BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Įdomų dalyką radau - kasmet žmogus turi dirbti vis daugiau dienų, kol sumokės valstybei visus mokesčius ir pradės dirbti sau.

Laisvės nuo mokesčių diena - tai simbolinė diena metuose, kai vidutinis mokesčių mokėtojas nustoja dirbti valdžiai ir pradeda dirbti savo paties ir savo šeimos gerovei. Tai yra santykinės mokesčių naštos rodiklis, parodantis, kokią žmogaus sukuriamų gėrybių dalį paima valdžia ir perskirsto per nacionalinį biudžetą ir nebiudžetinius fondus.

Lietuvoje Laisvą nuo mokesčių dieną skaičiuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI).

Laisva nuo mokesčių diena įvairiais metais:

 • 1993 - balandžio 13 d.
 • 1994 - balandžio 22 d.
 • 1995 - balandžio 27 d.
 • 1996 - balandžio 19 d.
 • 1997 - gegužės 1 d.
 • 1998 - gegužės 13 d.
 • 1999 - gegužės 16 d.
 • 2000 - gegužės 16 d.
 • 2001 - gegužės 15 d.
 • 2002 - gegužės 4 d.
 • 2003 - gegužės 3 d.
 • 2004 - gegužės 8 d.
 • 2005 - gegužės 5 d.
 • 2006 - gegužės 11 d.
 • 2007 - gegužės 19 d.

Kitose valstybėse:

 • Jungtinėje Karalystėje nuo 1963 m. Laisvą nuo mokesčių dieną apskaičiuoja Adamo Smito Institutas. Dažniausiai ji kaip ir Lietuvoje būna gegužės mėnesį.
 • JAV, kur ir gimė idėja skaičiuoti laisvą nuo mokesčių dieną, nuo 1900 m. ją apskaičiuoja Tax Foundation. XX a. pradžioje ji būdavo sausio gale, pastaruoju metu ji būna balandžio mėnesį.

(Šaltinis: Vikipedija)

Kadangi šiemt mokesčiai toliau didėjo, kitais metais laisvės nuo mokesčių diena ir vėl išaus vėlaiu, nei ankstesniais metais.

O komunaliniai mokesčiai per 18 metų padidėjo net tris kartus.

Vėtyta metyta

Rodyk draugams

Nepriklausomai nuo biuro kraustymosi priežasties, nepakanka jos tiktai paaiškinti, norint patogiai perkraustyti kompaniją. Darbo su personalu specialistai teigia, jog kraustantis išvengti kai kurių darbuotojų išėjimo iš darbo praktiškai neįmanoma. Per keletą darbo senosiose kompanijos patalpose metų darbuotojai neretai spėja susirasti gyvenamąją vietą netoliese, o vaikus leisti į pakeliui esančius vaikų darželius bei mokyklas. Taip kraustymasis iš paprasto patalpų pasikeitimo jiems pavirsta į globalią katastrofą, apimančią visas gyvenimo sferas.

Prašymus dėl išėjimo iš darbo kraustymosi metu dažniausiai pateikia pagalbinis personalas - valytojai, kurjeriai ir pan. Biuro vietos pasikeitimo teigiamai gali neįvertinti ir aukštos kvalifikacijos specialistai, gaunantys solidžią algą bei žinomi tam tikruose profesiniuose žmonių ratuose. Tokiems darbuotojams net sunkmečiu nereikės ilgai ieškotis darbo - tikriausiai keletas kitų (konkurentų) kompanijų būtų visai ne prieš pasisamdyti patyrusių darbuotojų ir ras tam resursų. „Aukso vidurys” dažniausiai retai palieka kompaniją dėl tokios priežasties, kaip kraustymasis, tačiau ir šios kategorijos darbuotojams reikia padėti įveikti stresą, sukeltą kraustymosi į naujas patalpas. Ką dėl to reikia padaryti? Visų pirma, nereikia naujo įmonės adreso bei žinios apie patį kraustymąsi laikyti paslaptyje. Žinodami apie artėjančius pasikeitimus, darbuotojai galės morališkai pasiruošti artėjančioms permainoms, ištirti naujos darbo vietos infrastruktūrą ir atrasti susiklosčiusios situacijos privalumų - šiam tikslui reikalingas tik laikas ir informacija.

Antra, palengvinkite savo darbuotojams adaptaciją naujoje vietoje šmaikščiu, tačiau taip pat veiksmingu būdu:  paruoškite biurą supančios vietovės  planą, kuriame būtų pažymėti restoranai, kavinės, vaikų darželiai, mokyklos, vaistinės, parduotuvės ir t.t., nepamirškite ir viešojo transporto stotelių. Šį darbą galima patikėti dailininkui, kuris žemėlapį galės paversti gražiu, humoro nestokojančiu paveikslėliu. Patikėkite, išlaidos poligrafijos darbams tikrai atsipirks gera darbuotojų nuotaika ir jų lojalumu rūpestingai vadovybei.

Trečia, ne pro šalį atlikti darbuotojų apklausą tema „Ką norėčiau pakeisti savo darbo vietoje?”. Tikriausiai kas nors jau seniai svajoja apie vietą prie lango, o kitam trukdo intensyvaus eismo lauke keliamas triukšmas. Darbo sąlygos, maksimaliai pritaikytos personalui - svarbus faktorius, įtakojantis darbuotojų darbo rezultatus. Be to, taisyklingas naujų kompanijos patalpų skirstymas į skyrius  leis jiems efektyviai bendradarbiauti tarpusavyje.

Ir ketvirta, nauja darbo vieta turi būti ne tik funkcionali, bet ir jauki: jūsų darbuotojai greičiau pripras prie naujojo biuro ir suvoks, jog darbo vietos pasikeitimas - tai tik dar vienas stimulas pagerinti savo gyvenimą.

Ne tik „kur?”, bet ir „kodėl?”

