BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

1. Viena žmogaus ląstelė turi 75MB genetinės informacijos.

2. Vieno spermatozoido sudėtyje yra 37.5Mb informacijos.

3. Viename mililitre spermos yra apie 100 milijonų spermatozoidų. 

4. Vidutiniškai ejakuliacija trunka 5 sekundes ir jos metu išmetama 2,25 ml spermos.

5. Taigi, vyriško organo pralaidumas bus lygus:

(37.5Мб x 100M x 2.25)/5 = (37 500 000 baitai / spermatozoide x
100 000 000 spermatozoidų/mililitre x 2.25 mililitro) / 5 sekundės =  1 687 500 000 000
000 baitai/per sekundę = 1,6875 terabaitų / s

Išeina, kad moterų kiaušidės gali atlaikyti DDoS-ataką - pusantro terabaito per sekundę , praleisdamos tik  vieną pasirinktą duomenų paketą  ir yra geriausia ugniasienė pasaulyje … Bet tas vienas paketas, kuris praeina, nulaužia sistemą 9 mėnesiems …

Rodyk draugams

KURSAI VYRAMS

vetytaametyta ● 2010-01-26

Kursai apmokami Europos Sąjungos fondų lėšomis :-)

I etapas: Privalomasis

1) išmokti gyventi be mamos (200 valandų)
2) Mano moteris - tai NE mano mama (50 valandų)
3) Futbolas bei krepšinis - tai tik sportas (350 valandų)

2 etapas: gyvenimas dviese (svarbus)

1) Turėti vaikų, netampant pavydžiu (50 valandų)
2) Išmokti nešnekėti nesąmonių, kai žmona turi svečių (50 valandų)
3) Nugalėti distancinio valdymo pultelio sindromą (50 valandų)
4) Suvokti, kad batai patys į batų dėžę neįlips (80 valandų)
5) Kaip nepasiklydus nueiti iki nešvarių skalbinių dėžės (50 valandų)
6) Kaip be agonijos pergyventi slogą (praktiniai užsiėmimai)

3 etapas: laisvalaikis (diskusijos)

1) Baltinių išlyginimas greičiau kaip per 2 val. (praktiniai užsiėmimai)

4 etapas: Maisto gaminimas (dviejų sudėtingumo lygių pagrindai)

1) Lygis 1: mano pirmas patiekalas, nesudeginus puodo - virti kiaušiniai.
2) Lygis 2 (aukštesnis): vandens užvirinimas prieš įdedant spagečius.

Temos, padėsiančios užtvirtinti kurso žinias

1 TEMA: Skalbimas, lyginimas - nuo skalbyklės iki spintos: ach, tie paslaptingi procesai
2 TEMA: Tu ir elektros prietaisai: kame slypi ekonominis kompetentingo specialisto iškvietimo naudingumas.
3 ТЕМА: Paskutinis mokslinis išradimas: jūs netapsite impotentu, jei gaminsite maistą ar išnešite šiukšles
4 ТЕМА: Kodėl gėlių dovanojimas, net jeigu tu jau vedęs, nėra kvailystė

5 ТЕМА: Tualetinis popierius: “Savaiminis tualetinio popieriaus ant rulono laikiklio atsiradimas” (atskleidžiama tiesa apie tai, kaip jis ten atsiranda)
6 ТЕМА: Kaip pakelti ir nuleisti klozeto dangtį, žingsnis po žingsnio, ir kam to reikia
7 ТЕМА: Plovimo priemonės: dozės, praktinis panaudojimas, negrįžtamai nepakenkiant patalpoms ir aplinkai.
8 ТЕМА: Pagrindiniai skirtumai tarp nešvarių skalbinių dėžės ir grindų (užtvirtinama tema apie savaiminį tualetinio popieriaus ritinėlio atsiradimą; išaiškinama, kaip nešvarūs skalbiniai virsta švariais)
9 ТЕМА: Vyras- keleivis: ar genetiškai įmanoma nekomentuoti ir nesipiktinti, kol ji ieško vietos sustojimui?
10 ТЕМА: Nešvarus puodelis pats ateina į kriauklę? (Deivido Koperfildo pamokos)

Rodyk draugams

Vertinu kritiškai šitą istoriją

Kriminalinių įvykių suvestinėse neskaičiau pranešimo apie vagystes iš didžiųjų prekybos centrų tualetų, bet iš skaičiau tokį pasakojimą. Vienoje didžiulėje uostamiesčio parduotuvėje jauna moteris nuėjo į tualetą ir pasikabino rankinę ant tam skirto kablio, pritvirtinto prie durų. Staiga svetima ranka iš kitapus kabinos stvėrė rankinę ir dingo. Mergina pasakojo negalėjusi tuojau pat bėgti paskui vagį. Juk nuogu užpakaliu nebėgsi per prekybos centrą. Kol ji apsikelnėjo, vagies jau ir pėdos buvo ataušusios. Po kelių dienų nukentėjusioji sulaukė atseit prekybos centro administratorės skambučio. Ji pranešė, kad rasta rankinė, o joje - dokumentai, kiti asmeniniai daiktai. Apvogtoji pradžiugo ir kartu su vyru išskubėjo į tą parduotuvę. Tačiau kaip nustebo sutuoktiniai, kai parduotuvės administracijoje neatsirado žmogaus, kuris bent ką nors
žinotų apie pavogtą, o paskui atsiradusią rankinę. Kai pora grįžo namo, rado apvogtą butą. Vadinasi, vagys pasinaudojo moters namų raktais.

