BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Sveiki, originaliai mąstantys, logikos ir šiaip kamuoliukų ekspertai.

Štai skvošo kamuoliukas:

 

Snukerio kamuoliukai:

Futbolo ir krepšinio kamuoliai:

 

Stalo teniso kamuoliukas:

o štai lauko teniso kamuoliukas:

Tai kodėl gi jis “plaukuotas”?

Radau keletą atsakymų variantų: kas jis nori atrodyti suaugęs :-), kad taip yra dėl reikalingos didesnės trinties su paviršiumi, kad tokiu būdu padidėja paviršiaus plotas, keičiasi aerodinaminės savybės, siūlės stabilizuoja kamuoliuką, “kailis” sušvelnina smūgį, suteikia galimybę geriau kontroliuoti trajektoriją, geriau sąveikauti su oru, kaip duobutės ant golfo kamuoliuko ir grublėtas krepšinio kamuolio paviršius. Kad apsaugo raketės stygas, lėtina kamuoliuką. Įdomu, kodėl šį klausimą užduoda personalo atrankų specialistai, kur čia kabliukas? Ar reikia įžvelgti žaidimų skirtumus, kur kamuolys juda tiesiai, kur parabole?..

Rodyk draugams

Sasekso saugesnių kelių asociacija (Sussex Safer Roads Partnership, SSRP) pradėjo bene plačiausio masto ir sėkmingiausią visų laikų saugaus eismo kampaniją Embrace Life (apsikabink gyvenimą). Šios kampanijos tikslas - skleisti informaciją apie saugos diržų svarbą. SSRP nusprendė pademonstruoti visiškai kitoks požiūrį į reklamos kampanijas ir jai pavyko - vien per pirmąją savaitę www.youtube.com portale klipą „Embrace Life” pasižiūrėjo daugiau nei milijonas žiūrovų. SSRP siekia, kad kuo daugiau žmonių pamatytų šį klipą, o rėmėjų grupės Facebook ir Twitter kanale sumušė visus pasaulinius palaikymo augimo tempo rekordus.

Marketingo specialistai pripažįsta nieko panašaus iki tol nebuvo matę ir teigia, jos šis klipas - pati efektyviausia reklama saugaus eismo tematika. Juo labiau, kad paskutiniu metu buvo paplitusios kraupią realybę - kraują, mirusių kūnus, sudaužytus likimus-demonstruojančios reklamos. Ši reklama visiškai kitokia. Jai nereikia žodžių. Nereikia paaiškinimų. Nereikia vertimo. Ją gali suprasti kiekvienas.

Pamatyk ją: http://www.embracethis.co.uk/ arba
http://www..youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM
Apkabink gyvenimą. Prisisek saugos diržą!

Rodyk draugams

Pastebiu, kad vis daugiau ir lietuviškų, ir užsienio kompanijų darbuotojų po susirašinėjimo kontaktais prideda prierašą “Saugokite medžius, nespausdinkite šio el. laiško”, arba dar ir paveiksliuką

Aš už ekologišką gyvenimo būdą ir kurį laiką ir pati linksminau draugus šiais “žaliaisiais” prierašais, bet paskaičiau vieną žinutę ir susimąsčiau: kas iš tiesų spausdina visus email’us? Iš tiesų retas, ir žmonės be atskiro priminimo spausdina tik tai, kas jiems reikalinga. Be to, iškirsti miškai neretai atsodinami. Kur iš tiesų galima sutaupyti, tai energijos siuntinėjant beverčius juokelius, daug vietos užimančias nuotraukas, arba didelės apimties dokumentus. Na, jei mes sėdime gretimuose kabinetuose arba net toje pačioje bendroje erdvėje, kam siųsti 190 puslapių PDF/Word/HTML dokumentą tik peržvelgimui? Jį galima padėti į serverį arba pakviesti pasižiūrėti savo monitoriuje, galų gale - atspausdinti vieną egzempliorių ir duoti iš eilės perskaityti visiems, kieno nuomonė reikalinga.  Dažnam taip skaityti patogiau, nei ekrane. Ir akys mažiau  vargsta. Geriau mažiau užkrauti serverius, domėtis naujomis technologijomis (pvz., thin client) ir taip taupyti energiją, nei kelis popieriaus lapus.

Elektroninis paštas yra dažniausiai naudojama ir viena iš pigiausių reklamos internete formų. Jei turi pašto dėžutę - reiškia, susiduri su spam’u. Nors reklama elektroniniu paštu yra pagrįstai ribojama (pagal Lietuvos Respublikos įstatymą: „Reklama telefonu, telefaksu, elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu ar jo prašymu”), deja, spam’as tampa kasdienybe. Europos Komisija savo pranešime skelbia, kad daugiau nei pusė Europos Sąjungoje (ES) išsiųstų ir gautų elektroninio pašto žinučių yra interneto šiukšlės. Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, daugiau kaip 80 proc. bendrovių nuolat susiduria su nepageidaujamais elektroniniais laiškais. Ir jau nejuokinga, kai reklamos siuntinėtojai po savo įkyriais laiškais prideda “Saugok medžius…” :-)

Spamas = elektroninė šiukšlė
Lietuviškas termino spam vertimas yra pakankamai aiškus paaiškinimas. Spamas arba lietuviškai elektroninė šiukšlė, yra nepageidaujama reklama ar informacija masiškai siunčiama elektroninio ryšio kanalais - el.paštu, sms, internete.

