BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Klaidos ieškant darbo

vetytaametyta ● 2010-06-22

Šį kartą nekalbėsiu apie ruošimąsi pokalbiui ir elgesį pokalbio metu. Pirma reikia pasiekti, kad pakviestų į tą pokalbį. O tai priklauso nuo to, kaip bus paruoštas gyvenimo aprašymas (CV) ir kaip pateiktas (atsiųstas).

Taigi, išvardinsiu, kas gali pakišti koją net labai tinkamam darbuotojui:

1. Siųsti CV be jokio kreipinio laiške, nenurodant, į kokias pareigas pretenduoji (”nei labas, nei viso gero”).

2. Palikti “To” laukelyje visus kontaktus, kam siųstas CV.

3. Rašyti kreipinį familiariai, nepasidomėjus verslo korespondencijai keliamais reikalavimais.

4. Nesiųsti motyvacinio laiško - kai gaunama labai daug laiškų, nėra laiko skaityti viso CV ir tikrinti ar žmogus atitinka reikalavimus, keliamus kandidatui, ir toks laiškas greičiausiai liks be dėmesio. Gerbkime kitų laiką ir nereikalaukime sau dėmesio ir laiko daugiau, nei esame verti :-)

5. CV ir motyvacinis laiškas su gramatinėmis klaidomis. Personalo atrankų specialistai sako, kad atmeta CV, kai pastebi antrą klaidą, ir susidaro neigiamą nuomonę apie kandidato sugebėjimus. Net jei CV siunčiamas į, rodos, didelio išprusimo nereikalaujančią vietą, tinkamas pasirodymas padėtų sudaryti gerą nuomonę. Niekad nereikia nuvertinti pasiūlymo ir parodyti, kad žiūri atmestinai.

6. Kritiškai nuteikia parašai - kai kandidatas pasirašo pravarde, arba elektroninio pašto adresas skamba vulgariai - sexiuke@…. Vėlgi sugrįžtama prie to, kad žmogus neturi žalio supratimo, kur jis eina ir ko, kad bendrauja ne su pažįstamų rateliu.

6. Netinkamos nuotraukos. Jums gal ir labai gražios nuotraukos, kurias talpinate savo profilyje pažinčių svetainėje, bet siunčiant dėl darbo, reikėtų vengti pozavimo sau vonioje su apatiniais. Darbdaviui svarbiau, kaip kandidatas sugeba bendrauti su klientais, nei kokias “gundančias” pozas ji moka.

7. Neverta klausinėti apie tai, kiek žmogus “gaus” “dabar, po bandomojo, vėliau”, kol dar net CV neperskaitytas. Arba paskambinus tartis dėl pokalbio laiko. Leiskite darbdaviui susipažinti su Jumis ir įvertinti Jūsų sugebėjimus UŽSIDIRBTI.

8. Išsiskirti padeda ne įžūlumas, o originalumas.

9. Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus patarimas: skaitykite reikalavimus kadidatui, išdėstytus skelbime. Apie darbo pobūdį. Nekaip nuteikia, kai paskambinęs dėl darbo vietos žmogus klausinėja to, kas parašyta skelbime. Atsiverskite kompanijos, į kurios komandą kandidatuojate, svetainę. Žinokite, kur kandidatuojate. Nes merginos, baigusiso filologiją, nepakvies pokalbiui į autodetalėmis sunkvežimiams prekiaujančią įmonę, o vyras, atsiuntęs CV į apatinio trikotažo pardavėjo poziciją, sukels tik šypseną. Jei skelbime rašoma, kad būtina patirtis kokioje srityje ir nurodyta netgi metais, dažniausiai tai nėra darbdavių “išmislas”, o bandymas atsiriboti nuo atsitiktinių žmonių ir noras, kad kreitųsi būtent tos srities specialistai. Jei patirtis nereikalinga, jai reikalavimai ir nekeliami.

Gerbkime ir taupykime ne tik savo, bet ir kitų laiką.

Patarimai autoriniai, tad jeigu ką sudomins, publikuoti galima tik su autorės leidimu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2) : "Klaidos ieškant darbo"

1 | VenusOfAir

2010-06-22 ● 21:24

… o dazniausiai tiesiog arba patinki ir tave prisimena ir pakviecia i antra tura, arba ne…

2 | Akvile

2010-08-08 ● 17:54

Labai patiko paskutinis punktas! Kazkodel zmones daznai bando tokius rimtus dalykus kaip isidarbinimas praeit “na ura”.

Rašyti komentarą

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Spalis 2018
P A T K P Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031