BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
 
header image
 

Kosmetika kelionėms. Ką pasiimti vykstant atostogų?

BENDRIEJI PRINCIPAI - MINIMALIZMAS, SAIKAS, PATOGUMAS

Be ko į kelionę neišsirengia jokia moteris? Aišku, be kosmetikos! Kur beišsiruoštume – į prabangų paplūdimio kurortą, pažintinę kelionę, kempingą atokiose nuo civilizacijos vietose ar kelioms savaitėms į kaimą - mes visada išliekame moterimis, ir visada norime atrodyti gražiai ir patraukliai! Vis dėlto, kelionės krepšys yra ne beribis, ir vežtis visų vonios turtų negalime. Kaip ir spintos. Mano vyras juokauja, kad aš atostogauju, o jis tik nešioja lagaminus. Kaip dažnai ruošdamiesi atostogauti mes būname apsėsti minties “visko gali prireikti,” pripildome lagaminus dešimtimi porų batelių, rūbų komplektų, įvairios kosmetikos - tiek daug, kad kelionę apkartina bagažo svoris, o ir dažniausiai didžioji dalis daiktų lieka nepanaudota. Atvykus paaiškėja, kad pamiršome įsidėti ko tikrai reikia (pavyzdžiui, pernai sugaišome gerą pusdienį 43 laipsnių karštyje ieškodami vaistinės, turinčios priemonių nuo nudegimo), nors atrodo, kelionei ruoštasi prideramai ir bagažo sudėtis kruopščiai planuota!

Siekiant tinkamai pasirengti artėjančiai kelionei, pabandykite įsivaizduoti kiekvieną poilsio dieną. Na, visų pirma apskritai pagalvoti apie tai, ką norite veikti. Pasitaiko merginų, plaukiančių baidarėmis ar susiruošusių į žygį kalnų tarpeliu avint aukštakulniais, pilna rankine makiažo priemonių, bet neturinčių jokios odos apsaugos nuo saulės. Priešingai, besistengiančių kuo ilgiau joje būti. Nudegusi ir besilupanti oda ne tik nepatraukliai atrodo, bet ir greičiau sensta.

Talpi patogi kosmetinė sutaupys ir laiko, ir vietos

Talpi patogi kosmetinė sutaupys ir laiko, ir vietos

Pradedame nuo kosmetinės – talpos, padėsiančios į vieną vietą surinkti visas kosmetikos ir higienos priemones. Patogi kosmetinė taupo vietą ir laiką, nereikia knaisiotis po visą rankinę, kad rastumėte dantų šepetėlį. Renkantis didžiausią dėmesį reikia skirti ne kosmetinės kainai ar raštams, o formai ir naudojimo patogumui. Kosmetinė turi būti ergonomiško dizaino, lengvai tilpti į lagaminą ar sportinį krepšį. Įmantrus lagaminėlis atrodo labai gražiai, bet vežtis gali būti itin nepatogus. Gerai, jei turi keletą skyrelių. Audinys turėtų nebijoti drėgmės (juk tenka neštis į dušines, be to, gali koks nors produktas atsidaryti ir išbėgti). Paprastai moterys turi ne vieną kosmetinę: mažą – kasdienai, į kurią telpa vos keletas kosmetikos priemonių, nešiojamą rankinėje, ir didesnę, skirtą kelionėms. Kosmetinės būna dviejų tipų: skirtos tik makiažo reikmenims, su kišenėlėmis teptukams, o didžiosios talpina net šampūnus. Pasirinkę kelioninę kosmetinę su keletu skyrelių, turėsite kur sudėti atskirai makiažo priemones. Tokiose kosmetinėse patogiai susidėsite visas priemones pagal dydį ir mažesnė tikimybė, kad joms kas nors nutiks kelionės metu.