Kai darbuotojai sužino apie artėjantį kraustymąsi, pirmiausia jiems iškyla klausimas „kur?”. Klausimas „kodėl?” taip pat svarbus ne tik vadovybei, bet ir eiliniams darbuotojams. Todėl kalbant apie naują biurą, reikėtų iškart panagrinėti persikraustymo priežastis - tai pirmoji rekomendacija. Dažniausia įmonės persikraustymo priežastis anksčiau - augimas (sklandžiam darbui jai reikėjo kiek didesnio ploto). Kompanijos struktūros plėtimasis, darbuotojų skaičiaus augimas rodo stabilias kompanijos pajamas ir užtikrintą padėtį rinkoje. Dabar dažnai kraustomasi norint sutaupyti arba naudojantis proga, kad nukrito patalpų nuomos įkainiai. Dėl ko svarbu tai pabrėžti? Dėl to, kad persikraustymas, kuris paprastai sukelia rūpesčius ir nerimą dėl galimų asmeninių nepatogumų, šiuo atveju bus suvokiamas pozityviai. Aiškiai apibūdinus persikraustymo  naudą, kurią gaus kompanija (o taip pat kartu ir  jos darbuotojai), darbuotojų sąmonėje susidarys loginė grandinė: kraustomės į didesnį, mažesnį, naujesnį (o tai reiškia - į geresnį pagal kainą, plotą, komunikacijas, infrastruktūrą) biurą - reiškia, kompanija ieško ieško optimaliausio kainos/naudos santykio ir rūpinasi ateitimi (darbuotojais) - dirbdamas joje gausiu užtikrintą atlyginimą (šiuo metu saugumas ir stabilumas žmonėms svarbiausia). Vietoje panikos tarp darbuotojų gaunamas korporacinių vertybių vertinimas ir prisidėjimo prie šios kompanijos klestėjimo pojūtis. Toks psichologinis klimatas leis darbuotojams „be skausmo” įveikti persikraustymo keliamus sunkumus.

Kartais pasitaiko, kad persikraustymą sąlygoja poreikis pakeisti kompanijos lokacijos vietą prestižo sumetimais - tai irgi pozityvus momentas. Nereikia net kalbėti, kokią reikšmę sėkmingai įmonės veiklai turi taisyklingai pasirinkta įmonės buveinės vieta. Geresnė įmonės įsikūrimo vieta privilios didesnį klientų skaičių bei pelną, o tai teigiamai atsiliepia organizacijoje dirbantiems specialistams.

Be teigiamų pakitimų kompanijoje taip pat būna ir neigiamų, tokių, kaip nuomos mokesčio didėjimas, ar problemos su patalpų savininku. Kai įmonė išgyvena sunkų metą, ypač svarbu išsaugoti gerus darbuotojus, gerai išmanančius organizacijos „virtuvę”. Šiuo atveju įmonės vadovui, palaikant santykius su darbuotojais, pravers tam tikras lankstumas. Šiems santykiams pravers papildomi „bonusai”, kurie nebūtinai turi būti susiję su finansais: tai gali būti laisvesnio grafiko suteikimas kai kuriems darbuotojams arba sutrumpinta darbo diena.

Kraustymasis į naują biurą

Pakeisti biurą nėra taip sudėtinga, kaip anksčiau - komercinių patalpų rinkoje svarstyklės pakrypo į pasiūlos pusę. Svarbu tik nesuklysti ir tinkamai pasirinkti, kad naujasis biuras atitiktų visus kompanijos poreikius.

Bet kokioje kompanijoje kraustymasis - įvykis, stabdantis jos veiklą. Tačiau tuo pačiu ir naujas atskaitos taškas. Nuo to, koks bus naujasis biuras, kaip ir nuo to, kaip vyks pats kraustymasis,  priklauso, ar naujas kompanijos gyvenimo etapas taps dar vienu žingsneliu sėkmės link.

Vietos pasirinkimas

Kiekviena kompanija ankščiau ar vėliau susiduria su poreikiu pakeisti biuro patalpas. Tačiau, kai kraustymosi šmėkla jau artėja prie horizonto, maža tiesiog rasti didesnio ploto ar pigesnes biuro patalpas. Reikia įsitikinti, jog šios patalpos idealiai tiks konkrečiai organizacijai. Kitaip tariant, patariama atlikti „namų darbus” - kruopščią išankstinę analizę.

Tokią analizę gali padėti padaryti ir nekilnojamojo turto agentūros, ir įmonės, kurios specializuojasi efektyvaus darbo erdvių planavimo ir funkcinių zonų paskirstymo srityje, ir architektūros biurai, turintys dizaino padalinius. Aišku, taupant tokią užduotį galima paskirti ir šioje srityje susigaudančiam kompanijos darbuotojui.

Kompanija, besidairanti naujų patalpų įstaigai, turi turėti gerai apgalvotą strateginį planą: juk ieškoma ne tik „teisingų” patalpų, jas vėliau reikės paversti „rezultatyviomis”. Tinkamų patalpų paieška - iššūkis kiekvienai kompanijai. Užuot šokinėjus nuo vieno varianto prie kito ar pasirinkus pirmą pasitaikiusį pasiūlymą, bandant „pritempti” įstaigos poreikius prie naujų patalpų galimybių, geriau skirti pakankamai laiko ir dėmesio to vienintelio optimaliausio varianto paieškoms, - juk biuro patalpos gali ne tik pagerinti verslą, bet ir jam kliudyti. Apžiūrėkite mažiausiai trejas siūlomas patalpas, o dar geriau, bent tris jus domiančiame rajone, ir įvertinkite visų jų pranašumus ir trūkumus, nesivadovaukite vien „patinka-nepatinka” principu.

Neapsisprendus, ar geriau patalpas pirkti, ar nuomotis, geriau pasverti visus „už” ir „prieš”: kiek ploto reikia normaliam kompanijos darbui, kiek lėšų galima skirti, kiek laiko planuojama praleisti tose patalpose, ar yra žmonių, galinčių užsiimti patalpų priežiūra, ar geriau tą darbą patikėti nuomojamų patalpų administratoriui ir t.t.

Ieškant naujų patalpų, svarbiausiais laikomi trys faktoriai: vieta, vieta ir dar kartą - vieta. Galima pakeisti patalpų išplanavimą, kaimynus, sienų spalvą, bet vietos (ir privažiavimo) nepakeisi. Į „vietos” sąvoką įeina ne  tik patalpų geografinė padėtis, bet ir kaimynystės patrauklumas, triukšmingumas, eismas, pasiekiamumas (taip pat ir visuomeniniu transportu), automobilių parkavimo galimybės ir pan. Svarbios ir kitos sąlygos: ar lanksčios nuomos sąlygos (pvz., draudimas, ar bus galimybė prasitęsti patalpų nuomos sutartį), ar neplanuojama teritorijoje kokių nors svarbių pakeitimų (pvz., ateityje didelės statybos) ir pan.

Pabendraukite su nesuinteresuotais asmenimis - jus dominančių patalpų kaimynystėje dirbančių įstaigų darbuotojais, sužinosite, su kokiomis problemomis jie susiduria, o gal įvardins jums dar nežinomų privalumų.  Radus tinkamas patalpas, ypač jas nusprendus nuomotis, ne mažiau svarbu yra gerų santykių su patalpų savininkais ir kaimynais užmezgimas ir palaikymas. Taip galima išvengti įvairių nesusipratimų, sulaukti pagalbos, o kartais ir išvengti nuomos kainos padidinimo. Geras nuomininkas panašus į gerą kaimyną - tai gali atnešti naudos kompanijai ir jos tarnautojams: draugiški santykiai padeda ne tik gauti nuolaidų, bet ir pirmiesiems išgirsti apie planuojamus pakeitimus ir akcijas, taip pat atsilaisvinančias patalpas (jei kompanija ketina ateityje plėstis).