Rodyk draugams

Nesuprantu, ką galvoja žmonės, kurie nusprendžia, kad jiems negalioja visuotinai priimtos normos? Visi kiti turi tų normų laikytis, bet tikriausiai tik dėl to, kad “lygesniųjų” vietos neužimtų. Kodėl žmonės leidžia sau šiukšlinti, nekreipti dėmesio į ženklus “Čia nerūkoma”, statytis automobilius neįgaliesiems skirtose vietose, ant perėjos (vakar mačiau Panoramos aikštelėje, nors laisvų vietų buvo virš 700), ant žolyno, užstatyti kitiems automobilius, užkimšti pravažiavimą ir sudaryti “kamštį” (tegu kiti laukia, kol lygesni už lygius apsipirks), su pilnu vežimu prekių apsipirkinėti skubančiųjų eilėje, bjauriai girtais balsais bliauti karaokę ketvirtą ryto ir t.t. Žmogus gali turėti krūvą gerų savybių, bet užtenka kaimynų bendru susitarimu paeiliui valomoje laiptinėje pasistatyti purviną vežimėlį ar dviratį, negerbti kitų darbo, ir visi pliusai pasimiršta. Juk ne veltui sakoma - nesielk su kitais taip, kaip nenorėtum, kad kiti elgtųsi su tavimi. Mandagumas ir geros manieros - tai ne tik visuomenėje priimtos elgesio normos. Iš tikrųjų gero išsiauklėjimo žmogus tinkamai elgsis ne tik būdamas tarp kitų žmonių, ne tik rodydamasis visuomenėje, bet ir nuošalesnėse vietose, tai yra ten, kur jo niekas nemato. Geros manieros ir atsipalaidavus lieka geromis manieromis…

Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė. Vieno žmogaus elgesys veikia kito žmogaus gyvenimo kokybę, provokuoja vienokį ar kitokį elgesį. Sakykim, rytą randi užstatytą automobilį. Valio, už stiklo paliktas lapelis su telefono numeriu. Tik kas iš to, jei niekas neatsiliepia? Paskambinėji 10 minučių, palieti durų rankeną, tikėdamasis, kad suveiks signalizacija ir automobilio šeimininkas žvilgtelės pro langą. Viskas veltui. Darbą pasiekti pėsčiomis neįmanoma, viešuoju transportu - nėra laiko, taigi, susitaikai su neplanuotomis išlaidomis ir kvieti taksi. Darbe gauni pylos už pavėlavimą, rytas sugadintas… Kas iš to, kad po kelių valandų paskambina dešimtį praleistų skambučių radęs studentas, miegantis iki pietų. Nė nemanantis bent atsiprašyti už patirtus nepatogumus. Belieka palinkėti jam, kad susidurtų su panašiu veikėju. Kaip ir kitiems, kurie atvažiavę į krepšinio rungtynes, numeta automobilį bet kur ir gera dešimtis žmonių turi laukti, kol teiksis pasirodyti šeimininkas ir leis išvaduoti. Kam sukti ratus ir ieškoti laisvos vietos, kai gali sutaupyti laiko kitų sąskaita?! Na, ką daryti, kad kai kurie individai neįgalūs matyti daugiau nei savo pačių “autoritetą”… Iš kur tas požiūris, kad esi viršesnis už kitus, kad tau galima daugiau nei aplinkiniams, kad gali sau pritaikyti įvairias išlygas? Atseit, smarkiai viršijau geritį, nes mano vaikas norėjo į tualetą. Kaip ir suprantama, bet jei visi vadovausis panašiomis nuostatomis?

Kokias vertybes patys propaguojame, tokias perima ir vaikai. Ir jei patys dar retkarčiais tildome šiokią tokią likusią sąžinę, pasitelkdami įvairiausius pasiteisinimus, tai vaikas mano, kad elgtis taip, kaip elgiasi jo autoritetai - tėvai - yra normalu. O nenormalu - tolerancija, sugyvenimo kultūra, pagarba aplinkiniams.

vetyta metyta

Rodyk draugams

Pavadinimas, žinoma, skambus. Tačiau populiarėjanti vasaros iškylų tradicija transformuojasi ir į žiemos laiką. Maistas šaltyje taip pat patrauklus, kad ir savo egzotiškumu. Dažniausiai žiemą iškylas gamtoje rengiame šalia vasarnamių, pirčių, o drąsiausi išsirengia tiesiog į mišką.

Kiekvienai iškylai reikia pasirengimo, pravers ir scenarijus. Kadangi iškyla - ne tik maistas, bet ir pramogos. Ir gera kompanija. Ne veltui Džonatanas Sviftas (Jonathan Swift), anglų rašytojas („Guliverio kelionės”), kartą pastebėjo, peržvelgdamas pikniko meniu: “Geriau man parodykite svečių sąrašą! Patiekalų sąrašas manęs nedomina”.
Apskritai, britai - geri piknikų žinovai: manoma, kad šią laiko praleidimo formą jie ir sugalvojo. Pradžioje tai buvo finalinis medžioklės etapas, kai visi dalyviai susirinkdavo į stovyklą.

Šiandien mes norime būti arčiau gamtos, ir, svarbiausia, mes nenustygstame namuose ir skubame atidaryti piknikų sezoną. Taigi, ko laukti? Imkime didelį krepšį, į kurį sutalpinsime visus reikalingus šio džiaugsmingo įvyko reikmenis. Nereikia naudoti kinų porceliano - tam puikiai tinka vienkartiniai indai. Nors, jei turite ryškiaspalvių indų ir negailite jų, kodėl nepasimėgauti  spalvingais patiekalais po atviru dangumi - efektingoje aplinkoje taip malonu ir skanu valgyti! Paklotui paimkite paprasto audinio, kurio negaila kloti ant žemės, keletą iš vytelių pintų krepšelių, dubenėlių, maisto ir gėrimų. Žiemą geriau ne sultys, o arbata, kava termosuose. Pinti  krepšiai - būtinas pikniko atributas. Be jų sugriūva visos  stiliaus tradicijos. Visa kita -  Jūsų nuožiūra. Vienintelis dalykas, kurį vertėtų priminti - maisto gryname ore per daug nebūna: tiesiog Visiems staiga atsiranda vilko apetitas.