Būtinai nusipirk keletą mažų plastikinių buteliukų, juos galėsi užpildyti reikiamomis priemonėmis, kurių nepavyko įsigyti kelionei tinkamos talpos. Užklijuok lipduką su priemonės pavadinimu – dabar prisimeni, o vėliau gali tekti spėlioti pagal kvapą ir konsistenciją – patikėk, išbandyta. Be to, šiuo atveju visada gali imti šias priemones į rankinį bagažą. Geriausia (ir ne tik atostogų išvakarėse, tas puikiai tinka ir sporto klubų lankytojams) rinkti įvairias kelioninio dydžio kosmetikos priemones, testerius, o panaudojus patogiausių

Kosmetika kelionei turi būti supakuota pagal reikalavimus

Kosmetika kelionei turi būti supakuota pagal reikalavimus

buteliukų neišmesti. Taip pat įsiminti tas parduotuves ir vaistines, kur jų galima įsigyti bent keleto rūšių priemonių. Prieš kelionę ir taip būna pilna rūpesčių – atsinaujinti garderobą, pasirūpinti draudimu, kelionės programa… O dar jei vyksta daugiau šeimos narių, ruošimasis gali virsti tikrai varginančiu bėgiojimu po prekybos centrus. Maži buteliukai leidžia net sutaupyti, nes gali būti nuolat papildomi iš ekonomiškų didelių pakuočių (400-500 ml pakuotes vežtis nėra prasmės). Prisiminkime dar tokį dalyką kaip bagažo svoris, tad geriau nešti lengviau ar turėti daugiau erdvės suvenyrams, nei keliauti su 10 kg kosmetikos. „Juaroje“ kelionei apsipirksite be didelio galvos skausmo: 2 asmenims kelionės kosmetiką sutalpinome į vieną kosmetinę!

Tačiau, net sutaupant vietos lagamine, kyla klausimas, ką iš tikrųjų pasiimti su savimi?

Maitinimas ir priežiūra
Pamiršti apie odos priežiūrą negalima nei svarbiausiose mokslinėse konferencijose, nei per pačias trumpiausias atostogas. Kad priemonės tilptų į nedidelę kosmetinę, daugelio produktų galima įsigyti kelioninio dydžio talpose. Atkreipkite dėmesį ir į mėginėlius.
Nepamirškite:

 1. drėkinamojo kremo veidui (vykstant į šaltus kraštus – maitinamojo);
 2. rankų kremo ar balzamo;
 3. prausiklio, tinkamo ir makiažo pašalinimui;
 4. paakių priežiūros priemonės (laiko juostų pasikeitimas, skrydžiai ir persėdimai, įtemptas grafikas ir kiti stresai gali atsiliepti tamsiais ratilais ar maišeliais po akimis);
 5. intensyvios priežiūros priemonės pavyzdžiui, stangrinančios veido ar paakių kaukės (po dienos ekskursijose ar pajūryje atgaivinti odą prieš iškilmingą vakarą);
 6. šampūno ir kondicionieriaus plaukams ;
 7. losjono ar kremo kūnui (jį prireikus galima naudoti ir kaip skutimosi priemonę);
 8. balzamo lūpoms;
 9. pinceto, žnyplyčių;
 10. kvepalų arba tualetinio vandens mini-buteliuke;
 11. terminio vandens (nepakeičiamas lėktuve, traukinyje ir pliaže, - visur, kur odai prireikia papildomo drėkinimo);
 12. kremo kojoms, nuimančio nuovargį (pravers ar eitumėte į žygius, ar vaikščiotumėte aukštakulniais bateliais).

Prisiminkite, į kokią klimato zoną keliaujate! Susidėti kosmetiką kelionei kartais net sunkiau nei garderobą, nes, be kasdien naudojamų, reikia ir tam tikroms klimato sąlygoms pritaikytų priemonių. Turėtų būti atsižvelgiama į klimato ypatumus ir kaip jie gali paveikti odą. Kai kurių priemonių neturėjimas gali sugadinti atostogas ir atsiliepti ne tik odos išvaizdai, bet ir sveikatai.