Patalpų analizė prieš nuomojantis - tai kompleksiniai norimų nuomotis patalpų tyrimai. Be viso kito, jie leidžia nuspręsti, kokiame plote ir kaip optimaliai išdėstyti patalpose darbuotojus bei visas pagalbines patalpas. Priimti sprendimą, ar tinka kompanijai biuras, ar ne, remiantis tik ploto kvadratinių metrų skaičiumi, neįmanoma. Netgi kai patalpų plotas vienodas, jos viena nuo kitos gali labai skirtis forma, vidinių laikančiųjų kolonų, lifto šachtų, evakuacinių išėjimų, komunikacijų laikymo konstrukcijų išsidėstymu - visa tai labai įtakoja darbo erdvės organizavimą, tad visa tai geriau išsiaiškinti dar prieš persikraustant. Verta atkreipti dėmesį ne tik į komunikacijų išdėstymą, bet ir į jų būklę. Iki šiol dar pasitaiko pastatų, kurių tinklų būklė tiesiog prašosi remonto. Atskirai reikėtų vertinti elektros tinklų galingumą ir galimybę prie jų prisijungti.

Antras gan svarbus faktorius, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį dar prieš kraustantis - tai, žinoma, kompanijos vystymasis ateityje. Jeigu dabartiniame biure darbuotojai sėdi susispaudę, neužtenka jų tiesiog patogiai pasodinti naujose patalpose - reikia taip pat numatyti darbo vietas jų būsimiems kolegoms. Patalpų analizės metu kompanija turi išnagrinėti tokius naujo biuro variantus, kuriuose numatytos būsimos naujos darbo vietos. Žinoma, kartais gana sudėtinga numatyti verslo raidą, todėl sudarinėjant išankstines patalpų zonavimo klientams koncepcijas, reikia numatyti galimybę jas transformuoti ir taip didinti galimų darbuotojų vietų skaičių. Neretai pasitaiko atvejų, kai netinkamos patalpos stabdo jose įsikūrusių įmonių vystymąsi. Renkantis biurą, reikia atkreipti dėmesį ne tik į jo lokaciją (buvimo vietą) bei patalpų pralaidumo galimybes, bet ir padėti pagrindus naujų darbo vietų kūrimui ateityje, nemažinant darbo našumo. Priešingu atveju vėl galite susidurti su poreikiu kraustytis, o tai jau ne tik kraustymosi išlaidos, bet ir neplanuotos lėšos reklamai, proceso organizacijos rūpesčiai naujoje vietoje ir t.t.

Dažniausiai kraustydamasi į naujas biuro patalpas kompanija nori ne tik padidinti turimų kvadratinių metrų skaičių, bet ir pagerinti darbo erdvės kokybę. Kaip to pasiekti? Specialistų atsakymas toks: tik išsamiai išanalizavus  kasdieninius verslo procesus ir juos optimizavus. Maksimaliai efektyvus yra toks biuras, kuriame darbuotojams nereikia gaišti daug laiko judant iš vieno skyriaus į kitą. Dažniausiai žmonės, atsakingi už derybas, turi sėdėti arčiausiai pasitarimo kambarių, o tie, kam dažnai prireikia kompanijos archyvo (buhalterija), turi būti susodinti būtent šalia jo. Šių paprastų veiksmų dėka galima sutaupyti apie 20 minučių darbo laiko per dieną - per metus išeina ištisos dvi savaitės.

Kraustymasis

Kai biuro patalpos surastos, o baldų sustatymo projektas parengtas ir patvirtintas vadovybės, prasideda pats kraustymasis. Yra du būdai, kaip suvaldyti šią „stichinę nelaimę”: savo jėgomis arba pasitelkiant profesionalių vežėjų, t.y. perkraustymo kompanijos pagalba.

Pirmasis būdas yra viliojantis dėl sąlyginai mažos kainos, tačiau privalumai ties maža kaina ir baigiasi. Visi besikraustančios organizacijos darbuotojai nukrypsta nuo savo profilinės veiklos ir yra priversti rūpintis savo „ūkiu”. Kraustymosi kompanijos geros tuo, jog sudaro tikslų pasiruošimo kraustymuisi, paties kraustymosi bei vėliau reikalingo „išsipakavimo” planą. Čia viskas turi būti suderinta, lyg kariuomenėje - tiksliai, aiškiai ir griežtai pagal planą. Specialistai per kelias valandas išardo baldus ir techniką, ją sužymi, supakuoja, sukrauna į krovininius automobilius. Po to, kai visas biuro turtas  atgabenamas nauju adresu, krovėjai taip pat operatyviai išpakuoja ir surenka baldus bei pastato juos pagal planą numatytose vietose.

„Beskausmio” kraustymosi receptas gana paprastas: laiku atgabenta pakavimo medžiaga, pakankamas krovėjų kiekis, specialus transportas (krovininiai automobiliai, idealiu atveju - išmušti minkštu audiniu, kuriose įrengti saugos diržai), ir svarbiausia - tikslus sutarto laiko paisymas. Norint perkraustyti 25 darbo vietas, pakanka apie 10 valandų, o biuro, kuriame yra 200 darbuotojų, kraustymasis užtruks apie 3 dienas. Kraustymosi kaina priklauso nuo darbo vietų skaičiaus (į vienos „darbo vietos” sąvoką įeina stalas, kompiuteris, kėdė, spintelė bei asmeninių daiktų dėžė). Be to, biuro kraustymosi į naujas patalpas kainą taip pat įtakos sunaudotas įpakavimo medžiagos kiekis bei pastato aukštų skaičius (ypač jeigu pastate nėra krovininio lifto).

vetyta metyta

Rodyk draugams

Pratęsiu temą apie ekologišką gyvenimo būdą. Šįkart noriu pasidalinti mintimis, kuo galima stilingai ir neteršiant aplinkos parsigabenti pirkinius namo. Juk visi prekybos centrų maišeliai - standartiniai, rodantys, kur apsiperkate, ne itin stiprūs, be to, persimato. Na, ir teršia gamtą - jie sąvartynuose nesudūlėja keliasdešimt metų…
O pasisiuvę savą maišelį, būsite ne tik originalūs, bet ir stilingi, juk rūpintis savo aplinka dabar madinga :-)

Kompaktiškai sulankstomas originalus pirkinių maišelis

Kita forma, tačiau tokios pat savybės

Tokių rankinių pirkiniams užteks ilgam

 

Paprasčiausios medžiaginis maišelis gali atspindėti savininko asmenybę

Šis tvirtesnis ir talpesnis

Tokiu maišeliu parodote, kad esate aplinkos draugas:-)