Dictionary of English Language žodį PICNIC apibūdina kaip poilsį gryname ore (gamtoje) su maistu. Jis nenurodo, ar maisto produktai  imami iš namų ar renginio dalyvių ruošiami vietoje.  Žinoma, galima  apsieiti su paprasčiausiais ar įmantresniais sumuštiniais . Bet daug maloniau ir smagiau pasėdėti prie laužo, virš kurio pakabintas sriubos katiliukas, arba pastovėti prie šašlykinės, kurioje skrunda gardūs mėsos gabalėliai, paruošti pagal savo skonį. (Beje, nors vykstate į mišką, kartais verta sausomis malkomis apsirūpinti iš anksto).

Įsivaizduokime, kad kompanija gera, bet kitaip ir būti negali - juk į iškylą, kaip ir į žvalgybą, su neišbandytais žmonėmis nesinori eiti (važiuoti). Bet ir su patikrintais draugais meniu vis tiek reikia aptarti. Nors anksčiau, maždaug prieš tris šimtus metų, jis nebuvo svarstomas, nes iškyloje valgė tik šaltą maistą, atsineštą kiekvieno dalyvio ir be jokių išankstinių aptarimų. Žinoma, tai buvo šiltuoju metų laiku. Iš tiesų, šalto maisto atveju nėra ką aptarinėti - atsinešei įvairių sumuštinių ir šaltos mėsos, paskirstai ant pakloto ir pirmyn. Kai kalbama apie karštą maistą, kad ir banaliausius šašlykus, negalima visko paleisti savieigai: o ką, jei visi atsineš to paties, nors kažkas norėtų žuvies kepsnio? Taigi, verta susitarti.

Mėsa šašlykams turėtų būti parengta iš anksto, ir kiekvienas turi savo branginamą slaptą marinato receptą. Ir aš ne išimtis. Šiuo mamos receptu aš didžiuojuosi, bet neketinu jo slėpti. Ir jei Jūs juo pasinaudosite, ir šašlykai  Jums  pasirodys nelabai skanūs, galiu nurodyti jau dabar: problema - mėsoje, nes marinatas - nepriekaištingas!

Pagrindinė marinato sudedamoji dalis - actas. Tik vyno! Ne tas, kurio etiketėje parašyta “su vynuogių sultimis”, o tikras vyno actas iš tamsių vynuogių. Jei jo neturite, pasinaudokite kitu receptu: išlygų čia negali būti! Actą atskiedžiame puse kiekio virinto vandens ir įdedame gana daug druskos, taip pat nepagailime cukraus ir - daug maltų juodųjų pipirų. Pagal skonį tai turėtų būti saldžiarūgštis tirpalas su smarkiai jaučiamais juodaisiais pipirais. Šiuo marinatu užliejame mėsos gabaliukus, sumaišytus su svogūnais. Kiekvienas svogūnas perpjaunamas į keturias dalis ir susmulkinamas rankomis į atskirus
gabalėlius. Viskas. Ir Įdomu tai, kad mėsa išeina ne aštri, o švelni ir aromatinga.

Šašlykų receptą  pateikia Aleksandras Diuma (Alexandre Dumas)  romane „Trys muškietininkai”:  „Paimkite ėrienos gabalą (filė, jei galite gauti), supjaustykite jį graikinio riešuto dydžio gabalėliais, palaikykite ketvirtį valandos dubenyje kartu su svogūnais, actu ir gausiai pabarstykite druska ir pipirais. Po ketvirčio valandos ruoškite šašlykinę.  Smulkius ėrienos gabalėlius maukite ant geležinio arba medinio iešmo ir vartykite jį virš ugnies tol, kol mėsa neiškeps. ”

Prie šašlykų tinka apkepinti ir pomidorus (pomidorus reikėtų mauti ant iešmo  ne išilgai kotelio, o skersai vaisiaus, tada jis nesisuks sukant iešmą), ir svogūnus, ir baklažanus. Kai kurių Šiaurės Kaukazo tautų atstovai daro taip: paruoštą mėsą nuima nuo iešmų, deda į puodą, sumaišo su prinokusiais pomidorais ir kurį laiką troškina. Mėsa tampa minkštesnė, o pomidorai virsta savotišku šviežiai pagamintu kečupu. Azerbaidžane ant grotelių kepa šviežias bulves, - šašlyko garnyrą. Manoma, kad bulvių krakmolas  subalansuoja organizme avienos riebalus ir mėsą.

Galima paruošti puikius šašlykus iš paukštienos: vištienos arba kalakutienos. Kuo užgerti? Tuo, kas tinka ir patinka. Šaltyje galima ir degtinės stiklelį išgerti, ir raudono sauso gruziniško vyno.

Šašlykai - populiariausias patiekalas gaminant gamtoje. Nebūtina juos gaminti namuose, galima nusipirkti paruošto parduotuvėje, bet kiekvienam save gerbiančiam bent mėgėjo lygio virėjui turėtų būti garbės reikalas  pasiruošti šašlykus namuose, nes tai lengva ir žinai, kad mėsa tikrai šviežia ir joje nėra jokių chemikalų, dėl ko negali būti tikras dėl masinės produkcijos. Verta skirti šiek laiko ir į mėsos paruošimo ir iškylos apskritai paruošimą žiūrėti kūrybiškai. Sugaištas laikas tikrai atsipirks rafinuotu skoniu ir draugai pagirs.

Šašlykų marinato receptų rasite bet kurioje maisto ruošimo knygoje. Nepaisant to, stenkitės būti originalūs. Be tradicinių svogūno, citrinos, balto vyno (raudonasis vynas nerekomenduojamas, kadangi kepimo metu mėsa pakeičia spalvą), į marinatą galite įdėti lauro lapų, pipirų, kalendrų, kmynų ir imbiero. Visko po truputį, neperdozuojant - ir kiekvienas prieskonis pridės savo skonio į bendrą puokštę. Pabandykite mėsą marinuoti kefyre (su svogūnais). Tačiau patikimiausias ir per šimtmečius išbandytasmetodas - marinuoti mėsą svogūnuose. Kiek mėsos - tiek svogūnų. Ir geriausia svogūnus sumalti mėsmale.

