia ir tam tikroms klimato sąlygoms pritaikytų priemonių. Turėtų būti atsižvelgiama į klimato ypatumus ir kaip jie gali paveikti odą. Kai kurių priemonių neturėjimas gali sugadinti atostogas ir atsiliepti ne tik odos išvaizdai, bet ir sveikatai.

Taigi:

 • Jei vykstate prie jūros, nepamirškite apsaugos nuo saulės (su jūsų odos tipui tinkamu apsauga faktoriumi)! Kremas ar aliejus po deginimosi ir apsauginė purškiama plaukų priemonė taip pat labai pravers. Be to, yra specialios priemonės po deginimosi, padedančios odai pailsėti nuo intesyvių saulės spindulių, raminančios ir suteikinačios komforto pojūtį.
 • Jeigu vykstate prie ežero, į mišką, plaukimą upe, kremo nuo saulės jums taip pat reikės, bet ne mažiau svarbu rūpintis iš anksto apsauga nuo vabzdžių įkandimų!
 • Jei vykstate į kalnus ar turistinį žygį, būtinai pasiimkite priemonių kojoms – nuo nuospaudų, sumušimų ir patempimų. (Apie pleistrus, vandenilio peroksidą ir kt. neprimename - tai vaistinėlės dalys).

Priemonėms nuo saulės reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Kelionė prie jūros - ne tik poilsis ir gražus įdegis, bet ir savotiškas stresas mūsų organizmui ir odai. Būtinas kremas su aukšto lygio apsauga nuo ultravioletinių spindulių. Ir tai turėtų būti apsauga ir veidui, ir paakiams, ir kūnui. Pasitaiko net šeimų, vykstančių į šiltus kraštus su pilna rankine makiažo priemonių, bet neturinčių jokios odos apsaugos nuo saulės. Priešingai, besistengiančių kuo ilgiau joje būti. O juk mūsų, šiauriečių, oda greičiau linkusi nudegti, o paraudusi ir besilupanti oda ne tik nepatraukliai atrodo, bet ir greičiau sensta.

Taip pat:

 • apsauginė priemonė plaukams nuo chloruoto vandens. Juk maudysitės ne tik jūroje, bet ir baseine;
 • skatinanti įdegį arba savaiminio įdegio priemonė tiems, kas nori neišsiskirti balta oda nuo pirmųjų atostogų dienų;
 • lūpų balzamas apsaugantis nuo saulės spindulių;
 • terminis vanduo ir drėkinamasis kremas po deginimosi.

Jei kyla abejonių, kad Jūsų lūkesčius atitinkančios kosmetikos nerasite nuvykę arba nesinori gaišti laiko jos paieškoms, vežkitės jau įsigytas priemones. Tokiu atveju nebus rizikos teptis tik tuo, ko yra vietos pasiūloje, arba apsaugos apskritai neturėti, ar jai naudoti prieinamas priemones (pvz., maistinį aliejų, kuris nėra efektyvus apsaugos nuo saulės srityje). Priemones nuo saulės taip pat galite įsigyti mini-pakuotėse – tas ypač patogu vykstant tik savaitgaliui. Taipogi ir ilgesnėje kelionėje mažas pakuotes patogu nešiotis į pliažą, o ir pasibaigus kelionei nereikės vežtis atgal.

Ir nepamirškite akinių nuo saulės - jei nenorite pasipuošti nelaukiamomis raukšlelėmis aplink akis. Susidoroti su jomis daug sunkiau, nei apsaugoti akis nuo ryškios saulės. Intensyvus drėkinimas esant aukštai temperatūrai Svilinančioje saulėje jūsų oda kaip jūs alpsta nuo karščio ir troškulio. Ją būtina pagirdyti! Įvairių pavidalų gaivinantis „vanduo“ tiesiog privalomas kelionėje. Vasarą rinkitės greitai susigeriančius losjono konsistencijos drėkinamuosius kremus.