Rodyk draugams

Nauja valiuta

vetytaametyta ● 2010-02-17

Nuo 2010 METŲ VASARIO MĖN. ATLYGINIMAS BUS MOKAMAS NAUJA VALIUTA…

Rodyk draugams

Jei įsimylėjėlių dieną norite palepinti savo antrąją pusę, paruoškite romantiškus pusryčius į lovą. Gera nuotaika ir jums, ir jūsų mylimam žmogui garantuota!

Originalus sumuštinis, apetitiškas omletas ir kavos puodelis ar šviežiai išspaustų sulčių stiklinė - taip prasideda puikus rytas!

Tikriausiai kažkas dabar pagalvos, kad maloniau, kai po audringo vakaro mergina pati paduoda į lovą šalto alaus butelį… Na, bet dabar apie tokius atvejus nekalbėsim. Beje, girdėjau, kad kategoriškai nerekomenduojama gerti alų rytais! Bet apie tai gal kitą kartą.

Šiandien kalbėsime tik apie tas dienas, kai pabundate su šypsena veide ir rąžotės jausdami skaudančius (arba ne) raumenis. Paprastai taip būna savaitgaliais arba šventinėmis dienomis  (nepainioti su pošventinėmis). Savaitgalio rytas… Nereikia niekur skubėti, šalia lovoje palaimingai snaudžia mylimasis/-oji… Su tokia nuotaika jokiu būdu negalima čiupti  televizoriaus pultelio  ar sėsti prie kompiuterio. Geriau prisiminti, kad šiandien prabudai ne vienas ir mėgautis rytu.  Nori maloniai nustebinti? Pasirūpink staliuku ir pagalvok, ką mėgsta tavo antroji pusė ir kokie patiekalai tau įveikiami.

Puikus dalykas - pusryčiai su moterimi. Vakarienė taip pat gerai, tačiau tai visai kas kita. Ten damos palankumą padeda pelnyti  alkoholis, brangūs indai ir paprastai nebūdingos manieros. Pusryčiai - daug intymiau. Pusryčiaujama su moterimi, su kuria jau praleidai naktį. Ji jau tavo, tu tiesiog nori padėkoti jai už visą padarytą gėrį (nebūtinai šią naktį).

Yra ir kitų būdų, kaip išreikšti padėką. Jei turi laiko kol mylimoji miega, gali subėgioti į artimiausią parduotuvę ir grįžti su kvepalais, - tai taip pat neblogai. Mylimoji tikriausiai apsidžiaugs - gal net iki tokio laipsnio, kad ir pusryčiais jos nebereikės maitinti. Bet pusryčiai lovoje geri savo jausmingumu, tariamu spontaniškumu ir - svarbiausia - įvykdymo paprastumu.

KADA?

Kad ir kiekvieną rytą, jei esi toks romantiškas. Viena problema: mergina įpras, šventiškumo jausmas išgaruos. Ir pats pradėsi galvoti: “Ech, kad taip man kas nors pusryčių į lovą atneštų …”

Geriau šventę surengti kiekvieną kartą, kai galva svaigsta nuo švelnių jausmų. Variantas nejautriems stuobriams: bent per šventes. Na ką, negi sunku kartą per metus padaryti ką nors malonaus savo moteriai? 

TECHNINIAI KLAUSIMAI

Sunkiausia dalis čia - pabusti pirmam. Nepabudai - viskas prarasta. Taigi, stengtis verta. Tyliai išslysk iš po antklodės ir - į virtuvę. Ne, pirmiausia dušas. Kadangi tavo pagaminti pusryčiai bus tokie nepaprasti, kad greičiausiai teks grįžti į lovą, tad turi būti pasirengęs. Bet po dušo vis dėlto - į virtuvę.

Ir štai stovi priešais atidarytą šaldytuvą ir krapštai galvą: “Tai ką tokio jai paruošus?” Čia, kaip ir bet kokiame spontaniškame reikale, svarbų vaidmenį vaidina kruopštus pasirengimas. Tu tikrai apgalvojai viską iš anksto ir nupirkai viską, ko reikia, ar ne?

BENDRIEJI PRINCIPAI

Turėtum pamiršti viską, ką žinai apie pusryčius. Pavyzdžiui, kad “pusryčiai - svarbiausias maistas per dieną”. Arba kad geriausias dalykas ryte - dribsniai, avižinė košė ir grubaus malimo duona. Tau dabar reikia galvoti ne apie  pusryčių naudingumą, o apie visai kitus dalykus.

Ar daug žinai moterų, kurios mėgsta stipriai pavalgyti rytais? Taigi, kad ne. Tad dėl patiekalų gausos per daug sukti galvos nereikia. Nieko tokio, ką išvydusi vos pabudusi mergina galėtų pasakyti: “Oi, man to negalima.” Šie pusryčiai turi būti ne sveiki ir naudingi, jie turi būti elegantiški. Be to, valgomi.