Taigi, paimkite gan stipraus audinio atraižą, ir pirmyn! Galite maišelį ir nusinerti. Maišelis gali išsiskirti ne tik audiniu, spalva, bet ir forma, aksesuarais. Juk jį galima išsiuvinėti, papuošti aplikacija ir t.t. Taip pat galima pasisiūti patogaus ilgio rankenas, arba krepšį pasidaryti permetamą per petį. Žodžiu, fantazijai ribų nėra - Kaziuko mugėje mačiau katino formos rankinių, kur rankena - katino uodega…

Siūlau pasisiūti tokį maišelį, tik pasirinkti gražesnį audinį (ir geriau netelplų)

 

Maišelio forma

Reikės iškirpti keturis gabalus, du - išorei ir du - vidui

Sudėkite vieną vidinį ir vieną išorinį gabalą gerosiomis pusėmis ir susiūkite, palikę kelis cm

Nukirpkite kampus

Išverskite krepšį išvirkščiai. Padarykite tą patį kitoms dviem audinių dalims. Paslėptu dygsniu užsiūkite angą

Sudėkite abi dalis kartu ir susiuvate (kaip parodyta paveiksle), bet tiktai iki segtuko

Dabar išverskite išvirkščią krepšį ir apsiūkite rankenas

Dvigubas dygsnis per krepšio pagrindą, taip pat per rankenas viršuje ir viskas!

Nuotraukos, kaip pasisiūti maišelį, iš blog.zakka-zakka.com

vetyta metyta

Rodyk draugams

Pandutės

vetytaametyta ● 2009-08-24

Panda yra nacionalinis Kinijos gyvūnas ir daugelis kiniečių tuo labai didžiuojasi. Kaip nacionalinį Kinijos lobį ir saugomą gyvūnų rūšį, pandas čia myli ir dievina visa tauta. Kinijoje šis gyvūnas laikomas laimės simboliu. 2008 metų olimpinių žaidynių simboliais išrinkti penki talismanai, vienas iš jų - panda.

Kiniečiai vieninteliai pasaulyje augina pandas.

 

 

Rodyk draugams

Miegas yra periodiška funkcinė žmogaus ramybės būsena, kuriai būdingas specifinis nervų sistemos ir viso organizmo neveiklumas: nieko tikslingai neveikiama, mažai judama ir nereaguojama į aplinkos dirgiklius, sulėtėja kvėpavimas, kraujotaka bei sumažėja kūno temperatūra. Miegodamas žmogus netgi auga. Žmogus pramiega trečdalį gyvenimo. Miegas labai didelę reikšmę turi žmogaus nervų sistemos veiklai, protiniam darbui.

Esminis skirtumas tarp miego ir būdravimo - miegantysis neturi valios ir negali atsiminti apie gyvenimą budrumo metu. Be retų išimčių, jis negali laisvai rinktis, o yra valdomas sapno ir pagautas savo kūrinių - ištirpsta riba tarp žmogaus ir aplinkos.

Daugelis žmonių miega apie 8 val., bet kai kas miega 4 - 5 val. ir tai yra normalu. Vaikai miega ilgiau, seni žmones trumpiau, vieni linkę keltis vėliau, kiti - anksčiau. Encefalografu matuoti elektrinių potencialų pokyčiai smegenyse žmogui miegant, ir taip išskirti 4 miego stadijos:

 1. Pirmoje miego stadijoje sumažėja bangų amplitudė nuo 8-12 Hz, stebimų budrumo metu
 2. Antroje stadijoje dažnis ima mažėti, bet tuo pačiu atsiranda 12-16 Hz šoktelėjimai.
 3. Trečioje ir ketvirtoje stadijoje bangų dažnis nukrinta iki 1-2 Hz, amplitudė padidėja. Šios bangos vadinamos delta bangomis, ir tuo metu žmogų labai sunku pažadinti. Šios fazės metu akių judesių nėra, širdis ir kvėpavimas dirba lėčiau, raumenys atsipalaiduoja, sumažėja smegenų aktyvumas.
 4. Taip pat svarbi yra greitų akių judesių faze, dar vadimama REM (angl. „Rapid eye movements”) faze. Šios fazės metu elektromagnetinės bangos yra dažnesnės negu budrumo metu, t.y. smegenys veikia visu galingumu, sapnuoja. Manoma, kad ne REM miego metu vyksta fizinis poilsis, o REM - psichologinis. Pavyzdžiui, po sunkaus fizinio darbo būna daugiau ne REM miego, o žmonės turintys intensyvių psichologinių pergyvenimų daugiau sapnuoja. REM fazėje smegenys yra aktyvūs - aktyvuoti smegenų neuronai., kurie atsakingi už motorikos reguliaciją ir regos informacijos apdorojimą. Po keturių nemiegotų naktų nerandama jokių didesnių fizinių sutrikimų, žmogus gali atlikinėti neilgus intelekto testus, bet po sapnų deprivacijos blogėja atmintis ir gavęs miegoti normaliai vieną naktį žmogus ištisai sapnuoja. Jei atsibundame REM fazės metu, atsimename sapną, kitų fazių metu - neatsimename.

Miego metu žmogus keletą kartų pereina per visus miego gylius, pradėdamas nuo pirmos fazės, pereidamas iki ketvirtos, po to vėl sugrįždamas iki pirmos, bet neatsibusdamas, o pereidamas į REM fazę. Kūdikiai puse laiko praleidžia REM fazėje, seni žmonės mažiau būna trečioje ir ketvirtoje miego fazėje.

Miego sutrikimai nustatomi ne tada, kai žmogus nepatenkintas miegu, atsibunda arba neužmiega, o tada, kai dieną jaučiasi blogai. Galimi ir „atvirkštiniai” sutrikimai, susiję su miegu - tai staigus sapnų įsiveržimas į dienos veiklą, užmigimas dieną, vadinamas narkolepsija (jei studentas užmiega paskaitos metu, tai ne sutrikimas, bet jei dėstytojas - tai jau narkolepsija).

Nemigos priežastys:

 1. Padidėjęs nerimo lygis- sunku užmigti vakare;
 2. Depresija- atsibundama per anksti ryte;
 3. Netikusios miegojimo sąlygos - pavyzdžiui, nepatogia lova, miegojimas dviese;
 4. Nesugebėjimas persijungti į miego režimą, t.y. per daug aktyvi veikla ir rūpesčiai prieš miegą, ritualų trūkumas, kaip antai knygos skaitymas, prausimasis, šilto gėrimo puodelis;
 5. Per mažas kūno temperatūros pakilimas dieną, arba jos pakilimas netinkamu metu, pavyzdžiui, vakare (tai trukdo kūno temperaturai nukristi naktį). Ypač stipriai tai patiria žmonės, kurie dieną daug guli.

