BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Šį kartą nekalbėsiu apie ruošimąsi pokalbiui ir elgesį pokalbio metu. Pirma reikia pasiekti, kad pakviestų į tą pokalbį. O tai priklauso nuo to, kaip bus paruoštas gyvenimo aprašymas (CV) ir kaip pateiktas (atsiųstas).

Taigi, išvardinsiu, kas gali pakišti koją net labai tinkamam darbuotojui:

1. Siųsti CV be jokio kreipinio laiške, nenurodant, į kokias pareigas pretenduoji (”nei labas, nei viso gero”).

2. Palikti “To” laukelyje visus kontaktus, kam siųstas CV.

3. Rašyti kreipinį familiariai, nepasidomėjus verslo korespondencijai keliamais reikalavimais.

4. Nesiųsti motyvacinio laiško - kai gaunama labai daug laiškų, nėra laiko skaityti viso CV ir tikrinti ar žmogus atitinka reikalavimus, keliamus kandidatui, ir toks laiškas greičiausiai liks be dėmesio. Gerbkime kitų laiką ir nereikalaukime sau dėmesio ir laiko daugiau, nei esame verti :-)

5. CV ir motyvacinis laiškas su gramatinėmis klaidomis. Personalo atrankų specialistai sako, kad atmeta CV, kai pastebi antrą klaidą, ir susidaro neigiamą nuomonę apie kandidato sugebėjimus. Net jei CV siunčiamas į, rodos, didelio išprusimo nereikalaujančią vietą, tinkamas pasirodymas padėtų sudaryti gerą nuomonę. Niekad nereikia nuvertinti pasiūlymo ir parodyti, kad žiūri atmestinai.

6. Kritiškai nuteikia parašai - kai kandidatas pasirašo pravarde, arba elektroninio pašto adresas skamba vulgariai - sexiuke@…. Vėlgi sugrįžtama prie to, kad žmogus neturi žalio supratimo, kur jis eina ir ko, kad bendrauja ne su pažįstamų rateliu.

6. Netinkamos nuotraukos. Jums gal ir labai gražios nuotraukos, kurias talpinate savo profilyje pažinčių svetainėje, bet siunčiant dėl darbo, reikėtų vengti pozavimo sau vonioje su apatiniais. Darbdaviui svarbiau, kaip kandidatas sugeba bendrauti su klientais, nei kokias “gundančias” pozas ji moka.

7. Neverta klausinėti apie tai, kiek žmogus “gaus” “dabar, po bandomojo, vėliau”, kol dar net CV neperskaitytas. Arba paskambinus tartis dėl pokalbio laiko. Leiskite darbdaviui susipažinti su Jumis ir įvertinti Jūsų sugebėjimus UŽSIDIRBTI.

8. Išsiskirti padeda ne įžūlumas, o originalumas.

9. Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus patarimas: skaitykite reikalavimus kadidatui, išdėstytus skelbime. Apie darbo pobūdį. Nekaip nuteikia, kai paskambinęs dėl darbo vietos žmogus klausinėja to, kas parašyta skelbime. Atsiverskite kompanijos, į kurios komandą kandidatuojate, svetainę. Žinokite, kur kandidatuojate. Nes merginos, baigusiso filologiją, nepakvies pokalbiui į autodetalėmis sunkvežimiams prekiaujančią įmonę, o vyras, atsiuntęs CV į apatinio trikotažo pardavėjo poziciją, sukels tik šypseną. Jei skelbime rašoma, kad būtina patirtis kokioje srityje ir nurodyta netgi metais, dažniausiai tai nėra darbdavių “išmislas”, o bandymas atsiriboti nuo atsitiktinių žmonių ir noras, kad kreitųsi būtent tos srities specialistai. Jei patirtis nereikalinga, jai reikalavimai ir nekeliami.

Gerbkime ir taupykime ne tik savo, bet ir kitų laiką.

Patarimai autoriniai, tad jeigu ką sudomins, publikuoti galima tik su autorės leidimu.

Rodyk draugams

Prasidėjo baidarių sezonas, į miškus, paežeres patraukė ir tie, kas žiemą nesižavėjo iškylomis į gamtą.

Taigi, ko reikia, važiuojant nakvynei su palapine? Kad ko nors svarbaus neužmirščiau, paieškojau informacijos internete, pateikiu santrauką (rekomendacinę):

Ko reikia iškylai?

 • Palapinės.
 • Pripučiamo čiužinio.
 • Miegmaišių.
 • Prožektoriaus.
 • Maudymosi kostiumėlio, rakšluosčio.
 • Vienkartinių indų: lėkščių, stiklinių arba puodelių, šaukštų ir šakučių, dubenėlių (salotoms, šašlykams).
 • Šašlykinės arba kepsninės, iešmų, kibiro žuvienei.
 • Aštraus peilio mėsai, žuviai, daržovėms pjaustyti.
 • Celofano ir vienkartinių servetėlių.
 • Popierinių ir drėgnų servetėlių, rankšluosčių.
 • Kirvio, malkų, jeigu žinote, kad vietoje nebus sausuolių, anglių, degtukų ir senų laikraščių laužui užkurti.
 • Sulankstomų kėdžių, staliuko.
 • Šiukšlių maišų.
 • Geriamojo vandens.
 • Vaistinėlės ir priemonių nuo uodų.
 • Duonos, aliejaus, prieskonių, druskos, arbatos, kavos, saldumynų, cukraus ir t.t.
 • Pledų arba kilimėlių.

Bendra taisyklė, vienijanti iškylų maistą, nesvarbu, kuriame pasaulio krašte jos būtų organizuojamos, - viskas turi būti paruošiama kuo paprasčiau. Sluoksniuoti sumuštinukai - geri tuo, kad juos galima pagaminti iš bet ko. Užkandžiams gamtoje tinka krekeriai, traškučiai, sausainiai, kukurūzų dribsniai, traški duonelė. Vienas labai paprastas ir populiarus variantas: paimi ilgą prancūzišką batoną, perpjauni per pusę, tepi sviestą, dedi vytinto kumpio, sūrio, apšlakstai alyvuogių aliejumi ir balzaminiu actu, suvynioji ir nešiesi. Kitas variantas - paimkite kokios nors minkštos duonos, geriausia - čiabatos. Perpjaukite, išimkite jos vidų. Tada pasidarykite salotų. Tuomet visą tą mišinį dėkite į išskobtą duoną ir uždenkite likusia duonos dalimi.

Geriau į išvyką imti fasuotus nedideliais kiekiais vakuuminiuose maišeliuose maisto produktus.

© Kelionių maršrutai

Rodyk draugams

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Birželis 2010
P A T K P Š S
« Geg   Spa »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930