Manau, labiausiai tokiems pusryčiams tinkami produktai yra kiaušiniai, sūris, sviestas, šviežia duona, džemas, ikrai (natūralūs), lašiša, žirneliai, švieži pomidorai, agurkai, pienas, grietinėlė, kava, arbata, apelsinų sultys. Maždaug taip.

Reikia paruošti du patiekalus: pirmasis - karštas ir antrasis - arbata ar kava bei užkandžiai. Pirmam patiekalui galima pagaminti paprastą arba įdarytą omletą, virtus kiaušinius, keptą cukiniją, išvirti skanią košę ar kažką panašaus. Antram - arbata, kava, sūris, lengvas biskvitas (sausainis) su obuoliais ar citrinomis, duona su sviestu ir uogiene, juodaisiais ikrais ir pan. Esu tikra, kad su antruoju patiekalu jokių problemų nekils. Svarbiausia tinkamai paruošti (ir pasirinkti, įvertinus jėgas) pirmąjį.  Geriausiai tiks kiaušiniai, virti arba kepti. Virti kiaušinius turbūt niekam nesudaro sunkumų, o va jei ketini kepti kiaušinius, atmink pagrindines taisykles:

 • neuždenk kiaušinienės dangčiu;
 • jei gamini omletą, nuolat maišyk medine lopetėle, kad visas mišinys iškeptų vienodai ir apačioje nesusidarytų plutelė;
 • nepamiršk druskos ir pipirų;
 • įdėk į patiekalą šviežių pomidorų, pjaustytų griežinėliais arba kubeliais - tai suteiks ypatingai subtilaus skonio, apsaugos nuo sausumo;
 • neperkepk žirnelių- jie jau paruošti vartojimui;
 • sūrį galima tarkuoti ir patiekalo ruošimo metu, ir to po. Bet jis turėtų bent šiek tiek išsilydyti; 
 • į omletą galima įdėti kelis gabalėlius pelėsinio sūrio;
 • jei planuojama įdėti dešros ar kumpio, geriau smulkiai supjaustyti ir pakepinti kitoje keptuvėje, tada pridėti prie pagrindinio patiekalo.

MENIU

Žinoma, ji gali nevalgyti jokių miltinių patiekalų ar saldumynų. Bet trikampėlis skrudintos duonos su uogiene - tai, tiesą sakant, yra tai, ko jai seniai trūko. Kitas variantas - šviežias prancūziškas raguolis. Čia pagrindinis žodis - “prancūziškas”. Viskas, kas susiję su Prancūzija, puikiai tinka pusryčiams į lovą. Kaip ir šviežiai spaustų apelsinų sulčių stiklinė.

Bet visa tai - niuansai, mes dar nepasiekėme pagrindinio patiekalo. Ir čia į pagalbą ateina, žinoma, Prancūzija. Čia  jeigu manysime, kad omletas atsirado ten. Kaip gaminamas omletas, mes visi žinome. Tačiau, jei leisite, pora detalių - dėl viso pikto.

Energingai, tačiau beveik be garso (mergina juk miega!) suplakite kiaušinius. Keptuvė turi būti storu dugnu ir gana didelio skersmens - kad supiltas į ją plakinys pasiskirstytų plonu tolygiu sluoksniu. Keptuvė gerai įkaitinama, įpilama alyvuogių aliejaus. Ugnis iš pradžių turi būti stipri, bet kai tik omletas iš apačios sutraukiamas, ugnis nedelsiant sumažinama. Dabar svarbu omletui suteikti formą. Paprasčiausias būdas - iš karto jį sulenkti per pusę, bet įspūdingiau atrodo trikampis “vokelis”. Įdarui puikiai tiks minkštas prancūziškas (o!) sūris, pavyzdžiui, kamamberas. Bet prieš dedant sūrį, rekomenduočiau įkloti keletą pomidorų griežinėlių. Štai ir viskas. Bet yra niuansų.

NIUNSAI

Plakant kiaušinį, pridėk kurkumos (prieskonių parduotuvėlės tikrai turi). Tačiau tik labai nedaug - šie aštrūs rytietiški milteliai reikalingi ne dėl skonio, bet dėl spalvos - omletas išeis gražiai šviesiai geltonas.

O dabar klausimas: kodėl, kepdami omletą, plakame kiaušinius? Teisingas atsakymas: kad būtų lengvesnis, “korėtas”. Prancūzai (o kaip be jų!) kartais įpila porą šaukštų gazuoto mineralinio vandens arba (!)- šiek tiek šampano. O mes kuo prastesni? Mes taip pat galime pridėti (tik sauso).

Paruošti skanų omletą nėra labai sudėtinga. Siūlau tokį receptą. Imame 100g karštai rūkytos žuvies (be odos ir kaulų), supjaustome mažais gabalėliais. Tris kiaušinius šiek tiek suplakti, pridėti druskos, smulkiai pjaustytą svogūną (nedidelę galvutę) ir pipirų. Supilti kiaušinių masę į įkaitintą keptuvę su alyvų aliejumi ir iškepti. Ant omleto sudėti žuvį ir 50g tarkuoto kieto sūrio. Omletą perlenkti per pusę, dekoruoti salotų lapais.

