BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėtytų mėtytų kampelis

Antresolės

vetytaametyta ● 2009-08-03

Nepagražinant tiesos, galima teigti, kad pastaruoju metu antresolių konstrukcijos išgyvena atgimimą. Anksčiau jų užduotis buvo padidinti naudingąjį patalpos plotą; dabar jos ir prisideda prie planavimo sprendimų išraiškingumo. 

Antresolė-miegamasis 

Šiuolaikiniuose būstuose antresolė-miegamasis gana populiarus sprendimas. Viršuje miegoti jaukiau ir šilčiau (žinoma, su sąlyga, kad bus užtikrintas pakankamas vėdinimas). Tiesa, kad patogiai jaustumėtės, ir antresolių viršuje, ir po jomis, reikia atsižvelgti į vienos ir kitos erdvės aukštį bei savo ūgį. Projektuoti ir statyti antresoles, žinoma, patogiau patalpose, kurių lubų aukštis viršija 3,5 m, tačiau ir žemesnių lubų savininkams nereikia nusiminti. Juk įrengus po antresole naują miegamąją vietą ar pastačius stalą su kompiuteriu, visą likusį aukštį galima drąsiai paskirti viršutiniam guoliui. Atstumas nuo antresolių iki lubų šiuo atveju gali būti viso labo 1 m. Tokia konstrukcija ypač patogi vaikams. Kartais antresolė net atrodo kaip gultas miegamajame traukinio vagone, kur galima sėdėti ir gulėti, bet atsistoti nepavyks.

Dažnai senos statybos (vadinamuose istoriniuose) butuose, kurių lubų aukštis siekia 4 - 5 m, kyla noras įsirengti antresoles. Tačiau šiuo atveju reikia atsižvelgti į susilpnėjusią nuo laiko pertvaros laikomąją galią; - tokiuose namuose jos paprastai būna medinės.

Miegamąjį-antresolę patogiausia įrengti vasarnamio mansardos aukštyje. Toje vietoje, kur yra įėjimas, suprantama,  antresolės aukštis negali būti mažesnis už žmogaus ūgį. Mansardos lubos gali žemėti į tą pusę, kur įrengta miegamoji vieta, kitaip tariant, kur nėra būtinybės išsitiesti visu ūgiu.

Drabužinė-sofa-stelažas

Gana dažnai antresolė statoma kaip daugiafunkcinė konstrukcija, t.y., iš karto planuojama, kad atskiros jos dalys turės skirtingą paskirtį. Pavyzdžiui, tam tikra sudėtinga, bet kartu ir labai patogi, konstrukcija viršuje gali būti guoliu, dar aukščiau lagaminų saugykla, iš vienos pusės - bibliotekos stelažu. Kitoje pusėje esančios durys veda gilyn į antresolę, kur nuo pašalinių slepiasi drabužinė arba skalbykla ir lyginimo lenta. Jeigu pasirinkote kombinuotą antresolę, turėkite omenyje, kad be patvarumo bei visų mazgų apgalvojimo, taip pat labai svarbi yra architektūrinė išvaizda. Tokia konstrukcija ypač reikalauja formos vientisumo, harmoningumo ir proporcijų suderinimo, nekalbant apie estetiką ir apdailos kokybę.

„Pakylėtas” darbas

 Ko gero, antresolėse įrengtą kabinetą galima pamatyti ne rečiau nei miegamąjį kambarį. Iš tiesų, argi pakilti „pas save į viršų” ir ten susikaupus ramiai padirbėti nėra malonumas? Suprantama, kabinete reikalinga biblioteka. Vadinasi, svarbu iš anksto pagalvoti apie visos konstrukcijos patvarumą, nes jai teks išlaikyti (su atsarga) ne tik žmogaus ir baldų svorį, bet taip pat daugybę knygų, tad ir laikančiosios konstrukcijos (sienos, atramos), ir perdangos turi būti tam pritaikyti. Be to, reikėtų patikrinti perdangos betoninių plokščių arba grindų sijų, ant kurių statomos atramos arba antresolių lygio atraminės sienos, tvirtumą. Tiesiog ant grindų, tarp apatinės perdangos sijų, statyti antro aukšto atramų negalima, net jei grindys padengtos dvigubu lentų sluoksniu.

Kadangi tokia antresolė paprastai būna nepereinama patalpa, tai reiškia, kad trūksta geros natūralios ventiliacijos, todėl reikia pasirūpinti oro apykaita šiame palėpės kambaryje. Jei negalite įsirengti kondicionieriaus, tiks ventiliatorius, jei ne ventiliatorius, tai vėdinimo anga arba langelis; įrengimas vis tiek būtinas.