Tačiau iškylos smagios ne vien dėl šašlykų.  Ant grotelių, virš medžio anglies galima kepti kepsnius („steikus”),  kiaulienos karbonadus, vištienos kulšeles, žuvį. Jei kepami kotletai (maltiniai), į juos nereikėtų dėti duonos, faršą praturtinti tik susmulkintais svogūnais ir petražolėmis.

Vaikai bus sužavėti, jei galės patys išsikepti ant grotelių paprasčiausių dešrelių ar daržovių vėrinukus.

Grįžtant prie šašlykų, verta pridurti, kad fantazija neturėtų apsiriboti tik mėsa.

Dar vienas greito užkandžių paruošimo receptas - skrudinti baklažanai. Nepašalinus odos, baklažanai dedami vieną pusę į atvirą ugnį arba virš karštos anglies. Jie labai greitai tampa minkšti. Galima ant jų pabarstyti tarkuoto „Džiugo” sūrio. Kitas variantas - nuvaloius odelę, pridėti smulkiai pjaustyto (pagal skonį) česnako, druskos, augalinio aliejaus ir citrinos sulčių. Leiskite šiam patiekalui atvėsti, ir kol ant grotelių kepa pagrindinis maistas, galite užkandžiauti baklažanais. Gero apetito!

Daržovių iešmeliai:

 • Šampinjonai
 • Raudonieji svogūnai
 • Paprikos
 • Baklažanai
 • Aguročiai
 • Vyšniniai pomidorai

Didesni šampinjonai supjaustomi į 4 dalis, svogūnai ir paprikos - tokiais gabalėliais, kad būtų patogu verti ant iešmo, baklažanai ir aguročiai - riekelėmis. Viską paeiliui suverti ant mažų apvalių (ne šašlykinių plokščių) iešmelių. Pašlakstyti alyvų aliejumi, pabarstyti druska, pipirais ir cukrumi, ir kepti ant žarijų kaip šašlykus.

Akivaizdu, kad paminėti prašosi glintveinas, parengtas namuose. Štai ypatingas žiemos glintveino receptas.

Glintveinas

 • Butelis (0,75) sauso raudonojo vyno
 • 300 ml užvirtos arbatos
 • 100 ml brendžio
 • 1 nedidelis apelsinas
 • 1 / 2 stiklinės cukraus
 • 4-5 gvazdikėliai
 • 1 lazdelė cinamono
 • 2-3 kvapiųjų pipirų žirneliai
 • 3 kardamono sėklos

Į apelsiną įsmaigstyti gvazdikėlius, perpjauti jį per pusę. Sumaišykite vyną su arbata, šildyti beveik iki virimo, pridėkite cukrų ir prieskonius. Įdėkite apelsinų puseles. Šildyti neužverdant keletą minučių, tada išjungti ugnį ir leisti pastovėti dar 5 min. Išimti apelsiną ir prieskonius, įpilti brendžio (konjako).

Kitas karštas gėrimas, labai tinkamas žiemą, gaminamas naudojant viskį - punšas. Mėgstu šį gėrimą, gaminu jį pagal šį receptą:

Punšas - tai grogo rūšis, kokio nors stipraus alkoholinio gėrimo (brendis, viskis ir ir t.t.) mišinys su karštu vandeniu ir cukrumi (arba medumi), pagardintas citrina ir prieskoniais (gvazdikėliais, cinamonu ir muskato riešutais (derinyje arba po vieną). Punšas įgauna malonesnį aromatą, jei jam leidžiama pastovėti kelias minutes. Šis gėrimas - puiki priemonė sušilimui ir vaistas nuo melancholijos - nenuostabu, kad jį gyrė škotų poetas Robertas Bernsas (Robert Burns).

Obuolinis punšas

Cukraus sirupui:

 • 250 g cukraus
 • 1 / 4 litro vandens

 

 • 1 / 2 litro viskio
 • 6 obuoliai
 • malto cinamono pagal skonį
 • 1 / 2 litro vandens
 • cukraus ir trintų muskato riešutų pagal skonį

Cukraus sirupas: Ištirpinkite cukrų šiltame vandenyje, pakaitinti iki virimo ir po 1 minutės nuimkite nuo ugnies.

Valyti obuolių odelę, išimti šerdeles,  sudėti ant skardos, užpilti cukraus sirupu, apibarstyti cinamonu ir kepti iki 170° C temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 45 minutes (iki minkštumo,) periodiškai palaistant sirupu. Tada obuolius kartu su sirupu sudėti į troškintuvą, susmulkinti ir gerai sumaišyti. Įpilti 1 / 2 litro verdančio vandens, pridėti cukraus pagal skonį, supilti viskį ir apibarstyti su tarkuotais muskatais.

Sutikite, stiklas ar du vieno iš šių gėrimų sušalus at šaltyje - gera idėja. Į Be to, dėl juose panaudotų prieskonių sukelia  apetitą.

vetyta metyta

Griežtai draudžiama kopijuoti, cituoti ar kitaip naudoti tinklalapyje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be straipsnio autorių sutikimo.

Rodyk draugams

Jeigu žiemą laikome ilgu šaltu tamsiu metų periodu, nepaisant kalendoriaus, trunkančiu ne tris, o beveik penkis mėnesius, tampa aišku - taip labai sunku gyventi. Bet kadangi persikelti į šiltuosius kraštus visiems šiems mėnesiams retam pavyksta, o žiema baigsis dar negreit - teks kovoti už išlikimą :)

 

Galima pasinerti į žiemos miegą ir sėkmingai pabusti balandžio mėnesį. O galima apsirūpinti viskuo, kas būtina ir peržiemoti ne tik be problemų, bet ir su malonumu! Sakykime, kad stogas virš galvos ir maisto šaldytuve yra, kailinius taip pat nusipirkome, roges pasiruošėme vasarą, - taigi, bereikia visai nebedaug, kad būtų visiškai sukomplektuotas  žieminis „pragyvenimo minimumas” - iš viso aštuoni dalykai, be kurių tiesiog negalima išgyventi žiemą.