O ką daryti su likusiu šampanu? Dauguma merginų sausam šampanui, švelniai tariant, abejingos. Galima paruošti kokteilį, vadinamą “Kir Royal”: į taurę įpilame truputį juodųjų serbentų sirupo ir užpilame šampanu. Moteriškas gėrimas, o tokio ir reikėjo. Kitas variantas: supilkite tris dalis mėgstamo putojančio baltojo vyno į vieną dalį apelsinų sulčių.

Beliko desertas. Apelsinų sultys, skrudinta duona, kiaušinienė. Ir čia patiekiame ledus su braškėmis! Vėl stereotipas: braškės siejamos su erotika.

ETIKETAS

Ir kaip viską paduoti? Čia reikalingas specialus padėklas su borteliais. Žinoma, galima kraustytis ir prie stalo, kur dar tilps pastatyti gėlių puokštę. Neužmirškite servetėlių.

Omletas su rūkyta lašiša

2 porcijoms reikės:

 • 2 šaukštų sviesto
 • 6 kiaušinių
 • 2 riekelių baltos duonos su traškia plutele (skrebučių)
 • sviesto tepimui ant duonos
 • druskos, juodųjų pipirų pagal skonį
 • 4 gabalėlių rūkytos lašišos
 • 1 citrinos, supjaustos į 4 dalis

Paruošimas:

Lydyti sviestą mažame puode, kol suputos. Atskirai išplakti kiaušinius ir supilti į puodą. Kepti nuolat maišant mediniu šaukštu, kol omletas nesulips, bet turi išlikti sultingas. Kiaušiniai toliau keps net tada, kai ugnis išjungta. Sutepkite skrebučius sviestu. Omletą uždėkite ant duonos. Ant jo dėkite žuvį, šalia - citrinos gabalėlį. Pabarstykite pipirais.

Skanaus,

vėtyta mėtyta

Griežtai draudžiama kopijuoti, cituoti ar kitaip naudoti tinklalapyje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be straipsnio autorių sutikimo.

Anketa: Atsakyk į klausimus ir laimėk 25 Lt vertės kuponą!

Rodyk draugams

Tikriausiai visi dievina šventes, ir ne išimtis - Valentino diena, nors mūsuose ji švenčiama palyginti neseniai. Norisi šią dieną praleisti su mylimuoju, džiaugtis nuostabiais siurprizais, klausytis meilės prisipažinimų. Bet, deja, jūsų mylimasis nemoka ar nenori sukurti romantiškos šventės scenarijaus. Jis mano, kad užtenka kartą per 20 metų pasakyti, kad jis myli, ir kartoti to nėra būtina.  Ir šventėms dovanoja “ką nors naudingo” – naują lygintuvą ar, geriausiu atveju, kavos aparatą. Kaip gi užkrėsti antrąją pusę romantika?

Svajok garsiai

Pirmiausia atsisakyk įpročio kalbėti apie tai, kas tau nepatinka. Vietoj to, kalbėk apie tai, ko nori, kas tau miela. Tiesiog reikia įprastiniai „Man tai netinka”, “Man nepatinka tai, kad tu …” “Aš nekenčiu, kada jis…” turėtų būti pakeisti “Aš norėčiau,” „Man patinka, kai tu … “, ” Svajoju, kad mes … “. Taip nušausi du zuikius. Pirma, nustosi priekaištauti, ir taip kurti namuose nervingą atmosferą. Antra, mylimasis bent jau tikrai žinos, ko nori. Jis nebegalės pasiteisinti: “Tus niekada nesakei, ko tau reikia”. Vyrai dažnai taip teisinasi, ir, beje, ne be priežasties. Jiems iš tikrųjų sunku atspėti, kokia šventė moterims ideali. Taip kaip ir mums sunku suprasti, kodėl vietoj romantiško pasimatymo vyras pasirenka futbolą ir alaus bokalą.

Dėkok

Vaikinas, nukreiptas tavo svajonių balsu, pasistengė ir vasario 14-ąją iškepė tortą. Arba padovanojo nuostabią savo paties sukurtą gėlių puokštę. Arba išrinko papuošalą pas tavo mėgstamą juvelyrą. Ar pakvietė į kelionę. Siekiant, kad ir ateityje jam nedingtų noras stebinti ir dovanoti, kad nedingtų tokių “žygdarbių noras” (o vyro supratimu, jis, aišku, nuvertė kalnus), reikia žavėtis tuo, ką jis padarė, ir jam sakyti „ačiū”. Net jei vaikinas ne viską padarė kaip reikia (gėles jam įkišo pavytintusias, Egiptą supainiojo su Maldyvais, nupirktas žiedas turėtų būti didesnis…), vistiek akcentuok teigiamas puses, o ne minusus. Priešingu atveju, jis pasakys sau (o gal net ir garsiai): “Na, jei tau neįtiksi, aš nieko daugiau ir
nesistengsiu. Vis tiek esu blogas.” Ir vėl įsitaisys ant sofos priešais televizorių…

Prisimink

Norint, kad romantiškos šventės taptų tradicijomis, žavėjimasis jomis turėtų užtrukti ilgiau nei vieną dieną. Jeigu tau iš tiesų patiko jo staigmena, įvertinai vaikino pastangas, kartais prisimink šią puikiai praleistą dieną (ar dienas). Viešai pagirk jį. Tavo antrajai pusei tai malonu, kaip ir kiekvienam žmogui, ir pamatysi, kaip vyro galvoje gims nauji planai: ką sugalvoti kitą kartą? Taip susikursite savas tradicijas.