Geras antresolių erdvės apšvietimas - tai vienas iš požymių, rodančių, kad patalpa tinkama kabinetui - bibliotekai įkurti. Sveikintini visokių rūšių langai: ir mansardiniai langai, ir stoglangiai arba tiesiog aukštas langas sienoje, priešais antresolę. Kitu atveju galima įrengti elektrinių šviestuvų sistemą. (Mediniuose namuose laidai turi būti nepaslėpti.) Bet kuriuo atveju, šioje vietoje vis tiek reikės dirbtinės šviesos šaltinių komplekto, nes dirbama dažniausiai vakarais arba netgi naktimis: vienur miegama, kitur - šalin vejamas snaudulys…

Laiptai

Norint mediniame užmiesčio name įrengti tvirtą antresolę su laiptais, perdangas reikia sutvirtinti papildomomis sijomis arbas sumontuoti atraminę konstrukciją, paskirstančią visą apkrovą dideliame plote. Jeigu perdangos iš betono, būtina vengti didelių taškinių apkrovų.

Pirmenybę reikėtų teikti stacionariems laiptams į antresolę, o ne sudedamiems „transformeriams”, kurie paprastai naudojami lipti į palėpes. Mobilių trapo tipo kopėtėlių laiptai paprastai labai statūs, nelabai patogūs ir anaiptol nėra saugūs. Tai lengva paaiškinti: juk jie buvo kuriami naudotis tik retkarčiais. Taigi, jeigu tenka ne po vieną kartą per parą minėtais laiptais užlipti ir nulipti, laiptai turi būti patikimi. Tiesa, pasitaiko išimčių. Pavyzdžiui, kai šeimininkas turi įprotį pakilęs sudedamais laipteliais į savo uždarą antresolę (kabinetą), juos pakelti, tokiu būdu atsiribodamas bei užsisklęsdamas nuo namiškių, kurie jo negali sutrukdyti…

Dažnai, vietos taupymo sumetimais, stacionarūs antresolės laiptai priglaudžiami prie sienos ir tvirtinami tiesiai prie jos.

Neretai ir laiptų galai įmontuojami į sieną. Tokiu atveju siena turi būti tvirta, pastatyta iš plytų, betono arba ne plonesnių kaip 25 cm tašų. Laiptų negalima tvirtinti prie plonų kambario pertvarų. Bet kokios rūšies laiptai turi išlaikyti 150 kg apkrovą.

283-b_monostringer

Antresolė-tiltas-galerija

Nuosavuose namuose ir kotedžuose antresolinė konstrukcija nepakeičiama, jei ji naudojama kaip antrojo aukšto kambarių prieiga. Į tokią galeriją pakylama laiptais, į ją taip pat išeina viršutinių kambarių durys. Antresolė puikiai gali atlikti tilto, jungiančio pirmojo aukšto kambarius, funkciją, t.y., tarnauti kaip apėjimo galerija. Ja, pavyzdžiui, galima pereiti iš vieno apatinio kambario į kitą, tačiau ne per kambarius ar šalia jų, bet virš jų.

Stacianarūs laiptai į antresolę

Po tokiomis antresolėmis ir tarp jų atramų įrengiamos pačios įvairiausios paskirties patalpos: spintelės, virtuvė, vonios kambarys ar net garažas. O pačioje galerijoje, jei tik leidžia plotis, dažnai statomos sofos, stelažai ar foteliai. Ši konstrukcija panaši į vidinį balkoną, pavyzdžiui, virš svetainės, ir gali būti savotišku svetainės tęsiniu. Panašios zonos paprastai gerai apšviečiamos. Išnaudojant šviesos gausą, nuo senų senovės iki mūsų dienų tokią pereinamą ir dažnai gan ilgą galeriją įprasta puošti paveikslais. Būtent iš tokio galerijos panaudojimo kilo paveikslų galerijos pavadinimas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2) : "Antresolės"

1 | MZ

2017-08-07 ● 23:27

Ieskantiems kas galetu irengti antresole jusu lofte rekomenduoju …. (reklama pašalinta) pasiule geriausia kaina ir trumpiausius terminus

2 | Vytas

2017-12-10 ● 19:02

Aš irgi rekomenduoju tik juos: (nuoroda pašalinta autorės)

Rašyti komentarą

Draugai

Norintiems išmokti vairuoti

Žvejams

...

free counters

Jei reikia padangų

 

Gruodis 2019
P A T K P Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031