1. Saulė

Mokslininkai seniai padarė išvadą, kad saulės šviesos stoka sukelia nuovargį, blogą nuotaiką ir netgi 
depresiją. Kad nevirstume išblyškusiais vangiais šešėliais, retkarčiais tikslinga pasinaudoti dirbtine
saule soliariume. Net labai trumpi seansai padės sušilti, atsipalaiduoti, kaupti šilumą ir vitaminą D (kuris, beje, yra atsakingas už kalcio apykaitą, stiprina nervų ir kraujagyslių sistemas, gerina imunitetą).

Pirmą kartą soliariume nepatariama kaitintis ilgiau nei 4 minutes. Vėliau laiką galima pamažu ilginti. Antrą kartą užsukti į soliariumą galima tik po dviejų parų. Lankantis dažniau oda gali sudirgti ir parausti. Kiekvienam prieš einant į soliariumą patariama pasikonsultuoti su gydytoju. Odos tipą ir rekomenduojamą kaitinimosi trukmę lengvai gali nustatyti ir soliariumų studijų darbuotojai, tačiau tik gydytojas pasakys, ar tai nepakenks odai.

Lengvas įdegis išskirs iš pilkai-žalių piliečių minios ir padidins gyvybingumą, džiugins žiūrint į veidrodį. Jei dėl kokių nors priežasčių soliariumas neprieinamas ar nepageidaujamas - išbandykite savaiminį įdegį. Vitamino D, žinoma, jis nesuteikia, bet drėkina, maitina ir atnaujina odą, suteikdamas jai auksinį atspalvį.

2. Kremas

Žiema - rimtas išbandymas mūsų odai. Lauke - lietus, purvynas ir šlapdriba,  vėjas ir pūga, šaltis iki -15, o šildomose patalpose ir ten, kur veikia oro kondicionieriai, +20. Tokie temperatūros skirtumai,  kaip ir stabilus šaltis arba tiesiog stiprus vėjas, atsispindi odoje ir nėra jai naudingi. Oda išdžiūna, suvartoja maistinių medžiagų atsargas, pleiskanoja ir šiurkštėja.

Žiemos metu maitinantis kremas tiesiog būtinas. Jei į lauką išeisime užsitepę drėkinamojo kremo, veidą gali išberti arba atsirasti dėmių. Naudokite riebesnius kremus, nesvarbu, kad oda ir blizgės. Kai kurie kosmetologai mano, kad žiemą būtinai reikia naudoti toninį kremą - jis ant odos sukuria sluoksnį, saugantį nuo geliančio šalčio bei vėjo. Jei iš principo nemėgstate naudoti toninių kremų, neatimtkite iš odos bent drėkinimo ir maitinimo.

Bet kokį kremą reikėtų tepti ant odos ne mažiau kaip prieš dvidešimt minučių iki išėjimo į lauką. Ir šaltą dieną geriau naudoti maitinamąjį kremą, o nakčiai - drėkinamąjį. Esant normalioms oro sąlygoms: dieną - drėkinantis, maitinantis kremas - naktį. Šaltuoju sezonu patariama rinktis tas kosmetines odos priežiūros priemones, kurios skirtos apsaugoti nuo šalčio.

Ir nepamirškite rankų kremo. Po veido rankos - labiausiai šalčio pažeidžiama kūno dalis. Taip pat nereikia pamiršti apie higieninį lūpų pieštuką- žiemą jis visada turi būti „po ranka”. Riebalai neleis odai išsausėti ir apsaugos nuo sutrūkinėjimų!

3. Akiniai nuo saulės

Ultravioletiniai spinduliai kenkia ne tik vasarą, bet ir žiemą, kai akina ir saulė, ir sniegas. Pastarasis neigiamą ultravioletinių spindulių poveikį akims sustiprina net 90 proc., todėl akis nuo itin skvarbių spindulių būtina apsaugoti ne tik iš priekio, bet ir iš šonų. Atsispindėdama nuo baltų blizgančių pusnių saulė akina, verčia prisimerkti, ir rezultatas - naujos raukšlelės. Beje, visa tai aktualu ne tik slidinėjimo  kurortuose (ten neturėjimas nuo UV spindulių apsaugančių akinių apskritai gresia tinklainės nudegimu), bet ir įprastoje miesto aplinkoje.

Taigi, apsauginiai akiniai nuo saulės neturėtų laukti vasaros.

4. Alkoholis

Klasikinis pretekstas išgerti žiemą - „sušilimui”. Kuo blogos senostradicijos? Su protu, žinoma. Po sunkios darbo dienos ir bėgiojimo slidžiomis gatvėmis malonu suvalgyti karštų barščių lėkštę - su šviežio česnako skiltele (imunitetui) ar išgerti arbatos puodelį su lašeliu brendžio. Arba išgerti bare stiklą viskio - alkoholis plečia kraujagysles, kraujas teka greičiau, - štai ir sušilome, ir tapo jaukiau.

Bet kuris stiprus ar vidutinio stiprumo alkoholinis gėrimas greitai atgaivina sušalusį kūną ir padeda atsipalaiduoti ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Turėti bare butelį ar du vyno tikrai ne pro šalį - visiems žinoma, kad žiemą žmonės visame pasaulyje geria glintveiną (vėliau pateiksiu receptą).

Kategoriškai nepatariama piktnaudžiauti alkoholiu, ir ypač lauke: alkoholis plečia kraujagysles, sukuria šilumos iliuziją, bet kol žmogus jaučiasi kaip devintame danguje, jo organizmas tą pačią šilumą švaisto atiduodamas šaltai aplinkai. Ir, pats to nejausdamas, sušąla visiškai.