Nespausk jo

Būtų klaida, kalbant apie tokius keblius klausimus, daryti spaudimą vaikinui. Visus savo planus, kad nori, reikia išreikšti pasiūlymų, pageidavimų forma, o ne instrukcijomis, ką jis turi daryti. Jei vyras vis dar, nepaisant visko, vis dar nepasiduoda nukreipiamas, tikėtina, kad priežastis yra būtent ta. Vyrai ne itin mėgsta, kai jiems patariama meilės klausimuose, ir Valentino dienos scenarijus, pateiktas ultimatumo forma, nepavyks … Jei vyras nori moteriai padaryti malonią staigmeną, kad ji būtų nustebinta, ką nors pats sugalvoti, todėl jam bet kokiu atveju reikalinga veiksmų laisvė. Taigi, jei nori gauti gerą šventę - pasirink aukso vidurį tarp mylimojo spaudimo ir abejingo numojimo ranka.

vėtyta mėtyta

Kodėl vaikinai nemėgsta Valentino dienos

 

10 patarimų šv. Valentino dienai: kas tinka ir ko geriau nedaryti

Rodyk draugams

Lygiai taip pat vyrui nepatiktų, jei iškeltumėte ultimatumą “Būk romantiškas - arba viso gero!” Sutikime, kad nepriklausomai nuo to, ar jūsų vaikinas nuoširdžiai užverčia jus gėlėmis ir romantiškais pietumis, ar atsimena pusę dešimtos vakaro ir pasiūlo pasidalinti savo alumi, emocinis šantažas, neatskiriamas nuo šios “šventės”, neišvengiamas.
 
Bet pasistenkime pamatyti tai skirtingoje šviesoje: vaikinas (vyras) jau yra toks romantiškas, koks tik jis gali būti - tiesiog Valentino diena yra tarsi koks baigiamasis romantikos egzaminas, ir nuo to, kaip jis jam pasirengs, atrodo, kad priklausys planetos ateitis. Pirmiausia, vyrai ir moterys - tai būtybės iš skirtingų planetų. Vyrai bijo sakyti, kad myli. Jiems atrodo, kad aistra, įsimylėjimas praeis ir viskas tuo baigsis, o jei jis ištars tą stebuklingą žodį „myliu”, vadinasi, prisiims atsakomybę ir krūvą įsipareigojimų. Vyrai bijo rodyti jausmus, nes jiems nuo mažumės kalama į galvą, kad turi būti santūrūs. Kad būtų mažiau nesusipratimų, štai keturi pasiūlymai.

1. Atskleiskite vyrams savo lūkesčius. Moterys dažnai nusivilia ir įsižeidžia, kai vyrai neatspėja, ko jos tikisi ir nori. Informacija yra valdžia. Jei pasakote vyrui tiksliai, ko norėtumėte, didesnė tikimybė gauti tai Valentino dieną, nei tikintis, kad jis atspės. Taip išgelbėsite jį nuo spėlionių. Bent užsiminkite, bet taip, kad jus būtų galima teisingai suprasti.

2. Priimkite tai, ką jis gali pasiūlyti. Ne visada galima įvykdyti norą. Kartais jis iš viso neįgyvendinamas, kartais kažkas nepavyksta. Nereikėtų nubraukti pastangų. Nusivylimas tiktai atbaidys tolimesnes pastangas, o pritarimas ir dėkingumas suteiks jėgų siekti aukštesnių tikslų. Atsiminkite: kylanti į viršų tendencija.

3. Vaikinai kartais rodo meilę būdais, kurių moterys neįvertina. Tiesiog vyrai laiko, kad jų buvimas santykiuose, poroje jau yra jų meilės įrodymas ir nesuprasta, kodėl reikia papildomų įrodymų. Aišku, tie, kurie toliau pažengę nuo neandartaliečių, supranta, kad moterys turi skirtingą pasaulėžiūrą, į kurią reikia atsižvelgti. Bet yra begalės būdų, kuriais jūsų vaikinas jau rodo savo meilę. Taigi, gal reikėtų labiau stengtis juos pamatyti? 

4. Praktikuokite „paslaugą už paslaugą”: Valentino diena yra dvipusio eismo gatvė, ir jūs tikriausiai gerai žinote, ko nori jūsų vaikinas. Taigi kodėl jam to nedavus? :-)

vėtyta mėtyta

10 patarimų šv. Valentino dienai: kas tinka ir ko geriau nedaryti

Griežtai draudžiama kopijuoti, cituoti ar kitaip naudoti tinklalapyje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be straipsnio autorių sutikimo.

Rodyk draugams

Vieniems Valentino (įsimylėjėlių) diena labai svarbi, kiti vadina aklu mums svetimų tradicijų sekimu, bet vis dėlto - gyvenimas ir taip niūrus, o, kaip žinome, mažos dovanėlės stiprina draugystę. O mes tokie tingūs išsikelti šventę be progos, tai  išnaudokime beTad keletas mint jau progas. Tagi, keletas minčių ir idėjų, kad ši diena netaptų dideliu nusivylimu, o dovanos pataikytų į dešimtuką.