Taigi:

 • Jei vykstate prie jūros, nepamirškite apsaugos nuo saulės (su jūsų odos tipui tinkamu apsauga faktoriumi)! Kremas ar aliejus po deginimosi ir apsauginė purškiama plaukų priemonė taip pat labai pravers.
 • Jeigu vykstate prie ežero, į mišką, plaukimą upe, kremo nuo saulės jums taip pat reikės, bet ne mažiau svarbu rūpintis iš anksto apsauga nuo vabzdžių įkandimų!
 • Jei vykstate į kalnus ar turistinį žygį, būtinai pasiimkite priemonių kojoms – nuo nuospaudų, sumušimų ir patempimų. (Apie pleistrus, vandenilio peroksidą ir kt. neprimename - tai vaistinėlės dalys).

Priemonėms nuo saulės reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Kelionė prie jūros - ne tik poilsis ir gražus įdegis, bet ir savotiškas stresas mūsų organizmui ir odai. Būtinas kremas su aukšto lygio apsauga nuo ultravioletinių spindulių. Ir tai turėtų būti apsauga ir veidui, ir paakiams, ir kūnui. Taip pat:

 • apsauginė priemonė plaukams nuo chloruoto vandens. Juk maudysitės ne tik jūroje, bet ir baseine;
 • skatinanti įdegį arba savaiminio įdegio priemonė tiems, kas nori neišsiskirti balta oda nuo pirmųjų atostogų dienų;
 • lūpų balzamas apsaugantis nuo saulės spindulių;
 • terminis vanduo ir drėkinamasis kremas po deginimosi.

Jei kyla abejonių, kad Jūsų lūkesčius atitinkančios kosmetikos nerasite nuvykę arba nesinori gaišti laiko jos paieškoms, vežkitės jau įsigytas priemones. Tokiu atveju nebus rizikos teptis tik tuo, ko yra vietos pasiūloje, arba apsaugos apskritai neturėti, ar jai naudoti prieinamas priemones (pvz., maistinį aliejų, kuris nėra efektyvus apsaugos nuo saulės srityje). Priemones nuo saulės taip pat galite įsigyti mini-pakuotėse – tas ypač patogu vykstant tik savaitgaliui. Taipogi ir ilgesnėje kelionėje mažas pakuotes patogu nešiotis į pliažą, o ir pasibaigus kelionei nereikės vežtis atgal.

Ir nepamirškite akinių nuo saulės - jei nenorite pasipuošti nelaukiamomis raukšlelėmis aplink akis. Susidoroti su jomis daug sunkiau, nei apsaugoti akis nuo ryškios saulės.
Intensyvus drėkinimas esant aukštai temperatūrai. Svilinančioje saulėje jūsų oda kaip jūs alpsta nuo karščio ir troškulio. Ją būtina pagirdyti! Įvairių pavidalų gaivinantis „vanduo“ tiesiog privalomas kelionėje. Vasarą rinkitės greitai susigeriančius losjono konsistencijos drėkinamuosius kremus.

Drėkinamasis kūno losjonas turėtų būti tepamas kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to, ar buvote tą dieną degintis ar ne. Net šešėlyje oda praranda daug drėgmės, todėl vakarais būtina papildyti jos atsargas. Idealus pasirinkimas bet kokio tipo odai - terminis vanduo. Jame nėra riebalų komponentų, bet gausu mineralų ir mikroelementų.

Beje, plaukai kenčia nuo karščio ne mažiau. Jei nenorite, kad atostogų pabaigoje jie atrodytų kaip šiaudai, įsigykite drėkinamąjį purškiklį plaukams su UV apsauga. Taip pat manau, kad net ir labiausiai perpildytoje kosmetinėje turėtų rasti vietos masažiniam aliejui. Jis puikiai padeda atsipalaiduoti po sunkios dienos.