5. Svarstyklės

Svarstyklės tiesiog būtinos, nes žiemą kalorijų perteklius beveik garantuotas. Pirma, neišvengiama sezoninė mitybos kaita: nepaisant šviežių daržovių  ir vaisių gausos parduotuvėse, žiemą jie ne tokie skanūs ir brangesni. Nori - nenori, imi maitintis sočiau, riebiau: makaronai, bulvės su dešra, bulviniai blynai. Antra, siekiant išlaikyti šilumą žiemos sąlygomis, organizmas reikalauja daug daugiau energijos, ir alkio jausmas aštresnis nei vasarą: juk pavalgyti beveik visada reiškia sušilti. Trečia, žiemą mes mažiau judrūs, linkstame pasėdėti prie TV, susivynioti į jaukų pledą, išgerti karštos arbatos su tortu. Štai jums ir papildomi kg.

“Žieminis” svoris kaupiasi labai greitai, bet atsikratyti jo ankstyvą pavasarį avitaminozės ir bendro požieminio nusilpimo fone oi, kaip nelengva. Todėl verta apsiginkluoti svarstyklėmis ir nuolat kontroliuoti situaciją.

6. Atostogos

Žiema - sunkus krūvis organizmui, todėl jei yra galimybių, nereikia laukti vasaros kaitros - išvykite poilsiauti žiemą. Išmokti valdyti madingas snieglendes ir  kalnų slides nėra taip sunku, kaip atrodo. Jau ir mūsų šalyje yra pusėtinų slidinėjimo bazių, kur galite pasisamdyti instruktorius ir išsinuomoti įrangą. Savaitė pralėks nepastebimai, užtat prisikvėpuosite gryno oro, išsimiegosite ir įsitrauksite į sportą, nors ir trumpam.

Jeigu jums nepatinka sportas, nuvykite atostogų į SPA sanatoriją. Organizmui vis tiek, kokiu metų laiku mėgautis purvo voniomis, masažais ir kaukėmis bei atjaunėti.  Tai labai naudinga tiek moterims, tiek vyrams.

Vykti paskui saulę į šiltus kraštus taip pat labai geras sprendimas. Ypač šildo sielą mintis, kad kolegos ir draugai murkdysis sniege ir darganoje, o jūs vartysitės paplūdimyje. Tik būkite atsargūs su aklimatizacija - yra rizika peršalti grįžus: gerkite vitaminus ir šilčiau renkitės pirmąją savaitę po atostogų.

7. Ryški kepurė

Beje, nebūtinai tik kepurė. Ryškiomis gali būti ir spalvotos kumštinės pirštinės, įvairiaspalvis dryžuotas šalikas ar nuodingai rožinės spalvos batai. Svarbiausia - turėti žiemos garderobe bent vieną ryškų neįprastą ar linksmą aksesuarą.

 

Toks “dalykėlis”  pakels nuotaiką, suteiks “draivo” ir pritrauks kitų žmonių dėmesį.

Mes dažnai atsisakome ryškių spalvų drabužių vardan solidumo, patikimumo. Ryškumas - vaikiškų daiktų privilegija. Štai kuo ir vertėtų pasinaudoti žiemą. Juk vaikams žiema patinka daug labiau nei suaugusiems - jie sugeba mėgautis ir čiuožimu nuo kalno, ir kiaurai šlapiomis kelnėmis.

Vienas vienintelis ryškus daiktelis padės prisiminti vaikystę, atsipalaiduoti ir pasiduoti žiemos pramogoms, ir, be to, sušildys.

8. Vyras (ar moteris, kas kam artimiau)

Ar galite įsivaizduoti, kiek ilgų žiemos vakarų mūsų dar laukia? Juk žiema vos įpusėjo! Nejaugi norite praleisti juos išdidžioje vienatvėje? Greičiau megzkite romanus! Jaukus, šiltas, gyvas žmogus sušildys ne blogiau (ir geriau) nei konjakas su barščiais kartu sudėjus, pakels nuotaiką geriau nei soliariumas, ir labai sėkmingai padeda kovoti su antsvoriu. Jau nekalbant apie tai, kad žmogus - ne tik puikus pakaitalas televizijai, bet ir smagus partneris bendram televizoriaus žiūrėjimui.

Visai įmanoma, kad jis ištemps jus pasivaikščioti prieš miegą, sugundys pasimėtyti sniego gniužtėmis arba parvers į pusnį, pripėduos švariai išplautas koridoriaus grindis ir išgers visą baro turinį; užtat jis gali suvaikščioti į vaistinę - vitaminų, ar prileisti karštą vonią - su kvapniomis putomis, ir tikrai neleis jums nuobodžiauti ir liūdėti.

Beje, psichologai teigia, kad “žieminiai” romanai - ilgaamžiai ir patys tvirčiausi, nes jei pora sugebėjo pergyventi patį šalčiausią ir depresiškiausią metų laiką ir neišsiskirti, tokie santykiai turi didelę ateitį.

Na, o jeigu jums baro turinys ir dvasios  ramybė svarbiau už meilės nuotykius - padarykite gerą darbą ir paimkite iš gyvūnų prieglaudos  šunį ar katę. Jie taip pat šildo ir į meilę atsakys begaliniu prieraišumu ir ištikimybe.

vetyta metyta

Informacija ar jos dalis negali būti kopijuojama be išankstinio raštiško sutikimo. Sutikimas cituoti gali būti suteikiamas elektroniniu paštu.

Rodyk draugams

Skanios ir sveikos vaišės

Šie užkandžiai yra skani alternatyva nuobodžiajam nesveikam maistui, kupinam traškučių ir saldumynų. Be to, jie padės atsikratyti keleto nereikalingų kilogramų.

1. Daržovės pagardintos česnako, citrinų, aliejaus užpilu. Šviežios daržovės turi nedaug kalorijų ir daug antioksidantų, dauguma visai neturi riebalų, bet turi daug celiuliozės, suteikiančios sotumo jausmą. Įrodyta, kad gausus celiuliozės vartojimas mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

2. Vaisių vėrinys, apšlakstytas trupučiu juodojo šokolado. Vaisiuose gausu antioksidantų. Juodojo šokolado flavonoidai mažina riziką sirgti išemine širdies liga.