Ko geriau nedaryti

1. Pirmiausia, neužmirškite. Nemažai daliai merginų nėra blogesnio dalyko, nei užmiršta proga. O čia - jūsų jausmų materijos išraiškos arba karštų prisipažinimų diena!  Taigi, pasižymėkite ją darbiniame kalendoriuje didelėmis raudonomis raidėmis ir įsiveskite priminimą. Geriau du - likus savaitei iki didžiosios dienos, ir jos rytą.  Geriau nesužinokite, kokia gali būti Jūsų moteris, turėjusi daugybę lūkesčių ir nusivylusi. Kerštas - garantuotas  Ranaus gyvenimo nematysite ilgai. Pečių masažo - irgi. Net jei Jums ši diena nieko nereiškia ir Jūsų antroji pusė deklaruoja panašias pažiūras, mažas malonus siurprizas geriau nei iš visų pusių trimituojant apie įsimylėjėlių dieną, rinktis treningines kelnes ir gulėjimą ant sofos, imituojant paprastą dieną.

2. Nepirkite dovanoms virtuvinių prietaisų. Arba ko nors praktiško. Valentino diena turėtų būti šiek tiek ekstravagantiška.  Blenderis (smulkintuvas ) yra NEROMANTIŠKA.  Ką bedovanotumėte, tai turi būti gražu ir neįprasta. Ir rodyti, kad ilgai sukote galvą irba įsiminėte, kurioje parduotuvėje dar vasarą ji nusižiūrėjo auskarus.

3. Nedarykite to paties, ką darėte pernai. Net jei pavyko puikiai, jūsų partneris (/-ė) įvertins jūsų pastangas nustebinti, sugalvoti kažką naujo. Ypač, jei pasirodys, kad siurprizui ruošėtės ilgai ir nuoširdžiai. Visi - ir vyrai, ir moterys - nori žinoti, kad galvojate apie juos ir jie jums labai svarbūs.

4. Nedovanokite apatinių. Aišku, daug kas gali paprieštarauti, bet apatiniai yra gana pavojingas dalykas ta prasme, kad galite apsirikti dydžiu (rimta problema!), spalva. Bet svarbiausia, kad ne kiekviena moteris įvertins tokios dovanos potekstę, tad moteriško apatinio trikotažo dovanojimas gali duoti priešingą nei lauktasis rezultatą. Tad priešinkitės pagundai ir būkite šiek tiek kūrybiškesni..

5. Neturėkite nerealių lūkesčių. Žinoma, norite būti palepintas, bet taip pat turite suprasti, kad jūsų
partnerio/-ės diena yra užpildyta darbais, vaikais, namais, ir gal net daugiau. Tad nereikalaukite vakarienės
Paryžiuje, mokėkite džiaugtis parodytu dėmesiu.

6. Nesišvaistykite. Ypač blogas sumanymas - pirkimas kreditan.  Laikykitės savo biudžeto ir pasukę galvą sukurkite gražiausią vakarą. Jei partneris matys, kad išleidote per daug, tikėtina, kad vietoje džiaugsmo jis galvos apie banko paskolą ir bus per daug susirūpinęs, kad pasilinksmintų iš širdies.

7. Nekalbėkite apie buvusiuosius. Vienas iš patikimiausių būdų sugadinti Valentino dienos vakarą - priversti jūsų partnerį manyti, kad galvojate apie kitą vyrą/moterį. Nekalbėkite apie savo ankstesnę žmoną ar draugę; susitelkite ties dabartimi ir ateitimi. 

8. Nedovanokite beveidžių masinių dovanėlių - jose nieko nieko asmeniško ir romantiško. Geriau parašykite laišką, į kurį sudėkite savo jausmus - ką jums jūsų mylimasis reiškia, ką jam jaučiate. Juk moterys myli ausimis.

9. Neužsiimkite „vyriška” veikla. Net jei žaidžia jūsų mėgstama krepšinio komanda , leiskite šį vakarą jai pasijusti svarbesnei, suteikite pirmenybę jos norams. Tai yra jos vakaras, o rungtynes visada galite įsirašyti ir pažiūrėti rytoj.

10. Neleiskite vakaro prie kompiuterio. Šį vakarą susitelkite ties savo moterimi. Ji bus dėkinga už jūsų nepadalytą dėmesį.

O štai kas tinka
 
1. Nusiųsti gėlių į darbą. Tai puiki idėja, nes leis jai pasirodyti kolegoms, kad yra mylima. Ir kad yra kas galvoja apie ją ir nepamiršo Valentino dienos. Patikėkite, žinau, ką sakau. Gėlės darbe - VISADA įvykis.

2. Padarykite atviruką savo rankomis. Parduotuviniai yra gražūs, bet jūsų partneris iš tikrųjų žinos, kad jūs mylite jį/ ją, jei įdedate tiek darbo, šilumos ir širdies, kad padarytumėte savo laiškelį. Sukurkite  kad ir trumputį meilės eilėraštuką - jis skambės kaip poema. Įdėkite pastangų, kad sukurtumėte kažką romantiška.