Miego/aktyvumo ciklą galima įsivaizduoti kaip „kredito-debeto” sistemą, kai už kiekvieną miego valandą žmogus gauna 2 taškus, o už kiekvieną aktyvumo valandą praranda tašką. Be to, kad ir kiek laiko žmogus bemiegotų, 16 taškų miego kreditas neviršijamas, taigi „susitaupyti” miego negalima. Kuo mažiau „miego kreditų” žmogus turi, tuo labiau nori miego. Paprastai jis eina miegoti, kai turi mažai ar 0 „miego kreditų”, ir miega apie 8 val. Paskui, turėdamas 16 „miego kreditų”, būna pasiruošęs 16-ai aktyvumo valandų. Joms praėjus, vėl reikia gauti „miego kreditų” - pamiegoti. Taip ir kartojasi šis 24 val. ciklas.

Kartais darbo ar šeimos reikalai trukdo laikytis 8 val. miego ir 16 val. aktyvumo ritmo. Miegojęs 4 val. vietoj 8, žmogus, kol pasijus pavargęs, turi 8 veiklos valandas. Galima truputį atsigauti numigus po pietų, bet tai yra ne taip veiksminga, negu gerai išsimiegoti naktį.

Kartais miego ir budrumo ritmas keičiamas visai savaitei, o savaitgalį grįžtama prie normalaus ritmo. Pamaininis darbas sukelia dezadaptacijos ir desinchronizacijos sindromus, pasireiškiančius antsvorio atsiradimo, virškinimo problemomis, galvos skausmais, miego sutrikimais.

Yra dvi galimybės prisiderinti prie pamaininio darbo specifikos:

Pirmoji galimybė yra kelias naktis prieš naktinę ar vakarinę pamainą eiti miegoti anksčiau ir anksčiau keltis, taip bandant paankstinti savo organizmo cirkadinius ritmus.

Antrasis būdas - naktį prieš naktinę ar vakarinę pamainą eiti miegoti vėliau, miegoti ilgai, dieną eiti pogulio ir sukaupti kiek galima daugiau miego kreditų.

Asmenys, miegantys po pietų, turi tam tikrų pranašumų, lyginant su nemiegančiais, - jų bendras darbingumo lygis yra didesnis.

Labai pavargus gali pasitaikyti mikromiego epizodai. Tai labai trumpi - 1-3 sekundžių trukmės miego periodai.

vetyta metyta

Rodyk draugams

Socialinis bendravimas priklauso nuo įvairių kultūrinių veiksnių ir jo metu gali būti laikomasi įvairių nerašytų taisyklių. Išskirsiu pagrindines taisyklių charakteristikas.

Kultūriniai skirtumai tarp žmonių:

a) Ekspresyvumas ir santūrumas. Ekspresyvūs žmonės mėgsta kalbėti garsiai, gestikuliuoti, reikšti jausmus, nutraukti pašnekovą. Santūrus pašnekovas tokį žmogų laikys šiurkščiu ir nesubrendusiu. Tuo tarpu ekspresyvusis santūrią kalbą laikys nesvarbia, nepasitikės žmogumi slepiančiu jausmus. Ekspresyvio šalys - Viduržemio jūros regionas, santūrios - Azija ir germaniška Europa.

b) Orientacija į reikalus ir orientacija į santykius. Orientacijos į reikalus atveju nereikia išankstinio pristatymo reikalams tvarkyti, orientacijos į santykius atveju reikalus tvarkyti galima pradėti, kai pažįstate reikiamus asmenis arba randate, kas jus jiems pristato - pirmiausia reikia susidraugauti, o nepasitikėjimas nepažįstamais asmenimis verčia partnerius delsti. Norima, kad ne tik kompanija, bet ir jūs asmeniškai imtumėtės atsakomybės už veiklos sėkmę. Taigi, reikia laiko, kantrybės ir „geležinių kepenų”. Orientuoti į tikslą žmonės vertina tiesią, nesudėtingą kalbą, orientuoti į santykius - netiesioginį, vingrų stilių. Orientacijos į santykius derybininkai žodį „ne” laiko keiksmažodžiu, vietoj to jie sakys: „tai gali būti sunku”, „mums reikia pasigilinti”, tiesiog nutils ir pakeis temą. Jei klausimą užduosite tiesiai, orientuoti į santykius žmonės jausis priversti sutikti, bet niekas nesutrukdys jiems vėliau apsigalvoti. Orientacija į reikalus pasižymi Europa, Amerika, orientacija į santykius - Azija, musulmonų kraštai.

c) Demokratiniai ir hierarchiniai santykiai. Laisvas bendravimas piktina žmones iš hierarchinių kultūrų, o laisvo bendravimo šalininkai formaliuosius laiko pasipūtusiais ir arogantiškais. Kaip pabrėžti pagarbą formaliose kultūrose? Elgtis formaliai reiškia: kreiptis pavarde, pareigomis, laipsniais, iš anksto juos žinoti. Pasakyti: „malonu susipažinti”, „ačiū, kad skyrėte man laiko”; nesėsti, kol jums nepasiūlė; nepradėti kalbėti pirmam. Dėvėti kostiumą, net karšto sezono metu. Pakalbėti apie meną ir muziką. Pasistengti, kad jus pristatytų vyriausias ir įtakingiausias vyras. Aiškiai parodyti savo profesines žinias. Turite žinoti kaip išreikšti pagarbą nepataikaujant: pavyzdžiui, užsiminti, kad jums padarė didelį įspūdį tai, ką skaitėte ir girdėjote apie kompaniją. Pokalbiui pasibaigus nedelsti ir išeiti, išeinant padėkojus už susitikimą. Žemesnes pareigas užimantys žmonės, jauni žmonės ir moterys  hierarchinės kultūrose vertinami žemiau. Neformalios šalys - JAV, formalios - Europa, Azija, musulmonų kraštai.

Individulaūs skirtumai, priklausantys nuo amžiaus ir lyties

Elgesys kinta priklausomai nuo amžiaus. Suaugusieji, palyginus su jaunais žmonėmis realistiškesni, produktyvesni, emociškai stabilesni, mažiau pažeidžiami bendravime. Subrendęs žmogus pasižymi sugebėjimu mylėti ir dirbti, yra suformavęs savo gyvenimo stilių ir  kuria  sau socialinius uždavinius.

Motyvai skirtingais amžiaus tarpsniais:

a) 30-mečiams labai svarbus profesinis įsitvirtinimas ir finansai;

b) 40-mečiams svarbiausi santykiai šeimoje;

c) Vyresniems žmonėms svarbiausia sveikata, dvasiniai dalykai, savęs vertė, pajamos ir bendravimas ir tt. Deja, senatvė dažnai priimama iškreiptais būdais, kurie pasireiškia nuolatiniu pagalbos paršymu, atsiribojimu ir pyktčiu, pavydu jauniems, stengimusi bet kokiu būdu likti jaunu.

