BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Interjeras: minimalistinis stilius

vetytaametyta ● 2009-07-27

 Minimalistinis dizainas dažnai priskiriamas moderniam stiliui, tačiau tai netiesa. Minimalizmas - tai savitas požiūris į pasaulį, namus ir jų tvarką. Suprasti minimalistinį stilių galima tik jį kuriant ir juo gyvenant, o įsivaizduoti savo namus sutvarkytus tokiu stiliumi gana sunku. Kitų stilių pagalba namų nuotaika yra sukuriama, tuo tarpu minimalizmas yra tos nuotaikos išraiška ir pasekmė.

Tvarkos oazė

Minimalizmas kaip stilius gimė II-ojo Pasaulinio karo metu ir buvo itin suvaržytas įvairių taisyklių. Šiais laikais minimalistinis stilius akcentuoja tvarką, tačiau nėra toks griežtas, tad randa vis daugiau šalininkų tarp tų, kurie savo namus įsivaizduoja kaip ramybės ir tvarkos oazę beprotiškame pasaulyje.

Nuo ko pradėti

Minimalistinis interjeras nebūtinai yra toks, kuriame vien tik sienos. Tiesiog čia kiekvienas daiktas turi atlikti tam tikrą funkciją, būti reikalingas. Estetiškai itin akcentuojama erdvė, pavyzdžiui, pastatuose yra tik būtinas sienų skaičius. Norint pertvarkyti savo namus minimalistiškai, taip pat reikėtų atsisakyti nereikalingų pertvarų ir sienų, pabrėžti patalpos erdvumą, aiškias linijas, tvarką.

Minimalizmo skeptikai pasakytų, kad taip namai pavirsta dykviete, tačiau netgi jie turėtų pripažinti, kad tvarka ir ramybė namuose nulemia žymiai geresnę gyvenimo kokybę.

Spalvų pasirinkimas

 Dekoruojant minimalistiniu stiliumi, teks atsisakyti daugumos paplitusių standartų. Spalva čia nėra priemonė sukurti dramatiškam efektui. Dažniausiai sienos  būna baltos, tačiau gali būti naudojami kai kurie ramūs atspalviai, pavyzdžiui, žalios ar koralo spalvos. Ši, neutrali, gerai šviesą atspindinčių spalvų paletė padeda išplėsti namų erdvę.

Akcentuojami architektūriniai sprendimai ir interjero aksesuarai bei baldai.

Beje, apklausos parodė, kad daugumai žmonių, kurie, dekoruodami namus, nuolat pasirinkdavo sudėtingas tekstūras, labiausiai patikdavo minimalistinis, santūrus dizainas, kurio anksčiau jie nesiryždavo pasirinkti.

Minimalistinio dekoro tekstūra yra glotni, lygi, tačiau minkšta paliesti. Langai nedengiami užuolaidomis, grindys klojamos nepriekaištingu, iki blizgesio lygiu parketu.  Grindjuostės kuklios, skirtos tik atlikti savo funkciją - uždengti tarpą tarp sienos ir grindų (o ne išsiskirti sudėtingu dizainu).

Virtuvės baldus patartina lakuoti, kad jie nuolat būtų blizgantys ir švarūs, dėl tos pačios priežasties - lengvos priežiūros - populiaru rinktis granito stalviršius. Taigi, minimalistinis dekoras sudėtingų tekstūrų nereikalauja, nebent ten, kur jos atlieka tam tikrą funkciją, pavyzdžiui, gruoblėtos odos baldų apmušalai ar stambių raštų kilimas.
 
Aksesuarai

 Minimalistiniu stiliumi dekoruotuose namuose nėra gausu aksesuarų, kadangi didžiausią efektą daro erdvės ir šviesos žaismas. Čia nereikalingos ir meno dirbinių kolekcijos - geriau pakabinti vieną ar du tikrai gerus darbus, kurie neužgoš kambario.
Siekite aiškių geometrinių figūrų ir asimetriškų linijų. Išryškinkite metalines baldų konstrukcijas, prie jų priderindami solidų metalo dirbinį, arba pabrėžkite kokybišką buitinę techniką, kuri ne tik atlieka savo funkcijas, bet ir puošia kambarį.

 Svarbu aksesuarus atsirinkti labai kruopščiai ir itin taupyti laisvą kambario erdvę, nes baldų ir aksesuarų kokybė ir išvaizda visiškai atsiskleis tik tuomet, kuomet erdvės bus užtektinai.

Interjero dizaino svarba

Remontas ir namų dekoravimas yra didžiausias  galvos skausmas, tačiau tuo pačiu ir malonus užsiėmimas, nes visuomet stengiamasi tobulinti ir gražinti aplinką, kurioje gyvenama. Priemonių ir būdų tam įgyvendinti nuolat gausėjo, tad dabar, dekoruodami savo namus, galime rinktis iš daugybės skirtingų stilių, krypčių, kultūrų ir koncepcijų.
 
 Technologijos ir pažanga ne visuomet lengvai prasiskindavo kelią į mūsų namus. Pavyzdžiui, dabar vonia yra kone pagrindinė ir svarbiausia namų vieta, nors buvo metas, kai buvo aršiai ginčijamasi dėl to, ar galima namuose įrengti kanalizaciją (tas pats pasakytina ir apie elektros prietaisus).

Tačiau vien pažangiomis technologijomis sudėtinga, o gal ir neįmanoma, sukurti jaukių namų. Juk visiems patinka ne tik elektros lempučių, bet ir žvakės šviesa - vieni daiktai mūsų namuose pagerina gyvenimo sąlygas, o kiti pakeičia gyvenimo stilių.

 Namų stiliaus atsiradimą lemia geografinė padėtis, prieinamos dekoravimo priemonės, religija ir kultūra, o namų samprata visame pasaulyje yra ta pati - visi mes gyvename namuose su grindimis, lubomis ir sienomis.

 

468414_interior Minimalistinis interjero stilius

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2) : "Interjeras: minimalistinis stilius"

1 | namu interjeras

2010-07-12 ● 15:55

super straipsnis, dėkui.

2 | Jovita

2018-05-23 ● 14:51

Man labai patinka, kai interjere vyrauja ramios šiltos spalvos, nedaug baldų bei mažai detalių, arba iš vis jų nėra. Dievinu tokį stilių kuris yra jaukus ir šiltas, juk visada labiau norisi gryžti į jaukius namus. Stengiuosi tokius namus ir susikurti.

Rašyti komentarą

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Gruodis 2019
P A T K P Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031