3. Virkite jai. Dar kartą kartoju, - geras sprendimas yra atlikti ką nors nekasdieniško, tai puikus  būdas parodyti, kad jums rūpi. Pusryčiai lovoje, ar romantiška vakarienė dviems, pasitinkant grįžusią su prijuoste -  puiki preliudija tolesniems įvykiams.

4. Būkite romantiški. Valentino diena daugumai asocijuojasi su romantika. Juk neužims daug laiko persirengti, pakeisti kambarines kelnes į kostiumines, bliuzoną į marškinius, o šlepetes į nublizgintus batus  - pagerbkite ją.  Užsakykite staliuką tikrame restorane, nesiveskite į Čili kaimą cepelinų. Nustebinkite maža smulkmena grįžus - tegu vakaras dar nesibaigia. Tegu romantika jums atrodo banali ir juokinga, bet jai tai svarbu. Pabandykite pamatyti save, kokį ji mato ir pasistenkite viršyti lūkesčius.

5. Išjunkite elektroniką. Mes gyvename greitai, suplanuotu laiku su mobiliaisiais telefonais ir nešiojamaisiais kompiuteriais, įtakojančiais mūsų gyvenimus. Kodėl gi Valentino diena negalėtų būti išimtimi? Išjunkite telefoną, ir sutelkite savo dėmesį  vienas į kitą.

6. Parašykite jai meilės laišką. Ne elektroninį laišką, SMS‘ą ar atviruką, bet tikrą meilės laišką. Sava ranka; pasakykite jai, ką ji iš tikrųjų jums reiškia. Pasakykite jai, kodėl pasirinktumėte ją vėl iš naujo, jei laikas atsisuktų atgal. Priminkite jai, kad esate laimingas, kad būtent ji yra jūsų vaikų motina. Ji saugos tą laišką ir galbūt kada nors jis suteiks jėgų atleisti ar pamilti iš naujo.

7. Pažiūrėkite kartu „moterišką” filmą. Aišku, jūs rinktumėtės naujausią veiksmo trilerį, bet ji įvertins jūsų  pastangas žiūrint romantišką filmą. Kokiu abu galėtumėte mėgautis? Pabandykite „The Lake House”, „While You Were Sleeping”, „You’ve Got Mail”, „Sleepless in Seattle”, „The Curious Case of Benjamin Button”  ir t.t.

8. Pasiūlykite jai masažą. Žinoma, galima dovanoti dieną ar procedūrą SPA centre. Bet nuostabi alternatyva yra asmeninis masažas. Palepinkite savo moterį geru pėdų ar rimtu nugaros  masažu - padėsite jos kūnui iš tikrųjų atsipalaiduoti ir jaustis gerai. Trupučio masažo technikos galite pasimokyti iš mokomųjų filmukų internete: atpalaiduojantis masažas, pėdų masažas.

9. Keletas dovanų per dieną. Ne viena didelė dovana, o daug mažesnių dovanų per dieną. Galbūt viena dovana per pusryčiuoss, kita - ant priekinės jos automobilio sėdynės ar vonioje, viena darbe, kai jau nieko nebesitikės, vakarienė namuose. Nėra nieko blogiau, kai rytą pasveikinama ir tuo viskas ir baigiasi, grįžtama į rutiną.

10. Atsipalaiduokite. Nepalikite visko paskutinei dienai ir nepersistenkite, nieko gero nebus, jei prisigrūsite per daug į dieną ar vakarą arba to vakaro sulauksite pervargę.

vėtyta mėtyta

Kodėl vaikinai nemėgsta Valentino dienos

Griežtai draudžiama kopijuoti, cituoti ar kitaip naudoti tinklalapyje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be straipsnio autorių sutikimo.

Rodyk draugams

Kadangi turiu įsigijusi bilietus į pavadinime minimą renginį (”laisvojo stiliaus motokroso šuolių pasirodymą”), turėjusį vykti dar lapkričio 7 d., sekiau informaciją internetinėje TIKETOS svetainėje, kada gi pradės grąžinti pinigėlius. Ir štai, vasario 5 dieną atsiranda įrašas:

Renginį „Freestyle Motocross show 2009″ organizavusi Estijos įmonė „Meediaagent LLC” nebegrąžina pinigų žmonėms įsigijusiems bilietus į neįvykusį renginį.

Organizatorių įpareigota tarpininkauti grąžinant pinigus už bilietus Lietuvos bendrovė „Tiketa” gavo „Meediaagent LLC” raštą, kuriame teigiama, kad iki kovo 4 d. bus informuota, kada organizatoriai atsiskaitys su apviltais bilietų pirkėjais.

„Freestyle Motocross show 2009″ turnyrui neįvykus rugsėjo 4 d., renginys buvo nukeltas į lapkričio 7 d., dar vėliau - į gruodžio 19 dieną. Nuo 2009 m. gruodžio 29 d. iki 2010 m. sausio 22 d. buvo grąžinami pinigai už bilietus į rugsėjo 4 d. turėjusį vykti renginį, tačiau atsiskaičius su žiūrovais įsigijusiais bilietus šiai dienai, renginio organizatoriai nepranešė, kada ketina atsiskaityti su žmonėmis pirkusiais bilietus į planuotus renginius lapkričio 7 d. ir gruodžio 19 d. bei nepervedė papildomų lėšų šiems atsiskaitymams vykdyti.