Skiriasi vyrų ir moterų elgesys:

a) Primityvius moteriškumo stereotipus atitinkanti moteris nepasitiki savimi, nežino ko yra verta, be vyro dažnai jaučiasi sutrikusi, nemoka pareikšti savo nuomonės, pervertina vyrų jėgą. Ji švelni, maloni, jausminga, bet neseksuali. Į priekaištą atsako verksmu, vengimu, stengiasi kad vyras pasijustų kaltas, agresija virsta į vėlavimą, priekabumą, depresiją ir tt. Ją traukia mistika ir guru, su ja sunku racionaliai spręsti klausimus.

b) Primityvius vyriškumo stereotipus atitinkantis vyras bijo atrodyti silpnas, išsakyti savo poreikius, baimes, nerodo noro priklausyti. Būti vyrišku - nejausti baimės, todėl jis neprotingai rizikuoja, gėdijasi nuovargio, slopina savo jausmus, nesupranta svetimų, painioja juos su vaidyba, neturi artimų draugų, vaikai nuo jo nusisuka, nors jam ir sekasi visuomenėje. Toks vyras seksualus, bet nejausmingas. Jis gėdijasi moteriškų darbų, drabužių, valgių ir garbina vyriškus simbolius - ginklus, motociklus, futbolą, alkoholį. Su moterimi jis neturi apie ką kalbėti. Visada nori būti viršesnis, kontroliuoti padėtį, visur pirmauti.

Tuo tarpu, vertindami realias vyrų ir moterų galimybes psichologai nustatė, kad: moterų mąstymas konkretesnis, jos jausmingesnės, geriau išreiškia emocijas, mažiau agresyvios, bailesnės, moterys lengviau suvokia, kad problemos slypi jose, psichologiškesnės, jų geresni bendravimo įgūdžiai. Vyrai geriau veikia priešiškoje, konkurencinėje aplinkoje, labiau siekia konkretaus tikslo, moterys lankstesnės. Moterys pranašesnės kalbose, vyrų geresnis erdvinis - vizualinis mąstymas, moterų aštresni pojūčiai ir pastabumas, miklesni pirštai.

Žmogaus darbingumas svyruoja metų, savaičių ir bėgyje ir net paros metu. Paros darbingumo svyravimo „sinusoidė” parodyta paveiksle žemiau. Darbingumo sumažėjimas vadinamas nuovargiu. Nuovargis yra fiziologinis, laikinasis darbingumo ir organizmo funkcinių galimybių sumažėjimas po sunkaus ar įtempto darbo.

Nuovargis yra sudėtingas fiziologinis procesas, kuris apima visas organizmo sistemas, bet daugiausia centrinę nervų sistemą. Ilgas, sunkus ir įtemtas darbas mažina organizmo darbingumą ir darbo našumą, blogėja bendra savijauta, dėmesys, atmintis, sunkiau susikoncentruoti, žmogus subjektyviai jaučiasi pavargęs.

Pavargus mažėja raumenų jėga ir jų ištvermė, blogėja judesių koordinacija ir tikslumas, judesiai tampa vangesni, jaučiamas nedidelis raumenų skausmas. Mažėja regos, klausos, lytėjimo ir kitų analizatorių jautrumas, pablogėja regos, klausos sensomotorinių reakcijų greitis. Gerai pailsėjus, nuovargis praeina, atsistato savijauta ir darbingumas.

 

Pav. Paros darbingumo fiziologinė kreivė

Saikingas, neintensyvus fizinis darbas gerina bei treniruoja visas organizmo fiziologines funkcijas, medžiagų bei energijos apykaitą ir stiprina sveikatą.

Jei darbas sunkus, ilgai trunka, esti didelė nervinė-emocinė įtampa, nesilaikoma racionalaus darbo ir poilsio rėžimo, nuovargio reiškiniai akumuliuojasi. Tokiu atveju susidaro kokybiškai nauja funkcinė arba patologinė organizmo būklė, kuri vadinama pervargimu. Pervargstama pamažu ilgą laiką didėjant organizmo funkciniams pakitimams. Pervargimui būdinga ryškesnis darbingumo ir darbo našumo mažėjimas. Daugiausia nukenčia centrinė nervų sistema: skauda galvą, juntamas bendrasis silpnumas, blogėja atmintis, sutrinka miegas, netenkama apetito, sumažėja organizmo atsparumas įvairiems kenksmingiems aplinkos veiksniams. Pervargimas dažnai sukelia širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus - gali padidėti arterinis kraujospūdis, sutrikti širdies dirglumo ir laidumo funkcijos ir kt. Kad pervargimas praeitų, reikia ilgesnio poilsio, neretai - atitinkamo gydymo bei reabilitacinių priemonių.

Persitempimas - tai ūmiai atsirandantis patologinis reiškinys, kai žmogus atlieka labai sunkų darbą, neatitinkantį organizmo jėgų ir jo funkcinių galimybių. Taip dažnai atsitinka per sportines varžybas ir kitomis ekstremaliomis situacijomis - sutelkus fizines, psichines ir valios pastangas, kurių dėka atliekamas organizmo treniruotumo ir jo galimybių neatitinkantis darbas.
Persitempimas pasireiškia dideliu bendruoju silpnumu, pykinimu, cianoze, sutrinka širdies ritmas, skauda širdies plote. Persitempęs žmogus gali netekti sąmonės, net mirti. Gali prasidėti širdies dilatacija, atsirasti negrįžtamųjų širdies ir kraujagyslių bei kitų sistemų pakitimų. Persitempus būtina neatidėliotina medicinos pagalba.

Nuovargio profilaktika. Didžiausią įtaką nuovargiui atsirasti ir jo dydžiui turi darbo organizavimas, higienos bei ergonominės darbo sąlygos. Sunkų fizinį darbą svarbu mechanizuoti, o gamybos procesus - automatizuoti, įrengti nuotolinį valdymą. Tai mažina darbo sunkumą ir jo trukmę sveikatai kenksmingomis sąlygomis.

Didelės įtakos turi darbuotojų treniruotumas konkrečiam darbui, t.y. jie nedaro nereikalingų, o tik racionalius ir tikslingus judesius, dirba ritmiškai, operacijas atlieka tiksliai, mažiausiomis pastangomis, tarsi automatiškai. Kūno padėtis darbo metu turi būti patogi, darbo vietos įrengimas turi atitikti ergonomikos reikalavimus: sėdėti reikia dirbti pritaikytame krėsle, kuris turi atlošą nugarai, atramą kojoms, alkūnėms, reguliuojamą aukštį ir kt. Darbo objektas, priemonės ir įrankiai turi būti pasiekiami. Didelis darbo intensyvumas didina nuovargį ir mažina darbo kokybę.