Drėkinamasis kūno losjonas turėtų būti tepamas kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to, ar buvote tą dieną degintis ar ne. Net šešėlyje oda praranda daug drėgmės, todėl vakarais būtina papildyti jos atsargas. Idealus pasirinkimas bet kokio tipo odai - terminis vanduo. Jame nėra riebalų komponentų, bet gausu mineralų ir mikroelementų.

Beje, plaukai kenčia nuo karščio ne mažiau. Jei nenorite, kad atostogų pabaigoje jie atrodytų kaip šiaudai, įsigykite drėkinamąjį purškiklį plaukams su UV apsauga. Taip pat manau, kad net ir labiausiai perpildytoje kosmetinėje turėtų rasti vietos masažiniam aliejui. Jis puikiai padeda atsipalaiduoti po sunkios dienos. Iš visos dekoratyvinės kosmetikos įvairovės į atostogas ar darbo kelionę vertėtų imti tušą akims ir lūpų blizgį. Geras, tinkamai pasirinktas tušas padidina jūsų blakstienas, suteikia joms apimtį ir išraiškingumo akims. Lūpų blizgis šiltuoju sezono atrodo natūraliau nei lūpų dažai, jis maitina, drėkina ir vizualiai didina lūpų apimtį.

Dar keletas patarimų:

 • Kūno švara - sveikatos pagrindas. Jūsų arsenale turėtų būti ne tik dušo prausiklis, bet ir drėgnos servetėlės​​. Pastarosios ypač naudingos kelyje, kur vandens procedūros gali būti laikinai neprieinamos.
 • Imkite tik tas dekoratyvinės kosmetikos priemones, kurias naudojate kasdien. Principas paprastas: vietoj penkių lūpų blizgių – vienas. Apskritai, kuo mažiau – tuo geriau. Atostogos prie jūros - puiki galimybė duoti odai pailsėti nuo dekoratyvinės kosmetikos. Po svilinančiais saulės spinduliais, tvankiame transporte makiažas greitai lydosi ir užkemša poras. Oda pradeda dusti, sudirgsta ir prasideda uždegimas, atsiranda spuogelių.
 • Nepamirškite manikiūro rinkinuko. Daugelis gamintojų parduoda nedidelius kelioninius rinkinius, kurie užima labai mažai vietos. Arba įsidėkite tik būtiniausias priemones – jei vykstate į kelionę su ką tik padarytu manikiūru-pedikiūru, lazdelės nagų odelėms stumti jums neprireiks. Imkite žnykliukes, žirklutes, nedidelę dildę (jei nulūžtų nagas). Greitai džiūstantis lakas padės sutaupyti laiko, jei staiga reikia skubiai pataisyti nagų lako sluoksnį. Beje, apsidrausite nuo lūžių, jei prieš išvykdamos manikiūro meistrės  paprašysite, kad nagų ilgį paliktų ne daugiau nei 3-4 mm. Kartu tegu padengia kietinančia priemone.
 • Plaukų šalinimo priemones palikite namie, jei vykstate ne mėnesiui. Pasirūpinkite epiliacija iki atostogų!
 • Jei negalite apsieiti be plaukų lako, imkite su savimi mini flakoną.
 • Prausiklį ir dušo žele visiškai įmanoma pakeisti švelnia intymios higienos žele. Ja galima ir praustis ryte, ir nuplauti makiažą ar nešvarumus vakare. Rinkitės priemonę, tinkamą alergiškiems žmonėms – ji bus itin švelni.
 • Priemones „du viename“ nuolat naudoti kosmetologai nerekomenduoja, bet atostogų metu „šampūnas+ kondicionierius“ ir pan. Padės sutaupyti nemažai vietos ir bagažas palengvės ne viena dešimtimi gramų.
 • Veido kaukes imkite tik mini-pakuotes.
 • Dantų pastos taip pat geriausia imti kelioninę versiją.
 • Dezodorantai. Būtina higienos priemonė, kurio poreikis yra neginčijamas. Privalomas visada ir bet kokioje pakuotėje (aprastai jos didelės ir nebūna. Svarbiau – sudėtis, kad sulaikytų efektyviai prakaitą ir neerzintų odos).
 • Dušo želė. Sprendimas taupant gali būti “du viename” priemonė.
 • Dieninis ir naktinis kremai. Neimkite dviejų skirtingų! Imkite vieną universalų kremą, kuris gali būti tepamas ir ryte, ir vakare, geriausia – drėkinamąjį. Pastaba: kremą imkite tik tą, kurį jau naudojate. Kelionės naujų priemonių bandymui netinka!
 • Kūno losjonas. Siūlome imti neriebų, lengvą maitinamąjį-drėkinamąjį kremą ar emulsiją. Beje, šios priemonės “iš bėdos” tinka ir veidui.
 • Aliejų kūnui taip pat verta turėti su savimi, jei kelionės metu ketinate daug laiko praleisti saulėje. Ši priemonė atsakinga už intensyvų odos drėkinimą. Žinoma, jei vykstate į šiaurę, šią priemonę drąsiai palikite namuose.
 • Kvepalus sunkiuose, dideliuose buteliukuose palikite. Atostogoms jums pakaks vieno-dviejų mėginėlių ar kelioninio dydžio buteliuko.
 • Vatos diskeliai. Jų galima įsidėti dvigubai daugiau nei bus kelionės dienų, visos pakuotės vežtis nereikia.