Jeigu bendrovė „Tiketa” gaus papildomos informacijos iš renginio „Freestyle Motocross show 2009″ organizatorių, ji bus nedelsiant paskelbta.

Kadangi nurodytas ir organizatorius, ir jo kontaktai, susisiekiau su juo ir gavau nepaguodžiantį atsakymą: praleidus skundus apie tai, kad mažai išpirkta bilietų, kad apgavo rėmėjas, kad patys patyrė nuostolių, pagrindinė žinia - pinigų nėra, reikia laukti naujų pajamų, kurių gal bus, o gal ne, ir jei bus, tai neaišku kada. Nes yra du keliai: arba grąžina pinigus, ir bankrutuoja, arba bando išsaugoti kompaniją (kur čia mano interesas? mano pinigai pas juos jau keli mėnesiai, o paslaugos jokios negavau, ir “šviečia” perspektyva neatgauti ir pinigėlių). Europos vartotojų centras Lietuvoje sako, kad į juos jau kreiptasi. Belieka arba rašyti skundą (sakė, nagrinėjimas nemokamas), arba laukti toliau kovo… O, žiūrėk, iki tol pamiršim arba praleisim datą, kada bus nurodyta kreiptis (nes ir be to turiu veiklos), ir beliks tik nemalonios nuosėdos vietoje žadėtų įspūdžių.

P.s. Ką tik gavau naują laiškelį, kad iki kovo mėnesio nenori nieko žadėti, kol nebus įsitikinę 100 proc. Tikina, kad per dvi savaites turėtų paaiškėti, kada bus ir ar bus tos įplaukos. Palauksim :-) Juolab, kad teigia, esą atsiskaityti su renginio “fanais” jiems - reikalas “numeris vienas”…

vėtyta mėtyta

Rodyk draugams

Pati ieškojau tokio sąrašo, kad nereikėtų varginti smegenų ir tikėdamasi rasti kažką tokio, apie ką gal nepagalvojau, bet daiktas labai būtinas. Neradau, susidariau savo. Gal kažkam maniškis padės. Aišku, kiekvieno sąrašas išeina individualus, kam būtinas kontaktinių lęšių skystis, kam - plaukų tiesinimo žnyplės ar suknelė į klubą. Aš surašiau būtiniausius daiktus. Įrašiau ir barzdaskutę, nes sąrašas sudarinėtas porai keliautojų.

1. Pasas

2. Pinigai

3. Draudimas

4. Fotoaparatas, vaizdo kamera, maitinimo laidas.

5. Mobilusis, kroviklis.

6. Kam reikia - “fleškutė” :-)

7. Vaistai (visada pravartu turėti vaistų nuo skausmo, pykinimo, viduriavimo ar vidurių užkietėjimo. O tada jau reikia apgalvoti, kokių dar vaistų jums individualiai gali prireikti. Ten privalo atsidurti jums būtini vaistai, jeigu turite juos periodiškai vartoti (nuo astmos, diabeto ir pan.), apskaičiuojant, kiek reikės kelionės trukmei ir pasiimant kiek daugiau atsargai. Tepalas nuo raumenų skausmo, vaistai nuo peršalimo, pykinimo pleistrai nuo nuospaudų, kelios kitos smulkmenos ir vaistinėlė parengta).

8. Apatiniai (orientacinis skaičius - kiek dienų, tiek komplektų).

9. Kojinės (skaičius kaip ir 8 punkte).

10. Marškinėliai (savaitei - 3 vnt., manau, optimalus skaičius).

11. Slidinėjimo kombinezonas.

12. Termoapatiniai.

13. Slidinėjimo kojinės (aš imu 2 vnt.).

14. Pirštinės - 2  vnt. (slidinėjimo ir paprastos).

15. Slidinėjimo akiniai, akiniai nuo saulės.

16. Flizas.

17. Džinsai.

18. Sportiniai rūbai, bliuzonas.

19. Maudymosi kostiumas (tam atvejui, jei ketinate apsilankyti saunoje ar baseine).

20. Rankšluostis.

21. Šlepetės (nemėgstu viešbutyje vaikščioti basomis arba su batais).

22. Megztinis (2 vnt.)

Atskirai - asmens higienos priemonės:

 • dantų šepetėliai
 • dantų pasta
 • kremas veidui (būtinai maitinamasis, tinkamas šaltam orui)
 • šampūnas
 • dušo želė
 • barzdaskutė
 • muilas
 • dezodorantas
 • kremas rankoms ir veidui
 • drėgnos servetėlės

Svarbu: Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.
Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse prieš išvykstant.

Jei vykstate automobiliu, nepamainomas pagalbininkas yra navigacijos prietaisas (GPS).

Kad nereikėtų ieškoti žemėlapyje

Tegu dirba GPS

Geros kelionės!

vėtyta mėtyta

Griežtai draudžiama kopijuoti, cituoti ar kitaip naudoti tinklalapyje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be straipsnio autorių sutikimo.

Rodyk draugams

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Vasaris 2010
P A T K P Š S
« Sau   Kov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728