Daugumos profesijų darbuotojų darbo dienos trukmė neturi būti ilgesnė kaip 8 darbo valandos, o per savaitę - 40 valandų. Per darbo dieną ir savaitę svarbu tiksliai laikytis darbo ir poilsio režimo bei racionalios jų kaitos principų. Norint sumažinti nervinę ir emocinę įtampą ir pervargimo profilaktikai svarbu racionalus aktyvus poilsis: sportas, turizmas, teatrų, parodų lankymas, darbas sode, išvykos į gamtą, žvejyba ir kt. Svarbu turėti mėgstamų užsiėmimų. Rekomenduotina perprasti ir naudoti autotreningo principus. Dirbant svarbu daryti reguliarias pertraukas, atlikti fizinius pratimus, atsipalaiduoti poilsio arba specialiai įrengtose relaksacijos patalpose.

Nustatyta, kad fizinė veikla ar fizinis darbas, derinamas su gilaus kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimais, ne tik mažina nervinę ir emocinę įtampą, bet ir šalina streso sukeltus neurohumoralinius reguliacijos sutrikimus.

Emociniai veiksniai - darbo motyvacija, domėjimasis atliekamu darbu, jo prasmingumas, pasitenkinimas, iniciatyva ir kt. gali sumažinti subjektyvų nuovargio pojūtį, tačiau tik laikinai.

Monotoniškumas taip pat didina nuovargį. Norint jo išvengti, rekomenduojama periodiškai kaitalioti darbo ritmą, darbo užduotis, keisti konvejerio juostos judėjimo greitį, mokyti darbuotojus artimų profesijų, darbo metu pasitelkti pašalinius dirgiklius, pvz., muziką, dainavimą, daryti trumpas pertraukas.

Didelės įtakos nuovargio profilaktikai turi higienos ir ergonomikos sąlygos. Svarbu kiek galima sumažinti kenksmingų gamybos veiksnių poveikį - nepalankų mikroklimatą, triukšmą, vibraciją, spinduliavimą, dulkių, cheminių medžiagų koncentraciją, įrengti tinkamą vėdinimą, apšvietimą, sukurti estetines darbo aplinkos sąlygas.

Nuovargio profilaktikai gali būti rekomenduojamos tam tikros fiziologinės procedūros. Tai vandens procedūros, masažas, gamybinė mankšta, elektrinis raumenų stimuliavimas, biologiškai aktyvių taškų masažas ir kt. Kartais taikomi skonio dirgikliai, vartojami vitaminizuoti ir mineralizuoti gėrimai. Nuovargio profilaktikai galima saikingai išgerti arbatos ar kavos.

Rodyk draugams

“O visagali Perkūne, ačiū , kad eilinė diena praėjo fainai, sutikau kelis turtingus vyrus, vienam net pasisekė įlysti į kelnes, o Perkūne, norėčiau sutikti turtingą vyriškį, amžius ir išvaizda visai nesvarbi, svarbiau piniginės storis, o Perkūne, lai žmonės mane myli ir geidžia, lai aš būsiu populiariausia užstalės dainorėlė ant visos Lietuvos, lai Yva viena diena scenoje apsišlapina, o Perkūne, siųski man pinigų ir brangių niekučių, o Perkūne , atleisk, jei pamiršau ką išvardyti, deja, esu tik tūpa blondinė, o Perkūne…..”

hotgirlcomments-1.gif Blond sexy woman image by Inger243

Tai kažkieno parašytas sarkastiškas komentaras po straipsniu apie kažkokią Lietuvos žvaigždelę.. Smagus, ką?

Vetyta metyta

Rodyk draugams

Paimkite iš šaldytuvo 10 kiaušinių.

Padėkite ant stalo likusius 7 kiaušinius, pavalykite grindis. Kitą kartą būkite atidesnis.

Paimkite bliuduką ir į jo kraštą pramuškite kiaušinius. Nuvalykite stalą.

Likusius 5 kiaušinius suplakite mikseriu. Dar kartą pabandykite, tik dabar jau į mikserį teisingai įstatykite šluoteles. Nusiprauskite. Ypatingai gerai išsivalykite ausis. Sudžiuvę kiaušiniai sunkiai išsikrapšto.

Dabar liko 2 kiaušiniai. Kaip tik tiek, kiek ir reikėjo. Apklijuokite sienas ir lubas laikraščiais.

Stiklinę miltų supilkite į bliuduką su kiaušiniais. Kitus 800 gr. sušluokite atgal į maišelį. Jei gerai išklijavote sienas ir lubas, galite plakti mikseriu. Nusimaudykite po dušu.

Paimkite 4 didelius obuolius ir aštrų peilį. Suvalgyti galima tik 2, nes likę 2 reikalingi pyragui.

Supjaustykite obuolius kubeliais. Didyjį pirštą patepkite jodu ir subintuokite.

Suberkite obuolius į bliuduką. Suplakite viską mikseriu.

Supilkite tešlą į skardą ir pastatykite į orkaitę. Jei nekepa - įjunkite orkaitę. Atidarykite langus.

Po tokių pastangų ramia sąžine galite eiti į parduotuvę ir nusipirkti valgomo pyrago. Ir ką nors iš alkoholio - stresui sumažinti.

Skanaus!

Rodyk draugams

Gairės: ,

Patriarchatas diktuoja savo sąlygas: vyrai valdo (ar tebenori valdyti) pasaulį (ir moteris). Mat vyro dorybė yra valdyti, o moters dorybė - paklusti. Štai Afganistano vyrai kovoje prieš moteris pasitelkia net įstatymus!

Taigi, Afganistane priimtas žmoną marinti badu už atsisakymą „atlikti santuokines pareigas” leidžiantis įstatymas. Tai jau pataisyta versija, tačiau kritikai teigia, kad ir ji lieka labai represinė. Originali versija įpareigojo Shia moteris užsiimti seksu su savo vyrais mažiausiai kas keturias dienas, ir tokiu būdu toleravo išžaginimą, nes eliminavo sutuoktinių sutikimo dėl sekso reikalingumą. Pataisytai įstatymo versijai pritarė šalies prezidentas Hamid Karzai.

 =

Afganistano moterų grupės vieningai pasmerkė įstatymą dėl pagrindinių žmogaus laisvių suvaržymo.  “Įstatymas buvo peržiūrėtas dėl didžiulio spaudimo iš viso pasaulio, tačiau daugelis engėjiškų įstatymų lieka,” sako Rachel Reid, Human Rights Watch atstovė Kabule. Moterų grupės teigia, kad naujoji  įstatymo formuluotė vis dar pažeidžia lygybės principą, garantuojamą konstitucijoje. Ji leidžia vyrui neduoti maisto žmonai, jei ji atsisako vykdyti jo seksualinius reikalavimus; moteris turi gauti savo vyro leidimą dirbti; ir tėvams ir seneliams suteikia išskirtinę vaikų globą.