Iš visos dekoratyvinės kosmetikos įvairovės į atostogas ar darbo kelionę vertėtų imti tušą akims ir lūpų blizgį. Geras, tinkamai pasirinktas tušas padidina jūsų blakstienas, suteikia joms apimtį ir išraiškingumo akims, - šešėlių tikrai neprireiks. Vasarą galite sau leisti neįprastą tušo atspalvį, pavyzdžiui, rudą, akys atrodys natūraliai. Lūpų blizgis šiltuoju sezono atrodo natūraliau nei lūpų dažai, jis maitina, drėkina ir vizualiai didina lūpų apimtį.

Geriausias būdas papuošti vakarui kurorte - ne blizgučiai ir ne tamsiai raudoni lūpų dažai, o moteriško aromato šleifas. Galima naudoti tiek tradicinius kvepalus, tiek  ir kūno losjonus ar aliejus.

Duosime dar keletą patarimų:

 • Kūno švara - sveikatos pagrindas. Tavo arsenale turėtų būti žele-prausiklis, tonikas be spirito ir drėgnos servetėlės​​. Pastarosios ypač naudingos kelyje, kur vandens procedūros neprieinamos.
 • Imkite tik tas dekoratyvinės kosmetikos priemones, kurias naudojate kasdien. Principas paprastas: vietoj penkių lūpų blizgių – vienas. Apskritai, kuo mažiau – tuo geriau. Atostogos prie jūros - puiki galimybė duoti odai pailsėti nuo kosmetikos. Po svilinančiais saulės spinduliais, tvankiame transporte makiažas greitai lydosi ir užkemša poras. Nereikia nė sakyti, kad oda pradeda dusti, sudirgsta ir prasideda uždegimas.
 • Nepamirškite manikiūro rinkinuko. Daugelis gamintojų parduoda nedidelius kelioninius rinkinius, kurie užima labai mažai vietos. Arba įsidėkite tik būtiniausias priemones – jei vykstate į kelionę su ką tik padarytu manikiūru-pedikiūru, lazdelės nagų odelėms stumti jums neprireiks. Imkite žnykliukes, žirklutes, nedidelę dildę (jei nulūžtų nagas). Greitai džiūstantis lakas padės sutaupyti laiko, jei staiga reikia skubiai pataisyti nagų lako sluoksnį. Beje, apsidrausite nuo lūžių, jei prieš išvykdamos manikiūro meistrės  paprašysite, kad nagų ilgį paliktų ne daugiau nei 3-4 mm. Kartu tegu padengia kietinančia priemone.
 • Plaukų šalinimo priemones palikite namie, jei vykstate ne mėnesiui. Pasirūpinkite epiliacija iki atostogų!
 • Jei negalite apsieiti be plaukų lako, imkite su savimi mini flakoną.
 • Prausiklį ir dušo žele visiškai įmanoma pakeisti švelnia intymios higienos žele. Ja galima ir praustis ryte, ir nuplauti makiažą ar nešvarumus vakare. Rinkitės priemonę, tinkamą alergiškiems žmonėms – ji bus itin švelni. Priemones „du viename“ nuolat naudoti kosmetologai nerekomenduoja, bet atostogų metu „šampūnas+ kondicionierius“ ir pan. Padės sutaupyti nemažai vietos ir bagažas palengvės ne viena dešimtimi gramų.
 • Veido kaukes imkite tik mini-pakuotes.
 • Dantų pastos taip pat geriausia imti kelioninę versiją.
 • Dezodorantai. Būtina higienos priemonė, kurio poreikis yra neginčijamas. Privalomas visada ir bet kokioje pakuotėje (aprastai jos didelės ir nebūna. Svarbiau – sudėtis, kad sulaikytų efektyviai prakaitą ir neerzintų odos).
 • Dušo želė. Sprendimas taupant gali būti “du viename” priemonė.
 • Dieninis ir naktinis kremai. Neimkite dviejų skirtingų! Imkite vieną universalų kremą, kuris gali būti tepamas ir ryte, ir vakare, geriausia – drėkinamąjį. Pastaba: kremą imkite tik tą, kurį jau naudojate. Kelionės naujų priemonių bandymui netinka!
 • Kūno losjonas. Siūlome imti neriebų, lengvą maitinamąjį-drėkinamąjį kremą ar emulsiją. Beje, šios priemonės neretai tinka ir veidui.
 • Aliejų kūnui taip pat verta turėti su savimi, jei kelionės metu ketinate daug laiko praleisti saulėje. Ši priemonė atsakinga už intensyvų odos drėkinimą. Žinoma, jei vykstate į šiaurę, šią priemonę drąsiai palikite namuose.
 • Kvepalus sunkiuose, dideliuose buteliukuose palikite. Atostogoms jums pakaks vieno-dviejų mėginėlių ar kelioninio dydžio buteliuko.
 • Vatos diskeliai. Jų galima įsidėti dvigubai daugiau nei bus kelionės dienų, visos pakuotės vežtis nereikia (versija “vasara kaime” čia neapkalbama).
 • Jei dėl kažkokių priežasčių negalite atsisakyti daugelio savo mėgstamų kosmetikos priemonių ir norite vežtis viską, .. tiesiog įsipilkite jų į mažesnės talpos buteliukus! Net jei išvykstate mėnesiui, vargiai ar spėsite išnaudoti visą buteliuką šampūno, dušo želė, putų prausiklio ir ypač kvepalų.