3. Pusė meliono, įdaryto neriebia varške su uogomis ir trupučiu cinamono. Antioksidantų ir baltymų derinys suteikia sotumo jausmą.

4. Liesas jogurtas su vaisiais bei saujele riešutų.

5.Tofu su uogomis ir vynuogių ar granatų sultimis (tofu - iš sojos pieno pagaminta varškė). Tofu - tai puikus baltymų šaltinis be sočiųjų riebalų. Uogose, vynuogių ar granatų sultyse yra didelė antioksidantų koncentracija.

6. Trintų įvairių daržovių sriuba, pagardinta neriebiu karvės ar sojos pienu.

7. Slyvų tyrė.

8. Sojos pienas - pakaitalas įprastam pienui įvairiuose receptuose. Tai širdžiai naudingų baltymų šaltinis, neturintis daug kalorijų.

9. Obuolių tyrė, obuolių marmeladas ar obuolių sūris.

10. Pyragėliai su riešutų bei vaisių įdaru.

11. Maltinukai pagaminti iš tofu ir vištienos krūtinėlės.

Rodyk draugams

Prie daugelio receptų svetainėje būna ir eilutė su nurodyta kalorijų arba energijos verte. Tačiau daugeliui šie skaičiai nieko nereiškia. Maisto energetinė vertė dažniausiai nurodoma kilokalorijomis (kcal): viena kilokalorija lygi 1 tūkst. kalorijų.
Kokios yra kalorijų ir riebalų dienos normos vyrams ir moterims?

Kiek kalorijų žmogui reikia per dieną? Tai priklauso nuo to, kiek vidutiniškai energijos išeikvojate. Ir, žinoma nuo to, ar norite numesti svorio, ar tik išlaikyti esamą. Ramybės būsenoje suaugusiai moteriai reikia maždaug 1,3 tūkst. kilokalorijų, o vyrui - apie 1,6 tūkst.  Jei visą dieną sėdite prie rašomojo stalo darbe, o vakare - priešais televizorių, visur važinėjate automobiliu, tiek kalorijų užteks, kad nepriaugtumėte nereikalingų kilogramų. Judant didėja ir kalorijų poreikis.

Rekomenduojama dienos norma moterims - 2000, vyrams - 2500 kalorijų. Moterims minimalus kilokalorijų kiekis per dieną neturėtų būti mažesnis nei 1000- 1200. Vyresniame amžiuje suvartojamų kalorijų kiekis turėtų būti mažesnis. Pavyzdžiui, gyvenantis aktyvų gyvenimo būdą 31-erių metų vyras turėtų suvartoti 3000 kalorijų per dieną, tačiau aktyviam 50-mečiui reikia tik 2800 kalorijų.

Pateikiame lentelę, kurioje nurodytas reikalingas kalorijų kiekis priklausomai nuo amžiaus bei fizinio aktyvumo.

Lytis  Amžius (metais) Sėdimas darbas* Vidutiniškai aktyvus darbas** Fizinis darbas***
Moteris  19-30

2000

2000-2200

2400

  31-50

1800

2000

2200

  51+

1600

1800

2000-2200
Vyras  19-30

2400

2600-2800

3000

  31-50

2200

2400-2600 2800-3000
  51+

2000

2200-2400 2400-2800

 

*tai darbas, kai kasdieninėje veikloje jūsų fizinis aktyvumas yra minimalus
**tai gyvenimo būdas, kai jūsų kasdieninis fizinis aktyvumas prilygsta nueitą 3-6 kilometrų atstumą 6-7km/val. greičiu neįskaičiuojant protinės veiklos.
***gyvenimo būdas, kuriame fizinis aktyvumas prilygsta vaikščiojimui, ilgesniam nei 6km 6-7km/val. greičiu per parą neįskaičiuojant protinės veiklos.

Padalijimas į baltymus, riebalus ir angliavandenius rodo susiskirstymą tarp trijų pagrindinių grupių, be to, kartais nurodomas sočiųjų riebalų kiekis.

Maksimalios rekomenduojamos riebalų normos per dieną moterims - 70 gramų (iš jų sočiųjų riebalų neturi būti daugiau kaip 20 gramų), vyrams - 95 g (iš kurių ne daugiau kaip 30 g - sočiųjų riebalų).

Cukraus dienos norma moterims  - 40 gramų, vyrams - 70 g. 

Druskos kasdien reikėtų suvartoti ne daugiau kaip 5 g.

Receptas laikomas naudingu, jei jis:

    * Turi mažai sočiųjų riebalų (<arba = 5 g vienoje porcijoje)
    * Mažas druskų kiekis (<arba = 1,5 g vienoje porcijoje)
    * Mažas kiekis cukraus (<arba = 5 g vienoje porcijoje)
    * 12 ar mažiau gramų riebalų vienoje porcijoje.

 • 1 gramas riebalų turi 9 kilokalorijas
 • 1 gramas angliavandenių - 4 kilokalorijas
 • 1 gramas baltymų - 4 kilokalorijas
 • Baltymai dienos racione turi sudaryti 15-20 proc.

Lietuvoje ant maisto produktų etikečių nurodoma, kiek kalorijų, baltymų, angliavandenių ir riebalų yra 100 gramų. Tai klaidina, nes viename įpakavime ar dėžutėje dažniausiai būna ne 100 gramų, o 160 ar 250 gramų.