ŠEIMA

Kadangi moterys be kosmetikos – nė kojos iš namų, ir jos paprastai atsakingos už bagažo surinkimą, čia aptarėme pirmiausia moterims skirtas priemones. Vykstant dviese ar su šeima, nemažai priemonių galima dalintis, pvz., dantų pasta, priemonėmis nuo saulės, kūno losjonu, šampūnu (jei tinka).

Ir pabaigai… Fantastiškas šių kelionių šalutinis poveikis yra tas, kad dažnas lagamino pakavimas priverčia pakeisti požiūrį į kelionėje reikalingų daiktų kiekį. Savo keliautojų “karjerą” pradedame kaip “atsargiausi ir nieko nepamirštantys”, lagaminą krauti pradedantys trys dienos iki kelionės, o tapę „pažengusiais” jau žinome įvairiausių triukų bagažo erdvei sutaupyti ir išmokstame išsiversti su minimaliu aprangos komplektu. Prisimenu savo pirmąją savarankišką kelionę į užsienį – vykau studijuoti, porai mėnesių vežiausi 3 milžiniškus lagaminus, nors važiavau į pažangią Europos šalį ir turėjau pakankamai lėšų įsigyti ir reikiamoms kosmetikos priemonėms, ir rūbams. Viskas buvo lengva kol lydėjo tėvai, bet prisimenu save nepažįstamame oro uoste, bandančią judėti su tais trimis milžinais, veltui besidairančią vežimėlio, šlapią nuo prakaito, nes dar nemažai apsirengiau ant savęs… Ir juokingiausia, kad grįžtant reikėjo nemažai išmesti ir išdalinti, kad tilptų nauji daiktai ir nereikėtų taip sunkiai tampyti. Nepasimokiau ir vėliau – savaitei atostogų vykdavau su septyniomis poromis batų ir septyneriais džinsais, o kur dar suknelės. Tačiau su laiku ir patirtimi bei itin praktišku vyro požiūriu atėjo supratimas, kad kelionėje svarbiausia įspūdžiai, lengvumas, gera nuotaika. Be to, prie poilsinių kelionių prisidėjo darbinės, kur tenka vykti tik su rankiniu bagažu, tad patobulėjau tiek, kad išties imu tik tai, kas būtina. Pavyzdys man – itin daug keliaujančios užsienio partnerių mokymų trenerės: jos porai dienų atvyksta tik su rankiniu bagažu, į kurį telpa ir kompiuteris, ir kosmetika, ir būtiniausi pakaitiniai rūbai. Kai kurie iš straipsnyje mimimų patarimų duoti būtent jų. Tad - gerų kelionių!

Rodyk draugams

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Gruodis 2019
P A T K P Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031