Kadangi moterys be kosmetikos – nė kojos iš namų, čia aptarėme pirmiausia moterims skirtas priemones. Vykstant dviese ar su šeima, nemažai priemonių galima dalintis, pvz., dantų pasta, priemonėmis nuo saulės, kūno losjonu, šampūnu (jei tinka).

Ir pabaigai…

2011-uosius įsiminsiu kaip kelionių metus. Aišku, lyginant su skraidančiais dukart per savaitę penkios mano kelionės yra niekis, bet man tai nemažai. Fantastiškas šių kelionių šalutinis poveikis yra tas, kad dažnas lagamino pakavimas privertė mane pakeisti požiūrį į reikiamus kelionei daiktus. Pradėjau  metus kaip “Atsargiausia ir nieko nepamirštanti keliautoja”, lagaminą krauti pradedanti trys dienos iki kelionės, o baigiau kaip „Pažengusi ir žinanti naujų triukų bagažo erdvei sutaupyti“. Jei jau pradėjau nuo prisiminimų, turėčiau dar paminėti savo pirmąją savarankišką kelionę į užsienį – porai mėnesių vežiausi 3 milžiniškus lagaminus, nors vykau į pažangią Europos šalį ir turėjau pakankamai lėšų įsigyti ir reikiamoms kosmetikos priemonėms, ir rūbams. Viskas buvo lengva kol lydėjo tėvai, bet prisimenu save nepažįstamame oro uoste, bandančią judėti su tais trimis milžinais, veltui besidairančią vežimėlio, šlapią nuo prakaito… ir juokingiausia, kad grįžtant reikėjo nemažai išmesti ir išdalinti, kad tilptų nauji daiktai ir nereikėtų taip sunkiai tampyti. Nepasimokiau ir vėliau – savaitei atostogų vykdavau su septyniomis poromis batų ir septyneriais džinsais. Per praėjusius metus patobulėjau tiek, kad keliauju beveik su rankiniu bagažu – imu tik tai, kas iš tiesų būtina. Pavyzdys man – beveik kas savaitę keliaujančios mūsų bendrovės partnerių eksporto vadovės. Jos porai dienų atvyksta tik su rankiniu bagažu, į kurį telpa ir kompiuteris, ir kosmetika, ir būtiniausi  pakaitiniai rūbai.

Patiko (1)

Rodyk draugams

~ vetytaametyta | 2012-05-21. Temos: , ,

Palikti komentarą