Aš apšalusi…. vėtyta mėtyta

Rodyk draugams

Kur ir kuo vyrai lenkia moteris?  Pamąsčiau ir sudėjau vyrų „pranašumų” sąrašą (vėlgi su šypsena).  Jei kažką praleidau ir galite papildyti, nesivaržykite :-)

Pradedu didėjančios svarbos tvarka:

10. Jie gali vaikščioti pusnuogiai („topless”). Na, moterys irgi gali gulėti pusnuogės paplūdimyje, bet vyrai marškinėlius nusirengti gali bet kur ir bet kada (aišku, ne oficialiomis progomis). Gatvėje, šienaujant  veją, žaidžiant krepšinį…

 

9. Jie atspresni alkoholio poveikiui. Deja (ar laimei), moters organizmas alkoholį skaido kitaip negu vyrų, todėl jeigu išgersime tiek pat kiek vaikinai, apsinuodysime ir apsvaigusime labiau. Be to, alkoholis moters organizme išlieka ilgiau ir būna koncentruotesnis. Vyrai alkoholį pradeda skaidyti jau burnos gleivinėje, jų skrandyje yra daugiau apsauginio fermento, ardančio alkoholį. Jo kiekis bei aktyvumas kiekvieno žmogaus atveju labai skirtingas. Retai ir mažai išgeriantys žmonės apsvaigsta greičiau, nes jų organizme minėti fermentai ne tokie aktyvūs. Greitai pasigeriantys žmonės šių fermentų gali turėti mažiau iš prigimties.

8. Jie gali nesijaudinti dėl plaukuotų kojų. „3 dienų”, smaili barzdelė yra griežtai vyrų prerogatyva. Be to, jie gali „auginti” plaukus ant krūtinės, kojų, pažastyse, ausyse ir net nosyje. Moterys? Na, jos gali pamėgdžioti Sniego žmogaus įvaizdį, bet vargiai kam patiks “natūralus” grožis.

 

7. Nustatyta, kad dauguma vyrų geriau orientuojasi erdvėje. Vyrų orientacija kelyje, erdvinis suvokimas, erdvinis - vizualinis mąstymas yra geresni. Ajovos (JAV) universiteto mokslininkai nustatė, kad vyrai geriau nei moterys suvokia trimačius objektus, ir tai yra susiję su tam tikru jų smegenų struktūros skirtumu. Akys - smegenų dalis, iškelta į kūno paviršių. Vyrų ir moterų gyvenimas bei pareigos šimtus tūkstančių metų tiek skyrėsi, kad tai negalėjo nepaveikti jų smegenų. Medžiojančiam vyrui reikėjo akimis pagauti taikinį ir jo nepaleisti. Dažnai taikinys buvo toli. Todėl jo regėjimas evoliucionavo, tapo panašus j regėjimą pro binoklį. Jis aiškiai ir ryškiai mato daiktus, kurie yra tiesiai prieš jį, ir tiksliai įvertina atstumą. Be to, ir dieną, ir naktį medžiojantis vyras geriau nei moteris mato prieblandoje. Moteris rinko vaisius ir saugojo vaikus nuo gyvačių bei kitų pavojų. Jeigu ji neatitraukdama žvilgsnio žiūrėtų tik į kūdikį, nieko kita negalėtų veikti. Todėl moters regėjimas apima platesnį matymo lauką nei vyro. Dėl šios priežasties vyrai geriau skaito žemėlapius, o moterims lengviau rasti mašinos raktelius.

Vyrai neranda spintoje kaklaraiščio, o moterys, kaip rodo autoavarijų statistika, rečiau nei vyrai tampa autoįvykio kaltininkėmis, kai mašinos susiduria šonais (nes jos geriau maco periferiją), bet dažniau užkliūva už garažo vartų (nes sunkiau nustato atstumą ir nepastebi to, kas yra tiesiai prieš jas).

6. Jie gali skustis galvas. Holivudo žvaigždės Natalie Portman, Sigourney Weaver ir Demi Moore dėl vaidmenų skutosi galvas, bet vis dėlto tai vyrų išimtinė teisė. Reikia įrodymų? Žvilgtelėkite į pliką Britney. Išvada: galvų skutimasis labiau tinka vyrams.

Beje, plikos galvos šiais laikais madingos. Dėkoti už tai reikia (juodaodžiams) atletams ir aktoriams - Michael‘ui Jordan‘ui, Samuel‘iui L. Jackson‘ui, David‘ui Beckham‘ui ir t.t. Juk plikai skusta galva vizualiai atgaivina drabužius, be to, plikagalvis visada atrodys šiek tiek jaunesnis nei yra.

5. Jie žaidžia „TIKRĄ” sportą. Kaip sakoma, būkim biedni, bet teisingi - ką rinktumėtės žiūrėti: vyrų ar moterų krepšinio ar futbolo čempionatą? NHL ar moterų ledo ritulį? Vyrų ar moterų boksą? Moterys daug sportuoja ir yra puikios sportininkės, bet išskyrus šokius, tenisą ar dailųjį čiuožimą, moterų varžybas nuobodoka stebėti.

4. Jie APVAISINA KIAUŠINĖLIUS. Vyrai giriasi apvaisinę istoriją. Paskutiniai „plaukikų” tyrinėjimai rodo, kad moterys gali sukurti spermą iš savo kaulų čiulpų. Tačiau, kol mūsų palikuonys nevadinami „1765A” ir „1766B”, giminės pratęsimui bus reikalingi vyrai. Bent jau aš norėčiau, kad mano vaikas būtų dviejų žmonių tęsinys.

3. Jie gali šlapintis stovėdami. Pilna pūslė, bet nėra pisuaro? Vyrai droš lauk ir už kampo. Be to, jie labai didžiuojasi galėdami parašyti savo vardą sniege.

2. Dar vaikystėje vaikai atranda, kad mergaitės neturi vieno organo, kurį turi visi berniukai.

1. Jie lėčiau sensta. Nors moterų arsenale yra drėkinamieji kremai, losjonai, kaukės, pieneliai ir priemonės “jaunystė buteliuke”, vyrams hormonai suteikia storesnę odą, o tai reiškia - mažiau raukšlių, ir oda ilgiau išlieka jaunesnė. Gražaus senėjimo pavyzdys - Sean Connery.

P.S. Vyrai gerokai dažniau tampa prezidentais. Nors Lietuva jau turi pirmąją prezidentę moterį, o JAV Hilary Clinton buvo labai arti šio posto, vis dėlto vyrų ir moterų santykis pasaulio praktikoje čia aiškiai ne moterų naudai.

Vetyta metyta

Rodyk draugams

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Rugpjūtis 2009
P A T K P Š S
« Lie   Rgs »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31