Rodyk draugams

Paklausinėjau draugų, kas jiems praskaidrina kasdienybę, kokie jų maži malonumai? Juk iš trumpų akimirkų, malonių momentų ir susideda laimė:) Kai jautiesi gerai, jautiesi laisvas, jauti, kad gyveni… Tik reikia mokėti įprastus kasdienius veiksmus paversti mažais malonumais, mažais džiaugsmais, mažomis laimėmis :)

Draugų atsakymai:

 • pirmasis alaus gurkšnis
 • kai pakaso nugarą
 • po sunkios dienos išsitiesti ant sofos
 • skaniai pavalgyti
 • darbe pažaisti kortomis
 • pirmasis kavos puodelis rytą
 • galvos paglostymas
 • netikėtas dėmesys
 • neplanuotas pirkinys (gera knyga)
 • rankdarbiai (pavykęs dekupažo gaminys, dovana draugei)
 • pradėjau mokytis prancūzų kalbos
 • vyno taurė su draugėmis
 • karšto šokolado puodelis šaltą dieną
 • naujų kvepalų buteliukas
 • meilus smsas
 • bilietai į renginį - gerą spektaklį, filmą
 • išvyka iš miesto
 • VYRAS :-)
 • surasti laiko sau,
 • pašiaušti plaukus ant savo vaikino pakaušio
 • gaminti naują įdomų patiekalą
 • pasimėgauti atpalaiduojančiu masažu
 • muzikos terapija - užsidarau nuo visų ir klausausi patinkančios muzikos
 • gulėti mylimo žmogaus glėbyje
 • pusryčiauti sekmadienį lovoje
 • tyliai daryti gerus darbus
 • karšta vonia
 • gerai išsimiegoti
 • suvalgyti nuodėmingai kaloringą pyrago gabaliuką
 • puodelis žalios arbatos po šiltos vonios
 • geras filmas su šokolado plytele ar vyno taure
 • pokalbiai iki ryto
 • šokiai iki ryto
 • gera knyga su dideliu indu karštos arbatos
 • pora valandų laisvo laiko, kai galiu veikti ką noriu
 • atostogų planavimas
 • malonu garsiai dainuoti, vairuojant automobilį
 • flirtas
 • pėdų masažas
 • nauji apatiniai
 • pasivaikščiojimas po parką su augintiniu
 • kažkaip išmokau gamta grožėtis :) gražu apsnigti medžiai, pavasarį gražu.. vasarą, rudenį irgi būna gražu :D dar labai gražu jūra :) …
 • malonu pailsėti, pasvajoti degant žvakėms ir klausant muzikos..
 • ir vienas didžiausių malonumų MIEGAS!! bei skanus maistas

Šokolado pyrago receptas tiems, kam gabalėlis jo praskaidrina net niūriausią dieną

LENGVAS ŠOKOLADINIS TORTAS

8 gabalėliai

 • Paruošiamui: 30+5 minučių.
 • Kepimui: 25 minutės.
 • Kaloringumas: (1 porcija): 558 kcal, 37 g riebalų

Reikės:

 • 250 g šokolado
 • 25 g lydyto sviestas
 • 1 šaukštas šviesaus sirupo
 • 175 g skaldytų sausainių (mėgstamais, arba žr. receptą žemiau)
 • 40 g skaidraus medaus
 • 40 g cukraus
 • 360 ml riebios grietinėlėa, plaktos
 • laužytų sausainių ir lydyto šokolado, kakavos miltelių dekoravimui

1. Paruošti kepimui 20 cm skersmens skardą. Dubenėlyje, įstatytame į puodą su lėtai kaitinamu verdančiu vandeniu, maišykite 50 g šokolado, sviestą ir sirupą tol, kol viskas ištirps. Kitame dubenėlyje sulaužykite sausainius, tada supilkite ištirpintą šokoladą ir gerai sumaišykite. Sudėkite gautą masę į formą ir gerai suspauskite. Šaldyti 20 min.

2. Susmulkinkite likusį šokoladą. Dubenėlyje šildykite iki virimo medų, cukrų ir 3 šaukštus vandens. Supilkite susmulkintą šokoladą, maišykite, kol jis ištirps. Pridėkite grietinėlę. Supilkite į formą, išlyginkite. Šaldyti mažiausiai 2 valandas, kol sukietės (gali būti laikomas šaldytuve iki 3 dienų).

3. Patiekti: ištraukti tortą iš formos. Papuoškite sausainių gabalėliais, ištirpintu šokoladu ir kakavos milteliais.

SAUSAINIAI

 • Paruošiamui: 20+15 minučių.
 • Kaloringumas: (1 sausainis): 104 kcal, 5 g riebalų 

20 sausainių:

 • 200 g (7 oz) maltų migdolų
 • 200 g (7 oz) miltelių pavidalo cukraus
 • smulkiai tarkuotos 1 citrinos žievelė
 • 2 kiaušinių baltymai
 • 10 kubelių cukraus

Saldūs sausainiai, apibarstyti susmulkintu cukrumi puikiai tinka prie kreminių desertų ar šviežių vaisių sirupe. Jie gali būti naudojami kaip sūrio pyrago pagrindas.

1. Įkaitinkite orkaitę iki 190 C. Paruoškite skardą, jei reikia, patieskite kepimo po[ieriaus. Į dubenėlį supilkite žemės migdolus, miltelinį cukrų ir citrinos žievelę, išmaišykite.

2. Pridėti kiaušinių baltymus (žr. žemiau) ir padalinti mišinį į 20 dalių , suminkyti iš kiekvienos po kamuoliuką. Dėti ant kepimo skardos. Smulkinti cukrų (žr. žemiau).

3. Cukrumi pabarstyti sausainukus, lengvai paspauskite ir kepkite 10-15 minučių iki šviesiai auksinės spalvos. Leiskite atvėsti (5 minutes), perkelti ant grotelių ir leiskite visiškai atvėsti.

Sausainiai gali būti laikomi iki 7-10 dienų (sandarioje  dėžutėje).

Pastabos:

    * Iš anksto išplakite kiaušinių baltymus atskirame švariame dubenėlyje iki minkštų putų. Tada supilkite į migdolų mišinį ir atsargiai išmaišykite, stenkitės nesuardyti oro burbuliukų - tada sausainukai turėtų būti lengvučiai.
    * Cukrų smulkinkite įdėję jį į plastikinį maišelį ir daužydami kočėlu. Nesutraiškyti jo per smulkiai, kitaip orkaitėje gabalėliai ištirps ir sausainiai praras traškumą.

Skanaus!

vetyta metyta

Rodyk draugams

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Sausis 2010
P A T K P Š S
« Gru   Vas »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031